Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) (Mbi 597 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 355,615,169.00 597 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 4,718,296 2014-06-02 2014-06-02 21510130012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600,ministria shendetesise,paga maj 2014,list pagese 2014,np 100/80
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 104,460 2014-05-30 2014-05-30 20310130012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602,ministria shendetesise,mirm automjeti,kontr vazh 1012/6 d 4/4/13,fat 732 d 2/8/13 s 72551277
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DREJTORIA E PERGJ E DOGANAVE Tirane 12,944,695 2014-05-30 2014-05-30 22210130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 231,ministria shendetesise,pagese TVSH per mikineri DP,SHKRES 29/5/14,Vendim DPDogan 292 d 11/1/13
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 19,500 2014-05-28 2014-05-29 20910130012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Ministria Shendetesise Tax automjetet shkrese 3238/1 dt 23.05.2014 fat 112191216 dt 19.05.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 6,223 2014-05-28 2014-05-29 20710130012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Ministria Shendetesise Tax automjetet shkrese 3238/1 dt 23.05.2014 fat 112191197 dt 19.05.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 6,223 2014-05-28 2014-05-29 20510130012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Ministria Shendetesise Tax automjetet shkrese 3238/1 dt 23.05.2014 fat 112191017 dt 19.05.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 6,500 2014-05-28 2014-05-29 17710130012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Ministria Shendetesise Riparim kornize up13/11 dt 18.04.2014 pv 21.04.2014 kup tat 22.04.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 22,914 2014-05-28 2014-05-29 21210130012014 Sherbime telefonike Ministria Shendetesise Ribursim telefon fat 9654566,9956231
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 213 2014-05-28 2014-05-29 21110130012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Ministria Shendetesise Tax automjetet shkrese 3238/1 dt 23.05.2014 fat 112191229 dt 19.05.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 6,223 2014-05-28 2014-05-29 20810130012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Ministria Shendetesise Tax automjetet shkrese 3238/1 dt 23.05.2014 fat 112191209 dt 19.05.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 16,350 2014-05-28 2014-05-29 20410130012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Ministria Shendetesise Kontroll tek automjeti shkrese 3238/1 dt 23.05.2014 fat 549 dt 22.05.2014 seri 15205669
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 6,223 2014-05-28 2014-05-29 20610130012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Ministria Shendetesise Tax automjetet shkrese 3238/1 dt 23.05.2014 fat 112191031 dt 19.05.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 7,425 2014-05-28 2014-05-29 21010130012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Ministria Shendetesise Tax automjetet shkrese 3238/1 dt 23.05.2014 fat 112191222 dt 19.05.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 13,320 2014-05-27 2014-05-27 16710130012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602,ministria shendetesise,mirmb automjeti,kon vazh 1012/6 d 4/4/14,fat 744 d 12/11/13 s 72551289
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 134,820 2014-05-27 2014-05-27 16810130012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602,ministria shendetesise,mirmb automjeti,kon vazh 1012/6 d 4/4/14,fat 746 d 12/11/13 s 72551291
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 88,500 2014-05-27 2014-05-27 16210130012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602,ministria shendetesise,mirmb automjeti,kon vazh 1012/6 d 4/4/14,fat 735 d 5/8/13 s 72551280
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 70,380 2014-05-27 2014-05-27 16010130012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602,ministria shendetesise,mirmb automjeti,kon vazh 1012/6 d 4/4/14,fat 733 d 3/8/13 s 72551278
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 40,860 2014-05-27 2014-05-27 16310130012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602,ministria shendetesise,mirmb automjeti,kon vazh 1012/6 d 4/4/14,fat 736 d 5/8/13 s 72551281
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 149,880 2014-05-27 2014-05-27 16910130012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602,ministria shendetesise,mirmb automjeti,kon vazh 1012/6 d 4/4/14,fat 747 d 5/12/13 s 72551292,
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 32,760 2014-05-27 2014-05-27 16510130012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602,ministria shendetesise,mirmb automjeti,kon vazh 1012/6 d 4/4/14,fat 742 d 5/11/13 s 72551287
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 60,540 2014-05-27 2014-05-27 15910130012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602,ministria shendetesise,mirmb automjeti,kon vazh 1012/6 d 4/4/14,fat 731 d 2/8/13 s 72551276
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 93,720 2014-05-27 2014-05-27 17010130012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602,ministria shendetesise,mirmb automjeti,kon vazh 1012/6 d 4/4/14,fat 748 d 6/12/13 s 72551293
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 12,240 2014-05-27 2014-05-27 16410130012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602,ministria shendetesise,mirmb automjeti,kon vazh 1012/6 d 4/4/14,fat 741 d 4/11/13 s 72551286
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 108,780 2014-05-27 2014-05-27 16110130012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602,ministria shendetesise,mirmb automjeti,kon vazh 1012/6 d 4/4/14,fat 734 d 3/8/13 s 72551279
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DEA SECURITY Tirane 179,885 2014-05-23 2014-05-26 18610130012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1013001 602,ministria shendetesise sherb roje civile shtes kontr 1013/11dt 4.4.14urdh135 dt 2.4.14 ft102 dt 30.4.14 s 123000037
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DEA SECURITY Tirane 179,885 2014-05-23 2014-05-26 18510130012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 602,ministria shendetesise,roje kontr vazhd 6 d 19/2/14,fat 82 d 31/3/14 s 12300017
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 9,600 2014-05-23 2014-05-26 17610130012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1013001 602,ministria shendetesise rip kolltuqe up 13/12 dt 18.4.14 pv 5 dt 21.4.14 kupontatimor 22.4.14 pv 22.4.14 Irena Blero karte 024394765
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 256,038 2014-05-23 2014-05-26 15410130012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 1013001 602,ministria shendetesisebl toneraup 30 dt 29.1.14 autoriz lidhje kontr 30 dt 29.1.14 shes kontr 643/2 dt 12.2.14 ft 110998820 dt 21.3.2014 fh 5 dt 21.3.14 pv md 21.03.14
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 531,120 2014-05-23 2014-05-26 20210130012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 602,ministria shendetesise shp miremb automj shtes kontr ne vazhd 26.2.14 sit 24.4.14 ft 754 dt 24.4.14 s 12606754 akt verif 24.4.14
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) GECI Tirane 102,560 2014-05-23 2014-05-26 17810130012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602,ministria shendetesise shp pritje konfer urdh 115 dt 21.3.2014 progr 27.3.14 ft 2082 dt 27.3.14 s 13052082
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 105,600 2014-05-23 2014-05-26 20110130012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 602,ministria shendetesise shp miremb automj shtes kontr ne vazhd 26.2.14 shk 643/13 dt 7.3.2014 situac 19.4.14 certifik 19.4.14 ft 753 dt 19.4.1 s 12606753
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 78,840 2014-05-23 2014-05-26 20010130012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 602,ministria shendetesise shp miremb automj up 30 dt 29.1.14 autoriz 643 dt 29.1.14 shtes kontr 26.2.14 shk 643/13 dt 7.3.2014 skt verif 7.4.14 situac 7.4.14 certifik 7.4.14 ft 752 dt 7.4.1 s 12606752
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 35,326 2014-05-23 2014-05-26 18110130012014 Paga baze MIN E SHENDETSISE TELEFON mars FAT 107-2014 dt 29.4.14 seri 116853166 SR 410002811
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,500 2014-05-23 2014-05-23 18810130012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 1013001 602,ministria shendetesise, tat pages komis cmimim barna shk 61 dt 22.4.14 bord 15.5.14
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,100 2014-05-23 2014-05-23 19910130012014 Sherbime telefonike MIN E SHENDETSISE TELEFON prill2014 SHKRESA 23.05.2014 FAT30.04.2014 sr 717547846
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,660 2014-05-23 2014-05-23 19510130012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1013001 602,ministria shendetesise, shp perkthim dokum kontr 36 dt 26.2.14 pv 30.4.14 bord 23.5.14
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 8,500 2014-05-23 2014-05-23 19110130012014 Sherbime telefonike 1013001 602,ministria shendetesise, rimb shp telef shk 16.5.14 bord 16.5.14 ft 13.5.14 s00331405131375670
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) GECI Tirane 266,560 2014-05-23 2014-05-23 19710130012014 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 602,ministria shendetesise,shp aktiviteti,urdher min 634 d 20/11/13,program 22/11/13,fat 7193 d 22/11/13 s 11487193
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,500 2014-05-23 2014-05-23 18910130012014 Shpenzime per honorare 1013001 602,ministria shendetesise, pages komis cm barna shk 61 dt 22.4.14 bord 15.5.14
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 65,000 2014-05-23 2014-05-23 19010130012014 Sherbime telefonike 1013001 602,ministria shendetesise, rimb shp telef shk 15.5.14 bord 15.5.14 ft 13.5.14 s001188179632 dt 1.5.14
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave