Transaksion Thesari 2015-2017- Ministria e Integrimit (3535) (Mbi 1,141 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 454,418,058.00 1,141 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 61,106 2016-12-28 2016-12-29 39310780012016 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E INTEGRIMIT rimbursim vize K.Gjosha aut.2651/1 dt.20.12.2016 1 eur me kurs 137.8 lek
Ministria e Integrimit (3535) GECI Tirane 93,044 2016-12-27 2016-12-28 38710780012016 Shpenzime per pritje e percjellje MINISTRIA E INTEGRIMIT pritje percjell urdher 108/1 dt.20.09.2016 program 22.09.2016 ft.4779 dt.16.12.2016 serial 42774779
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 241,402 2016-12-22 2016-12-27 38510780012016 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT pagese rishikimi lejislacioni urdher 121 dt.19.09.2016 pcv 4 dt.22.11.16 kont.2063/2 dt.14.04.16 dhjetor 2016
Ministria e Integrimit (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 11,999 2016-12-22 2016-12-27 38610780012016 Shpenzime per pritje e percjellje MINISTRIA E INTEGRIMIT blerje3 lule up 50 dt.04.11.2016 ftese oferte 08.11.2016 nj.fit.09.11.2016 ft.32171 dt.09.11.2016 serial 42172071 fh 14 dt.09.11.2016
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 241,402 2016-12-22 2016-12-27 38410780012016 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT pagese rishikimi lejislacioni Isida sehu urdher 121 dt.19.09.2016 pcv 3 dt.08.12.16 kont.2056/2 dt.07.12.2016 dhjetor 2016
Ministria e Integrimit (3535) PROSOUND Tirane 33,000 2016-12-21 2016-12-22 38310780012016 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT rimbursim TVSh urdher 162 dt.14.12.16 VKM 1088 dt.28.12.2015 kont.2178/1 dt.03.10.2016 ft.652 dt.07.10.2016 serial 29105652
Ministria e Integrimit (3535) M Y R T O SECURITY Tirane 445,944 2016-12-20 2016-12-21 38210780012016 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MINISTRIA E INTEGRIMIT roje private dhjetor 2016 kont.vazhdim 2/8 dt.20.06.2016 ft.1253 dt.14.12.2016 serial 43842963
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 210,578 2016-12-15 2016-12-16 37610780012016 Sherbimet bankare MINISTRIA E INTEGRIMIT dieta me jashte, urdher 151 d 18/11/2016, terheq valbona bataj np 029146477,
Ministria e Integrimit (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 299,200 2016-12-15 2016-12-16 37410780012016 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E INTEGRIMIT Bilete udhetimi urdher min 149 date 18.11.2016 marreveshje kuader 472 date 02.03.2016 fat nr 386 date 18.11.2016 sr 41317241
Ministria e Integrimit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 154,487 2016-12-15 2016-12-16 37810780012016 Elektricitet 1078001 MINISTRIA E INTEGRIMIT energji fat nr 647973311 date 30.11.2016 kont B110042
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 7,960 2016-12-15 2016-12-16 37310780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT telefon fat nr 2076979422 date 01.12.2016
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 5,905 2016-12-15 2016-12-16 37210780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT telefon fat nr 2077052336 date 01.12.2016
Ministria e Integrimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 33,579 2016-12-15 2016-12-16 37710780012016 Posta dhe sherbimi korrier MINISTRIA E INTEGRIMIT posta fat nr 553 date 09.12.2016 sr 34522609
Ministria e Integrimit (3535) KASTRATI Tirane 572,796 2016-12-14 2016-12-16 37010780012016 Karburant dhe vaj MINISTRIA E INTEGRIMIT karburant, aut mb lidh kon 5/5/16, kon 6/2016, fat 26 d 14/11/16 s 32771926
Ministria e Integrimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,538 2016-12-14 2016-12-15 37110780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT tel, fat 722853927 d 30/11/16
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 45,000 2016-12-09 2016-12-12 36510780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT pag tel nentor 2016 K.Gjsha ft.2077052328 dt.01.12.2016
Ministria e Integrimit (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 212,212 2016-12-09 2016-12-12 37010780012016 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT page nentoer 2016 urdher 139 dt.11.10.2016 au.09.12.2016 kont.22.06.2016
Ministria e Integrimit (3535) AR & LO Tirane 278,556 2016-12-09 2016-12-12 36610780012016 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E INTEGRIMIT bileta avioni kont.472/1 dt.02.03.16 urdher 146 dt.10.11.16 ft.7194 dt.18.11.2016 serial 41604204
Ministria e Integrimit (3535) M Y R T O SECURITY Tirane 445,944 2016-12-09 2016-12-12 36810780012016 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MINISTRIA E INTEGRIMIT roje private nentor 2016 kont.2/8 dt.20.06.2016ft.1185 dt.30.11.2016 serial 39083945
Ministria e Integrimit (3535) AR & LO Tirane 274,888 2016-12-09 2016-12-12 36710780012016 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E INTEGRIMIT bileta avioni kont.472/1 dt.02.03.16 urdher 143 dt.02.11.16ft.7129 dt.14.11.2016 serial 41604179
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 12,750 2016-12-07 2016-12-09 36310780012016 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E INTEGRIMIT Perfitim financiar nentor 2016 E.Xhixh ligji 169 viti 2013 aut.06.12.2016
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 11,000 2016-12-06 2016-12-09 35710780012016 Udhetim i brendshem MINISTRIA E INTEGRIMIT dieta urdher 150 dt.18.11.2016 aut.05.12.2016
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,750 2016-12-07 2016-12-09 36410780012016 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E INTEGRIMIT Perfitim financiar nentor 2016 E.Cani ligji 169 viti 2013 aut.06.12.2016
Ministria e Integrimit (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 17,297 2016-12-06 2016-12-07 36210780012016 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MINISTRIA E INTEGRIMIT takse vjetore aut.2599 dt.05.12.2016 ft.1600479581; 1600479566 dt.01.12.2016
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 5,800 2016-12-06 2016-12-07 35910780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT tel shtator 2016 ft.2076574066 dt.01.10.2016 kod ab..55125815
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 7,300 2016-12-06 2016-12-07 36010780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT tel tetorr 2016 ft.2076574066 dt.01.11.2016 kod ab..55125815
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,500 2016-12-06 2016-12-07 35810780012016 Udhetim i brendshem MINISTRIA E INTEGRIMIT dieta urdher 150 dt.18.11.2016 aut.05.12.2016
Ministria e Integrimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 30,420 2016-12-06 2016-12-07 36110780012016 Posta dhe sherbimi korrier MINISTRIA E INTEGRIMIT poste nentor 2016 ft.228 dt.30.11.2016 serial 34514168
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 196,184 2016-12-06 2016-12-06 35610780012016 Sherbimet bankare MINISTRIA E INTEGRIMIT dieta jashte vendit urdher 158 dt.02.12.16; 159 dt.02.12.16 ordero 06.12.2016 14 eur me kurs 138.9 lek
Ministria e Integrimit (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 20,000 2016-12-01 2016-12-02 35510780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT shlyrje detyrimi L.Qendro (Hasanaj) nentor 2016 urdher 51 dt.15.04.16 urdher 217, 4613 dt.23.03.16 vendim 8773
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,767,409 2016-12-01 2016-12-01 35010780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT paga nentor 2016 plan 110 fakt 30
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 38,389 2016-12-01 2016-12-01 34910780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT paga nentor 2016 plan 110 fakt 1
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,221,650 2016-12-01 2016-12-01 35310780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT paga nentor 2016 plan 110 fakt 19
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 454,202 2016-12-01 2016-12-01 35410780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT paga nentor 2016 plan 110 fakt 8
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,639,747 2016-12-01 2016-12-01 34810780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT paga nentor 2016 plan 110 fakt 27
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 334,409 2016-12-01 2016-12-01 35210780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT paga nentor 2016 plan 110 fakt 6
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 38,389 2016-12-01 2016-12-01 35110780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT paga nentor 2016 plan 110 fakt 1
Ministria e Integrimit (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 316,296 2016-11-30 2016-11-30 34710780012016 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E INTEGRIMIT ,bileta udhetimi UP 3 dt.27.01.16 UP 3/2 dt.27.01.16 nj.fit.25.02.16 kont.472/4 dt.07.03.16 urdher 144 dt.02.11.16 ftese 03.11.16 ft.368 dt.03.11.2016 serial 41317223
Ministria e Integrimit (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 18,752 2016-11-23 2016-11-24 34610780012016 Sherbime te tjera 1078001 MINISTRIA E INTEGRIMIT Larje xhama, mokete, tapete, UP 9, dt.03.02.2016, ft.of.dt.04.02.2016, PV dt.02.03.2016, Nj.fit. dt.08.02.2016, kont 330, dt.15.02.2016, fat 799 date 27.10.2016 pv date 27.10.2016
Ministria e Integrimit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 135,558 2016-11-18 2016-11-18 34510780012016 Elektricitet 1078001 MINISTRIA E INTEGRIMIT pag energjie tetor 2016 kod Tr1B080024110042 ft.646440708 dt.31.10.16
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave