Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) (Mbi 597 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 355,615,169.00 597 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 193,632 2014-04-23 2014-04-24 681110130012014 Sherbime telefonike MIN E SHENDETSISE TELEFON FAT 31.08.2013 SR 715861736
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 8,781 2014-04-22 2014-04-23 130101300120141 Udhetim jashte shtetit 602,ministria shendetesise,DIETA,AUTORIZIM 5304 D 2/12/13,KERKESE 21/4/14
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DOMINUS Tirane 1,292,445 2014-04-18 2014-04-18 12610130012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602,ministria shendetesise,vendim gjyqi rudina toska,vendim gjyk 56 d 15/5/12,autoriz 892/1 d 13/2/14
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DEA SECURITY Tirane 171,818 2014-04-16 2014-04-17 81101300120141 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 602,ministria shendetesise,roje,up 23 d 16/1/14,kontr shtese 306/1 d 17/1/14,fat 21 d 30/1/14 s 09914905
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 79,950 2014-04-16 2014-04-17 11810130012014 Udhetim jashte shtetit 602,ministria shendetesise,DIETA,AUTORIZIM 14/1 D 14/4/14,TERHEQ IRENA BILERO NP H65819038U,LIST PAGESE 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 65,364 2014-04-16 2014-04-17 9510130012014 Posta dhe sherbimi korrier 602,ministria shendetesise,posta,fat 1779 d 26/3/14 s 11522405 shkrese 7/4/14
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,500 2014-04-16 2014-04-17 5110130012014 Udhetim i brendshem 1013001 602,ministria shendetesise,dieta,aurorizim 27/1/14,list pagese 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 94,786 2014-04-16 2014-04-17 12010130012014 Sherbime telefonike 602,ministria shendetesise,rimb tel,shkrese 15/4 d 15/4/14,fat janar shkurt mars 2014 per ministrin fat 0000000117878489,0000000117907468,10000000117937879
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 188,262 2014-04-16 2014-04-17 11910130012014 Elektricitet 1013001 602,ministria shendetesise,eenrgji,shkrse 15/4/14,kontr tr2082853,fat 8/3/14 s 608517435
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DEA SECURITY Tirane 76,615 2014-04-16 2014-04-17 8110130012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 602,ministria shendetesise,roje,up 23 d 16/1/14,kontr shtese 306/1 d 17/1/14,fat 61 d 28/2/14 s 09914946
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 39,930 2014-04-16 2014-04-17 12210130012014 Udhetim jashte shtetit 602,ministria shendetesise,bileta,pv 27/3/14,fat 28 d 28/3/14 s 6927508
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DEA SECURITY Tirane 76,615 2014-04-16 2014-04-17 9610130012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 602,ministria shendetesise,roje,up 57 d 12/2/14,njf 1013/4 d 14/2/14,kontr 6 d 19/2/14,fat 62 d 28/2/14 s 09914947
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 7,060,350 2014-04-14 2014-04-14 12010130012014 Sherbimet bankare 602,ministria shendetesise,transferte komuna presheve,vkm 155 d 19/3/14,shkrese 2212/3 d 11/4/14,transf 50000euro x 141,2lek,ne narodna banka serbija
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 13,500 2014-04-08 2014-04-08 10510130012014 Shpenzime per honorare 602,ministria shendetesise,pagese kom cmim barna E.Korkuti,shkrese dt 02.04.14 nr 50,lispagese 04.04.14
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ERAL CONSTRUCTION COMPANY Tirane 176,568 2014-04-08 2014-04-08 9810130012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602,ministria shendetesise,blerje goma,UP nr 30 dt 29.01.2014 kont shtese 643/5 dt 26.02.14 fat 22 dt 26.03.2014 sr 09993272,fh 6 dt 26.03.14 pv 27.03.14
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ORJETA ZENELI (L22201054D) Tirane 56,950 2014-04-08 2014-04-08 11110130012014 Udhetim jashte shtetit 602,ministria shendetesise,shpenz bileta kekrekse 1599/1 dt 07.03.2014 up 13/8 dt 10.03.2014,fo 34/4 dt 10.03.2014 fat 31 dt 11.03.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) SOT NEWS Tirane 45,000 2014-04-08 2014-04-08 11310130012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 602,ministria shendetesise,nj.vende pune kont dt 17.03.2014 fat 661 dt 31.03.2014 sr 07841703 shkres 731/7 dt 17.03.14,gazet dt 20.03.14,shkrese 734/6,730/6
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,850 2014-04-08 2014-04-08 10810130012014 Shpenzime per honorare 602,ministria shendetesise,PAGESE KOM.AD HOC K.HYSI U 76 DT 27.02.2014 LISPAGES 04.04.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 63,000 2014-04-08 2014-04-08 10410130012014 Shpenzime per honorare 602,ministria shendetesise,PAGESE KOM.CMIM BARNA,SHKRESE DT 02.04.2014 NR 50 LISTPAGES 04.04.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,800 2014-04-08 2014-04-08 10210130012014 Sherbime telefonike 602,ministria shendetesise,rimb tel K BRASHA FAT 1/3/14 S 116825540 LIST PAGESE 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 9,800 2014-04-08 2014-04-08 10610130012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 602,ministria shendetesise,pagese TATIM PAG KOMIS.CMIM BARNA JANAR-MARS 14MTAT KOMIS AD HOC. SHKRES NR 50 DT 02.04.14
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 7,000 2014-04-08 2014-04-08 10310130012014 Sherbime telefonike 602,ministria shendetesise,rimb tel A.LAMA FAT 8/3/14 S 17874149,LIST PAGESE 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 9,600 2014-04-07 2014-04-08 11510130012014 Sherbime telefonike 602,ministria shendetesise,RIM TEL A.CARERI,FAT 2/3/14 F 2/1/14 ,LIST PAGESE 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 22,000 2014-04-07 2014-04-08 9910130012014 Udhetim i brendshem 602,ministria shendetesise,DIETA,AUTORIZ MIN 18/1 D 6/2/14,LIST PAGESE 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2014-04-08 2014-04-08 10010130012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602,ministria shendetesise,pagese pasaporte diplomatike shkrese nr 1745 dt 13.03.2014 fat 12.03.2014 MP sr 14020718359 lispagese 04.04.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 347,680 2014-04-08 2014-04-08 10910130012014 Udhetim i brendshem 602,ministria shendetesise,DIETA BRENDA VENDIT,PROG AUD.927 DT 10.02.2014,PROG AUD 779 DT 03.02.2014 U 5448/1 DT 16.12.13,P.AUD. NR 17/2 DT 13.01.2014 LISTPAGES
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,850 2014-04-08 2014-04-08 10710130012014 Shpenzime per honorare 602,ministria shendetesise,PAGESE KOM.AD HOC A.LICENJI U 76 DT 27.02.2014 LISPAGES 04.04.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 28,550 2014-04-08 2014-04-08 9710130012014 Paga baze 602,ministria shendetesise,pagese TEL SHKURT SHKRESE 04.04.14 FAT 80 DT 20.03.14
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 104,452 2014-04-08 2014-04-08 8210130012014 Kancelari 602,ministria shendetesise,kancelari up nr 30 dt 29.01.2014 kont shtese nr 643/1 dt 20.02.2014 fat sr 110996859 dt 26.02.14 fh 4 dt 26.02.14 Pv 27.02.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) KOHA JONE Tirane 20,000 2014-04-08 2014-04-08 11410130012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 602,ministria shendetesise,nj.vende pune kont dt 13.03.2014 shkrese 815/6 dt 10.03.2014,fat 56 dt 17.03.2014 sr 88619713
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ENTI RREGULLATOR TELEKOMUNIKACIONIT Tirane 20,000 2014-04-08 2014-04-08 11610130012014 Sherbime telefonike 602,ministria shendetesise,pagese per nr jeshil shkrese 684/3 dt 07.05.2013 shkrese 692 dt 24.03.2014 fat 24.03.14 sr 125220798
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) SHQIPTARJA.COM Tirane 75,000 2014-04-08 2014-04-08 11210130012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 602,ministria shendetesise,nj.vende pune kont 26.03.2014 fat 227 dt 27.03.2014 sr 13819090 shkres 816/16 dt 24.03.2014,kont 19.03.14 fat 206 dt 20.03.14 sr 13819069 shkres 731/6 dt 17.03.14
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,800 2014-04-08 2014-04-08 10110130012014 Sherbime telefonike 602,ministria shendetesise,rimb tel,S.DRENI, FAT17/3/14 LIST PAGESE 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 262,777 2014-04-01 2014-04-02 8910130012014 Shtese page per funksionin 600,ministria shendetesise,paga mars 2014,list pagese 2014.np 100/4
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 20,946 2014-04-01 2014-04-02 9310130012014 Paga baze 600,ministria shendetesise,paga mars 2014,list pagese 2014.np 100/4
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 280,541 2014-04-01 2014-04-02 8610130012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600,ministria shendetesise,paga mars 2014,list pagese 2014,np 100/2
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 596,483 2014-04-01 2014-04-02 9210130012014 Te tjera transferta tek individet 606,ministria shendetesise,paga mars 2014,list pagese 2014,np 13/11
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 140,371 2014-04-01 2014-04-02 9010130012014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 600,ministria shendetesise,paga mars 2014,list pagese 2014.np 100/2
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 110,319 2014-04-01 2014-04-02 8710130012014 Shtesa page te tjera 600,ministria shendetesise,paga mars 2014,list pagese 2014.np 100/1
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 17,231 2014-04-01 2014-04-02 9410130012014 Paga baze 600,ministria shendetesise,paga mars 2014,list pagese 2014, np 2/1
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave