Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) (Mbi 597 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 355,615,169.00 597 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DEA SECURITY Tirane 231,047 2014-12-31 2014-12-31 53410130012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Ministria shendetesise TVSH ROJE PRIVATE DHJETOR shtese kontrate 4181/36 dt. 10.10.2014 fat.391(18471029) dt. 15.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) GOLDEN EAGLE Tirane 14,369 2014-12-31 2014-12-31 56010130012014 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria shendetesise pritje urdher ministri 538 dt. 04.12.2014 fat.222011 dt. 11.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) MONTELA Tirane 160,800 2014-12-30 2014-12-31 59410130012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Ministria shendetesise mirmb sistemi up.13/28 dt. 23.12.2014 njft. 29.12.2014 fat.40(84138890) dt. 29.12.2014 pvmd 30.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BOLT Tirane 384,000 2014-12-31 2014-12-31 59310130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre Ministria shendetesise paisje up. 13/25 dt. 09.12.2014 njft. 29.12.2014 fat.300 dt. 29.12.2014 fh. 28 dt. 29.12.2014 pvmd dt. 29.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DEA SECURITY Tirane 25,783 2014-12-31 2014-12-31 53310130012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Ministria shendetesise TVSH ROJE PRIVATE DHJETOR vazhdim kontr.4181/34 dt. 22.08.2014 fat.391(18471029) dt. 15.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 19,893 2014-12-31 2014-12-31 55710130012014 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria shendetesise PRITJE URDHER MINISTRI 538 DT.04.12.2014 FAT. dt.15946923 dt. 16.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) GOLDEN EAGLE Tirane 14,369 2014-12-31 2014-12-31 56110130012014 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria shendetesise pritje urdher ministri 538 dt. 04.12.2014 fat.222006 dt. 11.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) GOLDEN EAGLE Tirane 14,369 2014-12-31 2014-12-31 55810130012014 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria shendetesise pritje urdher ministri 538 dt. 04.12.2014 fat.222016 dt. 11.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 117,500 2014-12-30 2014-12-31 59510130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise urdher 421 dt.01..10.2014 listpagese dt.29.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) GOLDEN EAGLE Tirane 14,369 2014-12-31 2014-12-31 55910130012014 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria shendetesise pritje urdher ministri 538 dt. 04.12.2014 fat.222014 dt. 11.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 10,000 2014-12-31 2014-12-31 58910130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefoni A lama skrese listpagese 24.12.2014 fat.26.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 192,500 2014-12-29 2014-12-30 38910130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise dieta listpagese dt. 12.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 208,988 2014-12-28 2014-12-29 58610130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise TELEFON FAT DT. 24.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) SINTEZA CO Tirane 216,720 2014-12-28 2014-12-29 58210130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - fotokopje Ministria shendetesise paisje zyre Up. 13/24 dt. 09.12.2014 njft. 09.12.2014 fat.2329 dt. 12.12.2014 (13679529) fh. 25 dt. 12.12.2014 pvmd dt. 12.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) MONTAL Tirane 113,456 2014-12-28 2014-12-29 57810130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore Ministria shendetesise TVSH paisje zyre kontr.17.02.2014 fat6910(11532283) dt. 06.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 302,372 2014-12-28 2014-12-29 58710130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise TELEFON FAT DT. 31.05.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) MONTAL Tirane 113,456 2014-12-28 2014-12-29 58110130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore Ministria shendetesise TVSH paisje zyre kontr.27.10.2014 fat.6776(11532149) dt. 29.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) MONTAL Tirane 113,456 2014-12-28 2014-12-29 57910130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore Ministria shendetesise TVSH paisje zyre kontr.17.02.2014 fat.6911(11532284) dt.06.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 526,097 2014-12-26 2014-12-29 58810130012014 Udhetim jashte shtetit Ministria shendetesise dieta jashte vendit autorizim 26/2 dt. 26.12.2014 shkrese 5371/6 dt. 17.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) GENC SHEGA Tirane 16,000 2014-12-28 2014-12-29 57610130012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Ministria shendetesise BANER urdher ministri 495 dt.12.11.2014 fat.7726305 dt.13.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 133,740 2014-12-28 2014-12-29 58410130012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Ministria shendetesise MIRMB AUTO VZHDIM kontr.5382/5 dt. 21.10.2014 FAT.16433422 DT. 24.12.2014 SIT.24.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) MONTAL Tirane 113,456 2014-12-28 2014-12-29 58010130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore Ministria shendetesise TVSH paisje zyre kontr.17.02.2014 fat.6926(11532199) dt.11.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 8,540 2014-12-28 2014-12-29 58510130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise DIETA PROGRAM AUDITI1927 DT. 21.03.2014 LISTPAGESE 24.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBANIAN PARTNERS ABSORBER Tirane 60,000 2014-12-25 2014-12-26 54310130012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Ministria shendetesise pagese per fotokopje pv 4 dt. 01.12.2014 fat.82(18601560 )dt,01.12.2014 fh. 01.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) "LIVIA" Tirane 63,540 2014-12-25 2014-12-26 56710130012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602,ministria shendetesise PRITJE URDHER MINISTRI 541 DT. 09.12.2014 FAT 169(343296) DT. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 9,000 2014-12-25 2014-12-26 55310130012014 Shpenzime te tjera transporti Ministria shendetesise larje auto vazhdim kontr. 55/10 dt. 29.05.2014 fat6209096
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 4,500 2014-12-25 2014-12-26 55010130012014 Shpenzime te tjera transporti Ministria shendetesise larje auto vazhdim kontr. 55/10 dt. 29.05.2014 fat.6209089 dt. 31.10.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) GUSTOSO Tirane 9,600 2014-12-25 2014-12-26 56510130012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602,ministria shendetesise koktejl URDHER MINISTRI 541 DT. 09.12.2014 FAT169(15751269) dt. 11.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 84,942 2014-12-25 2014-12-26 56810130012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Ministria shendetesise perkthim dokumentaioni kontr.36 dt. 26.02.2014 listpagese dt. 20.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) SHOQATA "ARTPLUS" Tirane 35,000 2014-12-25 2014-12-26 56410130012014 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria shendetesise pritje Urdher ministri nr. 541 dt. 09.12.2014 fat. 15.12.2014 seri 06727310
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALB-LEAA Tirane 201,936 2014-12-25 2014-12-26 57510130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 602,ministria shendetesise Tvsh kontr. 03.06.2014 fat.31(16405131) dt. 27.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 14,369 2014-12-25 2014-12-26 55910130012014 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria shendetesise PRITJE URDHER MINISTRI 538 DT.04.12.2014 FAT. dt. 11.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) "P I R R O" Tirane 39,000 2014-12-25 2014-12-26 56610130012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602,ministria shendetesise blerje dhurata URDHER MINISTRI 541 DT. 09.12.2014 FAT 8(18169608) DT. 10.12.2014 FH. 10.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) "AGJENSIA E ABONIMIT TE SHTYPIT" Tirane 68,333 2014-12-25 2014-12-26 52910130012014 Libra dhe publikime profesionale Ministria shendetesise abonim shtypi vazhdim kontr. 41/1 dt. 19.03.2014 fat.193(079915431) dt., 10.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,114 2014-12-25 2014-12-26 52010130012014 Sherbimet bankare Ministria shendetesise komision bankra per transferten e Finncial Time shkrese dt. 17.12.2014 kerkese nga Tirana Bank 1104 dt. 27.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 30,000 2014-12-24 2014-12-26 52610130012014 Te tjera transferta tek individet Ministria shendetesise ribursimi shpenzime transporti nendor dhjetor shkrese 17.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,000 2014-12-25 2014-12-26 53810130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise Ribursim telefoni fat 12.12.2014 listpagese dt. 22.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 68,200 2014-12-25 2014-12-26 54610130012014 Shpenzime per honorare Ministria shendetesise pagese komision barna shkrese 3201/5 dt. 17.12.2014 listpagese dt. 22.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 20,562 2014-12-25 2014-12-26 54110130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise Ribursim telefoni M Ekonomi korrik-tetor 2014 shkrese dt. 22.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 18,000 2014-12-25 2014-12-26 54710130012014 Shpenzime per honorare Ministria shendetesise pagese komision barna shkrese 3201/5 dt. 17.12.2014 listpagese dt. 22.12.2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave