Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 624 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 718,426,257.00 624 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,957,233 2014-12-01 2014-12-01 58810160012014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1016001,Aparati Min.Brend.paga nentor 2014, plan 166/152 fakt
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 38,447 2014-12-01 2014-12-01 59910160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga nentor 2014, plan 166/152 fakt
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 978,235 2014-12-01 2014-12-01 59510160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pritje nentor 2014, plan 166/152 fakt
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 631,943 2014-12-01 2014-12-01 58910160012014 Shtese page per kualifikimin 1016001,Aparati Min.Brend.paga nentor 2014, plan 166/152 fakt
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 62,933 2014-12-01 2014-12-01 59810160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pritje nentor 2014, plan 166/152 fakt
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 148,162 2014-12-01 2014-12-01 59410160012014 Paga baze 1016001,Aparati Min.Brend.paga nentor 2014, plan 166/152 fakt
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 40,782 2014-12-01 2014-12-01 59610160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pritje nentor 2014, plan 166/152 fakt
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 77,578 2014-12-01 2014-12-01 59710160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pritje nentor 2014, plan 166/152 fakt
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ANASTAS KOTE Tirane 819,941 2014-11-27 2014-11-27 58210160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.vendim gjykate vendim vendim nr 2952 10.7.2014 sh 9515 dt 20.11.2014 Bajram Bistri
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BISLIM SINAJ Tirane 2,253,542 2014-11-27 2014-11-27 56710160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.Handi Palushi vendim gjykate vendim vendim nr3873 dt 24.3.2014 sh 20.11.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 592,694 2014-11-27 2014-11-27 58410160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend vendim gjykate Bajram Bistri tatim v 87 dt 26.1.2010 sh 20.11.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 885,436 2014-11-27 2014-11-27 58310160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend vendim gjykate Bajram Bistri v 87 dt 26.1.2010 sh 20.11.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DEBIT COLLECTION Tirane 2,761,226 2014-11-27 2014-11-27 56610160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.v gjykate v 7.1.2014 sh 5.11.2014 Tatjana Shurbi
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ARB SH.P.K Tirane 1,084,717 2014-11-27 2014-11-27 56810160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.vendim gjyk v 21.10.2014 sh 20.11.2014 Sami Rasha
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ERMIR GODAJ Tirane 414,840 2014-11-27 2014-11-27 56910160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.vendim gjyk v 29.5.2014 sh 20.11.2014 L Harizi
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) NIKA Tirane 333,562 2014-11-27 2014-11-27 58710160012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1016001,Aparati Min.Brend sh nd up 4.6.2014 fo 7.7.2014 sht kon 29.55.2014 fat 15.11.2014 s 18664105
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 80,892 2014-11-27 2014-11-27 58610160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend vendim gjykate tatim Bujar Murati vend 1331 dt 21.12.2012 sh 9515 20.11.2014 lp 27.11.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 728,030 2014-11-27 2014-11-27 58510160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend vendim gjykate Bujar Murati vend 1331 dt 21.12.2012 sh 9515 20.11.2014 lp 27.11.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 465,507 2014-11-25 2014-11-25 57710160012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Aparati Min.Brend.rimbursim pagese transferte me jashte, valute GBP kursi -179.46 leke, botim njoftimi shtypi huaj, urdher 47/1 dt 03.09.14, ft 2120242244 dt 10.11.14, shkresa nr 1176 dt 21.11.14,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 32,100 2014-11-25 2014-11-25 57010160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.rimbursim pagese telefoni shkrese nr 9140/5 dt 25.11.14, liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 9,434 2014-11-25 2014-11-25 57410160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.rimbursim pagese telefoni shkrese nr 9140/5 dt 25.11.14, liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 600 2014-11-25 2014-11-25 57610160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.rimbursim pagese telefoni shkrese nr 9140/5 dt 25.11.14, liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 10,771 2014-11-25 2014-11-25 57110160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.rimbursim pagese telefoni shkrese nr 9140/5 dt 25.11.14, liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 4,000 2014-11-25 2014-11-25 57510160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.rimbursim pagese telefoni shkrese nr 9140/5 dt 25.11.14, liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,874 2014-11-25 2014-11-25 57310160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.rimbursim pagese telefoni shkrese nr 9140/5 dt 25.11.14, liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,703 2014-11-25 2014-11-25 57210160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.rimbursim pagese telefoni shkrese nr 9140/5 dt 25.11.14, liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) NERITAN ÇUKO Tirane 402,560 2014-11-21 2014-11-24 56110160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese vendim gjyqesor, iljaz peka, shkres permb 171 dt 16.7.14, vgj shkalles pare, 116 dt 19.12.13, v gj a 433 dt 3.3.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 34,397 2014-11-21 2014-11-24 56510160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese tatim per vendim gjyqesor,liste pagese , shkres 8448/2 dt 05.11.14, vgj shkalles pare, 367 dt 03.02.14, v gj a 2046 dt 02.4.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 71,976 2014-11-21 2014-11-24 56310160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese vendim gjyqesor,liste pagese , shkres a-297/3 dt 30.10..14, vgj shkalles pare, 2581 dt 22.05.14, shkrese a-297/1 dt 16.10.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,015,000 2014-11-21 2014-11-24 56410160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese vendim gjyqesor,liste pagese , shkres 8448/2 dt 05.11.14, vgj shkalles pare, 367 dt 03.02.14, v gj a 2046 dt 02.4.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,213,380 2014-11-20 2014-11-21 56210160012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 1016001,Aparati Min.Brend.pagese valute 6880 GBP, kursi =176 leke, up 50 dt 23.9.14, urdhe perkthim, 50/1 dt 23.09.14, ft 2120230803 dt 30.9.14, shkrese 1167 dt 19.11.14, ft 21202322521 dt 1.10.14,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FLORI HOXHA Tirane 183,836 2014-11-20 2014-11-21 56010160012014 Udhetim jashte shtetit 1016001,Aparati Min.Brend.pagese blerje bileta jashte, urdher 320 dt 31.10.14, pv emergj 8877/2 dt 31.10.14, ft 26 dt 31.10.14 seri 6917127
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 108,013 2014-11-18 2014-11-19 55710160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.pagese telefon, shkrese 9140/4 dt 13.11.14, ft 718722799/718760748 dt 31.10.2014, klienti 310001723083/310001692441
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 7,428,571 2014-11-18 2014-11-19 55810160012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 1016001,Aparati Min.Brend.pagese sherb konektiviteti, shkrese 1141/1 dt 10.11.14, pv 07.11.14, kontr vazhdim 2/13 dt 15.5.2013, umd 2/14 dt 15.5.13, ft 113682854 dt 04.11.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BLERINA KAPEDANI Tirane 69,600 2014-11-18 2014-11-19 55910160012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1016001,Aparati Min.Brend.pagese blerje mat pastrimi up 21.10.14, ftesa 8325/6 dt 21.10.14, fituesi 8325/7 dt 28.10.14, ft 157 dt 30.10.14, sr 15951557 fh 57 dt 30.10.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 45,930 2014-11-14 2014-11-17 55210160012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001,Aparati Min.Brend.pagese pritje percjellje, program 7667/1 dt 19.9.2014, ft 36 dt 22.09.2014 sr 02172136
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 21,822 2014-11-14 2014-11-14 55010160012014 Elektricitet 1016001 1016001,Aparati Min.Brend.pagese energji kontrate TR1C020021053413, ft 6179344267 dt 11.11.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 95,160 2014-11-14 2014-11-14 54710160012014 Uje 1016001,Aparati Min.Brend.pagese uje tetor 2014, shkrese 9140 dt 13.11.2014, ft 1410 kontrate 159337-1-1 dt 21.10.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) GJYKATA E TIRANES Tirane 6,000 2014-11-14 2014-11-14 55110160012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1016001,Aparati Min.Brend.pagese kerkese padi gjykate,autorizim 8820 dt 29.10.14, 8580 dt 22.10.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 144,580 2014-11-14 2014-11-14 54910160012014 Elektricitet 1016001 1016001, Aparati Min Brendshme pagese energji kontrate TR2A110031107843, ft 617931835 dt 11.11.14 dif korrik
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave