Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) (Mbi 720 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,747,684,962.00 720 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Financave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,257,173 2014-12-29 2014-12-31 75310100012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min.Fin. sig.shoq.,sig.shend.,sig.supl.per ekz.v.gjyq.nr.54 dt.06.02.2006 S.Xhiaj larg.nga puna Liste pagese per periudhen 06.01.2007-31.10.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 19,180 2014-12-29 2014-12-31 75010100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin. tatim mbi honor. proc.kualif aud. dhe Kom.Kualif.Aud.v..2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 513,019 2014-12-29 2014-12-31 75210100012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min.Fin. tatim mbi ekz,.v.gjyq.nr.54 dt.06.02.2006 S.Xhiaj (larg.nga puna) liste pag. per periudh.06.01.2007-31.10.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) HEST Tirane 382,800 2014-12-26 2014-12-31 74410100012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje audio-vizuale Min.Fin.furniz.dhe instalim i sistemit te vezhgimit(CCTV kamera) urdh.prok.28 dt.19.05.2014 p.verb. dt.10.12.2014 ftese per oferte, njoftim i APP dt.10.12.2014 Fat.184 dt.30.06.2014 seri 14245934
Aparati Ministrise se Financave (3535) ADRION / TIRANE Tirane 23,280 2014-12-26 2014-12-31 74110100012014 Posta dhe sherbimi korrier Min.Fin. abonime shtypi dhjetor 2014 Fat.1783 dt.22.12.2014 seri 14446883 kont.15.01.2014 vazhd.
Aparati Ministrise se Financave (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 118,680 2014-12-26 2014-12-31 74010100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin. bl.kartolina urdh.prok.48 dt.17.12.2014, p.verb.dt.16.12.2014, ftese per oferte, njoftim i APP dt 19.12.2014 Fat.293 dt.19.12.2014 seri 19404011 F.h.66 dt.22.12.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 78,300 2014-12-29 2014-12-31 74810100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin. honor.proc.kualif.aud.v.2014(lektoretkont.), Kom.Kualif.Aud. l.pag. dt.26.12.2014, memo dt.18.12.2014 shk.15960 dt.09.12.2014 vend.e p.v.12 dt.09.12.2014,vend.e p.v.13 dt.13.12.2014 vend.e p.verb.14 dt.13.12.2014 urdh.47 dt.21.04.d
Aparati Ministrise se Financave (3535) TDR GROUP Tirane 4,340,034 2014-12-29 2014-12-31 75110100012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min.Fin. ekz.v.gjyq.nr.54 dt.06.02.2006 S.Xhiaj(larg.nga puna) l.pag.per peiudh.06.01.2007-31.10.2014 urdh.3979/5 dt.29.10.2014 dekl.29.09.2014 urdh.3979/2 dt.20.08.2014 v.gjyq.11277 dt.11.11.2013,334 dt.25.02.2010 shk.3979/3 dt.27.08.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 56,700 2014-12-29 2014-12-31 74610100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin. Honor.Kom.Kualif.Aud. dhjetor 2014,liste pag. dt.26.12.2014 memo dt.18.12.2014 shk.15960 dt.09.12.2014,vend.12 dt.09.12.2014 p.v.12 dt.09.12.2014,vend.13,14 dt.13.12.2014,p.v.13,14 dt.13.12.2014 urdh.47 dt.21.04.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 29,040 2014-12-30 2014-12-31 75410100012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min.Fin. sherbim automjeti TR6006J Fat.421 dt.23.12.2014 seri 16433421 situac,akt.verifik.,p.verb.,autoriz. dt.23.12.2014 kont.3501/14 dt.12.09.2014.
Aparati Ministrise se Financave (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 43,200 2014-12-26 2014-12-31 74210100012014 Sherbime te tjera Min.Fin.Larje automjetesh dhjetor 2014 Fat.nr.3 dt.11.12.2014 seri 6209216 kont.4827 dt.04.04.2014 vazhd.
Aparati Ministrise se Financave (3535) INSTITUTI I SIGURIMEVE SH.A. Tirane 16,000 2014-12-30 2014-12-31 71210100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin.sig.automj.AA160AX U.prok.43 dt.01.12.2014 ftese per oferte,p.verb. dt.27.11.2014 njoftim i APP dt.05.12.2014 Fat.132 dt.18.12.2014 seri 09734434
Aparati Ministrise se Financave (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 64,560 2014-12-26 2014-12-31 74310100012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Mi.Fin.riparim sherbim automj.AA160AX Fat.797 dt.13.12.2014 seri 12606797 autoriz.dt.12.12.2014 situac.pun. akt.kontrolli,p.verb. dt.13.12.2014 kont.3501/14 dt.12.09.2014 vazhd.
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 12,600 2014-12-29 2014-12-31 74710100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin. Honor.Kom.Kualif.Aud. dhjetor 2014,liste pag. dt.26.12.2014 memo dt.18.12.2014 shk.15960 dt.09.12.2014,vend.12 dt.09.12.2014 p.v.12 dt.09.12.2014,vend.13,14 dt.13.12.2014,p.v.13,14 dt.13.12.2014 urdh.47 dt.21.04.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 542,665 2014-12-26 2014-12-31 73910100012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min.Fin.ekz.v.gj.nr.00-2014-1278(70) dt.04.02.2014 B.Haxhiu (larg.nga puna)kerk.17451 dt.16.12.2014 v.gj.1672 dt.18.12.2009,urdh.8993/1 dt.14.07.2014 shk.12690 dt.17.09.2014,v.gj.1069/909 dt.04.12.2008,v.gj.116 dt.16.04.2010,nr.00-2014-1278
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 24,300 2014-12-29 2014-12-31 74910100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin.honor.proc.kualif.aud. v.2014 (lektoret kont.) liste pag. dt.26.12.2014 shk.17785 dt.22.12.2014 vend.7 dt.12.09.2014 kont.17510 dt.17.12.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 33,886,318 2014-12-29 2014-12-31 76210100012014 Sherbimet bankare Min.Fin. sherb.asist.ne lidhje me ref.admin.dog.te Shqip.nga Crown Agents 241 590 euro kursi i dites 140,20 leke Fat.nr.CAA005570 dt 10.12.2014 Vendim i Kom.Menaxh.Proj. nr.11 dt.29.12.2014 , marreveshje 15600/11 dt.30.12.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,680 2014-12-23 2014-12-24 73210100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin.honor.proc.kualif.aud.v.2014(korrigjuesit)l.pag.dt.19.12.2014,shk.17338 dt.15.12.2014,vendim nr.11 dt.21.11.2014,p.v.dt.21.11.2014 dt.05.12.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) UNION BANK SHA Tirane 5,400 2014-12-23 2014-12-24 73110100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin.honor.proc.kualif.aud.v.2014 (mbikqyresit) l.pag. dt.19.12.2014,shk.17339 dt.15.12.2014,14813 dt.28.10.2014,16989 dt.09.12.2014,vend.nr.8 dt.29.10.2014,12 dt.09.12.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 40,500 2014-12-19 2014-12-24 72410100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin.honor.Kom.Aud.Brend.liste pag.dt.18.12.2014 shk.17207 dt.12.12.2014,p.v.nr.3 dt.11.04.2014,vend.nr.3 dt.15.04.2014,p.verb.nr.4 dt.02.09.2014 vendim nr.4 dt.05.09.2014,urdh.11 dt.14.01.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) AR & LO Tirane 107,467 2014-12-18 2014-12-24 72110100012014 Udhetim jashte shtetit Min.Fin.bilete avioni A.Dyrmishi Fat.nr.4243 dt.12.12.2014 seri 19005693 urdh.16939 dt.09.12.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) ADVANCE BUSINESS SOLUTIONS - ABS Tirane 210,000 2014-12-23 2014-12-24 73710100012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje qe sigurojne energji Min.Fin.bl.dhe instalim paneli automatik urdh.prok.44 dt.03.12.2014,p.verb. dt.17.11.2014,03.12.2014,ftese per oferte,njoftim i APP dt.17.12.2014 Fat.241 dt.12.12.2014 seri 16049341,F.h.67 dt.22.12.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 438,364 2014-12-23 2014-12-24 73610100012014 Elektricitet 1010001 Min.Fin.energji elektrike nentor 2014 k.kl.TR1H11005911005
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 54,000 2014-12-19 2014-12-24 72510100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin.honor.Kom.Aud.Brend.liste pag.dt.18.12.2014 shk.17207 dt.12.12.2014,p.v.nr.3 dt.11.04.2014,vend.nr.3 dt.15.04.2014,p.verb.nr.4 dt.02.09.2014 vendim nr.4 dt.05.09.2014,urdh.11 dt.14.01.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 19,500 2014-12-19 2014-12-24 72710100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin.Tatim mbi honor. Kom.Aud.Brend. liste pagese dt.18.12.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 93,500 2014-12-23 2014-12-24 73410100012014 Udhetim i brendshem Min.Fin.dieta,liste pag.dt.18.12.2014,urdh.sherb.,fat.,plan.aud.14114/1 dt.31.10.2014, autoriz.nr.116426/3 dt.10.12.2014,14626 dt.27.11.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 13,500 2014-12-19 2014-12-24 72610100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin.honor.Kom.Aud.Brend.liste pag.dt.18.12.2014 shk.17207 dt.12.12.2014,p.v.nr.3 dt.11.04.2014,vend.nr.3 dt.15.04.2014,p.verb.nr.4 dt.02.09.2014 vendim nr.4 dt.05.09.2014,urdh.11 dt.14.01.2014,deklarate nr.9362 dt.24.06.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) ILIRJAN SHKRELA Tirane 827,881 2014-12-19 2014-12-24 72210100012014 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren Min.Fin.Ekz.v.gjyq.nr.1392 dt.15.12.1999 nga privatizimi (Z.Sharra),rritje autoriz.DTHTirane 947 dt.16.12.2014 shk.17279 dt.15.12.2014,v.gjyq.1392 dt.15.12.1999 shk.12516/4 dt.21.10.2014,v.gj.Ap.Vlore 138 dt.21.03.2000 shk.12516/2 dt.23.09.
Aparati Ministrise se Financave (3535) HAMIT TOLLJA Tirane 4,000 2014-12-19 2014-12-24 72810100012014 Paradhenie per ankande, te vitit ne vazhdim,Te Dala Min.Fin.kthim shume nga pjesemarrja ne ankand shk.16287/2 dt.02.12.2014 memo 16287/1 dt.27.11.2014 kerk.16287 dt.25.11.2014 rritje aut.DTHTirane 885 dt.04.12.2014 Ma P00147314 dt.17.11.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA CREDINS Tirane 67,500 2014-12-22 2014-12-24 72310100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin.honor.Kom.Aud.Brend.liste pag.dt.18.12.2014 shk.17207 dt.12.12.2014,p.v.nr.3 dt.11.04.2014,vend.nr.3 dt.15.04.2014,p.verb.nr.4 dt.02.09.2014 vendim nr.4 dt.05.09.2014,urdh.11 dt.14.01.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 46,800 2014-12-23 2014-12-24 72910100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin.honor.proc.kualif.aud.v.2014(mbikqyresit dhe korrigjuesit) liste pag.dt.19.12.2014 shk.17339 dt.15.12.2014,14813 dt.28.10.2014,16989 dt.09.12.2014,vend.nr.8 dt.29.10.2014,nr.12 dt.09.12.2014,shkr.17338 dt.15.12.2014, vend.11 dt.21.1
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 121,000 2014-12-23 2014-12-24 73510100012014 Udhetim i brendshem Min.Fin. dieta,liste pag. dt.18.12.2014,urdh.sherb.,fat.,pla,aud.14114/1 dt.31.10.2014, autoriz.nr.16772 dt.04.12.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 10,800 2014-12-23 2014-12-24 73010100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin.honor.proc.kualif.aud.v.2014(mbikqyresit) l.pag.dt.19.12.2014 shk.17339 dt.15.12.2014,14813 dt.28.10.2014,16989 dt.09.12.2014,vend.nr.8 dt.29.10.2014,nr.12 dt.09.12.2014,shkr.17338 dt.15.12.2014, vend.11 dt.21.11.2014 p.v.dt.21.11.2
Aparati Ministrise se Financave (3535) PUBLIKIME SHQIPTARE Tirane 35,000 2014-12-23 2014-12-24 73810100012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Min.Fin.njoftime ne gaz."Dita"(obligac.,b.thes.)Fat.nr.429 dt.30.11.2014 seri 17639274 kont.538/5 dt.13.02.2014 urdh.538 dt.20.01.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 540 2014-12-23 2014-12-24 73310100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin.honor.proc.kualif.aud.v.2014(korrigjuesit)l.pag.dt.19.12.2014,shk.17338 dt.15.12.2014,vendim nr.11 dt.21.11.2014,p.v.dt.21.11.2014 dt.05.12.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) ALBASE Tirane 308,458 2014-12-18 2014-12-23 72010100012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min.Fin.tarife permb.per ekz.v.gjyq.nr.395 dt.08.06.2006 B.Lila larg.nga puna Fat.574 dt.11.12.2014 seri 16125174,shk.17214 dt.12.12.2014,v.gjyq.nr.395 dt.08.06.2006 liste pag.per periudhen 01.02.2009-28.10.2013
Aparati Ministrise se Financave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 177,640 2014-12-18 2014-12-19 71710100012014 Sherbime telefonike Min.Fin.shpenz.tel.nentor 2014 Fat.nentor 2014 seri 718917729,718975287,718973562,719011274,718886552,718917703,718991533,nr.kl.310001738092,310001950291,310001979612,310000001038,310001692498,310001726144,310001937537 kont.dt.12.12.2003,12
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 139,500 2014-12-16 2014-12-19 71110100012014 Udhetim i brendshem Min.Fin.dieta,liste pagese dt.12.12.2014,urdh.sherb.,fat.,plan.aud.nr.14115/1 dt.31.10.2014,autoriz.16184,16185 dt.24.11.2014,15033 dt.03.11.2014,5170 dt.24.11.2014,1544/1 dt.10.11.2014, urdh.14471/1 dt.05.11.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 469,140 2014-12-18 2014-12-19 71810100012014 Uje Min.Fin.shpenz.per uje tetor 2014 Fat.per muajin tetor,nentor 2014 seri 1410-159738-1-1,1411-159738-1--1 kont.15738 vazhd.
Aparati Ministrise se Financave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 146,071 2014-12-18 2014-12-19 71610100012014 Sherbime telefonike Min.Fin.shpenz.tel.cel.nentor 2014 Fat.per muajin nentor 2014 seri 123633505,kont.14699/9 dt.31.10.2013 vazhd.
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave