Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) (Mbi 597 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 355,615,169.00 597 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DEA SECURITY Tirane 179,814 2014-12-17 2014-12-19 50110130012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Ministria shendetesise sherim roje vazhdim kontr. 4181/34 dt. 22.08.2014 fat.371(18471009) 30.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) MARKETING DISTRIBUTION Tirane 328,403 2014-12-17 2014-12-19 49710130012014 Kancelari Ministria shendetesise leter fotokopje vazhdim kontr.4004/3 dt. 10.07.2014 fat.79665656 dt. 10.08.2014 fh. 14/1 dt/ 10.08.2014 fat.79666155 dt. 10.8.2014 fh.14/2 dt. 10.08.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 9,976,080 2014-12-18 2014-12-19 51510130012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MSH sistem menaxh.staf Up.170 dt.24.04.2014 njft. 3313/14 dt. 22.07.2014 sisitem menaxhimi i stafit autorzim lidhje kontr.3313/15 dt. 01.08.2014 kontr.3313/16 dt. 06.08.2014 fat.807697886 dt. 11.12.2014 fh. 24 dt. 11.12.2014 pvmd dt.
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) TROPIKAL Tirane 59,423 2014-12-17 2014-12-19 51710130012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Ministria shendetesise aktivitet Turizmi dhe kujdesi shendetsor urdher ministri 495 dt. 12.11.2014 fat.14530899 dt. 14.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBANIAN PARTNERS ABSORBER Tirane 414,000 2014-12-17 2014-12-19 51110130012014 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik Ministria shendetesise bl setet antikorrupsion pv emergjence 01.12.2014 fat. dt. 01.12.2014 fh. 23 dt. 01.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 145,889 2014-12-16 2014-12-17 51310130012014 Te tjera transferta tek individet Ministria shendetesise Paga listpritje
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 132,533 2014-12-16 2014-12-17 51410130012014 Te tjera transferta tek individet Ministria shendetesise Paga listpritje
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 69,500 2014-12-15 2014-12-16 50610130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise dieta Shkrese 157/1 dt. 22.10.2014 listpagese 12.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 86,592 2014-12-09 2014-12-10 49910130012014 Posta dhe sherbimi korrier Ministria shendetesise posta Tetor 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 105,000 2014-12-09 2014-12-10 50410130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise dieta UB 5186/1 dt. 05.09.2014 listpagese dt.05.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 12,000 2014-12-09 2014-12-10 50210130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise dieta UB5235/8 dt. 10.10.2014 listpagese dt. 20.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) EGLAND(J96829419D) Tirane 166,666 2014-12-09 2014-12-10 47510130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore Ministria shendetesise TVSH kontr.16.11.2012 fat.29(09777631) dt. 25.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,500 2014-12-09 2014-12-10 50310130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefoni fat 31.10.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) R & R GROUP Tirane 67,680 2014-12-09 2014-12-10 49810130012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Ministria shendetesise bateri autorizim lidhje kontr. 27/4 dt. 28.08.2014 kontr. 5237/2 dt. 18.09.2014 fat.16325795 dt. 11.11.2014 fh. 21 dt. 11.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 12,000 2014-12-05 2014-12-09 50510130012014 Posta dhe sherbimi korrier Ministria shendetesise RREGJIISTRIM DOMAIN shkrese dt. 04.12.2014 fat125222949 13.10.2014 dhe fat.125223357 dt. 02.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 288,029 2014-12-02 2014-12-02 50310130012014 Te tjera transferta tek individet Ministria shendetesise paga listpritje nendor 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 110,319 2014-12-02 2014-12-02 49810130012014 Paga baze Ministria shendetesise paga nendor 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt 97
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 328,098 2014-12-02 2014-12-02 50410130012014 Te tjera transferta tek individet Ministria shendetesise paga listpritje nendor 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 290,529 2014-12-02 2014-12-02 50210130012014 Shtese page per funksionin Ministria shendetesise paga nendor 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt 97
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 412,170 2014-12-02 2014-12-02 49710130012014 Paga baze Ministria shendetesise paga nendor 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt 97
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 47,044 2014-12-02 2014-12-02 50010130012014 Paga baze Ministria shendetesise paga nendor 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt 97
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 4,718,433 2014-12-01 2014-12-02 49910130012014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Ministria shendetesise paga nendor 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt 97
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 201,533 2014-12-02 2014-12-02 50110130012014 Shtese page per funksionin Ministria shendetesise paga nendor 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt 97
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 31,300 2014-11-27 2014-11-27 48910130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefoni tetor 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 296,878 2014-11-27 2014-11-27 47610130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise telefon tetor 2014 kontr.5250/5 dt. 12.09.2014 fat 31.10.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) TIRANA BAILIFF'S SEVICES Tirane 389,549 2014-11-27 2014-11-27 48310130012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Ministria shendetesise VENDIM GJYQI P. PONARI AUTORIZIM msh 376 DT. 09.09.2014 VGJYK. 173 DT. 12.02.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 10,000 2014-11-27 2014-11-27 49110130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefoni fat. 01.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 10,000 2014-11-27 2014-11-27 49010130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefoni fat. 01.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 54,000 2014-11-27 2014-11-27 48810130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise dieta shkrese 5286/9 dt. 27.10.2014 urdher 421 dt. 01.10.2014 listpagese 20.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DOMINUS Tirane 184,664 2014-11-27 2014-11-27 48510130012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602,ministria shendetesise,vendim gjyqi rudina toska,vendim gjyk 56 d 15/5/12,autoriz 892/1 d 13/2/14
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 30,000 2014-11-27 2014-11-27 49410130012014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Ministria shendetesise SHPERBLIM FATKEQSI A.HYKA URDHER MINISTRI 425 DT. 07.10.2014 listpagese 27.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 4,000 2014-11-27 2014-11-27 48010130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefoni TETOR 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 1,098,274 2014-11-27 2014-11-27 48610130012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602,ministria shendetesise,vendim gjyqi Maksim Papa autorizim 309 dt. 18.07.2014 vgj.12423 dt.17.12.2012 kerkese Z permb tirane 14421 dt. 11.11.2014 listpagese 20.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,154,031 2014-11-27 2014-11-27 48410130012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Ministria shendetesise PAGUAR VENDIM GJYQI NE FAVOR TE PERTEF LARTI AUTORIZIM 426 DT. 07.10.2014 VKSHCIVIL NR. 158 DT. 27.09.2012 V.GJ.APELIT 2063 DT. 05.04.2013
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBON Tirane 166,666 2014-11-27 2014-11-27 47410130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore Ministria shendetesise TVSH kontr. 07.11.2012 fat. 81(37907781) dt. 29.03.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 138,346 2014-11-27 2014-11-27 47310130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - makineri printimi dhe grafimi Ministria shendetesise Bl fotokopje autorizim lidhje kontr. 4991/1 dt. 15.08.2014 fat. 10.10.2014 seri 80768865 fh. 18/1 dt. 10.10.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 11,095 2014-11-27 2014-11-27 48110130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefoni gusht ,tetor nentor 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 29,100 2014-11-27 2014-11-27 47810130012014 Posta dhe sherbimi korrier Ministria shendetesise uji tetor 2014 jkontr.159404-1
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) MONARC GROUP Tirane 13,000 2014-11-27 2014-11-27 47910130012014 Kosto e trajnimit dhe seminareve Ministria shendetesise PAGESE SEMINAR Urdher ministri 488 dt 07.11.2014 axhenda 07.11.2014 fat. 641 dt. 07.11.2014 seri 14298063
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 27,500 2014-11-27 2014-11-27 48810130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise dieta shkrese 5286/9 dt. 27.10.2014 urdher 421 dt. 01.10.2014 listpagese 20.11.2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave