Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) (Mbi 720 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,747,684,962.00 720 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 58,158 2014-09-01 2014-09-02 46610100012014 Paga baze Min.Fin. pagat gusht 2014 liste pagese per muajin gusht 2014 nr.faktik i pun. per NBG Bank 1
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 2,369,886 2014-09-01 2014-09-02 46910100012014 Kompensim papunesie per personat e siguruar Min.Fin. pagat gusht 2014 liste pritje, liste pagese per muajin gusht 2014 nr i punonjesve gjithsej ne liste priyje 41, nr.faktik i pun. per liste pritje per ISP Bank 28
Aparati Ministrise se Financave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,100 2014-08-20 2014-08-22 45610100012014 Sherbime telefonike Min.Fin.shpenz.tel.nr.0800.... deri ne korrik 2014 Fat.90297429 dt.31.07.2014 seri 110308197
Aparati Ministrise se Financave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 189,386 2014-08-20 2014-08-22 45310100012014 Sherbime telefonike Min.Fin.shpenz.tel korrik 2014 Fat.per muajin korrik 2014 nr.kl.310001738092,310001726144,310001979612,310000001038,310001950291,310001692498,310001937537 seri 718223111,718222752,718295414,718141945,718262954,718184768,kont.dt.12.12.2003,0
Aparati Ministrise se Financave (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 662,053 2014-08-20 2014-08-22 45510100012014 Elektricitet 1010001 Min.Fin.energji elektrike korrik 2014 fat.per muajin maj 2014 seri 614387431 kont.H11005 kodi kl.TR1H110059110005
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 421,500 2014-08-13 2014-08-14 44810100012014 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara Min.Fin. ekz.vend.gjyq. i Gjyk.Europ.Drejt.Njer. dt.15.01.2013 per ceshtjen nr 19109/06"Delvina kunder Shqiperise" VKM nr 480 dt.16.07.2014 shkr.7374/8 dt.06.08.2014 memo dt.25.07.2014"
Aparati Ministrise se Financave (3535) JUVENILJA Tirane 22,950 2014-08-06 2014-08-11 44410100012014 Shpenzime per pritje e percjellje Min.Fin.sherbim katering Fat.800 dt.02.07.2014 seri 12278967 urdh.9663 dt.01.07.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) I.V.I.A Tirane 360,000 2014-08-08 2014-08-11 44910100012014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik Min.Fin.furnizim vendosje barrire elektromek.urdh.prok.30 dt.26.05.2014 ftese per oferte,p.verb. dt.23.05.2014 njoftim i App dt.04.06.2014 Fat.184 dt.07.07.2014 seri 01161434
Aparati Ministrise se Financave (3535) GECI Tirane 162,960 2014-08-06 2014-08-11 44510100012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Min.Fin. qera salle,pajisje perkthimi,projektor, laptop Fat.2794 dt.23.07.2014 seri 14872794 urdh.66 dt.23.07.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) PUBLIKIME SHQIPTARE Tirane 15,000 2014-08-06 2014-08-11 44710100012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Min.Fin. njoftime ne gaz."Dita" (obligac.b.thes.) Fat.nr.286,287,289 dt.29.07.2014 kont.538/5 dt.13.02.2014 vazhd.
Aparati Ministrise se Financave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 24,600 2014-08-06 2014-08-08 44610100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin. tatim mbi pag.per komp.per transp. korrik 2014 dhe tatim mbi honor. proc.kualif.aud.(lektoret qershor-korrik 2014)
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 13,500 2014-08-05 2014-08-07 43110100012014 Te tjera transferta tek individet Min.Fin. komp.per transp.korrik 2014 liste pagese per muajin korrik 2014 urdh.65/2 dt.14.01.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA CREDINS Tirane 13,500 2014-08-05 2014-08-07 43210100012014 Te tjera transferta tek individet Min.Fin. komp.per transp.korrik 2014 liste pagese per muajin korrik 2014 urdh.65/2 dt.14.01.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 198,940 2014-08-05 2014-08-07 43710100012014 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara Min.Fin.Ekz.v.gjyq.i Gjyk.Europ.Drejt.Njer. dt.05.11.2013 per ceshtjen nr.34783/06 "Izet Haxhia kunder Shqip." VKM nr.452 dt.09.07.2014 shkr.7643/6 dt.22.07.2014 dhe 15568/1 dt.30.07.2014 e Rf.Bank
Aparati Ministrise se Financave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 6,500 2014-08-05 2014-08-07 44010100012014 Posta dhe sherbimi korrier Min.Fin. dergese me poste EMS Fat.166 dt.31.07.2014 seri 12599737 shkr.9706 dt.02.07.2014 shkr.10038 dt.09.07.2014 kont.8028/1 dt.22.05.2012 vazhd. urdh.8028 dt.18.05.2012
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 10,000 2014-08-05 2014-08-07 43510100012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min.Fin. ekz.v.gjyq.nr.2318 dt.24.03.2010 Gj.Teneqexhi kthim detyrimi vend.gjyq. nr.2318 dt.24.03.2010 shkr.5979/1 dt.24.04.2013
Aparati Ministrise se Financave (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 63,200 2014-08-06 2014-08-07 44110100012014 Sherbime te tjera Min.Fin.larje automj.prill,maj,qersh,korrik 2014 u.pr.19 dt.24.03.2014 ftese per oferte,p.verb. dt.23.03.2014 njoftim APP dt.01.04.2013,Fat.1,2,3,4 dt.30.04.,31.05,30.06, 31.07.2014seri 6209206, 6209207,6209208,6209209
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 66,710 2014-08-06 2014-08-07 44310100012014 Udhetim i brendshem Min.Fin. dieta liste pagese dt.05.08.2014 urdh.sherb.,fat.,bileta plan aud. 9448/1 dt.30.06.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,216,760 2014-08-05 2014-08-07 43610100012014 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara Min.Fin.Ekz.v.gjyq.i Gjyk.Europ.Drejt.Njer. dt.25.06.2013 per ceshtjen nr.33194/07 "Kaci dhe Kotorri kunder Shqip." VKM nr.453 dt.09.07.2014 shkr.7643/7 dt.22.07.2014 dhe 15570/1 dt.30.07.2014 e Rf.Bank
Aparati Ministrise se Financave (3535) MANDI - 2K Tirane 182,688 2014-08-05 2014-08-07 43910100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin.sherbim ruajtje objekti qershor 2014 Fat.93 dt.30.06.2014 seri 15572923 p.verb.dt.30.06.2014 kont.1555/4 dt.02.04.2014 vazhdim
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 192,110 2014-08-06 2014-08-07 44210100012014 Udhetim i brendshem Min.Fin.dieta liste pagese dt.05.08.2014 urdh.sherb.,fat.bileta plan aud.6431/1 dt.07.05.2014,9525/1 dt.01.07.2014,9526/1 dt.30.06.2014,9448/1 dt.30.06.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) KOCO BENDO Tirane 90,130 2014-08-05 2014-08-07 43810100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin.perkthim marreveshje dhe raport i KBFP per v.2013 Fat.1dt.09.07.2014 seri 7142901 p.verb. dt.03.07.2014 Fat.5 dt.21.07.2014 seri 7142905 p.verb. dt.21.07.2014 kont.3769/1 dt.20.03.2014 vazhdim
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,065,750 2014-08-05 2014-08-07 43410100012014 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara Min.Fin.Ekz.v.gjyq.i Gjyk.Europ.Drejt.Njer. dt.15.10.2013 per ceshtjen nr.18343/11 "Vogli kunder Shqip." VKM nr.451 dt.09.07.2014 shkr.7643/5 dt.22.07.2014 dhe 15569/1 dt.30.07.2014 e Rf.Bank
Aparati Ministrise se Financave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 208,812 2014-08-05 2014-08-06 43310100012014 Posta dhe sherbimi korrier Min.Fin. shpenzime postare korrik 2014 Fat.nr.3211 dt.26.07.2014 seri 11520588
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,026,252 2014-07-29 2014-08-04 40410100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin. sherb.suport per sist.informac.thes,permires.infrastr.tek.te MF nga Unify Enterprise 28794,52 euro kursi i dites 139,50 leke Fat.0013258 dt.29.05.2014 dhe 0013291 dt.26.06.2014 p.verb. dt.07.07.2014 dhe 10.07.2014 kont.3506/16 dt.2
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 724,016 2014-08-01 2014-08-04 41510100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin. sherb.ankandi elektronik i titujve qeverit. nga Thomson Reuters 5148 euro kursi i dites 139,30 leke Fat.nr.92171798 dt.01.07.2014 p.verb.dt.30.07.2014 urdh. 47 dt.07.01.2014, 47/2 dt.29.07.2014 kont.47/1 dt.07.01.2014 vazhd.
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 33,668,887 2014-08-01 2014-08-04 41610100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin. sherb.aistence ne lidhje me ref. e admin. dog. te Shqip. nga Crown Agents 241 590 euro kursi i dites 139,30 leke Fat.CAA003715 dt.10.07.2014 marreveshje 15600/11 dt.30.12.2013 vend.i Kom.Menaxh.Proj.. nr.5 dt.29.07.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 965,938 2014-08-01 2014-08-04 41910100012014 Shtese page per vjetersi ne pune Min.Fin.pagat korrik 2014 liste pagese per muajin korrik 2014 nr.faktik i pun. per Raiff.Bank 16
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 58,158 2014-08-01 2014-08-01 42210100012014 Shtese page per vjetersi ne pune Min.Fin.pagat korrik 2014 liste pagese per muajin korrik 2014 nr.faktik i pun. per NBG Bank 1
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA CREDINS Tirane 120,655 2014-08-01 2014-08-01 42910100012014 Kompensim papunesie per personat e siguruar Min.Fin.pagat korrik 2014 liste pritje, liste pagese per muajin korrik 2014, nr.faktik i pun. per Credins Bank 2
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 511,216 2014-08-01 2014-08-01 42710100012014 Kompensim papunesie per personat e siguruar Min.Fin.pagat korrik 2014 liste pritje, liste pagese per muajin korrik 2014, nr.faktik i pun. per BKT 9
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 56,298 2014-08-01 2014-08-01 42810100012014 Kompensim papunesie per personat e siguruar Min.Fin.pagat korrik 2014 liste pritje, liste pagese per muajin korrik 2014, nr.faktik i pun. per Raiff.Bank 1
Aparati Ministrise se Financave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 85,310 2014-08-01 2014-08-01 42410100012014 Paga baze Min.Fin.pagat korrik 2014 liste pagese per muajin korrik 2014 nr.faktik i pun. per Alpha Bank 1
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA CREDINS Tirane 254,188 2014-08-01 2014-08-01 42010100012014 Paga baze Min.Fin.pagat korrik 2014 liste pagese per muajin korrik 2014 nr.faktik i pun. per Credins.Bank 4
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 75,298 2014-08-01 2014-08-01 42110100012014 Paga baze Min.Fin.pagat korrik 2014 liste pagese per muajin korrik 2014 nr.faktik i pun. per Tirana Bank 2
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,845,658 2014-08-01 2014-08-01 41810100012014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi Min.Fin.pagat korrik 2014 liste pagese per muajin korrik 2014 nr.faktik i pun. per BKT 67
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 4,675,457 2014-08-01 2014-08-01 41710100012014 Paga baze Min.Fin.pagat korrik 2014 liste pagese per muajin korrik 2014 nr.i planifik. i pun. 185 nr.faktik i pun. per ISP Bank 86
Aparati Ministrise se Financave (3535) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 60,637 2014-08-01 2014-08-01 43010100012014 Kompensim papunesie per personat e siguruar Min.Fin.pagat korrik 2014 liste pritje, liste pagese per muajin korrik 2014, nr.faktik i pun. per FI Bank 1
Aparati Ministrise se Financave (3535) UNION BANK SHA Tirane 59,604 2014-08-01 2014-08-01 42510100012014 Paga baze Min.Fin.pagat korrik 2014 liste pagese per muajin korrik 2014 nr.faktik i pun. per Union Bank 1
Aparati Ministrise se Financave (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 100,651 2014-08-01 2014-08-01 42310100012014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Min.Fin.pagat korrik 2014 liste pagese per muajin korrik 2014 nr.faktik i pun. per Pro Credit Bank 2
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave