Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) (Mbi 597 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 355,615,169.00 597 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,500 2014-02-26 2014-02-27 2610130012014 Unspecified 602,ministria shendetesise,pagese kom barna,urdher 553 d 18/10/13,shjkre 110 d 16/8/13,list pagese 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 81,350 2014-02-26 2014-02-27 3910130012014 Unspecified 602,ministria shendetesise,tatim pagese perkthimi,list pagese 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 670,950 2014-02-26 2014-02-27 3710130012014 Unspecified 602,ministria shendetesise,pagese perkthimi,kontr 3869 d 29/8/13,list pages 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,163 2014-02-17 2014-02-18 4110130012014 Unspecified 602,ministria shendetesise,shpenz transporti,list pagese 2014,shkrese 17/2 d 17/2/14
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,500 2014-02-12 2014-02-12 2510130012014 Unspecified 602,ministria shendetesise,pagese komisioni barna,urdher 553 d 18/10/13,list pagese 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 46,000 2014-02-12 2014-02-12 3510130012014 Unspecified 602,ministria shendetesise,dieta,urdher 202 d 10/4/13,list pagese 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 18,000 2014-02-12 2014-02-12 2310130012014 Unspecified 602,ministria shendetesise,pagese komisioni barna,urdher 553 d 18/10/13,list pagese 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 77,000 2014-02-12 2014-02-12 3610130012014 Unspecified 602,ministria shendetesise,dieta,program 532/1 d 20/2/2013,list pagese 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 198,000 2014-02-12 2014-02-12 2210130012014 Unspecified 602,ministria shendetesise,pagese komisioni barna,urdher 553 d 18/10/13,list pagese 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 4,500 2014-02-12 2014-02-12 2410130012014 Unspecified 602,ministria shendetesise,pagese komisioni barna,urdher 553 d 18/10/13,list pagese 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 13,000 2014-02-12 2014-02-12 2710130012014 Unspecified 602,ministria shendetesise,tatim kom barnave,
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 14,000 2014-02-12 2014-02-12 3210130012014 Unspecified 602,ministria shendetesise,dieta,urdher 13/1/2014,autorizim 18/12/13,list pagese 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 360,866 2014-02-07 2014-02-07 2910130012014 Unspecified 602,ministria shendetesise,tel,fat 210 d 30/10/13,223 d 20/11/13,351 d 12/12/13,26 d 14/1/2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 706,000 2014-02-07 2014-02-07 3110130012014 Unspecified 602,ministria shendetesise,dieta,autorizim 609/2 d 5/2/2014,662 d 29/1/2014,828 d 5/2/2014,633 d 28/1/2014,lterheq irena bilero np 024394765,5000eurox141.2 lek
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 791,910 2014-02-07 2014-02-07 3010130012014 Unspecified 602,ministria shendetesise,tel,fat 30/9/2013 s 716076996,f 31/10/13 s 716280820,f 31/12/13 s 716734556,f 31/12/13 s 716728972
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 183,590 2014-02-03 2014-02-03 1910130012014 Unspecified 600,ministria shendetesise,paga janar 2014,list pagese 2014,np 100/3
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 592,305 2014-02-03 2014-02-03 2010130012014 Unspecified 606,ministria shendetesise,paga janar 2014,list pritje pagese 2014,np 14/12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 264,250 2014-02-03 2014-02-03 1810130012014 Unspecified 600,ministria shendetesise,paga janar 2014,list pagese 2014,np 100/4
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 131,372 2014-02-03 2014-02-03 2110130012014 Unspecified 606,ministria shendetesise,paga janar 2014,list pritje pagese 2014,np 14/2
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 109,083 2014-02-03 2014-02-03 1610130012014 Unspecified 600,ministria shendetesise,paga janar 2014,list pagese 2014,np 100/1
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 219,620 2014-02-03 2014-02-03 1510130012014 Unspecified 600,ministria shendetesise,paga janar 2014,list pagese 2014,np 100/2
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 4,548,568 2014-02-03 2014-02-03 1710130012014 Unspecified 600,ministria shendetesise,paga janar 2014,list pagese 2014,np 100/87
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) B O L V - O I L SHA Tirane 458,828 2014-01-28 2014-01-29 1410130012014 Unspecified 602,ministria shendetesise,bl solar,autoriz lidh kontr 3008/1 d 18/6/13,kontr 3008/2 d 13/7/13,fat 1690 d 18/12/13 s 11408035,fh 41 d 19/12/13
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,255,200 2014-01-28 2014-01-29 1310130012014 Unspecified 602,ministria shendetesise,dieta,program 2830 d 13/6/13,pr 1072/1 d 11/3/2013,prog vjetor 4001/1 d 15/10/13,list pagese 2013
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 1,281,829 2014-01-27 2014-01-28 1010130012014 Unspecified 600,ministria shendetesise,bl toner,up 9 d 22/2/13,autoriz lid kon 2415/1 d 13/5/13,fat 110963412 d 26/6/13,fat 21 d 26/6/13
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 299,130 2013-12-31 2014-01-21 41310130012013 Unspecified 602,MINISTRIA SHENDETESISE,posta,fat 4668 d 26/12/13 s 11512784,f 3664 d 26/9/13 s 08737577,f 3980 d 28/10/13 s 02126593,f 4311 d 26/11/13 s 08737976
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 182,564 2013-12-31 2014-01-20 41410130012013 Unspecified 1013001 602,MINISTRIA SHENDETESISE,energji kontr tr3043,fat 604644583 d 12/12/13
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 69,300 2013-12-31 2014-01-20 41210130012013 Unspecified 602,MINISTRIA SHENDETESISE,uji,kontr 159404,fat 1309,1310,1311 shtator nentro 2013
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 177,974 2014-01-09 2014-01-13 410130012014 Unspecified 600,ministria shendetesise,paga dhjetor 2013,list pagese 2014,np 100/3
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 24,919 2014-01-09 2014-01-13 610130012014 Unspecified 600,ministria shendetesise,paga dhjetor 2013,list pagese 2014,np 100/1
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 8,244 2014-01-09 2014-01-10 710130012014 Unspecified 600,ministria shendetesise,paga dhjetor 2013,list pagese 2014,np 100/1
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 283,933 2014-01-09 2014-01-10 810130012014 Unspecified 600,ministria shendetesise,leje zakonshme,urdher 187 d 27/12/13,185 d 19/12/13
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 229,573 2014-01-09 2014-01-10 110130012014 Unspecified 600,ministria shendetesise,paga dhjetor 2013,list pagese 2014,np 100/2
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 507,768 2014-01-09 2014-01-10 910130012014 Unspecified 600,ministria shendetesise,paga dhjetor 2013,list pritje,list pagese 2014,np14/14
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 112,633 2014-01-09 2014-01-10 310130012014 Unspecified 600,ministria shendetesise,paga dhjetor 2013,list pagese 2014,np100/1
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 4,477,711 2014-01-09 2014-01-10 210130012014 Unspecified 600,ministria shendetesise,paga dhjetor 2013,list pagese 2014,np 100/87
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 406,172 2014-01-09 2014-01-10 510130012014 Unspecified 600,ministria shendetesise,paga dhjetor 2013,list pagese 2014,np100/7
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave