Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) (Mbi 597 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 355,615,169.00 597 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,100 2014-11-27 2014-11-27 47710130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise telefon tetor 2014 kontr.5250/5 dt. 12.09.2014 fat 31.10.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,400 2014-11-27 2014-11-27 48210130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefoni shtator-tetor 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 166,072 2014-11-27 2014-11-27 49510130012014 Elektricitet 1013001 Ministria shendetesise energji tetor 2014 shkrese 26.11.2014 fat.607934118 dt. 11.11.2014 konbtr TR2082853
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,143 2014-11-27 2014-11-27 49610130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise telefon tetor 2014 fat. 31.10.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 8,000 2014-11-19 2014-11-20 47210130012014 Shpenzime te tjera transporti Ministria shendetesise larje auto kontr ne vazhdim 55/10 dt. 29.05.2014 fat. 6209091 dt. 31.10.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 98,910 2014-11-19 2014-11-20 47110130012014 Udhetim jashte shtetit Ministria shendetesise dieta me jashte autorizim 17/2 dt. 17.11.2014 terhequr 700 euro me kurs dite 141.3 leke
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 271,250 2014-11-13 2014-11-14 46810130012014 Libra dhe publikime profesionale Ministria shendetesise njftom per tender urdher ministri 5551/2 dt. 24.09.2014 fature 21200228319 dt. 26.09.2014 transferte ne favor te Financial Times 1505 Paund me kurs 180 leke
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) SHEHI DEDE Tirane 206,699 2014-11-12 2014-11-13 45510130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore Ministria shendetesise tvsh kontrat 03.03.2014 fat.20(05446662) dt. 26.06.2014 sit 26.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) GENC SHEGA Tirane 48,000 2014-11-12 2014-11-13 45810130012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Ministria shendetesise baner urdher ministri 375 dt. 05.09.2014 fat. (59078350 dt. 10.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,500 2014-11-12 2014-11-13 46410130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefoni fat.01.10.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,500 2014-11-12 2014-11-13 46110130012014 Shpenzime per honorare Ministria shendetesise pagese komision cmim barna shtator 2014 shkrese 3201/4 dt. 31.10.2014 listpagese dt. 07.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 22,000 2014-11-12 2014-11-13 46610130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise dieta urdher 383 dt. 12.092014 listpages 06.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,500 2014-11-12 2014-11-13 46310130012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni Ministria shendetesise tatim pagese komision cmim barna shtator 2014 shkrese 3201/4 dt. 31.10.2014 listpagese dt. 07.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 354,840 2014-11-12 2014-11-13 46510130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise dieta urdher 344 dt. 12.08.2014 listpages 06.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) GENC SHEGA Tirane 21,700 2014-11-12 2014-11-13 45710130012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Ministria shendetesise baner urdher ministri 375 dt. 05.09.2014 fat. 11.10.2014(5907836) dt. 11.10.2014 pvmd 11.10.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BUKURIJE DAJA Tirane 80,000 2014-11-12 2014-11-13 45910130012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Ministria shendetesise foltore per sallen e mbledhjkeve urdher ministri 375 dt. 05.09.2014 fat.23.09.2014 seria 005696 pv marrje ne dorezim 23.9.2014 fh. 18 dt. 23.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) SHEHI DEDE Tirane 207,188 2014-11-12 2014-11-13 45410130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore Ministria shendetesise tvsh kontrat 03.03.2014 fat.21(05446663) dt. 27.06.2014 sit 27.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 9,500 2014-11-07 2014-11-13 45010130012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Ministria shendetesise riparim fotokopje pv emergjence 08.10.2014 fat.306(17897307) dt. 08.10.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,000 2014-11-12 2014-11-13 46710130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefoni fat. 06.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DEA SECURITY Tirane 333,846 2014-11-12 2014-11-13 46010130012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Ministria shendetesise roje vazhdim kontrate nr. 4181/34 dt. 22.08.2014 fat.322(16968559) dt. 31.10.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 18,000 2014-11-12 2014-11-13 46210130012014 Shpenzime per honorare Ministria shendetesise pagese komision cmim barna shtator 2014 shkrese 3201/4 dt. 31.10.2014 listpagese dt. 07.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ELVA 2001 SH A Tirane 839,922 2014-11-12 2014-11-13 45610130012014 Karburant dhe vaj Ministria shendetesise lende djegese Autorizim lidhje kontrate 4/14 dt. 29.05.2014 kontrate dt. 20.06.2014 fat.838(10297539) dt. 03.11.2014 fh. 20 dt. 03.11.2014 pvmd dt. 03.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 10,000 2014-11-07 2014-11-07 43310130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefoni qershor 2014 A.Lama
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 17,223 2014-11-07 2014-11-07 44810130012014 Paga baze Ministria shendetesise telefon korrik 2014 fat.159 dt. 15.08.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 4,000 2014-11-07 2014-11-07 45110130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefoni shtator 2014 K.Brasha
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 47,166 2014-11-07 2014-11-07 43110130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefoni qershor- shtator 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 30,000 2014-11-07 2014-11-07 43510130012014 Te tjera transferta tek individet Ministria shendetesise ribursim shpenzime transporti shkrese 23.10.2014 listpagese dt. 23.10.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) KASTRATI SHA Tirane 2,399,988 2014-11-07 2014-11-07 44910130012014 Karburant dhe vaj Ministria shendetesise karburant autorizim lidhje kontr.4/11 dt. 16.05.2014&3687/3 dt. 17.06.2014 kontrate 17.06.2014 fat.34(17222984) dt. 15.10.2014 fh. 19 dt. 15.10.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 59,628 2014-11-07 2014-11-07 43910130012014 Posta dhe sherbimi korrier Ministria shendetesise posta tetor 2014 fat 4277 dt. 26.10.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 30,000 2014-11-07 2014-11-07 43410130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim shpenzime transporti shkrese 23.10.2014 listpagese dt. 23.10.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 16,939 2014-11-07 2014-11-07 43810130012014 Paga baze Ministria shendetesise telefon fat. 148 dt. 15.07.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 9,154 2014-11-07 2014-11-07 43210130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefoni korrik - shtator 2014 G.Bejtja
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 60 2014-11-07 2014-11-07 43710130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise telefon fat. 119519241 dt. 31.08.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 165,616 2014-11-07 2014-11-07 43610130012014 Elektricitet 1013001 Ministria shendetesise energji shtator 2014 kontr.TR2082853 fat dt. 12.10.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 238,700 2014-11-07 2014-11-07 45210130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise dieta urdher 236 dt. 10.06.2014 autorizim dt. 09.10.2014 listpagese 03.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 19,454 2014-11-05 2014-11-05 45310130012014 Paga baze Ministria shendetesise paga tetor 2014,list pagese tetor 2014.
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,065,214 2014-11-03 2014-11-04 39710130012014 Paga baze Ministria shendetesise,SIGURIME MUAJI SHTATOR 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 717,058 2014-11-03 2014-11-04 39810130012014 Paga baze 602,ministria shendetesise,tatim PAGE MUAJI SHTATOR 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,293,514 2014-11-03 2014-11-04 39710130012014 Kontribute per sigurime shendetesore Ministria shendetesise,SIGURIME MUAJI SHTATOR 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 185,261 2014-11-03 2014-11-03 44410130012014 Shtese page per funksionin Ministria shendetesise paga tetor 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt 98
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave