Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) (Mbi 720 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,747,684,962.00 720 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Financave (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 99,240 2014-07-01 2014-07-02 37110100012014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Min.Fin.Pagat qershor 2014 liste pagese per muajin qershor 2014 nr.fak.i pun. per Pro Credit Bank 2
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 857,150 2014-07-01 2014-07-02 36810100012014 Shtese page per vjetersi ne pune Min.Fin.Pagat qershor 2014 liste pagese per muajin qershor 2014 nr.fak.i pun. per Raiff.Bank 15
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 77,054 2014-07-01 2014-07-02 37010100012014 Paga baze Min.Fin.Pagat qershor 2014 liste pagese per muajin qershor 2014 nr.fak.i pun. per Tirana Bank 2
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,770,466 2014-07-01 2014-07-02 36710100012014 Shtese page per vjetersi ne pune Min.Fin.Pagat qershor 2014 liste pagese per muajin qershor 2014 nr.fak.i pun. per BKT 66
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 4,645,453 2014-07-01 2014-07-02 36610100012014 Shtese page per vjetersi ne pune Min.Fin.Pagat qershor 2014 liste pagese per muajin qershor 2014 nr.planif.i punonjesve 189 nr.fak.i pun. per ISP Bank 86
Aparati Ministrise se Financave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 3,000 2014-07-01 2014-07-02 38110100012014 Te tjera transferta tek individet Min.Fin.tatim mbi pagesen per komp.per transp. qershor 2014 liste pagese per muajin qershor 2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 1,000 2014-07-01 2014-07-02 36310100012014 Udhetim i brendshem Min.Fin. dieta liste pagese dt.25.06.2014 autorizim nr.8952 dt.17.06.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 467,808 2014-07-01 2014-07-02 37610100012014 Kompensim papunesie per personat e siguruar Min.Fin.Pagat qershor 2014 (liste pritje)liste pagese per muajin qershor 2014 nr.fak.i pun. per BKT 8
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,000 2014-07-01 2014-07-02 36210100012014 Udhetim i brendshem Min.Fin. dieta liste pagese dt.25.06.2014 autorizim nr.8952 dt.17.06.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 6,700 2014-06-20 2014-06-26 34810100012014 Udhetim i brendshem Min.Fin.dieta liste pagese dt.17.06.2014 urdh.sherb., fat., bileta, plan pune nr.7543/2 dt.21.05.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) SAN MARKO 2013 Tirane 406,800 2014-06-24 2014-06-26 35310100012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Min.Fin.Punime zgare e rafte metalike urdh.prok.22 dt.07.04.2014 ftese per oferte, p.verb. dt.01.04.2014,21.04.2014,22.04.2014,28.04.2014 njoftim i APP dt 16.04.2014 Fat.50 dt.27.05.2014 seri 10726950 situac. perf. maj 2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) PUBLIKIME SHQIPTARE Tirane 20,000 2014-06-25 2014-06-26 36010100012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Min.Fin. njoftime ne gaz."Dita" (obligac., b.thes.) Fat.nr.228,229,240,241 dt.27.05.2014 seri 14774855,14774854,14774868,14774869 kont.nr.538/5 dt.13.02.2014 vazhdim
Aparati Ministrise se Financave (3535) MANDI - 2K Tirane 365,376 2014-06-25 2014-06-26 35710100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin. sherbim ruajtje objektesh Fat.61 dt.30.04.2014 seri 12148791,fat.79 dt.31.05.2014 seri 15572909 kont.1555/4 dt.02.04.2014 shk.1555/1 dt.07.02.2014 autoriz.per lidhje kont. nr.1555/2 dt.02.04.2014 njoftim fituesi dt.24.03.2014 marre
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 703,000 2014-06-24 2014-06-26 35410100012014 Udhetim jashte shtetit Min.Fin. Terheqje 5000 euro nga Lindita Hado me nr karte identiteti H15304188M kursi i dites 140,50 leke Autorizim nr.9396 dt.24.06.2014 urdh.9176 dt.20.06.2014 dhe 9246 dt.23.06.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) KOMBINAT - SERVIS Tirane 84,000 2014-06-25 2014-06-26 35810100012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min.Fin.riparim,mirembajtje automj. TR7642N Fat.89 dt.21.06.2014 seri 11273390 situac.pun.,akt kontrolli,p.verb. dt.21.06.2014 autoriz. dt.20.06.2014 kont.nr.3120/1 dt.19.03.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 5,500 2014-06-20 2014-06-26 35110100012014 Udhetim i brendshem Min.Fin. dieta Insp.Fin.Publ. liste pag. dt.18.06.2014 urdh.sherb., fat., shkr.7699 dt.22.05.2014 urdh.17520/9 dt.13.03.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 66,000 2014-06-20 2014-06-26 34710100012014 Udhetim i brendshem Min.Fin.dieta liste pagese dt.17.06.2014 urdh.sherb., fat., bileta, plan pune nr.7543/2 dt.21.05.2014, autorizim nr.7881 dt.26.05.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 95,492 2014-06-20 2014-06-26 35010100012014 Udhetim jashte shtetit Min.Fin. bilete avioni E.Luci me Austrian Airlines 667.31 euro kursi i dites 143,10 leke Fat.nr.02490913141066111 dt.10.06.2014 shkr.8396 dt.05.06.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) T A I W A N Tirane 8,000 2014-06-25 2014-06-26 35910100012014 Shpenzime per pritje e percjellje Min.Fin. shtrim dreke pune Fat.nr.18 dt.19.06.2014 seri 15511468 urdh. nr.8998 dt.17.06.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,500 2014-06-20 2014-06-26 35210100012014 Udhetim i brendshem Min.Fin. dieta Insp.Fin.Publ. liste pag. dt.18.06.2014 urdh.sherb., fat., shkr.7699 dt.22.05.2014 urdh.17520/9 dt.13.03.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 6,000 2014-06-25 2014-06-26 35610100012014 Udhetim jashte shtetit Min.Fin. pasap.diplom. E.Luçi shkr.nr.4051 dt.25.03.2014 Ma nr.10245608499
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 154,000 2014-06-18 2014-06-19 34610100012014 Udhetim i brendshem Min.Fin.Dieta Liste pgese dt.16.06.2014, urdh.sherb., fat., pl.pune nr.5460/1,5460/2 dt.22.04.2014,7543/2 dt.21.05.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 142,346 2014-06-11 2014-06-17 33510100012014 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren Min.Fin.ekz.vend.gjyq.nr.1074 dt.20.07.2009 (Gezim Kaçi)nga privatizimi, shkr15921/3 dt.13.03.2014 rritje autoriz.DTH Tirane 316 dt.04.06.2014,shkr.z.permb.1046/1 dt.29.01.2014 memo 1592/1 dt.13.02.2014 v.gjyq.nr.1074 dt.20.07.2009,v.gjyq.2
Aparati Ministrise se Financave (3535) AR & LO Tirane 518,394 2014-06-13 2014-06-17 34310100012014 Udhetim jashte shtetit Min.Fin. bilete avioni SH.Cani,S.Brumbulli,E.Mistrovica Fat.3571 dt.12.06.2014 seri 15279372 urdh.8524 dt.06.06.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 214,522 2014-06-13 2014-06-17 34110100012014 Sherbime telefonike Min.Fin.shpenz.tel. maj 2014 Fat.per muajin maj 2014 seri 717827061nr.kl.310001738092,717902038 n.kl.310001979612,717858621 n.kl.310001950291,717744921 n.kl.310000001038,717791980n.kl.310001692498,717826876 n.kl.310001726144,717849990 n.kl.
Aparati Ministrise se Financave (3535) KOMBINAT - SERVIS Tirane 68,400 2014-06-13 2014-06-17 34010100012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min.Fin.mirembajtje,riparim automjeti TR7912I Fat.83 dt.09.06.2014 seri 11273384 situac.pun., akt kontrolli,autoriz.,p.verb. dt.09.06.2014 kont. shtese nr.3120/1 dt.19.03.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 179,141 2014-06-13 2014-06-17 34210100012014 Sherbime telefonike Min.Fin.shpen.tel.maj.2014 fat.per muajin maj 2014 seri 119595065 kont.14699/9 dt.31.10.2013 vazhd.
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,481,544 2014-06-13 2014-06-17 33810100012014 Sherbimet bankare Min.Fin.sherb.suport per sist.e inform.thes.,permires.infrastruk.tek.per MF nga Unify Enterprise 17631,29 euro kursi i dites 140,30 leke,Fat.0013239 dt.29.04.2014 p.verb. dt.06.06.2014 kont.3506/16 dt.20.06.2012 vazhd. urdh.3506/18 dt.21.0.
Aparati Ministrise se Financave (3535) EURODRINK Tirane 99,600 2014-06-11 2014-06-17 33410100012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Min.Fin.u.prok.25 dt.21.04.2014, ftese per oferte,p.verb.dt.18.04.2014.06 dhe 09.05.2014,njoftim i APP dt.29.04.2014 Fat.852 dt.23.05.2014 seri 13836052 F.h.100 dt.23.05.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 245,410 2014-06-13 2014-06-17 33710100012014 Sherbimet bankare Min.Fin.sherb.komunik.elektron.midis sist.thes.dhe sist.pag.AIPS e AECH nga SWIFT 1700 euro kursi i dites 140,30 leke Fat.3014045391 dt.31.05.2014 dhe 3014035102 dt.30.04.2014 p.verb. dt.06.06.2014 kont.18681/1 dt.30.09.2014 urdh.18681/1 dt
Aparati Ministrise se Financave (3535) KOCO BENDO Tirane 55,500 2014-06-10 2014-06-17 33110100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin.Perkthim marreveshje urdh.3769 dt.20.03.2014 kont.3769/1 dt.20.03.2014 Fat.38 dt.22.05.2014 seri 6256988 p.verb. dt.22.05.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) INSTITUTI I SIGURIMEVE SH.A. Tirane 5,640 2014-06-11 2014-06-13 33610100012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Min.Fin. siguracion automjeti(karton jeshil) AA160AX Fat.509 dt.09.06.2014 seri 09733211 urdh.8555 dt.09.06.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 255,720 2014-06-11 2014-06-13 33910100012014 Uje Min.Fin.shpenz.per uje maj 2014 Fat.per muajin maj 2014 seri 1405-159738-1-1 kont.159738-1
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA CREDINS Tirane 13,500 2014-06-10 2014-06-12 32410100012014 Te tjera transferta tek individet Min.Fin. komp.per transp.maj 2014 liste pagese per muajin maj 2014 urdh.65/2 dt.14.01.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) AR & LO Tirane 383,802 2014-06-10 2014-06-12 32210100012014 Udhetim jashte shtetit Min.Fin.bilete avioni dhe akomodim ne hotel E.Luçi,E.Lami dhe bilete avioni E.Meneri, J.Kepi Fat.3499,3500,3501 dt.28.05.2014 seri 15279300,15279301,15279302, shkr.6532 dt.30.04.2014,7544 dt.20.05.2014,7695 dt.22.05.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 23,000 2014-06-10 2014-06-12 32710100012014 Udhetim i brendshem Min.Fin.dieta liste pagese dt.02.06.2014 urdh.sherb.,fat.,autoriz.7151 dt.12.05.2014,7549 dt.20.05.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) JULIAN PERGEGA Tirane 91,627 2014-06-10 2014-06-12 33310100012014 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren Min.Fin. ekz.v.gjyq.nr.466 dt.02.06.1998 (Pellumb Lloshi) nga privatizimi shkr.1974/2 dt.13.03.2014 rritje autoriz. DTHTir. 315 dt.04.06.2014 memo 1974/1 dt.21.02.2014 v.gjyq.nr.466 dt.02.06.1998 ,v.gjyq.31(190) dt.11.02.2013 fat.20 dt.01.0
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 37,800 2014-06-10 2014-06-12 32810100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin.honor.Kom.Kualif.Aud. liste pag.dt.04.06.2014 urdh.47 dt.21.04.2014,shk.7464/1 dt.22.05.2014 shk.6136 dt.23.04.2014 shkr.7464 dt.19.05.2014 p.verb. dt.19.05.2014 dhe 23.04.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 12,600 2014-06-10 2014-06-12 32910100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin.honor.Kom.Kualif.Aud. liste pag.dt.04.06.2014 urdh.47 dt.21.04.2014,shk.7464/1 dt.22.05.2014 shk.6136 dt.23.04.2014 shkr.7464 dt.19.05.2014 p.verb. dt.19.05.2014 dhe 23.04.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 20,900 2014-06-10 2014-06-12 32610100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin.dieta dhe honor.Kom.Kualif.Aud. liste pagese dt.02.06.2014 urdh.sherb.,fat.,autoriz.6732/1 dt.12.05.2014,6645/1 dt.14.05.2014,liste pag.dt.04.06.2014,urdh.47 dt.21.04.2014 shkr.7464/1 dt.22.05.2014 shk.6136 dt.23.04.2014 p.verb. dt.
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave