Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) (Mbi 597 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 355,615,169.00 597 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 75,438 2014-05-23 2014-05-23 18010130012014 Posta dhe sherbimi korrier 602,ministria shendetesise,posta,fat 2135d 26/4/14 s 11523410 shkrese 14/5/14
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 174,809 2014-05-23 2014-05-23 19310130012014 Elektricitet 1013001 602,ministria shendetesise,energji,kon TR2T120164082853 ft 610761078 dt 30.4.14
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 39,720 2014-05-23 2014-05-23 179110130012014 Posta dhe sherbimi korrier MIN E SHENDETSISE uje m prill 2014 KONT 159404-1 SHKRESE15.05.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 4,000 2014-05-23 2014-05-23 19210130012014 Sherbime telefonike 1013001 602,ministria shendetesise, rimb shp telef shk 16.5.14 bord 16.5.14 ft 1.5.14 s 116870319
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 306,987 2014-05-23 2014-05-23 137101300120141 Udhetim i brendshem 602 ministria shendetesise dieta brenda vendit program auditimi nr.1951 dt.24.03.2014 autorizim dt.07.04.14 nr.7/4 listpagese dt.23.04.14 autoriz 23 dt 24.3.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) GECI Tirane 109,060 2014-05-23 2014-05-23 19810130012014 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 602,ministria shendetesise,shp aktiviteti,urdher min 689 d 20/12/13,fat 7380 d 20/12/13 s 11487380,program 5401 d 5/12/13
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 288,404 2014-05-23 2014-05-23 18210130012014 Sherbime telefonike MIN E SHENDETSISE TELEFON prill S717552636 dt 3.4.14 SHKRESA 15.05.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 34,000 2014-05-23 2014-05-23 19410130012014 Udhetim i brendshem 1013001 602,ministria shendetesise, dieta progr auditimi 1394/1 dt 11.3.14 shk 14.4.14 bord 23.5.14
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 18,000 2014-05-23 2014-05-23 18710130012014 Shpenzime per honorare 1013001 602,ministria shendetesise, pages komis cmimim barna shk 61 dt 22.4.14 bord 15.5.14
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) SKANDERBEG TRAVEL Tirane 85,607 2014-05-20 2014-05-21 15110130012014 Udhetim jashte shtetit 602,ministria shendetesise,BILETA,PV EMERGJENCE 12/2/14,FAT 131 D 12/2/14 S 09063987,SHKRES MIN 609/2 D 5/2/14,
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 988,050 2014-05-14 2014-05-14 17510130012014 Sherbimet bankare 1013001 602,ministria shendetesise,transferte urdh min shen 194 d 12/5/14,fat 2014-24 d 9/5/14 7000eurox141.1lek per biker brummi-hilfe e,v
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 174,251 2014-05-14 2014-05-14 15310130012014 Elektricitet 1013001 602,ministria shendetesise,energji,kon tr082853,fat 12/4/14 s 609684566
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) KAPIDANI Tirane 199,680 2014-05-09 2014-05-12 15810130012014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 602,ministria shendetesise,mirmbajtje fotokopje,up 3 d 4/1/13,pv 14/1/13,ko ntr 14/1/13,fat 141 d 30/12/13 s 07315043
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DIMEX Tirane 230,076 2014-05-09 2014-05-09 15710130012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 602,ministria shendetesise,mat pastrimi,up 13/2 d 27/6/13,ft of 3178/1 d 27/6/13,njf 10/7/13,fat 206 d 10/7/13 s 04502222,fh 24 d 12/7/13
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 575,325 2014-05-09 2014-05-09 17210130012014 Kompensime speciale te tjera 606,ministria shendetesise,paga list pritje,np 11/9,list pagese 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 137,357 2014-05-09 2014-05-09 17110130012014 Te tjera transferta tek individet 606,ministria shendetesise,paga list pritje,np 11/2,list pagese 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 141,100 2014-05-05 2014-05-06 15010130012014 Udhetim jashte shtetit 602,ministria shendetesise,dieta,autorizim min shen 62/1 d 24/4/14,aut min shen 3427 d 2/5/14,1000eurox141.1lek,terheq Irena Bilero np 0143327
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 443,133 2014-05-02 2014-05-02 14410130012014 Shtesa page te tjera 600,ministria shendetesise,paga prill 2014,list pagese 2014.np 100/5
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 195,350 2014-05-02 2014-05-02 14810130012014 Paga baze 600,ministria shendetesise,paga prill 2014,list pagese 2014.np 100/3
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 238,108 2014-05-02 2014-05-02 14710130012014 Paga baze 600,ministria shendetesise,paga prill 2014,list pagese 2014.np 100/4
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 4,909,064 2014-05-02 2014-05-02 14610130012014 Shtese page per funksionin 600,ministria shendetesise,paga prill 2014,list pagese 2014.np 100/81
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 110,319 2014-05-02 2014-05-02 14510130012014 Shtesa page te tjera 600,ministria shendetesise,paga prill 2014,list pagese 2014.np 100/1
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 18,051 2014-05-02 2014-05-02 14910130012014 Paga baze 600,ministria shendetesise,paga prill 2014,list pagese 2014.np 2/1
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 7,001 2014-04-29 2014-04-29 14010130012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602,ministria shendetesise,bl ,pv emergjence 6/3/14,fat 5/3/14 s 82240332,
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 22,000 2014-04-25 2014-04-28 13810130012014 Udhetim i brendshem 602 ministria shendetesise dieta brenda vendit program auditi nr.779 dt.03.02.2014 listpagese dt.23.04.14
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 10,000 2014-04-25 2014-04-28 13910130012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602 ministria shendetesise blerje bateri kerkese nr.211/2 dt.06.03.14 pcv dt.05.03.2014 ft.dt.05.03.14 seri 82240332 pcv emergjence dt,06.03.14
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,248 2014-04-25 2014-04-28 14110130012014 Sherbime telefonike 602 ministria shendetesise pag.tel Mars '14 shrese dt.25.04.2014 dt.dt.21.04.14 kupon tatimor dt.21.04.14 listepagese22.04.14
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 6,400 2014-04-25 2014-04-28 14310130012014 Sherbime telefonike 602 ministria shendetesise pag.tel Mars '14 shrese dt.25.04.2014 .dt.22.04.14 ft.dt.01.04.2014 seria 116851033
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 13,000 2014-04-25 2014-04-28 14210130012014 Sherbime telefonike 602 ministria shendetesise pag.tel Mars '14 shrese dt.25.04.2014 listpagese.dt.22.04.14 ft.dt.31.03.2014 seria 00331403311354796
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 995,117 2014-04-24 2014-04-24 13610130012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602,ministria shendetesise,VENDIM GJYQI JONIDA METE,VENDIM 4674 D 19/7/13,AUTORIZ 1544/2 D 20/3/14,LIST PAGESE 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 238,580 2014-04-23 2014-04-24 68110130012014 Sherbime telefonike MIN E SHENDETSISE TELEFON FAT 30.11.2013 SR 716526552
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) PANFINA Tirane 104,633 2014-04-24 2014-04-24 13110130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 231,ministria shendetesise,TVSH,NDER Q SHENDETESORE,GJYSME HENA E KUQE,KONTR 30/5/13,FAT 39 D 10/7/13 S 86677495,SITUACION 1 D 10/7/13
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 13,260 2014-04-23 2014-04-24 123110130012014 Posta dhe sherbimi korrier MIN E SHENDETSISE UJE MARS 2014 KONT 159404-1 SHKRESE 24.03.2014 SR 1403-159404-1-1
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 268,251 2014-04-23 2014-04-24 13310130012014 Sherbime telefonike MIN E SHENDETSISE TELEFON MAR S2014 SHKRESA 21.04.2014 FAT 31.03.2014 SR 717350094
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,257 2014-04-23 2014-04-24 13410130012014 Sherbime telefonike MIN E SHENDETSISE TELEFON MAR S2014 SHKRESA 21.04.2014 FAT31.03.2014 sr 717345357
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 72 2014-04-23 2014-04-24 13510130012014 Sherbime telefonike MIN E SHENDETSISE TELEFON MARS FAT 31.03.2014 SR 410002811
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ''ALPA'' Tirane 96,816 2014-04-24 2014-04-24 117101300120141 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 231,ministria shendetesise,TVSH,NDER Q SHENDETESORE,GJYSME HENA E KUQE,KONTR 10/4/13,FAT 32 D 9/7/13 S 69735462,,SIT 1 D 14/5/13,SIT 2 D 9/7/13
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tirane 906,600 2014-04-23 2014-04-24 12910130012014 Karburant dhe vaj MIN E SHENDETSISE KONT NE VAZHD 2580/4 DT 19.08.13 FAT 863 DT 08.10.13 SR 10253629 FH 2 DT 24.02.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 14,880 2014-04-23 2014-04-24 12310130012014 Posta dhe sherbimi korrier MIN E SHENDETSISE UJE KONT 159404-1 DT 29.01.2014 SR 1401-159404-1-1
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ''ALPA'' Tirane 106,751 2014-04-24 2014-04-24 11710130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 231,ministria shendetesise,TVSH,NDER Q SHENDETESORE,GJYSME HENA E KUQE,KONTR 10/4/13,FAT 30 D 14/5/13 S 69735459, SIT 1 D 14/5/13,SIT 2 D 9/7/13
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave