Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) (Mbi 720 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,747,684,962.00 720 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 39,500 2014-12-16 2014-12-19 71510100012014 Udhetim i brendshem Min.Fin.dieta, liste pagese dt.12.12.2014, urdh.sherb.,fat.,autoriz.nr.14471/1 dt.05.11.2014,14626 dt.27.11.2014,14626/1 dt.01.12.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) GJYKATA E TIRANES Tirane 3,200 2014-12-12 2014-12-16 70910100012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni Min.Fin.takse per kerkese padi, tarife per thirrje ne gjykate, kekrkese padi nr.10649/11 dt.27.11.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) MANDI - 2K Tirane 182,688 2014-12-12 2014-12-16 70710100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin.sherbim ruajtje objektesh nentor 2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 11,720 2014-12-12 2014-12-16 71010100012014 Udhetim i brendshem Min.Fin.dieta,liste pagese dt.11.12.2014 urdh.sherb.,fat.,bilrta,aurorizim 16270 dt.25.11.2014,16825 dt.04.12.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) KLAR Tirane 71,036 2014-12-12 2014-12-16 70810100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin.bl.kafe,urdh.prok.42 dt.17.11.2014,p.verb.dt.01.10.2014,14.11.2014,ftese per oferte,njoftim i APP dt.05.12.2014, Fat.832 dt.24.11.2014 seri 17529785 F.h. nr.62 dt.24.11.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) ALBASE Tirane 5,842,011 2014-12-10 2014-12-11 69510100012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min.Fin. ekz.v.gjyq.nr.395 dt.08.06.2006 B.Lila larg.nga puna,l.pag.periudh.01.02.2009-28.10.2013 urdh.11914/1 dt.26.11.2014,v.gj.65 dt.06.02.2006,395 dt.08.06.2006 i KSHC,v.gj.335/2 dt.29.06.2006 shkr.473/1 dt.12.12.2006,6963 dt.08.05.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 54,000 2014-12-10 2014-12-11 70510100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin. honor.proc.trajn.vijueshem per aud.brend.te certif.v.2014(lektoret) liste pagese, shk.16956 dt.09.12.2014 urdh.48 dt.22.04.2014 vend.2 dt.19.05.2014 udhez.5 dt.29.01.2013 kont.764/12, dt.17.07.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 65,571 2014-12-10 2014-12-11 69310100012014 Udhetim jashte shtetit Min.Fin. bilete avioni R.Mikeli, T.Elezi Fat.nr.840 dt.09.12.2014 seri 7330675 urdh.nr.14625 dt.24.10.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 97,200 2014-12-10 2014-12-11 70110100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin.honor.proc.kualif.aud.2014-2015(lektoret) liste pages moduli legjislac. shk.16325 dt.25.11.2014,vend.nr.7 dt.12.09.2014 kont.15782 dt.17.11.2014 dhe aneks.kont.,kont.16209 dt.24.11.2014,16210 dt.24.11.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 742,565 2014-12-10 2014-12-11 69610100012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min.Fin. tatim mbi ekz.v.gjyq. nr.395 dt.08.06.2006 B.Lila larg.nga puna liste pagese per periudhen 01.02.2009-28.10.2013
Aparati Ministrise se Financave (3535) ADRION / TIRANE Tirane 22,106 2014-12-09 2014-12-11 69210100012014 Posta dhe sherbimi korrier Min.Fin.Abonime shtypi nentor 2014 Fat.1690 dt.30.11.2014 seri 14446790 kont.dt.15.01.2014 vazhdim
Aparati Ministrise se Financave (3535) T A I W A N Tirane 16,050 2014-12-09 2014-12-11 68810100012014 Shpenzime per pritje e percjellje Min.Fin. shtrim dreke pune Fat.nr.32 dt.02.12.2014 seri 15510633 urdh.16608 dt.02.12.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 148,500 2014-12-10 2014-12-11 70310100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin. honor.proc.trajn.vijueshem per aud.brend.te certif.v.2014(lektoret) liste pagese, shk.16956 dt.09.12.2014 urdh.48 dt.22.04.2014 vend.2 dt.19.05.2014 udhez.5 dt.29.01.2013 kont.764/10,7464/11,7464/13 dt.17.07.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 81,000 2014-12-10 2014-12-11 70410100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin. honor.proc.trajn.vijueshem per aud.brend.te certif.v.2014(lektoret) liste pagese, shk.16956 dt.09.12.2014 urdh.48 dt.22.04.2014 vend.2 dt.19.05.2014 udhez.5 dt.29.01.2013 kont.764/14,7464/9 dt.17.07.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 21,600 2014-12-10 2014-12-11 69910100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin.honor.Kom.Kualif.Aud.p.verb.nr.9,10,11 dt.15.11.2014,21.11.2014 liste pag.dt.09.12.2014 memo dt.25.11.2014 vendim nr.9,10,11 dt.15.11.2014,21.11.2014 urdh.47 dt.21.04.2014 VKM nr.418 dt.27.06.2012
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 77,000 2014-12-09 2014-12-11 68910100012014 Udhetim i brendshem Min.Fin.dieta liste pagese dt.04.12.2014 urdh.sherb.,Fat., urdh.14471 dt.21.10.2014,14471/1 dt.05.11.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 56,700 2014-12-10 2014-12-11 69810100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin.honor.Kom.Kualif.Aud.p.verb.nr.9,10,11 dt.15.11.2014,21.11.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,918,503 2014-12-10 2014-12-11 69710100012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min.Fin.sig.shoq.,shendetsor dhe supl. per ekz.v.gjyq.nr.395 dt.08.06.2006 B.Lila larg.nga puna, liste pagese per periudhen 01.02.2009-28.10.2013
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 18,900 2014-12-10 2014-12-11 70010100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin.honor.Kom.Kualif.Aud.p.verb.nr.9,10,11 dt.15.11.2014,21.11.2014 liste pag.dt.09.12.2014 memo dt.25.11.2014 vendim nr.9,10,11 dt.15.11.2014,21.11.2014 urdh.47 dt.21.04.2014 VKM nr.418 dt.27.06.2012
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 38,500 2014-12-09 2014-12-11 69010100012014 Udhetim i brendshem Min.Fin.dieta liste pagese dt.04.12.2014 urdh.sherb.,Fat., urdh.14471 dt.21.10.2014,14471/1 dt.05.11.2014, autorizim nr.15856 dt.17.11.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 22,000 2014-12-09 2014-12-11 69110100012014 Udhetim i brendshem Min.Fin.dieta liste pagese dt.04.12.2014 urdh.sherb.,Fat., urdh.14471 dt.21.10.2014,14471/1 dt.05.11.2014,
Aparati Ministrise se Financave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,832 2014-12-10 2014-12-11 69410100012014 Sherbime telefonike Min.Fin. shpenz.tel.nentor 2014 Fat.per muajin nentor 2014 seri 719012389 nr.kl.110000020058 kont.dt.18.09.2014 urdh.14472 dt.21.10.2014 per projektin Implem.Menaxh.Fin.Sist.Kont.dhe Insp.Fin.Publ.
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 51,300 2014-12-10 2014-12-11 70210100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin.honor.proc.kualif.aud.2014-2015(lektoret) liste pages moduli legjislac. shk.16325 dt.25.11.2014,vend.nr.7 dt.12.09.2014 kont.15910,15911 dt.18.11.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 58,800 2014-12-10 2014-12-11 70610100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin. tatim mbi honor.Kom.Kualif.Aud.,proc.kualif.aud.(lektoret),proc.trajn.vijueshem per aud.brend.te certif.v.2014(lektoret Liste pag. dt.09.12.2014,liste pag.per lektoret moduli legjislac, l.pag. per proc.trajn.vijueshem te aud.brend.
Aparati Ministrise se Financave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 3,000 2014-12-03 2014-12-09 68510100012014 Te tjera transferta tek individet Min.Fin.tatim mbi komp.per transp.nentor 2014 liste pagese per muajin nentor 2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 6,000 2014-12-03 2014-12-05 68610100012014 Posta dhe sherbimi korrier Min.Fin.dergese me poste EMS Fat.nr.260 dt.30.11.2014 seri 12593884 shkr.13838/3 dt.03.11.2014,13838/4 dt.19.11.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 39,522,174 2014-12-03 2014-12-05 68710100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin.sherb.asist.per ref.admin.dog.e perform.per te,nga Crown Agents 281 187 euro kursi i dites 140,50 leke Fat.CAA005143 dt.10.11.2014,CAA005330 dt.18.11.2014 vendim 10,10/1 dt.01.12.2014 i Kom.Men.Proj.,marrev.15600/11 dt 30.12.2013.
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 321,900 2014-11-25 2014-12-05 65710100012014 Sherbimet bankare Min.Fin. sherbim suporti per sist.kompjut.te Thes te MF nga Oracle Hellas, 2250 euro,kursi i dites 140 leke, Fat.430 dt.28.02.2014 p.verb. dt.10.11.2014 kont.1525/6 dt.11.02.2013 urdh.1525/12 dt.03.07.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 13,500 2014-12-03 2014-12-05 68310100012014 Te tjera transferta tek individet Min.Fin.komp.per transp.nentor 2014 liste pagese per muajin nentor 2014, urdh.65/2 dt.14.01.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 47,938 2014-12-03 2014-12-05 68210100012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min.Fin. ekz.vend.gjyq.nr.2318 dt.24.03.2010 Gj.Teneqexhi kthim detyrimi,urdh.5979/1 dt.24.04.2013, v.gjyq. nr.2318 dt.24.03.2010 shkr.6536/1 dt.31.05.2013
Aparati Ministrise se Financave (3535) GRAFITEC ALBANIA Tirane 17,000 2014-12-03 2014-12-05 67910100012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Min.Fin.njoftim ne gaz."Tema" (DDPP) Fat.540 dt.11.11.2014 seri 16095198 kont.dt.01.11.2014 shkr.14436 dt.21.10.2014 urdh.41 dt.21.02.2008
Aparati Ministrise se Financave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 6,574 2014-12-03 2014-12-05 67810100012014 Sherbime telefonike Min.Fin. shpenz.tel.shtator,tetor 2014 per Proj."Implem.Menaxh.Fin.Sist.Kont.Insp.Fin.Publ. ne Shqip.", Fat.per muajin shtator dhe tetor 2014 seri 718677170,718501174 urdh.14472 dt.21.10.2014 kont. dt.18.09.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) T A I W A N Tirane 6,390 2014-12-03 2014-12-05 68110100012014 Shpenzime per pritje e percjellje Min.Fin.shtrim dreke pune Fat.nr.103 dt.20.11.2014 seri 11050698, urdh.16127 dt.20.11.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,000 2014-12-03 2014-12-05 68810100012014 Udhetim i brendshem Min.Fin. dieta urdh.sherb., fat., autorizim 15316 dt.06.11.2014,15034 dt.03.11.2014,15446 dt.10.112014
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA CREDINS Tirane 13,500 2014-12-03 2014-12-05 68410100012014 Te tjera transferta tek individet Min.Fin.komp.per transp.nentor 2014 liste pagese per muajin nentor 2014, urdh.65/2 dt.14.01.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 205,938 2014-12-03 2014-12-04 68010100012014 Posta dhe sherbimi korrier Min.Fin. shpenzime postare nentor 2014 Fat.nr.4658 dt.26.11.2014 seri 16482935
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,720 2014-11-26 2014-12-02 66010100012014 Udhetim i brendshem Min.Fin. dieta, liste pagese dt.25.11.2014, urdh.sherb., bileta, autorizim extra dt.12.11.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 4,543,977 2014-12-01 2014-12-02 66410100012014 Shtese page per kualifikimin Min.Fin.Pagat nentor 2014 liste pagese per muajin nentor 2014 Nr.i planifikuar i punonjesve 186 nr.faktik i punonjesve per ISP Bank 81
Aparati Ministrise se Financave (3535) PC STORE Tirane 234,000 2014-11-26 2014-12-02 66310100012014 Shpenz. per rritjen e AQT - fakse Min.Fin. blerje skaner u.prok.36 dt.29.09.2014, ftese per oferte,p.v. dt.23.09.2014,17.11.2014,urdh.14792 dt.27.10.2014 njoftim i APP dt.17.11.2014 Fat.2977 dt.14.11.2014 seri 18116245 F.h.55 dt.17.11.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 60,637 2014-12-01 2014-12-02 67710100012014 Kompensim papunesie per personat e siguruar Min.Fin.Pagat nentor 2014 liste pritje, liste pagese per muajin nentor 2014 nr.i punonjesve gjithsej ne liste pritje 40 nr. i punonjesve l.pritje per FI Bank 1
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave