Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) (Mbi 720 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,747,684,962.00 720 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Financave (3535) UNION BANK SHA Tirane 58,147 2014-12-01 2014-12-02 67210100012014 Paga baze Min.Fin.Pagat nentor 2014 liste pagese per muajin nentor 2014 nr.faktik i punonjesve per Union Bank 1
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 885,297 2014-12-01 2014-12-02 66610100012014 Shtese page per vjetersi ne pune Min.Fin.Pagat nentor 2014 liste pagese per muajin nentor 2014 nr.faktik i punonjesve per Raiff.Bank
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA CREDINS Tirane 120,862 2014-12-01 2014-12-02 67510100012014 Kompensim papunesie per personat e siguruar Min.Fin.Pagat nentor 2014 liste pritje, liste pagese per muajin nentor 2014 nr.i punonjesve gjithsej ne liste pritje 40 nr. i punonjesve l.pritje per Credins Bank 2
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 56,298 2014-12-01 2014-12-02 67610100012014 Kompensim papunesie per personat e siguruar Min.Fin.Pagat nentor 2014 liste pritje, liste pagese per muajin nentor 2014 nr.i punonjesve gjithsej ne liste pritje 40 nr. i punonjesve l.pritje per Raiff. Bank 1
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 85,182 2014-12-01 2014-12-02 66810100012014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Min.Fin.Pagat nentor 2014 liste pagese per muajin nentor 2014 nr.faktik i punonjesve per Tirana Bank 2
Aparati Ministrise se Financave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 86,158 2014-12-01 2014-12-02 67110100012014 Shtesa page te tjera Min.Fin.Pagat nentor 2014 liste pagese per muajin nentor 2014 nr.faktik i punonjesve per Alpha Bank 1
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 566,794 2014-12-01 2014-12-02 67410100012014 Kompensim papunesie per personat e siguruar Min.Fin.Pagat nentor 2014 liste pritje, liste pagese per muajin nentor 2014 nr.i punonjesve gjithsej ne liste pritje 40 nr. i punonjesve l.pritje per Int.BKT 8
Aparati Ministrise se Financave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,545,559 2014-11-26 2014-12-02 66110100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin.tatim mbi pag.per Unify Enterprise per.v.2014 per sherb. suport per sist.inform.thes.,permires.infrastruk.tek.te.MF, ushp.83 dt.14.02.2014,195 dt.10.04.2014,258 dt.15.05.2014,338 dt.17.06.2014,404 dt.04.08.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,906,804 2014-12-01 2014-12-02 66510100012014 Paga baze Min.Fin.Pagat nentor 2014 liste pagese per muajin nentor 2014 nr.faktik i punonjesve per BKT 67
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,766,248 2014-12-01 2014-12-02 67310100012014 Kompensim papunesie per personat e siguruar Min.Fin.Pagat nentor 2014 liste pritje, liste pagese per muajin nentor 2014 nr.i punonjesve gjithsej ne liste pritje 40 nr. i punonjesve l.pritje per Int.S.Paolo Bank 28
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA CREDINS Tirane 314,748 2014-12-01 2014-12-02 66710100012014 Paga baze Min.Fin.Pagat nentor 2014 liste pagese per muajin nentor 2014 nr.faktik i punonjesve per Credins Bank 5
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 58,983 2014-12-01 2014-12-02 66910100012014 Paga baze Min.Fin.Pagat nentor 2014 liste pagese per muajin nentor 2014 nr.faktik i punonjesve per NBG Bank 1
Aparati Ministrise se Financave (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 51,259 2014-12-01 2014-12-02 67010100012014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Min.Fin.Pagat nentor 2014 liste pagese per muajin nentor 2014 nr.faktik i punonjesve per Pro Credit Bank 1
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 54,000 2014-11-25 2014-11-27 65410100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin.honor.Bordi Mbikq.Publ.Eksp.Kont.liste pagese dt.18.11.2014, urdh.87 dt.18.12.2013,66 dt.06.12.2012,VKM 418 dt.27.06.2012 shk.14973,14974,14975,14976,14977 dt.30.10.2014 p.verb. dt.01.04.2014,17.04.2014,23.06.2014,23.07.2014,18.09.2
Aparati Ministrise se Financave (3535) INSTITUTI I MODELIMEVE NE BIZNES Tirane 472,800 2014-11-25 2014-11-27 65610100012014 Shpenz. per rritjen e AQ - koncesione, patenta, licenca, marka, te drejta e tjera Min.Fin.bl.prog.Alpha Net u.prok.40 dt.21.10.2014,p.v.dt.17.10.2014 ftese per oferte, Fat.793 dt.27.10.2014 seri 16303993 Fh.56 dt.19.11.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 54,000 2014-11-25 2014-11-27 65310100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin.honor.Bordi Mbikq.Publ.Eksp.Kont.liste pagese dt.18.11.2014, urdh.87 dt.18.12.2013,66 dt.06.12.2012,VKM 418 dt.27.06.2012 shk.14973,14974,14975,14976,14977 dt.30.10.2014 p.verb. dt.01.04.2014,17.04.2014,23.06.2014,23.07.2014,18.09.2
Aparati Ministrise se Financave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 42,000 2014-11-25 2014-11-27 65510100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin.tatim mbi honor. Bordi Mbikq.Publ.Eksp.Kont., prill,qershor,korrik, shtator 2014 liste pagese dt.18.11.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 11,000 2014-11-25 2014-11-27 65910100012014 Udhetim i brendshem Min.Fin. dieta liste pagese dt.24.11.2014 urdh.sherb., Fat., autorizim 13701 dt.06.10.2014,14350 dt.20.10.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 54,000 2014-11-25 2014-11-27 65110100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin.honor.Bordi Mbikq.Publ.Eksp.Kont.liste pagese dt.18.11.2014, urdh.87 dt.18.12.2013,66 dt.06.12.2012,VKM 418 dt.27.06.2012 shk.14973,14974,14975,14976,14977 dt.30.10.2014 p.verb. dt.01.04.2014,17.04.2014,23.06.2014,23.07.2014,18.09.2
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA CREDINS Tirane 54,000 2014-11-25 2014-11-27 65210100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin.honor.Bordi Mbikq.Publ.Eksp.Kont.liste pagese dt.18.11.2014, urdh.87 dt.18.12.2013,66 dt.06.12.2012,VKM 418 dt.27.06.2012 shk.14973,14974,14975,14976,14977 dt.30.10.2014 p.verb. dt.01.04.2014,17.04.2014,23.06.2014,23.07.2014,18.09.2
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 125,900 2014-11-25 2014-11-27 65810100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin. sherb.komunik.elektr.midis sist.thes. dhe sist.pag.AIPSdhe AECH nga S.W.I.F.T. 850 euro,kursi i dites 140 leke,Fat.nr.3014100386 dt.31.10.2014 p.verb. dt.14.11.2014 kont.18681/1 dt.30.09.2011 urdh18681/1 dt.30.09.2014 urdh.7107 dt
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 108,000 2014-11-25 2014-11-27 65010100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin.honor.Bordi Mbikq.Publ.Eksp.Kont.liste pagese dt.18.11.2014, urdh.87 dt.18.12.2013,66 dt.06.12.2012,VKM 418 dt.27.06.2012 shk.14973,14974,14975,14976,14977 dt.30.10.2014 p.verb. dt.01.04.2014,17.04.2014,23.06.2014,23.07.2014,18.09.2
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,000 2014-11-21 2014-11-25 64810100012014 Udhetim i brendshem Min.Fin.dieta,liste pagese dt.20.11.2014 urdh.sherb., autoriz. 14339 dt.17.10.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 6,000 2014-11-21 2014-11-25 64910100012014 Udhetim jashte shtetit Min.Fin. pasap.sherbimi (J.Daci) shkr.14288 dt.17.10.2014 Ma 10252214380
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 77,720 2014-11-19 2014-11-21 64510100012014 Udhetim i brendshem Min.Fin. dieta, liste pagese dt.14.11.2014, urdh.sherb.,fat.,bileta.,plan aud.12760/1 dt.30.09.2014,
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 234,160 2014-11-19 2014-11-21 64410100012014 Udhetim i brendshem Min.Fin. dieta, liste pagese dt.14.11.2014, urdh.sherb.,fat.,bileta.,plan aud.12760/1 dt.30.09.2014, autoriz.14339 dt.17.10.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 195,760 2014-11-19 2014-11-20 64610100012014 Sherbime telefonike Min.Fin. shpenz.tel.tetor 2014 fat.per muajin tetor2014 seri 718775993,718836180,718838395,718677828,718815249,718775967,718741410 k.kl.310001738092,310001950291,310001937537,310000001038,310001979612,310001726144,310001692498 kont.dt.22.12
Aparati Ministrise se Financave (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 994,509 2014-11-19 2014-11-20 64710100012014 Elektricitet 1010001 Min.Fin.energji elektrike tetor 2014 Fat.per muajin tetor 2014 seri 617934192 kont. TR1H110059110005
Aparati Ministrise se Financave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 167,097 2014-11-17 2014-11-18 64210100012014 Sherbime telefonike Min.Fin. shpenz.tel.tetor 2014Fat.per muajin tetor 2014 seri 123609742 kont.14699/9 dt.31.10.2013
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 6,300 2014-11-11 2014-11-13 63010100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin.honor.Kom.Kualif.Aud. tetor 2014 liste pagese dt.06.11.2014 shkr.dt 04.11.2014 shkr.14885 dt.29.10.2014(vendim nr.8 dt.29.10.2014)
Aparati Ministrise se Financave (3535) PUBLIKIME SHQIPTARE Tirane 45,000 2014-11-11 2014-11-13 63610100012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Min.Fin.njoftime ne gaz."Dita" (obligac., bono thes.) Fat.390 dt.31.10.2014 seri 17639231 kont.538/5 dt.13.02.2014 vazhd.
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 17,500 2014-11-11 2014-11-13 63810100012014 Udhetim i brendshem Min.Fin. dieta, liste pagese dt.10.11.2014 urdh.sherb., fat., autoriz. 14282 dt.16.10.2014,14105 dt.13.10.2014,14349 dt.20.10.2014,14669 dt.24.10.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 10,000 2014-11-11 2014-11-13 63710100012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min.Fin. ekz.v.gjyq.nr.2318 dt.24.03.2010 Gj.Teneqexhi(kthim detyrimi) v.gjyq.nr.2318 dt.24.03.2010 urdh.5979/1 dt.24.04.2013
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 13,500 2014-11-11 2014-11-13 63210100012014 Te tjera transferta tek individet Min.Fin.Komp.per transp.tetor 2014 liste pagese per muajin tetor 2014 urdh.65/2 dt.14.01.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA CREDINS Tirane 13,500 2014-11-11 2014-11-13 63310100012014 Te tjera transferta tek individet Min.Fin.Komp.per transp.tetor 2014 liste pagese per muajin tetor 2014 urdh.65/2 dt.14.01.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 6,600 2014-11-11 2014-11-13 63410100012014 Te tjera transferta tek individet Min.Fin.Tatim mbi honor Ko.Kulaif.Aud. tetor 2014 dhe komp per transp tetor 2014 liste pagese dt.06.11.2014 dhe liste pagese per muajin tetor 2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 16,200 2014-11-11 2014-11-13 63510100012014 Posta dhe sherbimi korrier Min.Fin.dergese me poste EMS Fat.214 dt.30.09.2014 seri 12593837 shkr.11883/1 dt.02.09.2014, 11973 dt.04.09.2014,12075 dt.08.09.2014 Fat.235 dt.31.10.2014 seri 12593858,shk14673/1 dt.27.10.2014,13417 dt.01.10.2014 kont.8028/1 dt.22.05.2012
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 7,200 2014-11-11 2014-11-13 63110100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin.honor.Kom.Kualif.Aud. tetor 2014 liste pagese dt.06.11.2014 shkr.dt 04.11.2014 shkr.14885 dt.29.10.2014(vendim nr.8 dt.29.10.2014)
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 18,900 2014-11-11 2014-11-13 62910100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin.honor.Kom.Kualif.Aud. tetor 2014 liste pagese dt.06.11.2014 shkr.dt 04.11.2014 shkr.14885 dt.29.10.2014(vendim nr.8 dt.29.10.2014)
Aparati Ministrise se Financave (3535) ALBASE Tirane 38,549 2014-11-07 2014-11-11 62510100012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min.Fin. ekz.v.gjyq. nr.283 dt.27.04.2006 S.Hoxha (larg.nga puna) diference liste pages per periudhen 01.01.2006-27.11.2008, v.gjyq.nr.283 dt.27.04.2006 urdh.3467/5 dt.25.08.2014 shkr.467/1 dt.10.01.2014 e permb.
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave