Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) (Mbi 720 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,747,684,962.00 720 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,836,185 2014-08-01 2014-08-01 42610100012014 Kompensim papunesie per personat e siguruar Min.Fin.pagat korrik 2014 liste pritje, liste pagese per muajin korrik 2014 nr. i pun.gjithsej ne liste pritje 42, nr.faktik i pun. per ISP Bank 29
Aparati Ministrise se Financave (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 73,039 2014-07-29 2014-07-30 40710100012014 Udhetim jashte shtetit Min.Fin.Bilete avioni dhe akomodim ne hotel E.Mete Fat.nr.476 dt.07.07.2014 seri 7330309 urdh.9246 dt.23.06.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 11,960 2014-07-29 2014-07-30 40910100012014 Udhetim i brendshem Min.Fin. Dieta, liste pagese dt.08.07.2014 urdh.sherb., fat., bileta,autoriz. nr.9639 dt.30.06.2014, prog.aud. nr.9257/1 dt.24.06.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) AR & LO Tirane 143,820 2014-07-29 2014-07-30 40610100012014 Udhetim jashte shtetit Min.Fin.Bilete avioni dhe akomodim ne hotel A.Çili Fat.nr.3706 dt.21.07.2014 seri 16026408 urdh.10005 dt.09.07.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 99,900 2014-07-29 2014-07-30 41210100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin. honorar proc.kualif.te aud.(lektoret per trajnimin e vijueshem 23.06.-01.07.2014) liste pagese,shkr.7464/8 dt.08.07.2014, kont.7464/2 dt.05.06.2014 udhez.nr.5 dt.29.01.2013, urdh.47 dt.21.04.2014 urdh.48 dt.22.04.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 35,100 2014-07-29 2014-07-30 41110100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin. honorar proc.kualif.te aud.(lektoret per trajnimin e vijueshem 23.06.-01.07.2014) liste pagese,shkr.7464/8 dt.08.07.2014, kont.7464/2 dt.05.06.2014 udhez.nr.5 dt.29.01.2013, urdh.47 dt.21.04.2014 urdh.48 dt.22.04.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 59,400 2014-07-29 2014-07-30 41310100012014 Shpenzime per honorare Min.Fin. honorar proc.kualif.te aud.(lektoret per trajnimin e vijueshem 23.06.-01.07.2014) liste pagese,shkr.7464/8 dt.08.07.2014, kont.7464/3,7464/7 dt.05.06.2014 udhez.nr.5 dt.29.01.2013, urdh.47 dt.21.04.2014 urdh.48 dt.22.04.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,302,691 2014-07-29 2014-07-30 41410100012014 Sherbimet bankare Min.Fin.sherb.credit rating nga Standard &Poor's 45000 euro kursi i dites 139,80 leke Fat.20003619 dt.09.04.2014 urdh.8965 dt.17.06.2014 kont.331/2 dt.27.02.2010 marreveshje e klasif. te tarifave per Rep.e Shqip. dt.26.02.2010
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA CREDINS Tirane 11,960 2014-07-29 2014-07-30 41010100012014 Udhetim i brendshem Min.Fin. Dieta, liste pagese dt.08.07.2014 urdh.sherb., fat., bileta,autoriz. nr.9639 dt.30.06.2014, prog.aud. nr.9257/1 dt.24.06.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 204,537 2014-07-14 2014-07-15 40310100012014 Sherbime telefonike Min.Fin Shpenz. tel qershor 2014 fat.718027157,718100851,718067557,71802699,717987991,717944059,718067852 kontr dt 12.12.20030 8.01.2004,23.04.2009,24.08.2010,19.05.2011,12.06.2012
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 323,025 2014-07-08 2014-07-15 39510100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin.sherb.suport per sist.kompj.te thes.AMoFTS nga Oracle Hellas 2250 euro kursi i dites 140,50 leke Fat.496 dt.31.05.2014 p.verb. dt.03.07.2014 urdh.1525/12 dt.03.07.2014 urdh.1525/9 dt.20.02.2014 kont.shtese 1525/10 dt.25.02.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,504,892 2014-07-14 2014-07-15 40110100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin.siguracion automjete,blere paketa ndihm shpejt-fat nrCAA003367 dt 11.06.2014.urdh 35/1 dt 09.07.2014-Crown Agent
Aparati Ministrise se Financave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 165,008 2014-07-14 2014-07-15 40210100012014 Paga baze Min.Fin Shpenz cel (vod) qershor 2014.fat 119620161 kontr 14699/6 dt 31.10.2013
Aparati Ministrise se Financave (3535) ANILA KEÇO Tirane 81,600 2014-07-07 2014-07-10 39010100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin.blerje gota uji,shampanje,filxhane kafeje dhe caji urdh.prok.31 dt.10.06.2014 ftese per oferte, p.verb. dt.09.06.2014 njoftim i APP dt.23.06.2014 Fat.nr.01 dt.18.06.2014 seri 16039651 Fh.nr.120 dt.18.06.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) ADRION / TIRANE Tirane 22,388 2014-07-07 2014-07-10 39110100012014 Posta dhe sherbimi korrier Min.Fin.abonime shtypi qershor 2014 Fat.1020 dt.30.06.2014 seri 14479520 kont. dt.15.01.2014 vazhdim
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 597,000 2014-07-08 2014-07-10 39610100012014 Sherbimet bankare Min.Fin.sherb.i realiz.proc.te sig.te likuidit. ne valute nga Thomson Reuters 4200 euro kursi i dites 140,50 leke Fat.92171797 dt.01.07.2014 p.verb.dt.07.07.2014 urdh.4295 dt.28.03.2014 kont.7295/1 dt.21.04.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 338,520 2014-07-08 2014-07-10 39810100012014 Uje Min.Fin. shpenz.per uje qershor 2014 kont.159738-1 fat per muajin qershor 2014 seri 1406-159739-1-1
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 120,452 2014-07-08 2014-07-10 39710100012014 Udhetim jashte shtetit Min.Fin.bilete avioni E.Luçi nga Austrian Airlines 857,31 euro kursi i dites 140,50 leke Fat.nr.02490913141066059 dt.19.05.2014 urdh.nr.7484 dt.19.05.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 16,500 2014-07-07 2014-07-10 39210100012014 Udhetim i brendshem Min.Fin. dieta liste pagese dt.07.07.2014 urdh.sherb.,autorizim nr.9339 dt.23.06.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) JUVENILJA Tirane 45,000 2014-07-08 2014-07-10 39410100012014 Shpenzime per pritje e percjellje Min.Fin.sherbim katering urdh.8234 dt.02.06.2014 Fat.nr.684 dt.05.06.2014 seri 12278851
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 16,500 2014-07-07 2014-07-10 39310100012014 Udhetim i brendshem Min.Fin. dieta liste pages dt.07.07.2014 urdh.sherb., Fat., autorizim nr.8955 dt.17.06.2014 dt.7857 dt.26.05.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 233,352 2014-07-03 2014-07-07 38210100012014 Posta dhe sherbimi korrier Min.Fin.shpenz.postare qershor 2014 Fat.nr.2887 dt.260.06.2014 seri 11510763
Aparati Ministrise se Financave (3535) ALBERT BEGAJ Tirane 60,000 2014-07-03 2014-07-07 38510100012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin Min.Fin. aktivitet soc.kult.(dreke) me rastin e daljes ne pension te znj.L.Konica Fat.nr.06 dt.09.06.2014 seri 15905106 shkr.8633/1 dt.16.06.2014 urdh.8374 dt.05.06.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) KOCO BENDO Tirane 61,015 2014-07-03 2014-07-07 38410100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin. perkthim marreveshje Fat.nr.16 dt.25.10.2013 seri 1109151 kont.dt.10.01.2013 p.verb. dt 25.02.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 3,000 2014-07-03 2014-07-07 38310100012014 Posta dhe sherbimi korrier Min.Fin.dergese me EMS Fat.nr.145 dt.30.06.2014 seri 12599715 kont.8028/1 dt.22.05.2012 vazhd. urdh.8028 dt.18.05.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 33,958,795 2014-07-03 2014-07-07 38610100012014 Sherbimet bankare Min.Fin.sherb.asist.ne lidhje me ref.e admin.dog. te Shqip. nga Crown Agents 241 590 euro kursi i dites 140,50 leke Fat.nr.CAA003341 dt.10.06.2014 marreveshje nr.15600/11 dt.30.12.2013 vendim i Kom.Menaxh.Proj.nr.4 dt.30.06.2014 nr.prot. 9
Aparati Ministrise se Financave (3535) BLERINA KAPEDANI Tirane 371,880 2014-07-04 2014-07-07 38810100012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Min.Fin. blerje abazhure urdh.prok.14 dt.17.02.2014 ftese per oferte,p.verb. dt.14.02.2014, dt.27.02.2014 njoftim fituesi dt.28.02.2014,fat.33 dt.05.03.2014 seri 12910446 F.h.66 dt.05.03.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) ATILA KONOMI Tirane 19,700 2014-07-04 2014-07-07 38910100012014 Shpenzime per pritje e percjellje Min.Fin. shtrim dreke pune fat.nr.35 dt.04.06.2014 seri 0003586 urdh.8350 dt.04.06.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 94,480 2014-07-04 2014-07-07 38710100012014 Udhetim i brendshem Min.Fin. dieta, liste pagese dt.030.07.2014 urdh.sherb., fat., bileta, plan auditimi nr.8467/1 dt.09.06.2014 memo dt.18.06.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) UNION BANK SHA Tirane 56,298 2014-07-01 2014-07-02 37410100012014 Paga baze Min.Fin.Pagat qershor 2014 liste pagese per muajin qershor 2014 nr.fak.i pun. per Union Bank 1
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 20,000 2014-07-01 2014-07-02 38010100012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min.Fin. Ekzekutim vend.gjyq. nr.2318 dt.24.03.2010 kthim detyrimi Gj.Teneqexhi , vend. gjyq. nr.2318 dt.24.03.2010 urdh.5979/1 dt.24.04.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 58,158 2014-07-01 2014-07-02 37210100012014 Paga baze Min.Fin.Pagat qershor 2014 liste pagese per muajin qershor 2014 nr.fak.i pun. per NBG Bank 1
Aparati Ministrise se Financave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 74,515 2014-07-01 2014-07-02 37310100012014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi Min.Fin.Pagat qershor 2014 liste pagese per muajin qershor 2014 nr.fak.i pun. per Alpha Bank 1
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 13,500 2014-07-01 2014-07-02 36410100012014 Te tjera transferta tek individet Min.Fin. komp.per transp. qershor 2014 liste pagese per muajin qershor 2014 urdh.65/2 dt.14.01.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA CREDINS Tirane 120,655 2014-07-01 2014-07-02 37710100012014 Kompensim papunesie per personat e siguruar Min.Fin.Pagat qershor 2014 (liste pritje)liste pagese per muajin qershor 2014 nr.fak.i pun. per Credins Bank 2
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA CREDINS Tirane 13,500 2014-07-01 2014-07-02 36510100012014 Te tjera transferta tek individet Min.Fin. komp.per transp. qershor 2014 liste pagese per muajin qershor 2014 urdh.65/2 dt.14.01.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 60,431 2014-07-01 2014-07-02 37910100012014 Kompensim papunesie per personat e siguruar Min.Fin.Pagat qershor 2014 (liste pritje)liste pagese per muajin qershor 2014 nr.fak.i pun. per FI Bank 1
Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 78,000 2014-07-01 2014-07-02 36110100012014 Ndihme ekonomike Min.Fin. ndihme nga F. i veç. L.Konica shkr.8258/1 dt.06.06.2014 8951/1 dt.25.06.2014
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 56,298 2014-07-01 2014-07-02 37810100012014 Kompensim papunesie per personat e siguruar Min.Fin.Pagat qershor 2014 (liste pritje)liste pagese per muajin qershor 2014 nr.fak.i pun. per Raiff. Bank 1
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA CREDINS Tirane 305,953 2014-07-01 2014-07-02 36910100012014 Paga baze Min.Fin.Pagat qershor 2014 liste pagese per muajin qershor 2014 nr.fak.i pun. per Credins Bank 5
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave