Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) (Mbi 597 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 355,615,169.00 597 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 140,600 2014-10-20 2014-10-20 42410130012014 Udhetim jashte shtetit Ministria shendetesise dieta jashte vendit autorizim 16.10.2014 autorizim ministri 5263/3 dt. 13.10.2014 terhequr 1000 euro me kurs 140.6 leke
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) SINTEZA CO Tirane 993,440 2014-10-14 2014-10-14 39810130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave Ministria shendetesise BL KOMPJUTERA&PRINETRA&UPSA AUTORIZIM LIDHJE KONTR. DT. 29.07.2014&15.08.2014 KONTRATE DT. 25.08.2014 FATURA 1572(13681272) DT. 05.09.2014 FH. 17 DT. 05.09.2014 PV MARRJE NE DOREZIM DT. 05.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ANSIG Tirane 141,800 2014-10-14 2014-10-14 39910130012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Ministria shendetesise Sig auto Up.13/9 dt., 02.10.2014 njft. 06.10.2014 fat.6273/6274/6274 dt. 03.10.2014 seri 16996273/274/275
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 50,000 2014-10-14 2014-10-14 39310130012014 Te tjera transferta tek individet Ministria shendetesise PAGESE PER NDERHYRJE SHENDETSORE uRDHER MINISTRI 416 DT. 30.09.2014 LISTPAGESE DT. 06.10.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 192,000 2014-10-14 2014-10-14 39210130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise URDHER 344 DT. 12.08.2014 LISTPAGESE DT. 02.10.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) C.C.S. Tirane 191,142 2014-10-14 2014-10-14 39710130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - makineri printimi dhe grafimi Ministria shendetesise bl skanera autorizim 4991/1 dt. 15.08.2014 kontrate dt. 18.08.2014 fat.270(1568270) dt. 04.09.2014 fh. 16 dt. 04.09.2014 pv marrje ne dorezim dt. 04.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 16,500 2014-10-10 2014-10-10 39210130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise dieta shkrese 23/9 dt. 23.09.2014 listpagese dt. 09.10.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 267,500 2014-10-09 2014-10-09 38910130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise dieta program 3674/19&17 dt. 16.06.2014 shkrese 7337 dt. 10.09.2014 listpagese 22.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 1,121,101 2014-10-09 2014-10-09 37210130012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Ministria shendetesise BL TONERA AUTORIZIM LIDHJE KONTR.3687/1 dt. 26.05.2014 kontr.4004/1 dt. 09.06.2014 fat.119796615 dt. 23.07.2014 fh. 13 dt. 23.07.2014 pv marrje ne dorezim 23.07.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 50,000 2014-10-08 2014-10-09 39610130012014 Te tjera transferta tek individet Ministria shendetesise shperblim per semundje urdher Ministri 392 dt. 19.09.2014 listpagese dt. 06.10.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 407,528 2014-10-01 2014-10-01 39310130012014 Paga baze Ministria shendetesise paga shtator 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt 93
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 282,097 2014-10-01 2014-10-01 39810130012014 Shtese page per funksionin Ministria shendetesise paga shtator 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt 93
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 49,231 2014-10-01 2014-10-01 39610130012014 Paga baze Ministria shendetesise paga me kontrate shtator 2014,list pagese 2014.np plan 4 fakt 3
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 137,357 2014-10-01 2014-10-01 40010130012014 Te tjera transferta tek individet Ministria shendetesise paga listpritje shtator 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 450,148 2014-10-01 2014-10-01 39910130012014 Te tjera transferta tek individet Ministria shendetesise paga listpritje shtator 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 199,671 2014-10-01 2014-10-01 39710130012014 Shtese page per vjetersi ne pune Ministria shendetesise paga shtator 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt 93
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 4,688,282 2014-10-01 2014-10-01 39510130012014 Paga baze Ministria shendetesise paga shtator 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt 93
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 109,083 2014-10-01 2014-10-01 39410130012014 Paga baze Ministria shendetesise paga shtator 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt 93
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 60,792 2014-09-24 2014-09-25 39010130012014 Sherbime telefonike Ministria e Shendetsise rimbursim telefoni 2014 SHKRESE 22.09.2014 FAT.01.06.2014&01.08.2014 LISTPAGESE DT.22.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 10,000 2014-09-24 2014-09-25 39110130012014 Sherbime telefonike Ministria e Shendetsise rimbursim telefoni GUSHT 2014 SHKRESE DT.22.09.2014 LISTPAGESE 22.09.2014 FAT. 01.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) CAFFE D'ITALIA - BALCANI Tirane 154,000 2014-09-23 2014-09-24 28810130012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602,ministria shendetesise,PAGESE SEMINARI SHKRESE 3622/1 DT. 29.05.2014 URDHER MINISTRI 196 DT. 13.05.2014 FAT.06 DT. 16.05.2014 SERI 05014769
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DEA SECURITY Tirane 179,814 2014-09-23 2014-09-24 38710130012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1013001 602,ministria shendetesise, roje objekti kontrate ne vazhdim nr. 1013/18 dt. 11.06.2014 fat.253(16963988) dt. 31.08.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,000 2014-09-22 2014-09-23 38310130012014 Sherbime telefonike 602,ministria shendetesise,rimbursim tel,shkresa dt 15.09.2014 fat dt. 04.08.2014 listpagese dt. 15.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 144,119 2014-09-22 2014-09-23 38410130012014 Elektricitet 1013001 602,ministria shendetesise, energji gusht 2014 kontrate TR2082853 shkrese dt. 15.09.2014 fat dt. 11.09.2014 seri 615566347
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 195,480 2014-09-22 2014-09-23 38510130012014 Sherbime telefonike 602,ministria shendetesise, telefon gusht 2014 fat dt. 31.08.2014 shkrese nr. 75 dt.15.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,100 2014-09-22 2014-09-23 38610130012014 Sherbime telefonike 602,ministria shendetesise, telefon gusht 2014 fat dt. 31.08.2014 shkrese nr. 75 dt.15.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,500 2014-09-15 2014-09-16 36710130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefoni shkrese dt.05.09.2014 fat dt. 06.08.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 10,000 2014-09-15 2014-09-16 37910130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefoni shkrese dt.11.09.2014 listpagese dt. 11.09.2014 fat st.01.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 201,990 2014-09-16 2014-09-16 37810130012014 Te tjera transferta tek individet Ministria shendetesise paga listpritje korrik-gusht 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 35,300 2014-09-15 2014-09-16 37410130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefoni shkrese dt.11.09.2014 fat dt. 01.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) TIRANA BAILIFF'S SEVICES Tirane 1,012,599 2014-09-15 2014-09-16 38210130012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Ministria shendetesis Vendim gjytqi total ne favor te P.Ponari autorizim MShendetsise 303 dt. 16.07.2014 v. gjykate 5603 dt. 21.05.2013 urdher egzekutimi 480 dt. 09.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 45,000 2014-09-15 2014-09-16 36110130012014 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria shendetesis shpenzime pritje urdher ministri 250 dt. 16.06.2014 fat.30.06.2014 seri 05918544
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 30,000 2014-09-15 2014-09-16 37710130012014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Ministria shendetesise shperblim fatkeqsi V.Xhafaj. urdher ministri 325 dt. 04.8.2014 listpagese 12.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,000 2014-09-15 2014-09-16 36610130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefoni shkrese dt.05.09.2014 fat dt. 02.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 9,471 2014-09-15 2014-09-16 36510130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefoni shkrese dt.05.09.2014 listpagese dt. 05.09.2014 fat st.01.08.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 60,500 2014-09-15 2014-09-16 38010130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise dieta urdher 193 dt. 12.05.2014 autorizim 3948/6 dt. 11.06.2014 listpagese dt.11.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) GUSTOSO Tirane 4,800 2014-09-15 2014-09-16 36010130012014 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria shendetesis SHERBIM FONI URDHER MINISRTRI 361 DT. 19.08.2014 FAT. 19.08.2014 SERI 15751219
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 22,000 2014-09-15 2014-09-16 38110130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise dieta urdher 344 dt. 12.08.2014 prog auditimi 5031/1 dt.12.08.2014 listprogrami dt.11.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) PROSOUND Tirane 78,000 2014-09-15 2014-09-16 32310130012014 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca Ministria shendetesis pagese konference urdher ministri 332 dt. 05.08.2014 fat. 644 dt. 31.07.2014 seri 15749644
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,000 2014-09-15 2014-09-16 36810130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefoni shkrese dt. 05.09.2014 listpagese dt.05.09.2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave