Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) (Mbi 597 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 355,615,169.00 597 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ATLANTIK 3 Tirane 282,000 2014-08-27 2014-08-28 29910130012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim MIN E ASHENDETSISE MAT PASTRIMI UP 13/15 DT 2305.14 FTESE OFERTE 89/2 DT 23.05.14 PV 20.05.14 PV 04.07.14 FAT 115 DT 04.07.2014 SR 09506712 FH 10/1 DT 04.07.2014 PV 04.07.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,000 2014-08-27 2014-08-28 32510130012014 Sherbime telefonike MIN SHENDETSI TELEFON RIMBURSIM SHKRESE 07.08.14 FAT 04.08.2014 SR 77704637
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 8,000 2014-08-27 2014-08-28 32710130012014 Sherbime telefonike MIN SHENDETSI TELEFON RIMBURSIM SHKRESE 07.08.14 FAT 04.08.2014 SR 3525
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 288,105 2014-08-27 2014-08-28 33210130012014 Sherbime telefonike 1013001 MIN SHENDETSI TELEFON FAT 718150525 DT 31.07.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 82,500 2014-08-05 2014-08-06 32010130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise dieta shkrese 2496 dt.09.05.2014 listpagese 28.07.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 16,000 2014-08-04 2014-08-05 29810130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise dieta autorizim 3949/6 dt. 11.06.2014 listpagese dt.01.08.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 59,191 2014-08-01 2014-08-04 32910130012014 Te tjera transferta tek individet ministria shendetesise,paga list pritje qershor list pagese qershor 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 8,000 2014-08-01 2014-08-04 29710130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise dieta program auditimi 3674/13&3674/14 dt. 16.06.2014 korrik 2014,list pagese 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 60,500 2014-08-01 2014-08-04 29610130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise dieta korrik 2014, urdher 193 dt. 12.05.2014 list pagese 31.07.2014 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 194,713 2014-08-01 2014-08-01 32610130012014 Paga baze Ministria shendetesise paga korrik 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt 3
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 361,129 2014-08-01 2014-08-01 32810130012014 Te tjera transferta tek individet Ministria shendetesise paga ne list pritje korrik 2014,list pagese 2014.np plan 10 fakt 5
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 50,872 2014-08-01 2014-08-01 32410130012014 Paga baze Ministria shendetesise paga me kontrate korrik 2014,list pagese 2014.np plan 4 fakt 3
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 53,198 2014-08-01 2014-08-01 32710130012014 Te tjera transferta tek individet Ministria shendetesise paga ne list pritje korrik 2014,list pagese 2014.np plan 10 fakt 1
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 4,624,894 2014-08-01 2014-08-01 32310130012014 Shtese page per funksionin Ministria shendetesise paga korrik 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt 78
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 237,455 2014-08-01 2014-08-01 32510130012014 Paga baze Ministria shendetesise paga korrik 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt 4
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 494,674 2014-08-01 2014-08-01 32110130012014 Paga baze Ministria shendetesise paga korrik 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt 5
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 109,083 2014-08-01 2014-08-01 32210130012014 Paga baze Ministria shendetesise paga korrik 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt1
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 20,000 2014-07-30 2014-07-31 31910130012014 Sherbime telefonike Ministria Shendetesise Ribursim telefon fat PIB1-10259921 shkrese 25.07.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DEA SECURITY Tirane 179,885 2014-07-30 2014-07-31 31510130012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Ministria Shendetesise Sherb roje private kontr sht 1013/18 dt 11.06.2014 fat 174 dt 30.06.2014 aut lidh kontr 237 dt 10.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 9,000 2014-07-31 2014-07-31 27510130012014 Shpenzime per honorare Ministria shendetesise Pgese komisioni cmim barnave urdher 553 dt. 18.10.2013 urdher 167 dt. 23.04.2014 urdher 182 dt. 02.05.2014 listpagese 27.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 324 2014-07-25 2014-07-29 31410130012014 Sherbime telefonike MSH telefon shkresenr.75 fat.82858417 dt.30.06.2014 dt.21.07.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 146,906 2014-07-25 2014-07-29 31110130012014 Elektricitet 1013001 MSH energji elektrike shkrese dt. 21.07.2014 fat. 11.07.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) "FREDI" Tirane 60,000 2014-07-25 2014-07-29 15510130012014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes MSH riparim ashensori pv emergjrnce 16.04.2014 fat. 1138 dt. 16.04.2014 seri 12874588 sit. 16.04.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 91,500 2014-07-25 2014-07-29 31810130012014 Udhetim i brendshem MSH dieta prog.3674/11 dt. 28.5.2014 listpagese 21.07.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,500 2014-07-25 2014-07-29 31710130012014 Udhetim i brendshem MSH dieta shkrese nr. 23/6 dt. 23.06.2014 listpagese 21.07.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,500 2014-07-25 2014-07-29 31610130012014 Udhetim i brendshem MSH dieta shkrese nr. 23/6 dt. 23.06.2014 listpagese 21.07.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,100 2014-07-25 2014-07-29 31310130012014 Sherbime telefonike M.SHendetsise telefon shkrese nr.75 dt.21.07.2014 fat. dt. 30.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 287,671 2014-07-25 2014-07-29 31210130012014 Sherbime telefonike M.SHendetsise telefon shkrese nr.75 dt.21.07.2014 fat. dt. 30.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 127,500 2014-07-17 2014-07-17 24810130012014 Udhetim i brendshem ministria shendetesise,dieta,shgkrese nr 10/4 dt 10.04.2014,
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) SPATA Tirane 133,471 2014-07-16 2014-07-17 30410130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore Ministria e Shendetsise TVSH per ndertim nga Gjysme Hena e Kuqe,situacion pjesor dt 29.07.2012,fat nr 42 dt 29.07.2013 sr 06215904,kont dhurimi dt 09.11.2013
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 90,000 2014-07-16 2014-07-16 262 10130012014 Te tjera transferta tek individet Ministria e Shendetsise Rimbursim shpenzime transporti janar qershor 2014 shkresa dt.20.06.2014 listepagesa 20.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 90,000 2014-07-11 2014-07-16 26310130012014 Te tjera transferta tek individet 600,ministria shendetesise, rimbursim tel shkrese dt 20.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) SHEHI DEDE Tirane 204,797 2014-07-14 2014-07-15 30610130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 602,ministria shendetesise,TVSH per ndertim q.shendetesore,kont dt 28.10.2013,situac perf dt 20.01.2014,fat nr 17 dt 01.02.2014 sr 05446659
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 16,389 2014-07-14 2014-07-15 30110130012014 Sherbime telefonike Ministria e Shendetsise telefon,shkrese dt 10.07.2014 nr 75,fat nr 138-2014 dt 12.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) SPATA Tirane 39,331 2014-07-14 2014-07-15 30510130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore Ministria e Shendetsise TVSH per ndertim Q shendetesore,sit perf dt 12.05.13,fat nr 49 dt 12.02.2014 sr 06215911,
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,000 2014-07-14 2014-07-15 30210130012014 Sherbime telefonike 602,ministria shendetesise,rimbursim tel,shkresa dt 10.07.14,fat dt07.07.2014 sr 01671407071402900,listpagese dt 10.07.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,000 2014-07-14 2014-07-15 30310130012014 Sherbime telefonike 602,ministria shendetesise,rimbursim tel,shkresa dt 11.07.14,fat dt 04.07.14 sr 15816317,listpagese dt 10.07.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 99,720 2014-07-14 2014-07-15 30010130012014 Posta dhe sherbimi korrier 602,ministria shendetesise,posta fat nr 2892 dt 26.06.2014 sr 11510768
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) SHEHI DEDE Tirane 197,462 2014-07-14 2014-07-15 30710130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 602,ministria shendetesise,TVSH per ndertim q.shendetesore,kont dt 28.10.2013,situac perf dt 20.01.2014,fat nr 18 dt 01.02.2014 sr 05446660
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 19,920 2014-07-14 2014-07-15 29510130012014 Posta dhe sherbimi korrier 602,ministria shendetesise,uje,fat nr 20.06.14 sr 1406-159404-1-1 nr kont 159404-1
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave