Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) (Mbi 720 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,747,684,962.00 720 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Financave (3535) ADRION / TIRANE Tirane 18,724 2014-10-08 2014-10-09 54910100012014 Posta dhe sherbimi korrier Min.Fin. abonime shtypi shtator 2014 Fat.1431 dt.30.09.2014 seri 14446531 kont.dt.15.01.2014 vazhd.
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA CREDINS Tirane 13,500 2014-10-06 2014-10-09 54210100012014 Te tjera transferta tek individet Min.Fin.komp.per transp. shtator 2014 liste pagese per muajin shtator 2014 urdh.65/2 dt.14.01.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 13,500 2014-10-06 2014-10-08 54110100012014 Te tjera transferta tek individet Min.Fin.komp.per transp. shtator 2014 liste pagese per muajin shtator 2014 urdh.65/2 dt.14.01.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 33,838,000 2014-10-07 2014-10-08 55110100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin.sherb.asist.ne lidhje me ref. e admin.dog.te Shqip.nga Crown Agents 241 590 euro kursi i dites 140 leke Fat.nr.CAA004433 dt.10.09.2014 marreveshje nr.15600/11 dt.30.12.2013 vendim nr 8 dt.02.10.2014 i Kom.Menaxh.Projek.
Aparati Ministrise se Financave (3535) GJYKATA E TIRANES Tirane 200 2014-10-06 2014-10-08 54510100012014 Shpenzime gjyqesore Min.Fin. takse gjyqesore per kerkese ne gjykate nr 10832 dt.29.07.2014 shkr.10832 dt.29.07.2014 urdh.71 dt.06.10.2010
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 33,276,880 2014-10-01 2014-10-03 52610100012014 Sherbimet bankare Min.Fin.sherb.asist.ne lidhje me ref.admin.dog.nga Crown Agents 237 582 euro kursi i dites 140 leke Fat.nr.CAA004659 dt.25.09.2014, marreveshje 15600/11 dt.30.12.2013, vendim nr 7 dt.29.08.2014 i Kom.Menaxh.Proj.,relacion, observac.per rap.
Aparati Ministrise se Financave (3535) AR & LO Tirane 244,850 2014-10-01 2014-10-03 52410100012014 Udhetim jashte shtetit Min.Fin. bileta avioni J.Kaza, N.Piciri,D.Ajazi,P.Gjiknuri Fat.3884,3885,3886 dt.24.09.2014 seri 17269885,17269886,17269887 urdh.11933,11932 dt.03.09.2014, 12334 dt.12.09.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA CREDINS Tirane 398,803 2014-10-01 2014-10-02 53010100012014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi Min.Fin. Pagat shtator 2014 liste pagese per muajin shtator 2014 nr.faktik i punonj per Credins Bank 6
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 35,961 2014-10-01 2014-10-02 53310100012014 Paga baze Min.Fin. Pagat shtator 2014 liste pagese per muajin shtator 2014 nr.faktik i punonj per NBG Bank 1
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 83,941 2014-10-01 2014-10-02 53110100012014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Min.Fin. Pagat shtator 2014 liste pagese per muajin shtator 2014 nr.faktik i punonj per Tirana Bank 2
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,817,795 2014-10-01 2014-10-02 53610100012014 Kompensim papunesie per personat e siguruar Min.Fin. Pagat shtator 2014 liste pagese per muajin shtator 2014 nr. i punonjesve gjithsej ne liste pritje 41,nr.faktik i punonj l.pritje per ISP Bank 29
Aparati Ministrise se Financave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 84,949 2014-10-01 2014-10-02 53410100012014 Shtese page per vjetersi ne pune Min.Fin. Pagat shtator 2014 liste pagese per muajin shtator 2014 nr.faktik i punonj per Alpha Bank 1
Aparati Ministrise se Financave (3535) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 60,637 2014-10-01 2014-10-02 54010100012014 Kompensim papunesie per personat e siguruar Min.Fin. Pagat shtator 2014 liste pagese per muajin shtator 2014(l.pritje) ,nr.faktik i punonj l.pritje per FI Bank 1
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 550,500 2014-10-01 2014-10-02 52210100012014 Udhetim jashte shtetit Min.Fin. terheqje 5000$ per paradhenie sherbimi nga Lindita Hado me nr.karte ident.H15304188M kursi i dites 110 leke Autorizim nr.13232 dt.26.09.2014 urdh.12035 dt.05.09.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 56,298 2014-10-01 2014-10-02 53910100012014 Kompensim papunesie per personat e siguruar Min.Fin. Pagat shtator 2014 liste pagese per muajin shtator 2014(l.pritje) ,nr.faktik i punonj l.pritje per Raiffeisen Bank 1
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 467,703 2014-10-01 2014-10-02 53710100012014 Kompensim papunesie per personat e siguruar Min.Fin. Pagat shtator 2014 liste pagese per muajin shtator 2014(l.pritje) ,nr.faktik i punonj l.pritje per BKT 8
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA CREDINS Tirane 120,862 2014-10-01 2014-10-02 53810100012014 Kompensim papunesie per personat e siguruar Min.Fin. Pagat shtator 2014 liste pagese per muajin shtator 2014(l.pritje) ,nr.faktik i punonj l.pritje per Credins Bank 2
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,749,991 2014-10-01 2014-10-02 52810100012014 Paga baze Min.Fin. Pagat shtator 2014 liste pagese per muajin shtator 2014 nr.faktik i punonj per BKT 66
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 4,469,970 2014-10-01 2014-10-02 52710100012014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi Min.Fin. Pagat shtator 2014 liste pagese per muajin shtator 2014 nr.i planif. i pun. 176 nr.faktik i punonj per ISP Bank 81
Aparati Ministrise se Financave (3535) UNION BANK SHA Tirane 57,125 2014-10-01 2014-10-02 53510100012014 Shtese page per vjetersi ne pune Min.Fin. Pagat shtator 2014 liste pagese per muajin shtator 2014 nr.faktik i punonj per Union Bank 1
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 817,413 2014-10-01 2014-10-02 52910100012014 Paga baze Min.Fin. Pagat shtator 2014 liste pagese per muajin shtator 2014 nr.faktik i punonj per Raiff.Bank 14
Aparati Ministrise se Financave (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 100,077 2014-10-01 2014-10-02 53210100012014 Paga baze Min.Fin. Pagat shtator 2014 liste pagese per muajin shtator 2014 nr.faktik i punonj per Pro Credit Bank 2
Aparati Ministrise se Financave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 8,148 2014-09-26 2014-10-01 51710100012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min.Fin. tatim mbi pagesen per ekz.v.gjyq.nr.1077 dt.09.01.2007 (B.Bejko) larg.nga puna
Aparati Ministrise se Financave (3535) BLERINA KAPEDANI Tirane 388,800 2014-09-29 2014-10-01 49910100012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Min.Fin. bl.mat.ndertimi u.prok.26 dt.19.05.2014, ftese per oferte,p.verb. dt.05.05.2014,njoftim i APP dt.22.05.2014, p.verb.dt.26.05.,28.05.,29.05.,04.06.,06.06.,12.06.,18.06.2014 Fat.85 dt.20.06.2014 seri 12910485 F.h 121 dt.20.06.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 761,665 2014-09-26 2014-10-01 51910100012014 Shpenzime gjyqesore Min.Fin.ekz.v.gjyq.nr.4999dt.02.10.2006 Sh.Vruzhi (larg.nga puna) liste pagese urdh.5714/3 dt,20.08.2014 v.gjyq.4999 dt.02.10.2006, shk.permb.10615 dt.29.08.2014 me nr.prot te MF 5714 dt.01.09.2014 Fat.1404 dt.28.08.2014 seri 16781628
Aparati Ministrise se Financave (3535) SHQIPTARJA.COM Tirane 25,000 2014-09-30 2014-10-01 51810100012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Min.Fin.njoftim ne gaz."Shqiptarja .com." (DDPP) Fat.588 dt.23.09.2014 seri 16795451 shkr.12561 dt.17.09.2014 kont.25 dt.22.09.2014 urdh.41 21.02.2008
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 75,436 2014-09-26 2014-10-01 51610100012014 Shpenzime gjyqesore Min.Fin.Ekz.v.gjyq.nr.1077 dt.09.11.2007 B.Bejko larg.nga puna, liste pagese,urdh.9203/1 dt.20.08.2014,kerkese nr.9203 dt.20.06.2014 v.gjyq.nr.1077 dt.09.11.2007 memo dt.18.09.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 45,360 2014-09-26 2014-10-01 52110100012014 Udhetim i brendshem Min.Fin.dieta, liste pag. dt.25.09.2014 urdh.sherb., fat., bileta plan auditimi 11596/1 dt.05.09.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 79,332 2014-09-26 2014-10-01 52010100012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min.Fin.tatim mbi ekz.v.gjyq.nr.4999 dt.02.10.2006 liste pagese
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 703,000 2014-09-24 2014-09-26 51510100012014 Udhetim jashte shtetit Min.Fin. terheqje 5000 euor per paradhenie sherbimi nga Lindita Hado me nr.karte ident.H15304188M kursi i dites 140,50 leke Autorizim nr.13074 dt.24.09.2014 urdh.12812 dt.19.09.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) HOUSE OF ARTS Tirane 6,070 2014-09-18 2014-09-25 49710100012014 Shpenzime per pritje e percjellje Min.Fin.shtrim dreke pune Fat.nr.62 dt.28.08.2014 seri 10856240 urdh.11667 dt.25.08.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 143,317,306 2014-09-23 2014-09-25 51010100012014 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara Min.Fin.Ekz.v.gjyq.i Gjyk.Europ.Drejt.Njer.dt.31.07.2012"Manushaqe Puto e te tjere kunder Shqip." VKM nr.481 dt.16.07.2014 VKM nr.180 dt.26.03.2014, vend.gjyk. Europ.Drejt.Njer. dt 31.07.2010 shkr.15815/1 dt.19.08.2014 e Rf Bank
Aparati Ministrise se Financave (3535) KOCO BENDO Tirane 115,090 2014-09-22 2014-09-25 50710100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin.perkthim marreveshje Fat.nr.17 dt.22.08.2014 seri 7142915 p.verb. dt.22.08.2014 kont.3769/1 dt.20.03.2014 vazhd.
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,650 2014-09-22 2014-09-25 50910100012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni Min.Fin. terheqje cek nr.00366152 per pagese te taksave gjyqesore nga Lindita Hado me karte ident.nr.H15304188M urdh.71 dt.06.10.2010 autorizim nr.12769 dt.18.09.2014 rekurs nr.16960/17 dt.14.07.2014,6455 dt.29.04.2014, ankim 3984/6 dt.10.
Aparati Ministrise se Financave (3535) COMFORT Tirane 358,800 2014-09-18 2014-09-25 50510100012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instalimi i kondicionereve Min.Fin.riparim çillera u.prok.33 dt.04.07.2014 ftese per oferte,p.verb. dt.03.07.2014 njiftim i APP dt.04.07.2014 Fat.nr.13 dt.05.08.2014 seri 15444214
Aparati Ministrise se Financave (3535) UNIVERS 1 Tirane 164,400 2014-09-22 2014-09-25 50810100012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Min.Fin.bl.goma automj. u.prok.32 dt.23.06.2014, ftese per oferte, p.verb. dt.24.02.2014 njoft.fit. dt.03.07.2014, Fat.903 dt.02.07.2014 seri 14106153 F.h.136 dt.02.07.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) ADRION / TIRANE Tirane 92,810 2014-09-22 2014-09-25 50610100012014 Posta dhe sherbimi korrier Min.Fin.Abonime shtypi prill-gusht 2014 Fat.74 dt.08.05.2014 seri 14515740,867 dt.31.05.2014 seri 14515867,1275 dt.30.08.2014 seri 14479875, 1153 dt.31.07.2014 seri 14479753, kont. dt.15.01.2014 vazhd.
Aparati Ministrise se Financave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 51,506,801 2014-09-23 2014-09-25 51110100012014 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara Min.Fin. Tatim mbi ekz.e vend.gjyq.te Gjy.Europ.Drejt.Njer. per ceshtjen"Manushaqe Puto e te tjere k.Shqip.", Themeli k.Shqip.,Tushaj k.Shqip.,Kaciu dhe Kotorri k.Shqip., Vogli k.Shqip., Izet Haxhia k.Shqip., Delvina k.Shqip.
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 8,950 2014-09-22 2014-09-25 51410100012014 Kancelari Min.Fin. Terheqje cek nr.00366153 nga Lindita Hado me nr.karte ident. H15304188M per bl. valvul her sist hidraul dhe kartvizita Fat.356 dt.30.05.2014 seri 131463327 .p.verb. dt.30.05.2014 Fat.26 dt.26.02.2014 seri 5317777 p.verb. dt.26.02.
Aparati Ministrise se Financave (3535) MELOGRANO Tirane 63,950 2014-09-22 2014-09-25 51210100012014 Shpenzime per pritje e percjellje Min.Fin.shtrime dreke pune Fat.302 dt.04.09.2014 seri 16058303 urdh.6137/1 dt.03.09.2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave