Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) (Mbi 597 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 355,615,169.00 597 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) MARKETING DISTRIBUTION Tirane 206,640 2014-09-11 2014-09-12 34910130012014 Kancelari Ministria shendetesise leter fotokopje Up.9 dt. 28.02.2014 njft.9/5 dt. 13.05.2014 autorizim lkontrate 9/6 dt. 30.05.2014 kontrate nr. 4004/3 dt. 10.07.20147 fat. 79665424 dt. 07.08.2014 fh. 14 dt. 07.08.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 110,099 2014-09-11 2014-09-12 37310130012014 Paga baze Ministria shendetesise kthim, ndalese si debitore urdher ministri 350 dt. 18.08.2014 listpagese dt. 05.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) REDIN ZYLFO Tirane 19,000 2014-09-11 2014-09-12 36210130012014 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria shendetesise printim baneri urdher ministri 3320 dt. 10.08.2014 fat.21.07.2014 seri 0002233
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 30,500 2014-09-11 2014-09-12 37110130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise dieta shkrese 15.08.2014 listpagese dt. 05.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 7,667 2014-09-08 2014-09-09 36910130012014 Posta dhe sherbimi korrier Ministria shendetesise RINOVIM DOMAIN shkrese 5158 dt. 25.08.2014 shkrese 2020 dt. 02.09.2014 fat. 02.09.2014 seri 125222667
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 4,000 2014-09-08 2014-09-09 37010130012014 Posta dhe sherbimi korrier Ministria shendetesise RINOVIM DOMAIN shkrese 5158 dt. 25.08.2014 shkrese 2020 dt. 02.09.2014 fat. 02.09.2014 seri 125220959
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 49,080 2014-09-05 2014-09-08 34610130012014 Posta dhe sherbimi korrier Ministria shendetesise posta gusht 2014 shkrese 75 dt. 03.09.2014 fat 3772 dt. 26.08.2014 seri 11520902
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 119,893 2014-09-05 2014-09-08 35610130012014 Te tjera transferta tek individet Ministria shendetesise paga listpritje gusht 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) R & R GROUP Tirane 441,504 2014-09-05 2014-09-08 35010130012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602,ministria shendetesise, Bl.goma Up. 5 dt. 09.02.2014 njt. 5/3 dt. 29.03.2014 autorizim lidhje kontr. 5/6 dt. 07.06.2014 kontr. 4108/2 dt.30.06.2014 fat.19.08.2014 seria 16325654 fh.15 dt.19.08.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 30,000 2014-09-05 2014-09-08 34710130012014 Sherbime telefonike Ministria e Shendetsise rimbursim telefoni shkrese nr 75 dt. 03.09.2014 list pagese dt. 02.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 15,600 2014-09-05 2014-09-08 35810130012014 Posta dhe sherbimi korrier Ministria shendetesise UJE GUSHT 2014 KONTRATRE 159404-1 FAT. 21.08.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 9,000 2014-09-05 2014-09-08 35410130012014 Shpenzime per honorare 602,ministria shendetesise,pagese kom cmim barna shkrese 3201/3 dt. 21.08.2014,lispagese 02.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 36,000 2014-09-05 2014-09-08 35310130012014 Shpenzime per honorare 602,ministria shendetesise,pagese kom cmim barna shkrese 3201/3 dt. 21.08.2014,lispagese 02.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,000 2014-09-05 2014-09-08 35210130012014 Shpenzime per honorare 602,ministria shendetesise,pagese kom cmim barna E.Korkuti,shkrese 3201/3 dt. 21.08.2014,lispagese02.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 30,000 2014-09-05 2014-09-08 34810130012014 Sherbime telefonike Ministria e Shendetsise rimbursim telefoni shkrese nr 75 dt. 03.09.2014 list pagese dt. 02.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 4,997,312 2014-09-05 2014-09-08 36410130012014 Organizatat nderkombetare te tjera 1013001 Ministria shendetesise,Kuote OBSH ne favor te World Health Organization 46140$ me kurs 108.3 leke shkrese e OBSH 31.01.2013 kerkese per transferim 05.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 6,000 2014-09-05 2014-09-08 35510130012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 602,ministria shendetesise, tatim ne burim listpagese dt.02.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,584 2014-09-05 2014-09-08 35110130012014 Sherbime telefonike Ministria e Shendetsise rimbursim telefoni mars - qershor 2014 shkrese nr 75 dt. 03.09.2014 list pagese dt. 02.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 281,600 2014-09-05 2014-09-05 35710130012014 Udhetim jashte shtetit 602,ministria shendetesise terhequr 2000 euro me kurs 140.8 leke DIETA me jashte AUTORIZIM 4350/1ft. 05.08.2014 autorizim 5/1 dt.05.09.2014 autorizim 4589/7 dt. 03.09.2014 leter njoftim h65819038u
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 221,000 2014-09-05 2014-09-05 35910130012014 Udhetim i brendshem 602,ministria shendetesise dieta brenfda vendit urdher 214 dt. 30.05.2014 listpagese dt. 02.09.2014 joftim h65819038u
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 14,096 2014-09-05 2014-09-05 36310130012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Ministria shendetesise TAKSE AUTO SHKRESE 3238/1 DT. 23.05.2014 FAT. DT.04.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 34,300 2014-09-03 2014-09-04 34410130012014 Sherbime telefonike Ministria e Shendetsise rimbursim telefoni qershor 2014 ministri shkrese 03.09.2014 fat. 01.07.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 10,000 2014-09-03 2014-09-04 34510130012014 Sherbime telefonike Ministria e Shendetsise rimbursim telefoni korrik 2014 A. Careri shkrese 02.09.2014 fat. 01.08.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 140,600 2014-09-03 2014-09-04 30110130012014 Udhetim jashte shtetit 602,ministria shendetesise terhequr 1000 euro me kurs 140.6 leke DIETA me jashte AUTORIZIM 4350/1ft. 05.08.2014 autorizim 01.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 137,357 2014-09-01 2014-09-01 34110130012014 Te tjera transferta tek individet Ministria shendetesise paga listpritje gusht 2014 nr.punonjesve plan 9 fakt 2
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 109,083 2014-09-01 2014-09-01 33610130012014 Paga baze Ministria shendetesise paga gusht 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt 93
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 415,818 2014-09-01 2014-09-01 34210130012014 Te tjera transferta tek individet Ministria shendetesise paga listpritje gusht 2014 nr.punonjesve plan 9 fakt 2
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 194,713 2014-09-01 2014-09-01 34010130012014 Paga baze Ministria shendetesise paga gusht 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt 93
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 48,559 2014-09-01 2014-09-01 33810130012014 Paga baze Ministria shendetesise paga me kontrate gudsht 2014 nr punonjesve plan 4 fakt 3
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 4,559,871 2014-09-01 2014-09-01 33710130012014 Shtese page per vjetersi ne pune Ministria shendetesise paga gusht 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt 93
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 237,455 2014-09-01 2014-09-01 33910130012014 Shtesa page te tjera Ministria shendetesise paga gusht 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt 93
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 494,709 2014-09-01 2014-09-01 33510130012014 Shtese page per vjetersi ne pune Ministria shendetesise paga gusht 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt 93
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 33,132 2014-08-27 2014-08-28 326210130012014 Posta dhe sherbimi korrier MIN SHENDETSI POSTA FAT 3217 DT 26.07.14 SR 11520594
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,944 2014-08-27 2014-08-28 33410130012014 Sherbime telefonike 1013001 MIN SHENDETSI ETELEFON FAT 110308203 DT 31.07.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) SKEDA Tirane 102,960 2014-08-27 2014-08-28 32110130012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim MIN E SHENDETSISE MAT PASTRIMI UP 12/18 DT 01.07.2014 FTESE OFERTE 84/1 DT 01.07.14 FAT 15 DT 18.07.14 SR 15484613 FH 12 DT 18.07.14 PV 18.07.14
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,956 2014-08-27 2014-08-28 32610130012014 Sherbime telefonike MIN SHENDETSI TELEFON RIMBURSIM SHKRESE 07.08.14 FAT 01.08.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 159,026 2014-08-27 2014-08-28 33010130012014 Elektricitet 1013001 MIN SHENDETSI ENERGJI KORRIK 2014 FAT 12.08.2014 SR 6014387362
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,490 2014-08-27 2014-08-28 33310130012014 Sherbime telefonike 1013001 MIN SHENDETSI TELEFON FAT 31.07.14 SR 718146162
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DEA SECURITY Tirane 179,885 2014-08-27 2014-08-28 32410130012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 602,ministria shendetesise, ROJE KONT NE VAZHD 1013/18 DT 11.06.14 FAT 215 DT 31.07.2014 SR 12300150
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 18,120 2014-08-27 2014-08-28 33110130012014 Posta dhe sherbimi korrier 1013001 MIN SHENDETSI UJE FAT 1407-159404-1-1 DT 21.07.14
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave