Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) (Mbi 720 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,747,684,962.00 720 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Financave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 54,900 2014-10-29 2014-10-30 59310100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin.tatim mbi pag.per sherb. miremb. prog.DMFAS shtator 2013-gusht 2014 Fat.ALB0T6AN230414 dt.23.04.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) GJYKATA E TIRANES Tirane 3,000 2014-10-27 2014-10-30 59010100012014 Shpenzime gjyqesore Min.Fin. takse per kerkese padi nr.14336/1 date 21.10.2014, memo dt 21.10.2014 kerkese padi nr.14336/1 dt.21.10.2014 urdh.71 dt.06.10.2010
Aparati Ministrise se Financave (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 168,268 2014-10-22 2014-10-24 58210100012014 Udhetim jashte shtetit Min.Fin.bilete avioni dhe akomodim ne hotel E.Mete Fat.1370 dt.17.10.2014 seri 17722713 urdh.14158 dt.15.10.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) AR & LO Tirane 994,113 2014-10-21 2014-10-24 58110100012014 Udhetim jashte shtetit Min.Fin.bilete avioni Sh.Cani, E.Luci,G.Prodani,E.Lami, Fat.nr.3985,3987,3986 dt.16.10.2014 seri 17154185,17154187,17154186,urdh.13712 dt.07.10.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 16,490,952 2014-10-23 2014-10-24 56510100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin.sherb.suport(metalink)per liçensat e sist.thes.urdh.p.2632/7 dt.12.05.2014,njoftim fit.,kont.2632/15 dt.07.08.2014,Fat.80768276 dt.21.08.2014 seri 80768276 urdh.2632/16 dt.07.08.2014,p.verb. dt.11.09.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 431,758 2014-10-23 2014-10-24 58610100012014 Elektricitet 1010001 Min.Fin.energji elektrike shtator 2014 Fat.per muajin shtator 2014 seri 616746383,kont.H110005 kodi.kl.1H110059110005
Aparati Ministrise se Financave (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 239,160 2014-10-20 2014-10-24 57310100012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min.Fin.riparim automjeti AA160AX URDH.PROK.3501/4 DT.03.06.2014,3501/5 dt.03.07.2014,shk.3501/9 dt.02.09.2014 rap.permb.,njoft.fit.,3501/11 dt.02.09.2014 kont.3501/14 dt.12.09.2014 Fat.830 dt.01.10.2014 seri 12606830 p.verb. dt.01.10.2014,
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,260 2014-10-23 2014-10-24 58810100012014 Udhetim i brendshem Min.Fin.dieta,liste pagese dt.21.10.2014, urdh.sherb.,bileta,autoriz. extra dt.13.10..17.10.,dhe 19.09.2014, autoriz.nr.1509 dt.15.07.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) ALBANIAN TELECOMMUNICATIONS UNION Tirane 3,460,632 2014-10-22 2014-10-24 58510100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin.sherb.LAN/WAN dhe internet per MF 01prill-30 qershor 2014 Fat.103 dt.05.05.2014 seri 07207476,134 dt.05.06.2014 seri 7251008,164 dt.07.07.2014 seri 07251040,255 dt.15.10.2014 seri 7251233 p.v.dt.09.10.2014 kont.5918/17 dt.09.10.201
Aparati Ministrise se Financave (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 39,000 2014-10-23 2014-10-24 58710100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin.bl.uje,urdh.prok.38 dt.09.10.2014,37 dt.29.09.2014,urdh.37/1 dt.03.10.2014,njoftim i APP dt.16.10.2014,p.verb.dt.04.10.2014 ftese per oferte,fat.6372 dt.16.10.2014 seri 17176872 F.h nr.2 dt.16.10.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,000 2014-10-23 2014-10-24 58910100012014 Udhetim i brendshem Min.Fin.dieta,liste pagese dt.21.10.2014, urdh.sherb.,fatura,autoriz. 12297 dt.11.09.2014, autoriz.12096,12809 dt.08.09.2014toriz.nr.1509 dt.15.07.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) ASTRIT KOLLI Tirane 9,000 2014-10-20 2014-10-22 58010100012014 Kancelari Min.Fin.Blerje dhe printim dosje me logon e MF, Fat.nr.14 dt.28.03.2014 seri 0941614, p.verb.,dt.28.03.2014(2 cope)
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,000 2014-10-15 2014-10-21 57110100012014 Udhetim jashte shtetit Min.Fin. pasap.sherbim A.Denaj shk.5070 dt.09.04.2014 Ma 10249408189 dt.07.08.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 5,141 2014-10-15 2014-10-21 57410100012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min.Fin. diference tarife permb per ekz.v.gjyq.nr.4999 dt.02.10.2006 Sh.Vruzhi(larg nga puna) shk.permb.12162 dt.03.10.2014 Fat.1404 dt.28.08.2014, liste pag.,v.gjyq.4999 dt.02.10.2014 88 dt.16.05.2007, urdh.5714/3 dt.20.08.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 178,226 2014-10-15 2014-10-21 57310100012014 Sherbime telefonike Min.Fin.shpenz.tel.shtator 2014 fat per muajin shtator 2014 nr.kl.310001738092,310001692498,310001726144,310001950291,310001937537,310001979612,310000001038 seri 718602463,718566191,718602261,718639902,718639831,718670516,718524670,kont. dt
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 592,380 2014-10-15 2014-10-21 57510100012014 Sherbimet bankare Min.Fin. sherb.i realiz.proc.te sig.likuid. ne valute nga Reuters 4200 euro kursi i dites 139,40 leke Fat.92377696 dt.01.10.2014 kont.4295/1 dt.21.01.2014 urdh.4295 dt.28.03.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 10,000 2014-10-15 2014-10-21 55510100012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min.Fin. ekz.vend.gjyq. nr.2318 dt.24.03.2010 Gj.Teneqexhi (kthim detyrimi) urdh.5979/1 dt.24.04.2013 vend.gjyq.nr.2318 dt.24.03.2010
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 6,000 2014-10-15 2014-10-21 57210100012014 Udhetim jashte shtetit Min.Fin. pasap.sherbim K.Halili shk.5070 dt.09.04.2014 Ma 10249408172 dt.07.08.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 3,600 2014-10-10 2014-10-21 55910100012014 Shpenzime per honorare Tatim mbi honor Kom.Kualif Aud. shtator 2014 liste pagese
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 66,000 2014-10-14 2014-10-16 57010100012014 Udhetim i brendshem Min.Fin.dieta,liste pagese dt.10.10.2014 urdh.sherb., fat., plan aud. 11595/1 dt.05.09.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) ERA 2000 Tirane 2,904 2014-10-14 2014-10-16 56410100012014 Shpenzime per pritje e percjellje Min.Fin.shtrim dreke pune Fat.nr.554 dt.08.09.2014 seri 16309503,urdh.11667/1 dt.08.09.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) T A I W A N Tirane 28,250 2014-10-14 2014-10-16 56810100012014 Shpenzime per pritje e percjellje Min.Fin.shtrim dreke pune urdh.13715 dt.07.10.2014 Fat.nr.87 dt.09.10.2014 seri 11050692
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 244,560 2014-10-10 2014-10-16 56010100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin. sherb.komunik.elektr.midis sist.thes. dhe sist.pag.AIPS dhe AECH nga SWIFT 1700 euro kursi i dites 139.80 leke Fat.3014078439 dt.31.08.2014, Fat.3014089448 dt.30.09.2014 p.verb.dt.30.09 dhe 07.10.2014 kont.18681/1 dt.30.09.2014 vaz
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 66,000 2014-10-14 2014-10-16 56910100012014 Udhetim i brendshem Min.Fin.dieta,liste pagese dt.10.10.2014 urdh.sherb., fat., plan aud. 11595/1 dt.05.09.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 7,200 2014-10-10 2014-10-15 55710100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin. honor.Kom.Kualif.Aud. shtator 2014 liste pag., shkr.12312/1 dt.30.09.2014 vendim nr.7 dt.12.09.2014 p.verb .nr.7 dt.12.09.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 748,925 2014-10-10 2014-10-14 55310100012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min.Fin. sig.shoq., shendet.supl. per ekz.v.gjyq.per larg.nga puna M.Fagu nr vend.63 dt.06.02.2006 liste pagese per periudh.01.04.2013-31.08.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 282,547 2014-10-10 2014-10-14 55410100012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min.Fin.Tatim mbi pag.per ekz.v.gjyq.nr.63 dt.06.02.2006 M.Fagu (larg.nga puna) liste pagese per periudhen 01.04.2013-31.08.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) ALBASE Tirane 1,092,992 2014-10-10 2014-10-14 56210100012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min.Fin.ekz.v.gjyq.nr.283 dt.27.04.2006 larg.nga puna S.Hoxha liste pag.,per periudh.01.01.2006-27.112008 v.gjyq.283 dt.27.042006 nr.40 dt.06.02.2006 vert.15968/1 dt.19.12.2013 urdh.3467/5 dt.25.08.2014 shkr.467/1 dt.10.01.2014 lesh.urdh.ek
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 18,900 2014-10-10 2014-10-14 55610100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin. honor.Kom.Kualif.Aud. shtator 2014 liste pag., shkr.12312/1 dt.30.09.2014 vendim nr.7 dt.12.09.2014 p.verb .nr.7 dt.12.09.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 33,000 2014-10-10 2014-10-14 56310100012014 Udhetim i brendshem Min.Fin. dieta,liste pag. dt.08.10.2014urdh.sherb.,fat., autoriz. 11837 dt.01.09.2014,12074 dt.08.09.2014,12368 dt.12.09.2014,12903 dt.22.09.2014 13421 dt.01.10.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) KASTRATI SHA Tirane 2,765,894 2014-10-10 2014-10-14 56110100012014 Karburant dhe vaj Min.Fin.bl.diezel(gazoil) dhe benzine urdh.p.4/3 dt.19.02.2014 njoft.fit.4/10 dt.14.05.2014 autoriz.lidhje kont. 4/11 dt.16.05.2014 urdh.7873/3 dt.01.07.2014 kont.7873/4 dt.01.07.2014 Fat.34 dt.08.07.2014 seri 14807284 Fh. 137 dt.08.07.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 6,300 2014-10-10 2014-10-14 55810100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin. honor.Kom.Kualif.Aud. shtator 2014 liste pag., shkr.12312/1 dt.30.09.2014 vendim nr.7 dt.12.09.2014 p.verb .nr.7 dt.12.09.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 691,093 2014-10-10 2014-10-14 55210100012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min.Fin.ekz.v.gjyq.nr.63 dt.06.02.2006 M.Fagu (larg.nga puna) liste pag.per periudh.01.04.2013-31.08.2014 urdh.11590 dt.20.08.2014 vend.i KSHC nr.63 dt.06.02.2006,vend.leshim urdh ekz.dt.28.01.2013
Aparati Ministrise se Financave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 938,280 2014-10-10 2014-10-14 56410100012014 Uje Min.Fin.shpenz.per uje mars,korrik,gusht,shtator 2014 Fat.per muajin mars,korrik,gusht.shtator 2014 seri 1403-159738-1-1,1407-159738-1-1,1408-159738-1-1,1409-159738-1-1 kont.159738 dt.24.02.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 14,825 2014-10-06 2014-10-09 54610100012014 Paga baze Min.Fin.leje e zak. e v.2013 (V.Mema) liste pagese , urdh.13100/1 dt.01.10.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 3,000 2014-10-06 2014-10-09 54310100012014 Te tjera transferta tek individet Min.Fin.Tatim mbi pagesen per komp.per transp. shtator 2014 liste pagese per muajin shtator 2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 149,256 2014-10-06 2014-10-09 54410100012014 Posta dhe sherbimi korrier Min.Fin.shpenz postare shtator 2014 Fat.3898 dt.26.09.2014 seri 12596379
Aparati Ministrise se Financave (3535) O L S O N I Tirane 151,320 2014-10-08 2014-10-09 54810100012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Min.Fin.bl.kuti arkive.u.prok.34 dt.01.09.2014,p.verb.dt.29.08.2014 dt.01.10.2014 njoftim i APP dt.30.09.2014 ftese per oferte,Fat.1329 dt.26.09.2014 seri 17184669 Fh.170 dt.26.09.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,647 2014-10-06 2014-10-09 54710100012014 Paga baze Min.Fin. tatim mbi pag.per leje te zak (V.Mema)
Aparati Ministrise se Financave (3535) MANDI - 2K Tirane 182,688 2014-10-08 2014-10-09 55010100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin.sherbim ruajtje objektesh shtator 2014 Fat.154 dt.01102014 seri 15572984 p.verb. dt.01.10.2014 kont.1555/4 dt.02.04.2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave