Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 624 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 718,426,257.00 624 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 807,483 2014-07-01 2014-07-01 33810160012014 Shtese page per vjetersi ne pune 1016001,Aparati Min.Brend.paga qershor 2014 nr pun 166/155
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 30,000 2014-07-01 2014-07-01 34810160012014 Kompensim per pa-aftesi te perkohshme per shkak te semundjes 1016001,Aparati Min.Brend.ndihme financiare, urdher tit 143 date 12.05.2014, liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 158,260 2014-07-01 2014-07-01 34210160012014 Shtese page per vjetersi ne pune 1016001,Aparati Min.Brend.paga qershor 2014 nr pun 166/155
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 228,342 2014-07-01 2014-07-01 34610160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pritje qershor 2014 nr pun 166/155
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 128,881 2014-07-01 2014-07-01 34710160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste ne pritje qershor 2014 nr pun 166/155
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 356,236 2014-06-27 2014-06-27 33610160012014 Sherbime telefonike 1016001 Aparati Min.Brend.telefon maj 2014 shkr 4890/5 dt.27.06.14 klienti 31000169244; 310001723083
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 12,761 2014-06-26 2014-06-26 33410160012014 Sherbime telefonike Aparati Min.Brend. rimb tel sh 20.6.2014 fat 28.5.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 20,795 2014-06-26 2014-06-26 33110160012014 Sherbime telefonike Aparati Min.Brend. rimb tel sh 25.6.2014 fat 25.6.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 21,000 2014-06-26 2014-06-26 33310160012014 Sherbime telefonike Aparati Min.Brend.rimbursim shp telefoni shkr 25.6.2014 lp 25.6.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 31,586 2014-06-26 2014-06-26 33010160012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Aparati Min.Brend. rimb tel sh 20.6.2014 fat 28.5.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBANIAN SHOES CORPORATION Tirane 156,292,444 2014-06-26 2014-06-26 32610160012014 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara Aparati Min.Brend.vendim gjyqesor VKM 817 11.06.2008 shkr 5116 13.06.2014 shkr 8123/19 05.06.2014 VKM 7 22.05.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) SHQIP Tirane 10,000 2014-06-26 2014-06-26 33010160012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Aparati Min.Brend.njoftim ne shtyp sh 20.6.2014 f 28.5.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 168,000 2014-06-26 2014-06-26 33510160012014 Udhetim jashte shtetit Aparati Min.Brend.dieta up 5.6.2014 njf 6.6.2014 f 17.6.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) STUDIO PERMBARIMORE L.D.C. Tirane 105,270 2014-06-23 2014-06-24 29910160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Min.Brend arjan pecuke , vendim gjyqesor shkresa min fin 6123/19 date 05.06.14 akordim fondesh vendim nr 7 date 22.05.2014 i KDP
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 79,900 2014-06-23 2014-06-24 32510160012014 Udhetim jashte shtetit Aparati Min.Brend.shpenz dieta jashte, urdher tit 4397/2 dt 28.05.14, up 4397/4 dt 28.05.14, ftesa 28.05.14, njoftim fituesi 30.05.14, pv 30.05.14, ft 136 dt 30.05.14, seri 7269489
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 2,395,980 2014-06-20 2014-06-23 27610160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Min.Brend.aristotel telhaj, vendim gjyqesor shkresa min fin 6123/19 date 05.06.14 akordim fondesh vendim nr 7 date 22.05.2014 i KDP
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 939,855 2014-06-20 2014-06-23 32110160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Min.Brend.miltiadh eleni olldashi , vendim gjyqesor shkresa min fin 6123/19 date 05.06.14 akordim fondesh vendim nr 7 date 22.05.2014 i KDP
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ZYRA E PERMBARIMIT - KORCE Tirane 83,221 2014-06-20 2014-06-23 30110160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Min.Brend.shpetim sheme memo, vendim gjyqesor shkresa min fin 6123/19 date 05.06.14 akordim fondesh vendim nr 7 date 22.05.2014 i KDP
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) PERMBARIMI Tirane 644,598 2014-06-20 2014-06-23 30410160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Min.Brend.fatmir halla, vendim gjyqesor shkresa min fin 6123/19 date 05.06.14 akordim fondesh vendim nr 7 date 22.05.2014 i KDP
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 161,983 2014-06-20 2014-06-23 29210160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Min.Brend.leonard lame, vendim gjyqesor shkresa min fin 6123/19 date 05.06.14 akordim fondesh vendim nr 7 date 22.05.2014 i KDP
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 132,129 2014-06-20 2014-06-23 29410160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Min.Brend.fatmir beta, vendim gjyqesor shkresa min fin 6123/19 date 05.06.14 akordim fondesh vendim nr 7 date 22.05.2014 i KDP
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) HOTI BAILIFF SERVICE Tirane 378,090 2014-06-20 2014-06-23 28110160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Min.Brend.petrit neziri, vendim gjyqesor shkresa min fin 6123/19 date 05.06.14 akordim fondesh vendim nr 7 date 22.05.2014 i KDP
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 121,280 2014-06-20 2014-06-23 29310160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Min.Brend.ilir xhanari, vendim gjyqesor shkresa min fin 6123/19 date 05.06.14 akordim fondesh vendim nr 7 date 22.05.2014 i KDP
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 179,160 2014-06-20 2014-06-23 29110160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Min.Brend.albert pilo, vendim gjyqesor shkresa min fin 6123/19 date 05.06.14 akordim fondesh vendim nr 7 date 22.05.2014 i KDP
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BAILIFF SEVICES-MATANI & CO Tirane 7,515,060 2014-06-20 2014-06-23 30210160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Min.Brend.shoqeria avduli shpk, vendim gjyqesor shkresa min fin 6123/19 date 05.06.14 akordim fondesh vendim nr 7 date 22.05.2014 i KDP
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 7,863,930 2014-06-20 2014-06-23 28710160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Min.Brend.ksenofon moci dhe 35 kreditore , vendim gjyqesor shkresa min fin 6123/19 date 05.06.14 akordim fondesh vendim nr 7 date 22.05.2014 i KDP
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 114,840 2014-06-20 2014-06-23 30710160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Min.Brend.argita totozani, vendim gjyqesor shkresa min fin 6123/19 date 05.06.14 akordim fondesh vendim nr 7 date 22.05.2014 i KDP
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POWER & JUSTICE ( P & J) Tirane 272,943 2014-06-20 2014-06-23 27510160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Min.Brend.shehebi bicaku, vendim gjyqesor shkresa min fin 6123/19 date 05.06.14 akordim fondesh vendim nr 7 date 22.05.2014 i KDP
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ZYRA PERMBARIMIT DIBER Tirane 112,774 2014-06-20 2014-06-23 31910160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Min.Brend.sherif likceni vendim gjyqesor shkresa min fin 6123/19 date 05.06.14 akordim fondesh vendim nr 7 date 22.05.2014 i KDP
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 1,906,170 2014-06-20 2014-06-23 27910160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Min.Brend.osman losha, vendim gjyqesor shkresa min fin 6123/19 date 05.06.14 akordim fondesh vendim nr 7 date 22.05.2014 i KDP
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) JUS Tirane 8,045,760 2014-06-20 2014-06-23 28510160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Min.Brend.posta shqiptare sh.a, vendim gjyqesor shkresa min fin 6123/19 date 05.06.14 akordim fondesh vendim nr 7 date 22.05.2014 i KDP
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 84,840 2014-06-20 2014-06-23 28910160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Min.Brend.florenc shpuza, vendim gjyqesor shkresa min fin 6123/19 date 05.06.14 akordim fondesh vendim nr 7 date 22.05.2014 i KDP
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 204,377 2014-06-20 2014-06-23 31410160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Min.Brend.dashnor korance vendim gjyqesor shkresa min fin 6123/19 date 05.06.14 akordim fondesh vendim nr 7 date 22.05.2014 i KDP
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 202,710 2014-06-20 2014-06-23 28810160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Min.Brend.luljeta mucmata, vendim gjyqesor shkresa min fin 6123/19 date 05.06.14 akordim fondesh vendim nr 7 date 22.05.2014 i KDP
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) PERMBARIMI Tirane 423,690 2014-06-20 2014-06-23 31310160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Min.Brend.OSMAN SINANAJ, vendim gjyqesor shkresa min fin 6123/19 date 05.06.14 akordim fondesh vendim nr 7 date 22.05.2014 i KDP
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) E.P.S.A Tirane 340,170 2014-06-20 2014-06-23 30610160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Min.Brend.bujar meta, vendim gjyqesor shkresa min fin 6123/19 date 05.06.14 akordim fondesh vendim nr 7 date 22.05.2014 i KDP
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 185,981 2014-06-20 2014-06-23 31110160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Min.Brend.maringlen kora vendim gjyqesor shkresa min fin 6123/19 date 05.06.14 akordim fondesh vendim nr 7 date 22.05.2014 i KDP
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) STUDIO PERMBARIMORE L.D.C. Tirane 307,110 2014-06-20 2014-06-23 30510160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Min.Brend.GLEDIS NANO, vendim gjyqesor shkresa min fin 6123/19 date 05.06.14 akordim fondesh vendim nr 7 date 22.05.2014 i KDP
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) EXECUTORES LITIUM (EXC LIT) Tirane 1,055,456 2014-06-20 2014-06-23 31810160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Min.Brend.shyqyri dade, vendim gjyqesor shkresa min fin 6123/19 date 05.06.14 akordim fondesh vendim nr 7 date 22.05.2014 i KDP
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ZYRA E PERMBARIMIT - KORCE Tirane 84,789 2014-06-20 2014-06-23 30010160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Min.Brend.kastriot hoxha, vendim gjyqesor shkresa min fin 6123/19 date 05.06.14 akordim fondesh vendim nr 7 date 22.05.2014 i KDP
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave