Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) (Mbi 597 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 355,615,169.00 597 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 4,858,785 2014-11-03 2014-11-03 44210130012014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Ministria shendetesise paga tetor 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt 98
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 368,748 2014-11-03 2014-11-03 44610130012014 Te tjera transferta tek individet Ministria shendetesise paga listpritje tetor 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 276,343 2014-11-03 2014-11-03 44510130012014 Te tjera transferta tek individet Ministria shendetesise paga listpritje tetor 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 416,811 2014-11-03 2014-11-03 44010130012014 Paga baze Ministria shendetesise paga tetor 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt 98
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 111,555 2014-11-03 2014-11-03 44110130012014 Grante per familjet per shpenzime funerale Ministria shendetesise paga tetor 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt 98
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 247,925 2014-11-03 2014-11-03 44710130012014 Shtese page per funksionin Ministria shendetesise paga tetor 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt 98
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 55,018 2014-11-03 2014-11-03 44310130012014 Paga baze Ministria shendetesise paga tetor 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt 98
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) FONDACIONI ZONJA E KESHILLIT TE MIRE Tirane 56,100 2014-10-29 2014-10-30 28910130012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602,ministria shendetesise, Pagese seminari n shkrese 3622/1 dt. 29.05.2014 urdher ministri 196 dt. 13.05.2014 fat 30(6451028) dt. 16.05.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 22,000 2014-10-28 2014-10-29 42910130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise dieta brenda vendit program 2608 dt. 16.05.2014 listpagese 23.10.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 28,500 2014-10-28 2014-10-29 43010130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise dieta brenda vendit program 2147 dt. 28.05.2014 program 2608 dt. 16.05.2014 listpagese 23.10.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 32,300 2014-10-22 2014-10-23 42710130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim shtator 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 5,000 2014-10-22 2014-10-23 42210130012014 Shpenzime te tjera transporti Ministria shendetesise larje auto kontr.55/10 dt. 29.05.2014 NE VAZHDIM fat.6209092 dt. 31.08.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 5,000 2014-10-22 2014-10-23 42310130012014 Shpenzime te tjera transporti Ministria shendetesise larje auto kontr.55/10 dt. 29.05.2014 NE VAZHDIM fat.6209092 dt.30.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 4,500 2014-10-22 2014-10-23 42110130012014 Shpenzime te tjera transporti Ministria shendetesise larje auto kontr.55/10 dt. 29.05.2014 NE VAZHDIM fat.6209088 dt. 30.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 10,000 2014-10-22 2014-10-23 42810130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim shtator 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 321,611 2014-10-21 2014-10-22 41210130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise TELEFON SHTATOR 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 4,500 2014-10-21 2014-10-22 42010130012014 Shpenzime te tjera transporti Ministria shendetesise larje auto kontr.55/10 dt. 29.05.2014 NE VAZHDIM fat6209087 dt. 31.08.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 4,500 2014-10-21 2014-10-22 41910130012014 Shpenzime te tjera transporti Ministria shendetesise larje auto kontr.55/10 dt. 29.05.2014 NE VAZHDIM fat.6209086 dt. 31.07.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,000 2014-10-21 2014-10-22 40310130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefon gusht 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 76,560 2014-10-21 2014-10-22 40710130012014 Posta dhe sherbimi korrier Ministria shendetesise POSTA SHTATOR 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) "AGJENSIA E ABONIMIT TE SHTYPIT" Tirane 68,333 2014-10-21 2014-10-22 41110130012014 Libra dhe publikime profesionale Ministria shendetesise ABONIMSHTYPI KONTR.41/1 DT. 19.03.2014 FAT.145 DT. 19.9.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 8,000 2014-10-21 2014-10-22 41410130012014 Shpenzime te tjera transporti Ministria shendetesise larje auto Up.13/14 dt. 23.05.2014 shpallje fituesi 30.05.2014 kontr.55/10 dt. 29.05.2014 FAT.6209080 DT. 30.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 29,100 2014-10-22 2014-10-22 40610130012014 Uje Ministria shendetesise uje SHTATOR 2014 kontr.159404-1
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 8,000 2014-10-21 2014-10-22 41710130012014 Shpenzime te tjera transporti Ministria shendetesise larje auto kontr.55/10 dt. 29.05.2014 NE VAZHDIM fat.6209084 dt. 30.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 8,000 2014-10-21 2014-10-22 41510130012014 Shpenzime te tjera transporti Ministria shendetesise larje auto kontr.55/10 dt. 29.05.2014 NE VAZHDIM fat.6209081 dt. 31.07.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,000 2014-10-21 2014-10-22 40010130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefon SHTATOR 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 4,500 2014-10-21 2014-10-22 41810130012014 Shpenzime te tjera transporti Ministria shendetesise larje auto kontr.55/10 dt. 29.05.2014 NE VAZHDIM fat.6209085 dt. 30.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,541 2014-10-21 2014-10-22 40310130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefon korrik-gusht 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 176,000 2014-10-21 2014-10-22 40910130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise dieta urdher 383 dt. 12.09.2014 listpagese dt. 09.10.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DEA SECURITY Tirane 179,814 2014-10-21 2014-10-22 42510130012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Ministria shendetesise ROJE PRIVATE Shtator autorizim lidhje kontrate 4181/32 dt. 18.08.2014 kontr.4181/34 dt. 22.08.2014 fat.287(16968522) dt. 30.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,100 2014-10-21 2014-10-22 41310130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise TELEFON SHTATOR 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 4,800 2014-10-21 2014-10-22 41610130012014 Shpenzime te tjera transporti Ministria shendetesise larje auto kontr.55/10 dt. 29.05.2014 NE VAZHDIM fat6209082 dt. 31.08.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) PANFINA Tirane 207,100 2014-10-21 2014-10-22 39410130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore Ministria shendetesise TVSH KONTRATE 24.03.2014 SIT.06.02.2014 FAT.2(12615208) DT. 06.02.2014 AKT KOLAUDIMI 27.01.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 11,000 2014-10-21 2014-10-22 41010130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise dieta urdher 383 dt. 12.09.2014 listpagese dt. 09.10.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) PANFINA Tirane 210,161 2014-10-21 2014-10-22 39510130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore Ministria shendetesise TVSH KONTRATE 24.03.2014 SIT.24.03.2014 fat.4(12615210) dt. 24.03.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 10,000 2014-10-21 2014-10-22 42610130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefon shtator 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 204 2014-10-21 2014-10-22 40810130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise TELEFON SHTATOR 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 4,000 2014-10-21 2014-10-22 40110130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefon GUSHT 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,506 2014-10-21 2014-10-22 40210130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefon GUSHT 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 140,900 2014-10-20 2014-10-20 40510130012014 Udhetim jashte shtetit Ministria shendetesise dieta jashte vendit autorizim 10/1 dt.10.10.2014 autorizim ministri 5825 dt. 07.10.2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave