Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) (Mbi 720 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,747,684,962.00 720 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Financave (3535) AR & LO Tirane 69,761 2014-11-07 2014-11-11 62810100012014 Udhetim jashte shtetit Min.Fin. bilete avioni XH.Agolli fat.3995 dt.17.10.2014 seri 17154195 urdh.14289 dt.17.10.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 169,578 2014-11-07 2014-11-11 62310100012014 Sherbime telefonike Min.Fin.shpenz.tel.cel.shtator 2014 Fat.per muajin shtator 2014 seri 122555272 kont.14699/9 dt.31.10.2013 vazhd.
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 724,034 2014-11-07 2014-11-11 62210100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin. sherbim ankandi elektr.i titujve qeveritare nga Thomson Reuters 5144,43 euro kursi i dites 139,40 leke Fat.92377697 dt.01.10.2014 p.verb. dt.29.10.2014 kont.47/1 dt.07.01.2014 urdh.47/2 dt.28.07.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 88,035 2014-11-07 2014-11-11 62710100012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min.Fin. tatim mbi pag. per ekz.v.gjyq. nr.283 dt.27.04.2006 S.Hoxha larg.nga puna liste pagese per periudhen 01.01.2006-27.11.2008
Aparati Ministrise se Financave (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 9,000 2014-11-07 2014-11-11 62410100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin. bl.kartvizita urdh.prok.41 dt.23.10.2014 p.verb.form.nr.5 dt.27.10.2014 Fat.198 dt.27.10.2014 seri 16337710 F.h. 3 dt.31.10.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 459,845 2014-11-07 2014-11-11 62610100012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min.Fin. sig.shoq.,shendet.,supl., per ekz.v.gjyq.nr.283 dt.27.04.2006 S.Hoxha (larg.nga puna) liste pagese per periudhen 01.01.2006-27.11.2008
Aparati Ministrise se Financave (3535) AR & LO Tirane 116,925 2014-11-05 2014-11-07 61110100012014 Udhetim i brendshem Min.Fin. bilete avioni Sh.Cani, A.Dyrmishi Fat.4013 dt.24.10.2014 seri 07154213 urdh.12812 dt.19.09.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) ALBANIAN TELECOMMUNICATIONS UNION Tirane 3,483,767 2014-11-05 2014-11-07 61210100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin.sherb. LAN/WAN,internet per MF korrik,gusht.shtator 2014 Fat.193 dt.05.08.2014 seri 07251169,Fat.223 dt.05.09.2014 seri 07251200,Fat.250 06.10.2014 seri 07251228 fat.268 27.10.2014 seri 07251246 dt.kont.5918/17 dt.09.10.2012, p.v.
Aparati Ministrise se Financave (3535) MANDI - 2K Tirane 182,688 2014-11-06 2014-11-07 61710100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin. sherbim ruajtje objektesh tetor 2014 Fat.169 dt.01.11.2014 seri 15572999 p.verb. dt.01.11.2014 kont.1555/4 dt.02.04.2014 vazhd.
Aparati Ministrise se Financave (3535) ADRION / TIRANE Tirane 24,504 2014-11-06 2014-11-07 61610100012014 Posta dhe sherbimi korrier Min.Fin.abonime shtypi Fat.1570 dt.31.10.2014 seri 14446670 kont. dt.15.01.2014 vazhd.
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 12,000 2014-11-05 2014-11-07 61410100012014 Udhetim i brendshem Min.Fin.dieta, liste pagese dt.04.11.2014, urdh.sherb. fat., autorizim 14339 dt.17.10.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 44,481 2014-11-06 2014-11-07 62110100012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min.Fin. sig.shoq.,sig.shendet.,supl. per ekz.v.gjyq.nr.63 dt.06.02.2006 M.Fagu larg.nga puna liste pagese per periudhen 01.09.2014-01.11.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 10,914 2014-11-06 2014-11-07 62010100012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min.Fin. tatim mbi ekz.v.gjyq.nr.63 dt.06.02.2006 larg.nga puna M.Fagu
Aparati Ministrise se Financave (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 393,360 2014-11-06 2014-11-07 61810100012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min.Fin. riparim sherbim automjtesh TR6006J,TR7642N, Fat.831 dt.20.10.2014 seri 12606831,Fat.295 dt.21.10.2014 situac., akt kont.,akt verif., certif.garanc.,dt.20.10.2014 dhe 21.10.2014 autoriz. dt.17.10.2014 kont.3501/14 dt.12.09.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) HYSNI HYSA Tirane 16,000 2014-11-06 2014-11-07 61310100012014 Paradhenie per ankande, te vitit ne vazhdim,Te Dala Min.Fin. kthim shume nga pjesemarrja ne ankand
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,500 2014-11-05 2014-11-07 61510100012014 Udhetim i brendshem Min.Fin. dieta liste pagese dt.04.11.2014 urdh.sherb.,fat., autoriz. 14339 dt.17.10.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 112,596 2014-11-06 2014-11-07 61910100012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min.Fin. ekz.v.gjyq.nr.63 dt.06.02.2006 M.Fagu larg.nga puna liste pagese per periudhen 01.09.2014-01.11.2014 v.gjyq.nr.63 dt.06.02.2006 urdh.11590/1 dt.29.10.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 33,789,682 2014-11-05 2014-11-06 61010100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin.sherb.asist.per ref.admin.dog. nga Crown Agents 241590 euro kursi i dites 139,80 leke Fat.nr.CAA004768 dt.10.10.2014 marreveshje 15600/11 dt.30.12.2013 vazhd. vendim nr 09 dt.28.10.2014 i Kom.Menaxh.Projek.
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 85,277 2014-11-03 2014-11-04 60010100012014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi Min.Fin.pagat tetor 2014 liste pagese per muajin tetor 2014 nr.faktik i punonj. per Tirana Bank 2
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 368,087 2014-11-03 2014-11-04 60610100012014 Kompensim papunesie per personat e siguruar Min.Fin.pagat tetor 2014 liste pritje, liste pagese per muajin tetor 2014 nr.faktik i punonj. per BKT Bank 8
Aparati Ministrise se Financave (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 33,669 2014-11-03 2014-11-04 60210100012014 Shtese page per pune jashte orarit Min.Fin.pagat tetor 2014 liste pagese per muajin tetor 2014 nr.faktik i punonj. per Pro Credit Bank 1
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,929,099 2014-11-03 2014-11-04 59710100012014 Paga baze Min.Fin.pagat tetor 2014 liste pagese per muajin tetor 2014 nr.faktik i punonj. per BKT 66
Aparati Ministrise se Financave (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 38,800 2014-11-03 2014-11-04 59110100012014 Sherbime te tjera Min.Fin.larje autoveturash gusht, shtator 2014 dhe larje tapeti dhe perdesh Fat.nr.16 dt.30.09.2014 seri 6209374 Fat.nr.5 dt.31.08.2014 seri 6209211, Fat.nr.7 dt.31.08.2014 seri 6209215 kont. 4827 dt.04.04.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) UNION BANK SHA Tirane 60,410 2014-11-03 2014-11-04 60410100012014 Shtese page per vjetersi ne pune Min.Fin.pagat tetor 2014 liste pagese per muajin tetor 2014 nr.faktik i punonj. per Union Bank 1
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 56,298 2014-11-03 2014-11-04 60810100012014 Kompensim papunesie per personat e siguruar Min.Fin.pagat tetor 2014 liste pritje, liste pagese per muajin tetor 2014 nr.faktik i punonj. per Raiff. Bank 1
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 921,593 2014-11-03 2014-11-04 59810100012014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi Min.Fin.pagat tetor 2014 liste pagese per muajin tetor 2014 nr.faktik i punonj. per Raif.Bank 15
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA CREDINS Tirane 387,997 2014-11-03 2014-11-04 59910100012014 Paga baze Min.Fin.pagat tetor 2014 liste pagese per muajin tetor 2014 nr.faktik i punonj. per Credins Bank 6
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 59,391 2014-11-03 2014-11-04 60110100012014 Shtese page per vjetersi ne pune Min.Fin.pagat tetor 2014 liste pagese per muajin tetor 2014 nr.faktik i punonj. per NBG Bank 1
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA CREDINS Tirane 120,862 2014-11-03 2014-11-04 60710100012014 Kompensim papunesie per personat e siguruar Min.Fin.pagat tetor 2014 liste pritje, liste pagese per muajin tetor 2014 nr.faktik i punonj. per Credins Bank 2
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,819,033 2014-11-03 2014-11-04 60510100012014 Kompensim papunesie per personat e siguruar Min.Fin.pagat tetor 2014 liste pritje, liste pagese per muajin tetor 2014 nr.i punonjesve ne gjithsej ne liste pritje 41nr.faktik i punonj. per ISP Bank 29
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 4,571,845 2014-11-03 2014-11-04 59610100012014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Min.Fin.pagat tetor 2014 liste pagese per muajin tetor 2014 nr.i planif. i punonjesve 186 nr.faktik i punonj. per ISP Bank 81
Aparati Ministrise se Financave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 87,185 2014-11-03 2014-11-04 60310100012014 Shtese page per vjetersi ne pune Min.Fin.pagat tetor 2014 liste pagese per muajin tetor 2014 nr.faktik i punonj. per Alpha Bank 1
Aparati Ministrise se Financave (3535) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 60,637 2014-11-03 2014-11-04 60910100012014 Kompensim papunesie per personat e siguruar Min.Fin.pagat tetor 2014 liste pritje, liste pagese per muajin tetor 2014 nr.faktik i punonj. per FI Bank 1
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 271,950 2014-10-31 2014-10-31 59510100012014 Udhetim jashte shtetit Min.Fin. pagese per Fee e regjistrimit per pjesemarrje ne seminar ne EIPA 1900 euro kursi i dites 139,50 leke Urdh.14625 dt.24.10.2014 Fat.nr.45141484 dt.14.10.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 177,018 2014-10-31 2014-10-31 59610100012014 Posta dhe sherbimi korrier Min.Fin. shpenzime postare tetor 2014 Fat.nr.4271 dt.26.10.2014 seri 12591600
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA CREDINS Tirane 569,124 2014-10-27 2014-10-30 57710100012014 Derdhur gabim, te vitit te meparshem,Te Dala Min.Fin. kthim shume derdhur gabim vitin 2013 per MF,rritje autoriz.DTHTir. 668/1 dt.08.10.2014,shk.13494/1 dt.07.10.2014 shkr.12675 dt.17.09.2014 kont.shitje 5319 rep.dt.06.09.2013,p.v.dt 02.09.2014, Ma dt.26.07. dhe.,21.08.2013
Aparati Ministrise se Financave (3535) D&J Tirane 72,000 2014-10-28 2014-10-30 58410100012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Min.Fin. blerje rafte metalike urdh.p.35 dt.01.09.2014 ftese per oferte,p.verb. dt.29.08.2014 dhe 15.10.2014 njoftim i APP dt 15.10.2014 Fat.14 dt.14.10.2014 seri 16569964 Fh.nr.1 dt.14.10.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 501,000 2014-10-29 2014-10-30 59210100012014 Sherbimet bankare Min.Fin. sherbim mirembajtje prog.DMFAS shtator 2013-gusht 2014 nga UNCTAD, 4500$ kursi i dites 109,80 leke Urdh.14632 dt.
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA CREDINS Tirane 361,280 2014-10-27 2014-10-30 57610100012014 Derdhur gabim, te vitit te meparshem,Te Dala Min.Fin. kthim shume derdhur gabim vitin 2013 per MF,rritje autoriz.DTHTirane 668 dt.08.10.2014, shk.13494 dt.01.10.2014 shkr.13793 dt.09.09.2013 kont.shitje 5382 rep.dt.06.09.2013,p.v.dt 05.09.2014,12833 dt.20.08.2013 Ma dt.19.,28.08.2013
Aparati Ministrise se Financave (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 1,636,130 2014-10-29 2014-10-30 59410100012014 Elektricitet 1010001 Min.Fin. energji elektrike maj.qershor,gusht 2014 Fat.per muajin maj qersh.,gusht 2014 seri 612031209,613209254,615566410 kont.TR1H110059110005, urdh.14846 dt.28.10.2014,kodi i kl.TR1H110059110005
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave