Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) (Mbi 597 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 355,615,169.00 597 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 7,826 2014-07-14 2014-07-15 30810130012014 Sherbime telefonike Ministria e Shendetsise telefon,shkrese dt 10.07.14 nr 75,fat nr 716261006 dt 30.09.13,nr 716350188 dt 31.10.13,nr 716521407 dt 30.11.13
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 90,000 2014-07-14 2014-07-14 262110130012014 Te tjera transferta tek individet Ministria e Shendetsise Rimbursim shpenzime transporti janar qershor 2014 shkresa dt.20.06.2014 listepagesa 20.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 33,000 2014-07-09 2014-07-10 29410130012014 Udhetim i brendshem Ministria e Shendetsise Dieta brenda vendit S. Dreni program auditi nr.3407/4 dt.13.05.2014 shkresa 3407 dt.30.04.2014 listepagesa dt.04.07.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DHL INTERNATIONAL (ALBANIA) LTD Tirane 6,259 2014-07-09 2014-07-10 27210130012014 Sherbime te tjera Ministria e Shendetsise sherbim DHL urdher ministri 281 dt.27.06.2014 fat,4641 dt.26.06.2014 seria 14844235 deklarat doganore R12204 dt.13.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 10,000 2014-07-09 2014-07-10 29310130012014 Sherbime telefonike Ministria e Shendetsise rimbursim telefoni maj 2014 A. Lama , shkr.04.07.2014 listepagesa 18.06.2014 fat.02.07.2014 seria 01641407021400887
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,834 2014-07-09 2014-07-10 29210130012014 Sherbime telefonike Ministria e Shendetsise Rimbursim telefon prill maj 2014 shkr.04.07.2014 fature 01.05.2014 listepagese 04.07.2014 fat.01.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) SULOLLARI Tirane 219,840 2014-07-09 2014-07-10 27110130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instalimi i kondicionereve Ministria e Shendetsise FV kondicionere, up171 dt.24.04.2014 njof. fit.3312/3 dt.29.05.2014 sig. kont.0012171 dt.03.06.2014 kont.3312/4 dt.04.06.2014 fat.4 dt.09.06.14 seria 11227304 fh.nr.09.06.2014 pv. marrje dorez. 09.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) "ALTEC" SHPK Tirane 201,600 2014-07-09 2014-07-10 27010130012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Ministria e Shendetsise Blerje boje, fat.nr.13 dt.18.06.2014 seria 88230525 fh.nr.9 dt.18.06.2014 pv. marrje dorez. 18.06.2014 kerk.74 dt.21.05.14 up.74/1 dt.13.06.14,pv. shpallje fituesi dt.18.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) "AGJENSIA E ABONIMIT TE SHTYPIT" Tirane 68,333 2014-07-09 2014-07-10 28510130012014 Libra dhe publikime profesionale Ministria e Shendetsise Abonim shtypi kerk nr.41 dt.06.03.2014 pv. of. 18.03.2014 pv. fituesi dt.11.03.2014 kont.41/1 dt.19.03.2014 fat.96 dt.19.06.2014 seria 07915310
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 140,580 2014-07-09 2014-07-10 29010130012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Ministria e Shendetsise perkthim dokumentacion kont.36 dt.26.02.2014 shkr. pv. dt.23.06.2014 listepagese dt.03.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DEA SECURITY Tirane 179,885 2014-07-09 2014-07-09 25710130012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Ministria e Shendetsise Sherbim roje, autorizim lidhje kont.180 dt.02.04.2014 sig. kont.30.04.2014 nr.0014871 kont.1013/14 dt.05.05.2014 fat.140 dt.30.05.2014 seria 12300075
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,740 2014-07-09 2014-07-09 19610130012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni Ministria e Shendetsise Tatim pagesa perkthim dokumenta, kont.36 dt.26.02.2014 listepagesa dt.23.05.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tirane 1,090,400 2014-07-08 2014-07-09 28710130012014 Karburant dhe vaj ministria shendetesise KARBURANT AUTORIZIM LIDHJE KONTRATE NR.30 DT.29.01.2014 SHTESE KONTRATE 643/9 DT. 03.03.2014 FAT.503 DTR.08.07.2014 SERI 14556723 FH.08.07.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 15,620 2014-07-09 2014-07-09 29110130012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni Ministria e Shendetsise Tatim Pagese perkthim kont.36 dt.26.02.2014 listepagesa dt.03.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) KLODIANA DEDA Tirane 56,000 2014-07-09 2014-07-09 26010130012014 Kosto e trajnimit dhe seminareve Ministria e Shendetsise Pagese takim Kombetar, urdher ministri 240 dt.10.06.2014 axhenda takim dt.11.06.2014 fat dat.11.06.2014 seria 13900211
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 35,000 2014-07-09 2014-07-09 26110130012014 Kosto e trajnimit dhe seminareve Ministria e Shendetsise Pagese takim kombetar shendetsi urdher ministri 240 dt.10.06.2014 axhenda takimit 11.06.2014 fat.11.06.2014 seria 14141763
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 6,000 2014-07-04 2014-07-04 27610130012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni Ministria shendetesise tatim ne burim
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 36,000 2014-07-04 2014-07-04 27310130012014 Shpenzime per honorare Ministria shendetesise Pgese komisioni cmim barnave urdher 553 dt. 18.10.2013 urdher 167 dt. 23.04.2014 urdher 182 dt. 02.05.2014 listpagese 27.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,000 2014-07-04 2014-07-04 27410130012014 Shpenzime per honorare Ministria shendetesise Pgese komisioni cmim barnave urdher 553 dt. 18.10.2013 urdher 167 dt. 23.04.2014 urdher 182 dt. 02.05.2014 listpagese 27.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 165,066 2014-07-02 2014-07-02 28610130012014 Te tjera transferta tek individet ministria shendetesise,paga list pritje qershor list pagese qershor 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 137,357 2014-07-01 2014-07-01 28310130012014 Te tjera transferta tek individet ministria shendetesise,paga list pritje qershor list pagese qershor 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 237,455 2014-07-01 2014-07-01 28110130012014 Shtesa page te tjera ministria shendetesise,paga qershor list pagese qershor 2014 Plan 100 fakt 91
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 194,713 2014-07-01 2014-07-01 28210130012014 Shtese page per vjetersi ne pune ministria shendetesise,paga qershor list pagese qershor 2014 Plan 100 fakt 91
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 499,629 2014-07-01 2014-07-01 27710130012014 Shtese page per vjetersi ne pune ministria shendetesise,paga qershor list pagese qershor 2014 Plan 100 fakt 91
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 109,083 2014-07-01 2014-07-01 27810130012014 Paga baze ministria shendetesise,paga qershor list pagese qershor 2014 Plan 100 fakt 91
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 296,816 2014-07-01 2014-07-01 28410130012014 Te tjera transferta tek individet ministria shendetesise,paga list pritje qershor list pagese qershor 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 48,371 2014-07-01 2014-07-01 28010130012014 Paga baze ministria shendetesise,paga qershor list pagese qershor 2014 Plan 100 fakt 91
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) "MUCA - 2006" Tirane 143,259 2014-06-26 2014-06-27 26710130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 602,ministria shendetesise tvsh KONTRATE 16.04.2014 SIT. 02.10.2012 FAT. 78 DT. 02.10.2012 SERIA 86201879
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) "MUCA - 2006" Tirane 23,408 2014-06-26 2014-06-27 26810130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 602,ministria shendetesise tvsh KONTRATE 16.04.2014 SIT. 02.10.2012 FAT. 84 DT. 05.12.2012 SERIA 86201884
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) PANFINA Tirane 100,270 2014-06-25 2014-06-26 13210130012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 602,ministria shendetesise TVSH qender shendets. kontr. 30.05.2013 sit.2 dt. 13.09.2013 fat.,40dt. 13.06.2013 seri 86677496 akt kolaud. 27.07.2013
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 338,880 2014-06-26 2014-06-26 26910130012014 Udhetim jashte shtetit 602,ministria shendetesise terhequr 2400 euro me kurs 141.2 leke DIETA me jashte AUTORIZIM 26/6 dt. 26.06.2014 shkrese 3477/4 dt. 21.05.2014 leternjoftim NP H65819038U
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) AVDOLLI - SHPK Tirane 204,361 2014-06-25 2014-06-26 17310130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 602,ministria shendetesise TVSH qender shendets. kontr. 22.04.2013 sit.03.09.2013 fat. 2627 dt. 03.09.2013 seri 09747378
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) MILO 2000 Tirane 200,120 2014-06-25 2014-06-26 15610130012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 602,ministria shendetesise TVSH qender shendets. kontr. 22.04.2013 sit.03.09.2013 fat. 2627 dt. 03.09.2013 seri 09747378
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) AVDOLLI - SHPK Tirane 204,361 2014-06-25 2014-06-26 17410130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 602,ministria shendetesise TVSH qender shendets. kontr. 03.04.2013 SIT. 23.06.2013 FAT.49 DT. 15.07.2013 SERI 05163093
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,500 2014-06-23 2014-06-24 25410130012014 Udhetim i brendshem Ministria Shendetesise dieta autorizim 3674/13 dt. 28.05.2014 listpagese dt.18.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) SHQIPTARJA.COM Tirane 5,000 2014-06-23 2014-06-24 25910130012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Ministria Shendetesise Njoftim vende pune kontr 08.05.2014 fat 09.05.2014 seri 15058553
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 49,190 2014-06-23 2014-06-24 26510130012014 Paga baze Ministria Shendetesise kompesim leje e zakonshme shkrese 33/25 dt. 02.06.2014 &33/26 dt. 03.06.2014 listpagese dt. 16.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,100 2014-06-23 2014-06-24 23810130012014 Sherbime telefonike 602,ministria shendetesise TELEFON MAJ 2014 SHKRESE 75 DT. 16.06.2014 FAT. 31.05.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) KOHA JONE Tirane 15,000 2014-06-23 2014-06-24 25810130012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Ministria Shendetesise Njoftim vende pune kontr 08.05.2014 fat 109 dt 12.05.2014 shkr 821/7/6 dt 09.05.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 988 2014-06-23 2014-06-24 24910130012014 Sherbimet bankare Ministria Shendetesise Komision per transfertat kerkese 821 dt 02.06.2014 shkr 18.06.2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave