Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) (Mbi 597 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 355,615,169.00 597 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 38,500 2014-12-25 2014-12-26 53710130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise dieta program auditi 6613/ 3 dt. 05.12.2014 listpagese dt. 23.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BUKURIJE DAJA Tirane 9,000 2014-12-25 2014-12-26 54210130012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Ministria shendetesise flamuj Up.13/23 dt. 15.12.2014 fat 151dt. 15.12.2014 fh. 15.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 5,000 2014-12-25 2014-12-26 55210130012014 Shpenzime te tjera transporti Ministria shendetesise larje auto vazhdim kontr. 55/10 dt. 29.05.2014 fat.6209097 dt.11.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 11,938 2014-12-25 2014-12-26 56910130012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni Ministria shendetesise tatim perkthim dokumentaioni kontr.36 dt. 26.02.2014 listpagese dt. 20.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 15,800 2014-12-25 2014-12-26 54910130012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni Ministria shendetesise tatim pagese komision barna shkrese 3201/5 dt. 17.12.2014 listpagese dt. 22.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 369,900 2014-12-25 2014-12-26 53510130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise dieta urdher 421 dt. 01.10.2014 listpagese dt. 23.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 22,500 2014-12-25 2014-12-26 57310130012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Ministria shendetesise perkthim dokumentaioni kontr.5502 dt. 19.09.2014 listpagese dt. 20.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 253,692 2014-12-25 2014-12-26 52310130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise telefon nendor 2014 fat dt. 30.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BLINISHTA Tirane 207,665 2014-12-25 2014-12-26 57210130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 602,ministria shendetesiseTVSH KONTR.21.07.2014 FAT.77(163711600 )DT. 01.10.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 38,256 2014-12-25 2014-12-26 55610130012014 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria shendetesise PRITJE URDHER MINISTRI 538 DT.04.12.2014 FAT.15.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 8,560 2014-12-24 2014-12-26 53110130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursimi shpenzime ribursim telefon shkrese 19.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 9,750 2014-12-24 2014-12-26 54010130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursimi shpenzime ribursim telefon shkrese 19.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,734 2014-12-25 2014-12-26 53910130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise Ribursim telefoni fat 12.12.2014 listpagese dt. 22.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 16,000 2014-12-25 2014-12-26 55110130012014 Shpenzime te tjera transporti Ministria shendetesise larje auto vazhdim kontr. 55/10 dt. 29.05.2014 fat.6209095 dt. 11.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 4,600 2014-12-25 2014-12-26 55410130012014 Shpenzime te tjera transporti Ministria shendetesise larje auto vazhdim kontr. 55/10 dt. 29.05.2014 fat.6209100
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) PROSOUND Tirane 126,000 2014-12-25 2014-12-26 56210130012014 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria shendetesise PRITJE URDHER MINISTRI 541 dt.09.12.2014 FAT. 660 (19278660) dt. 11.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 14,369 2014-12-25 2014-12-26 56010130012014 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria shendetesise PRITJE URDHER MINISTRI 538 DT.04.12.2014 FAT. dt. 11.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 480 2014-12-25 2014-12-26 52510130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise TELEFON PLUS FAT DT.30.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 30,000 2014-12-24 2014-12-26 52710130012014 Te tjera transferta tek individet Ministria shendetesise ribursimi shpenzime transporti nendor dhjetor shkrese 17.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 3,057 2014-12-25 2014-12-26 52410130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise telefon i gjelber kontr.5250/5 dt. 12.09.2014 fat 30.11.2014 nendor 2014 fat dt. 30.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 18,000 2014-12-25 2014-12-26 54810130012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni Ministria shendetesise pagese komision barna shkrese 3201/5 dt. 17.12.2014 listpagese dt. 22.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DOMINUS Tirane 379,367 2014-12-25 2014-12-26 57110130012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602,ministria shendetesise,vendim gjyqi rudina toska,vendim gjyk 56 d 15/5/12,autoriz 58 DT. 13.02.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) FASTECH Tirane 35,367,000 2014-12-25 2014-12-26 53210130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave Ministria shendetesise Ngritja e sistemit (receta elektronike) Up.279 dt. 26.06.2014 njft. 3779/1 dt. 08.08.2014 kontr.3779/12 dt. 18.08.2014 fat.18444675 dt. 18.12.2014 fh. 27 dt. 18.12.2014 pvmd 898/1 dt. 11.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 8,100 2014-12-25 2014-12-26 57010130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefoni shkrese 20.12.2014 fat.17.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 33,000 2014-12-25 2014-12-26 53610130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise dieta urdher 421 dt. 01.10.2014 listpagese dt. 23.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 30,300 2014-12-25 2014-12-26 52810130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise Ribursim telefoni fat 01.12.2014 listpagese dt. 17.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) FONDACIONI (ERA) Tirane 139,794 2014-12-25 2014-12-26 50810130012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Ministria shendetesise Pagese per transport mjeksor autorizim ministri 532 dt. 04.12.2014 shkres 5851 dt. 08.10.20144 fat. 18446254 dt. 05.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 202,080 2014-12-25 2014-12-26 53010130012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Ministria shendetesise mirmb auto vazhdim kontr. 5382/5 dt. 21.10.2014 fat.12606798 dt. 15.12.2014 sit dt. 15.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 38,250 2014-12-25 2014-12-26 54410130012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Ministria shendetesise pagese per cdoganim urdher nministri 546 dt. 15.12.2014 deklarate doganore R26658 dt. 15.12.2014 fat 4472 dt. 15.12.2014 seri 11978306
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ADRION / TIRANE Tirane 27,500 2014-12-25 2014-12-26 56310130012014 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria shendetesise PRITJE URDHER MINISTRI 541 DT. 09.12.2014 FAT.10.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 14,369 2014-12-25 2014-12-26 55710130012014 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria shendetesise PRITJE URDHER MINISTRI 538 DT.04.12.2014 FAT. dt. 11.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 822,300 2014-12-22 2014-12-23 50010130012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Ministria shendetesise MIRMB AUTO autorizim lidhje konttr.5382/4 dt. 17.10.2014 kontr.5382/5 dt. 21.10.2014 sit. dt.05.11.2014 fat.13885228 dt.18.11.2014 fat.13685234 dt. 27.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 150,059,160 2014-12-19 2014-12-22 50610130012014 Sherbimet bankare 1013001 Ministria shendetesise L/C blerje ambulanca shkrese MIN.FIN nr. 16488/1 dt. 02.12.2014 Autor. lidhje kontr.5552/14 dt.02.12.2014 up.405 ft.24.09.2014 sig.kontr.0000590 dt. 01.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 99,666 2014-12-18 2014-12-19 51810130012014 Shpenzime per honorare 1013001 Ministria shendetesise pjesmarrje ne tender urdher ministri 526 dt. 26.11.2014 kontrate dt.24.09.2014 listpagese dt. 12.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 23,258 2014-12-18 2014-12-19 52010130012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 1013001 Ministria shendetesise tatim ne burim listpagese dt. 12.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 180,307 2014-12-18 2014-12-19 51610130012014 Elektricitet 1013001 Ministria shendetesise energji nendor 2014 kontrate TR2.082853 shkrese 15.12.2014 fat.10.12.2014 seri 619120645
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 109,656 2014-12-18 2014-12-19 51910130012014 Shpenzime per honorare 1013001 Ministria shendetesise pjesmarrje ne tender kontrate 64 dt. 25.04.2014 listpagese dt. 12.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 2,214 2014-12-17 2014-12-19 51010130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise telefon tetor-nendor 2014 kontr 5250/5 dt. 12.09.2014 fat. 31.10.2014 &30.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DEA SECURITY Tirane 77,016 2014-12-17 2014-12-19 50910130012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Ministria shendetesise sherim roje shtese kontr. 4181/34 dt. 10.10.2014 fat.371(18471009) dt. 30.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 29,820 2014-12-17 2014-12-19 50710130012014 Posta dhe sherbimi korrier Ministria shendetesise uje nendor 2014 kontr 159404-1
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave