Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) (Mbi 597 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 355,615,169.00 597 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 137,357 2014-04-02 2014-04-02 9110130012014 Te tjera transferta tek individet 606,ministria shendetesise,pag mars list pritje,list pagese 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 4,682,106 2014-04-01 2014-04-01 8810130012014 Paga baze 600,ministria shendetesise,page mars 2014,list pagese 2014,np 100/82
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) B O L V - O I L SHA Tirane 159,172 2014-03-21 2014-03-24 8310130012014 Karburant dhe vaj 602,ministria shendetesise,solar,up 30 d 29/1/14,shtes kontr 643/3 d 21/2/14,fat 264 d 25/2/14 s 13647057.fh 3 d 25/2/14
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 64,700 2014-03-21 2014-03-24 8510130012014 Udhetim jashte shtetit 602,ministria shendetesise,bileta,up 13/7 d 18/2/14,shkres 662/1 d 17/2/14,pv 20/2/14,fat 83 d 20/2/14 s 6770737
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 61,200 2014-03-21 2014-03-24 8010130012014 Shpenzime per honorare 602,ministria shendetesise,pagese perkthimi,kontr 3869 d 29/8/13,list pages 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 63,540 2014-03-21 2014-03-24 7810130012014 Posta dhe sherbimi korrier 602,ministria shendetesise,posta,shkres 20/3/14,fat 1426 d 26/2/14 s 08743202
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) "AGJENSIA E ABONIMIT TE SHTYPIT" Tirane 79,280 2014-03-21 2014-03-24 8410130012014 Libra dhe publikime profesionale 602,ministria shendetesise,abonim,up 24 d 16/1/14,kontr shtese 307/1 d 17/1/14,fat 1/48 d 07915255 d 13/3/14
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 14,880 2014-03-21 2014-03-24 7910130012014 Uje 602,ministria shendetesise,uji,shkrese 21/3/14,fat 1402-159404-1-1 d 25/2/14,kontr 159404-1
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DOMINUS Tirane 1,057,455 2014-03-24 2014-03-24 61101300120141 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602,ministria shendetesise,vendim gjyqi,vend ape 56 d 15/5/12,vend kom civ 144 d 2/12/10,aut 892/1 d 13/2/14,list pagese 2014, per rudina toska
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) PUBLIKIME SHQIPTARE Tirane 8,000 2014-03-18 2014-03-19 6410130012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 602,ministria shendetesise,njoftime kontr 40 d 23/12/13,fat 28 d 30/12/13 s 12706031
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 14,880 2014-03-17 2014-03-19 7710130012014 Uje 602,ministria shendetesise,uje kont 159404-1 fat dt 29.01.2014 seri 1401-159404-1-1
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 6,000 2014-03-17 2014-03-17 7210130012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602,ministria shendetesise,BLER.KURORE LULE PV DT 05.03.2014 KUPON DT 05.03.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 18,120 2014-03-17 2014-03-17 6710130012014 Uje 602,ministria shendetesise,uje kont 159404-1 fat dt28.12.2013 seri 1312-159404-1-1
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 6,000 2014-03-17 2014-03-17 7110130012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602,ministria shendetesise,bl,pv emergjence 11/3/14,fat 10/3/14,terheq irena bilero
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) SOT NEWS Tirane 80,000 2014-03-17 2014-03-17 6310130012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 602,ministria shendetesise,njoftim gazete,kontr 27/12/13,fat 631 d 7/1/14 s 07841670,shkres 1961/3 d 27/12/13
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 35,350 2014-03-13 2014-03-17 7610130012014 Udhetim jashte shtetit 602,ministria shendetesise,dieta,autorizim 13/3 d 12/3/14,terheq Irena Bilero np H65819038U
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 85,512 2014-03-17 2014-03-17 6610130012014 Posta dhe sherbimi korrier 602,ministria shendetesise,posta fat nr 1080 dt 26.01.2014 seri 11522054
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 8,000 2014-03-17 2014-03-17 5210130012014 Udhetim i brendshem 602,ministria shendetesise,dieta aut nr 78/1 dt 06.02.2014 lispagese
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) KOHA JONE Tirane 77,000 2014-03-17 2014-03-17 7010130012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 602,ministria shendetesise,nj gazete kont 27.12.2013 fat 07 d 10.01.2014 s 88619664
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 557,671 2014-03-17 2014-03-17 6910130012014 Sherbime telefonike 602,ministria shendetesise,tel fat 31.01.2014seri 716941419 fat 28.02.2014 s 716936202
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 30,349 2014-03-17 2014-03-17 7310130012014 Sherbime telefonike 602,ministria shendetesise,TEL FAT 52 DT 20.02.2014 FAT 237 DT 12.02.2014 S 82852610 FAT 28.02.2014 S 82853734
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) SHQIPTARJA.COM Tirane 172,200 2014-03-17 2014-03-17 6510130012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 602,ministria shendetesise,njoftim gazete,kontr 27/12/13,fat 5 d 6/1/14 s 11709966,kontr 27/12/13,f 6 d 6/1/14 s 11709976
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 6,000 2014-03-05 2014-03-06 5910130012014 Unspecified 1013001 602,ministria shendetesise,BLERJE PV EMERGJ.13.02.2014 FAT 13.02.2014 TERHEQ IRENA BILERI NP 24394765
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 6,000 2014-03-05 2014-03-06 5810130012014 Unspecified 1013001 602,ministria shendetesise,BLERJE PV EMERGJ.12.02.2014 FAT 12.02.2014 TERHEQ IRENA BILERI NP 24394765
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 7,000 2014-03-05 2014-03-06 56101300142014 Unspecified 1013001 602,ministria shendetesise,TEL SHKRESE 04.03.2014 FAT DHJETOR 13
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 17,900 2014-03-05 2014-03-06 54101300142014 Unspecified 1013001 602,ministria shendetesise,TEL SHKRESE 04.03.2014 FAT NENTOR-DHJETOR 13
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,561 2014-03-05 2014-03-06 5310130012014 Unspecified 1013001 602,ministria shendetesise,TEL SHKRESE 04.03.2014 FAT JANAR 14
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 465,010 2014-03-05 2014-03-06 5710130012014 Unspecified 1013001 602,ministria shendetesise,ENEGJI KONT TR 2T120164082853 FAT DHJETOR 13,JANAR 14
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 33,000 2014-03-05 2014-03-06 2810130012014 Unspecified 1013001 602,ministria shendetesise,DIETA AUT.78/1 DT 06.02.14,LISPAGES 04.03.14
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,800 2014-03-05 2014-03-06 55101300142014 Unspecified 1013001 602,ministria shendetesise,TEL SHKRESE 04.03.2014 FAT JANAR 14
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 33,000 2014-03-05 2014-03-06 5010130012014 Unspecified 602,ministria shendetesise,dieta,program 927 DT 10.02.2014 U 682 DT 16.02.2013 LISPAGES 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 264,250 2014-03-04 2014-03-04 4510130012014 Unspecified 600,ministria shendetesise,paga shkurt2014,list pagese 2014,np 100/4
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 4,626,507 2014-03-04 2014-03-04 4410130012014 Unspecified 600,ministria shendetesise,paga shkurt2014,list pagese 2014,np 100/79
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 183,590 2014-03-04 2014-03-04 4610130012014 Unspecified 600,ministria shendetesise,paga shkurt2014,list pagese 2014,np 100/3
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 109,083 2014-03-04 2014-03-04 4310130012014 Unspecified 600,ministria shendetesise,paga shkurt2014,list pagese 2014,np 100/1
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 11,487 2014-03-04 2014-03-04 4910130012014 Unspecified 600,ministria shendetesise,paga shkurt2014,list pagese 2014,np 2/1
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 137,357 2014-03-04 2014-03-04 4710130012014 Unspecified 600,ministria shendetesise,paga lst pritje shkurt 2014,list pagese 2014,np 14/2
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 219,620 2014-03-04 2014-03-04 4210130012014 Unspecified 600,ministria shendetesise,paga shkurt2014,list pagese 2014,np 100/2
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 653,750 2014-03-04 2014-03-04 4810130012014 Unspecified 600,ministria shendetesise,paga lst pritje shkurt 2014,list pagese 2014,np 13/12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 61,200 2014-02-26 2014-02-27 3810130012014 Unspecified 602,ministria shendetesise,pagese perkthimi,kontr 3869 d 29/8/13,list pages 2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave