Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) (Mbi 720 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,747,684,962.00 720 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Financave (3535) MANDI - 2K Tirane 182,688 2014-09-18 2014-09-24 49810100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin.Sherb.ruajtje objektesh gusht 2014 Fat.126 dt.31.08.2014 seri 15572956 kont.1555/4 dt.02.04.2014 p.verb. dt.31.08.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 202,701 2014-09-18 2014-09-19 50310100012014 Paga baze Min.Fin. shpenz.tel.gusht 2014 Fat.per muajin gusht 2014 seri 122530761 kont.14699/9 dt.31.10.2013
Aparati Ministrise se Financave (3535) KOCO BENDO Tirane 63,440 2014-09-18 2014-09-19 50410100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin. perkthim(Strategjia e Menaxh.te Fin.Publ.2013-2020) Fat.21 dt.09.09.2014 seri 7142919 p.verb.dt.09.09.2014 kont.3769/1 dt.20.03.2014 vazhd.
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 16,420 2014-09-18 2014-09-19 50110100012014 Udhetim i brendshem Min.Fin.Dieta(Inspek.Fin.Publ.) liste pag. dt.15.09.2014 urdh.sherb.,bileta,shkr.10991 dt.31.07.2014 urdh.40/1 dt.02.04.2014,40/2 dt.15.04.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 167,506 2014-09-18 2014-09-19 50210100012014 Sherbime telefonike Min.Fin.shpenz.tel.gusht 2014 Fat.per muajin gusht 2014 seri 718414821,718377370,718414577,718453381,718485071,718335396,718453596 nr.kl.310001738092,310001692498,310001726144,310001950291,310001979612,310000001038,310001937537 kont.dt.12.1
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 14,400 2014-09-11 2014-09-17 48510100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin.honorare Kom.Kualif.Aud.15 e 29.07.2014 liste pag.dt.02.09.2014 shk.11801 dt.29.08.2014 vend.5 dt.15.07.2014 p.verb. 5 dt.15.07.2014 vend.6 dt.29.07.2014 p.verb. dt.29.07.2014 urdh.47 dt.21.04.2014 memo dt.29.08.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) MARKETING DISTRIBUTION Tirane 903,624 2014-09-11 2014-09-17 48710100012014 Kancelari Min.Fin. bl.kancel.,leter u.pr.09 dt.28.02.2014 aut.per lidhje kont.9/6 dt.30.05.2014 njoft.fit.9/5 dt.13.05.2014 urdh.8280/3 dt.01.07.2014 kont.8280/4 dt.01.07.2014urdh.8280/5 dt.07.07.2014 fat.6981565514 dt.04.08.2014 fat.6981565348 28.07
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 13,500 2014-09-11 2014-09-17 48910100012014 Te tjera transferta tek individet Min.Fin.komp.per transp.gusht 2014 liste pagese per muajin gusht 2014 urdh.65/2 dt.14.01.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA CREDINS Tirane 13,500 2014-09-11 2014-09-17 49010100012014 Te tjera transferta tek individet Min.Fin.komp.per transp.gusht 2014 liste pagese per muajin gusht 2014 urdh.65/2 dt.14.01.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 31,500 2014-09-11 2014-09-17 48410100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin.honorare Kom.Kualif.Aud.15 e 29.07.2014 liste pag.dt.02.09.2014 shk.11801 dt.29.08.2014 vend.5 dt.15.07.2014 p.verb. 5 dt.15.07.2014 vend.6 dt.29.07.2014 p.verb. dt.29.07.2014 urdh.47 dt.21.04.2014 memo dt.29.08.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) PUBLIKIME SHQIPTARE Tirane 40,000 2014-09-11 2014-09-17 49210100012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Min.Fin. njoftime ne gaz."Dita" (obligac.b.thes.) Fat.nr.337,338,339,340, dt.30.08.2014 seri 16056076,16056077,16056078,16056079,kont.538/5 dt.13.02.2014 vazhd.
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 10,000 2014-09-11 2014-09-17 48810100012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min.Fin.ekz.v.gjyq.nr.2318 dt.24.03.2014 (Gj.Teneqexhi) kthim detyrimi urdh.5979/1 dt.24.04.2013 v.gjyq.nr.2318 dt.24.03.2010
Aparati Ministrise se Financave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 5,100 2014-09-11 2014-09-17 48610100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin.Tatim mbi honor. Kom.Kualif.Aud. 15 e 29.07.2014 liste pagese dt.02.09.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) PUBLIKIME SHQIPTARE Tirane 30,000 2014-09-11 2014-09-17 49110100012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Min.Fin. njoftime ne gaz."Dita" (obligac.b.thes.) Fat.nr.325,326,329,330,331 ft.30.08.2014 seri 16056065,16056066,16056069,16056070,16056071,kont.538/5 dt.13.02.2014 vazhd.
Aparati Ministrise se Financave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 3,000 2014-09-11 2014-09-16 49310100012014 Te tjera transferta tek individet Min.Fin.Tatim mbi pag.per komp.per transp.gusht 2014 liste pagese per muajin gusht 2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 22,000 2014-09-02 2014-09-03 47910100012014 Udhetim i brendshem Min.Fin.dieta,liste pag. dt.13.08.2014 urdh.sherb., fat., autoriz.nr.10269 dt.15.07.2014,9952 dt.07.07.2014,10269/1 dt.21.07.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 1,860,378 2014-08-26 2014-09-03 45210100012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Min.Fin.bl.tonera u.prok.11 dt.05.03.2014,njoft.fit.11/3 dt.05.05.2014 autor.lidhje kont.11/4 dt.12.05.2014 kont.7428/2 dt.05.06.2014 fst.119794717 dt.30.06.2014 seri 119794717 fh.135 dt.01.07.2014 fat.119796201 dt.17.07.2014 fh.140 dt.18.0
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 244,560 2014-09-02 2014-09-03 47510100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin. sherb.komunik.elektr.midis sist.thes. dhe sist.pag.AIPS dhe AECH nga S.W.I.F.T. 1700 euro kursi i dites 139,80 leke Fat.3014056746 dt.30.06.2014,dhe 301467565 dt.31.07.2014 p.verb. dt.08.08.2014 kont.1868/1 dt.30.09.2011 vazhd. urd
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 33,789,682 2014-09-02 2014-09-03 47410100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin. sherb.asist.ne lidhje me ref.e admin.dog.te Shqip. nga Crown Agents 241 590 euro kursi i dites 139,80 leke Fat.CAA004031 dt 10.08.2014 marreveshje 15600/11 dt.30.12.2013 vendim i Kom.Menaxh.Proj. nr.6 dt.22.08.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 28,500 2014-09-02 2014-09-03 47810100012014 Udhetim i brendshem Min.Fin.dieta,liste pag. dt.13.08.2014 urdh.sherb., fat., autoriz.nr.9959/1 dt.04.07.2014,10269/2 dt.21.07.2014,9953 dt.07.07.2014,10376 dt.16.07.2014,10697 dt.23.07.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) MANDI - 2K Tirane 182,688 2014-09-02 2014-09-03 48310100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin. sherb.ruajtje objektesh Fat.109 dt.31.07.2014 seri 15572939 p.verb. dt.30.06.2014 kont.1555/4 dt.02.04.2014 vazhd.
Aparati Ministrise se Financave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 178,532 2014-09-02 2014-09-03 45810100012014 Paga baze Min.Fin.shpenz.tel.korrik 2014 Fat.per muajin korrik 2014 seri 122506240 kont.14699/9 dt.31.10.2013 vazhdim
Aparati Ministrise se Financave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 100,968 2014-09-02 2014-09-03 47710100012014 Posta dhe sherbimi korrier Min.Fin. sherbime postare gusht 2014 Fat.nr.3766 dt.26.08.2014 seri 11519746
Aparati Ministrise se Financave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 11,800 2014-09-02 2014-09-03 48210100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin.Tatim mbi pag per honor. Inspek.Fin.Publ. liste pagese urdh.40/1 dt.02.04.2014,40/2 dt.15.04.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 53,100 2014-09-02 2014-09-03 48010100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin.honor.Inspek.Fin.Publ. liste pagese, shkr.10991 dt.31.07.2014, urdh.40/1 dt.02.04.2014,40/2 dt.15.04.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 53,100 2014-09-02 2014-09-03 48110100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin.honor.Inspek.Fin.Publ. liste pagese, shkr.10991 dt.31.07.2014, urdh.40/1 dt.02.04.2014,40/2 dt.15.04.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 56,298 2014-09-01 2014-09-02 47210100012014 Kompensim papunesie per personat e siguruar Min.Fin. pagat gusht 2014 liste pritje, liste pagese per muajin gusht 2014 , nr.faktik i pun. ne liste pritje per Raiff.Bank 1
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA CREDINS Tirane 120,655 2014-09-01 2014-09-02 47110100012014 Kompensim papunesie per personat e siguruar Min.Fin. pagat gusht 2014 liste pritje, liste pagese per muajin gusht 2014 , nr.faktik i pun. ne liste pritje per Credins Bank 2
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 4,611,773 2014-09-01 2014-09-02 46010100012014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi Min.Fin.pagat gusht 2014 liste pagese per muajin gusht 2014 nr.o planif. i pun. 185 + 11 me kontrate nr.faktik i pun per ISP Bank 85
Aparati Ministrise se Financave (3535) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 60,637 2014-09-01 2014-09-02 47310100012014 Kompensim papunesie per personat e siguruar Min.Fin. pagat gusht 2014 liste pritje, liste pagese per muajin gusht 2014 , nr.faktik i pun. ne liste pritje per FI Bank 1
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 84,269 2014-09-01 2014-09-02 46410100012014 Paga baze Min.Fin. pagat gusht 2014 liste pagese per muajin gusht 2014 nr.faktik i pun. per Tirana.Bank 2
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA CREDINS Tirane 255,541 2014-09-01 2014-09-02 46310100012014 Shtese page per kualifikimin Min.Fin. pagat gusht 2014 liste pagese per muajin gusht 2014 nr.faktik i pun. per Credins.Bank 4
Aparati Ministrise se Financave (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 80,766 2014-09-01 2014-09-02 46510100012014 Shtese page per vjetersi ne pune Min.Fin. pagat gusht 2014 liste pagese per muajin gusht 2014 nr.faktik i pun. per Pro Credit .Bank 2
Aparati Ministrise se Financave (3535) HEST Tirane 418,800 2014-08-21 2014-09-02 45710100012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe shpenzimet instaluese te telekomunikacionit Min.Fin.furnizim dhe instalim i sist.te telefon. urdh.p.27 dt.19.05.2014 p.verb. dt.05.05.2014 ftese per oferte, njoftim i APP dt.26.05.2014 Fat.177 dt.30.06.2014 seri 1424592 p.verb. dt.26.05.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 474,608 2014-09-01 2014-09-02 47010100012014 Kompensim papunesie per personat e siguruar Min.Fin. pagat gusht 2014 liste pritje, liste pagese per muajin gusht 2014 , nr.faktik i pun. per liste pritje per BKT 9
Aparati Ministrise se Financave (3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 20,000 2014-09-01 2014-09-02 45910100012014 Sherbime te tjera Min.Fin. rinovim domain-it minfin.gov.al. urdh.11717 dt.27.08.2014 Fat.125222567 dt.25.08.2014 seri 125222567
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 823,164 2014-09-01 2014-09-02 46210100012014 Paga baze Min.Fin. pagat gusht 2014 liste pagese per muajin gusht 2014 nr.faktik i pun. per Raiff.Bank 15
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,105,108 2014-09-01 2014-09-02 46110100012014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Min.Fin. pagat gusht 2014 liste pagese per muajin gusht 2014 nr.faktik i pun. per BKT 67
Aparati Ministrise se Financave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 85,310 2014-09-01 2014-09-02 46710100012014 Shtese page per vjetersi ne pune Min.Fin. pagat gusht 2014 liste pagese per muajin gusht 2014 nr.faktik i pun. per Alpha Bank 1
Aparati Ministrise se Financave (3535) UNION BANK SHA Tirane 57,125 2014-09-01 2014-09-02 46810100012014 Shtese page per vjetersi ne pune Min.Fin. pagat gusht 2014 liste pagese per muajin gusht 2014 nr.faktik i pun. per Union Bank 1
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave