Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) (Mbi 597 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 355,615,169.00 597 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 18,120 2014-06-23 2014-06-24 23510130012014 Posta dhe sherbimi korrier 602,ministria shendetesise UJI MAJ 2014 KONTRATE 159404-1 FAT. 22.05.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,560 2014-06-23 2014-06-24 18410130012014 Sherbime telefonike 602,ministria shendetesise TELEFON MARS 2014 SHKRESE 75 DT. 16.06.2014 FAT. 31.03.2014 SERIA 90258347
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 29,105 2014-06-23 2014-06-24 25610130012014 Paga baze Ministria Shendetesise Ribursim telefon fat 26.05.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 5,000 2014-06-23 2014-06-24 24310130012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Ministria Shendetesise Riparim karige pv emergj 02.06.2014 kup tat 02.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 8,000 2014-06-23 2014-06-24 24210130012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Ministria Shendetesise Bl kartvizita kerekese 20/2 dt 27.03.2014 pv emergj 27.03.2014 kup tat 26.03.2014 fh 26.03.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 251,453 2014-06-23 2014-06-24 23710130012014 Sherbime telefonike 602,ministria shendetesise TELEFON MAJ 2014 SHKRESE 75 DT. 16.06.2014 FAT. 31.05.2014 SERIA 717753816
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ANSIG Tirane 60,450 2014-06-23 2014-06-24 24510130012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 602,ministria shendetesise SIG AUTO uP.13/17 DT. 30.05.2014 FT 72/3 DT. 30.05.2014 PV DT.30.05.2014 PV SHPALLJE FITUESI DT. 03.06.2014 FAT. 5190 DT. 03.06.2014 SERIA 153651190
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 4,000 2014-06-23 2014-06-24 25110130012014 Sherbime telefonike Ministria Shendetesise Ribursim telefon fat 01.06.2014 seri 116886521 shkr 18.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 10,000 2014-06-23 2014-06-24 25010130012014 Sherbime telefonike Ministria Shendetesise Ribursim telefon fat 06.06.2014 seri 000000118814473 shkr 18.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,333 2014-06-23 2014-06-24 25310130012014 Sherbime telefonike Ministria Shendetesise Ribursim telefon fat.04.06.2014 listpagese dt. 18.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 146,260 2014-06-23 2014-06-24 26410130012014 Elektricitet 1013001 Ministria Shendetesise Lik energji fat 13.06.2014 seri 612031166
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 81,444 2014-06-23 2014-06-24 23610130012014 Posta dhe sherbimi korrier 602,ministria shendetesise POSTE MAJ 2014 SHKRESE 75 DT. 16.06.2014 FAT. 31.05.2014 SERIA 717753816
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 42,387 2014-06-23 2014-06-24 25210130012014 Sherbime telefonike Ministria Shendetesise Ribursim telefoni shkrese 18.06.2014 liste 18.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) "SIGAL"(UNIQA GROUP AUSTRIA) Tirane 420,000 2014-06-23 2014-06-24 24710130012014 Shpenzime per sigurimin e ndertesave dhe te tjera kosto sigurimi te ngjashme 602,ministria shendetesise SIGURIM NDERTSE uP.13/13 DT. 09.05.2014 ft dt. 72/1 dt. 09.05.2014 pv fituesi dt. 13.05.2014 fat. 57 dt. 12.05.2014 seri 13642568 kontrate dt. 12.05.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BUKURIJE DAJA Tirane 19,800 2014-06-23 2014-06-24 24610130012014 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 602,ministria shendetesise PRINTIM BANERI URDHER MINISTRI 115 DT. 21.03.2014 SHKRESE 1949/3 DT. 11.06.2014 FAT. 37 DT.26.03.2014 SERIA 003737
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DANIELA BARAKU Tirane 16,170 2014-06-23 2014-06-24 24410130012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 602,ministria shendetesise fotokopje doc. pv emergjence nr.4 dt. 19.05.2014 fat 20 dt. 19.05.2014 seria 6713770
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 11,000 2014-06-23 2014-06-24 25510130012014 Udhetim i brendshem Ministria Shendetesise dieta urdher 193 dt. 12.05.2014 shkrese 13 dt. 13.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 25,500 2014-06-24 2014-06-24 26610130012014 Udhetim i brendshem Ministria Shendetesise dieta autorizim 3407/3 dt. 05.05.2014 autorizim 3674/2 dt.19.05.2014 listpagese dt.23.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DOMINUS Tirane 275,880 2014-06-19 2014-06-20 23210130012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602,ministria shendetesise,vendim gjyqi per rudina toska ,Autorzim nga Min.Shendetsise vend ape 56 d 15/5/12, ,
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,045,120 2014-06-17 2014-06-17 22710130012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Ministria e Shendetsise Detyrime te prapambetura Vendim gjyqesor per Lavderim Elezi Autorizim 342 dt. 07.09.2011 n.Gj rrethit Gjyqsor etiraner nr,5346 dt.17.06.2009 urdher eg. 3927 dt. 08.10.2009 listpagese dt.11.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 137,434 2014-06-12 2014-06-13 22810130012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Ministria e Shendetsise Detyrime te prapambetura Vendim gjyqesor per Adrian Gjinishi ,autoriz. 156 dt.10.04.2012 v.gj.rrethit gjyqes.Tirane nr.10868 dt.24.12.2009 listepagesa dt.11.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 377,000 2014-06-12 2014-06-13 22910130012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Ministria e Shendetsise Detyrime te prapambetura Vendim gjyqesor per Aida Joanidhi ,autoriz. 98 dt.16.03.2011 v.gj.rrethit gjyqes.Tirane nr.1977dt.12.03.2009Vendim urdher ekzek. nr.2525 dt.15.09.10 listepagesa dt.11.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 60,500 2014-06-13 2014-06-13 23410130012014 Udhetim i brendshem Ministria e Shendetsise Dieta brenda vendit autorizim sek pergj.dat.19.05.2014 nr.3674/2 shkr.nr.12/5 dt.12.05.2014 listepagese dat.11.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 222,880 2014-06-12 2014-06-13 23110130012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Ministria e Shendetsise Detyrime te prapambeturaVendim gjyqesor per Adnand Berdica kerk.ekz.1644 dt.13.04.10 dek.noter.683 dt.10.02.10 vend. ekz.21 dt.04.03.10 vend.161 dt.23.10.2008 vend.43 dt.28.04.2009 list.pag.11.06.14
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 277,619 2014-06-12 2014-06-13 23010130012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Ministria e Shendetsise Detyrime te prapambetura Vendim gjyqesor per Maria Dobra ,autoriz. 612 dt.04.12.2012 v.gj.rrethit gjyqes.Tirane nr.5142 dt.0610.2006 listepagesa dt.11.06.2014 vendimi 1137 dt.04.10.2007 gjykat Apeli
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 418,000 2014-06-12 2014-06-13 23310130012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Ministria e ShendetsiseDetyrime te prapambeturaVendim gjyqesor per Armand Bace,autoriz.231dt.28.05.2012 v.gj.ApelitTirane nr.2200dt.27.10.2011VendimGjyk.rrethit.gjyqes.Tirane ,leshim urdher Egzek. nr.7798 dt.28.12.2011listep. dt.11.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 211,500 2014-06-06 2014-06-06 22610130012014 Udhetim jashte shtetit MIN E SHENDETSISE dieta,autoriz 5/6/14,autor 3477 d 5/5/14,3869 d 27/5/14,1500eurox141lek
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,500 2014-06-06 2014-06-06 22310130012014 Udhetim i brendshem 602,ministria shendetesise,dieta,shkres 60 d 21/4/14,list pagee 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) PLATINUM TRAVEL Tirane 100,322 2014-06-06 2014-06-06 15210130012014 Udhetim jashte shtetit 602,ministria shendetesise,BILETA,PV EMERGJENCE 11/2/14,FAT 5 D 7/2/14 S 6123524
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 12,000 2014-06-06 2014-06-06 16610130012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602,ministria shendetesise,mirmb automjeti,kon vazh 1012/6 d 4/4/13,fat 743 d 5/11/13 s 72551288
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,000 2014-06-06 2014-06-06 22510130012014 Sherbime telefonike 602,ministria shendetesise,rimv tel,shkrs 5/6/14list pagee 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 151,000 2014-06-06 2014-06-06 22210130012014 Udhetim i brendshem 602,ministria shendetesise,dieta,shkres 3707 d 30/4/14,list pagee 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 17,231 2014-06-02 2014-06-02 21810130012014 Paga baze 600,ministria shendetesise, paga kontrate maj 2014,list pagese 2014,np 2/1
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 238,971 2014-06-02 2014-06-02 21610130012014 Paga baze 600,ministria shendetesise,paga maj 2014,list pagese 2014,np 100/4
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 109,083 2014-06-02 2014-06-02 21410130012014 Paga baze 600,ministria shendetesise,paga maj 2014,list pagese 2014,np 100/1
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 13,471 2014-06-02 2014-06-02 22110130012014 Paga baze 600,ministria shendetesise, shtese vjetersiemaj 2014,list pagese 2014,
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 519,420 2014-06-02 2014-06-02 22010130012014 Te tjera transferta tek individet 606,ministria shendetesise,paga maj LIST PRITJE2014,list pagese 2014,np 10/8
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 197,058 2014-06-02 2014-06-02 21710130012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600,ministria shendetesise,paga maj 2014,list pagese 2014,np 100/3
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 137,357 2014-06-02 2014-06-02 21910130012014 Te tjera transferta tek individet 600,ministria shendetesise,paga maj 2014,list pagese 2014,np 10/2
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 487,995 2014-06-02 2014-06-02 21310130012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600,ministria shendetesise,paga maj 2014,list pagese 2014,np 100/5
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave