Transaksion Thesari 2015-2017- Ministria e Integrimit (3535) (Mbi 1,141 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 454,418,058.00 1,141 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 461,147 2017-04-03 2017-04-04 10210780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga mars 2017 plan 110 fakt 8
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,727,716 2017-04-03 2017-04-04 9810780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga mars 2017 plan 110 fakt 27
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 488,785 2017-04-03 2017-04-04 10410780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga mras 2017 plan 110 fakt 8
Ministria e Integrimit (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 20,000 2017-04-03 2017-04-04 9710780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, shlyerje detyrimi L.Qedro urdher 51 dt.15.04.16 urdher 2176 dt.23.03.16
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 43,953 2017-04-03 2017-04-04 9910780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga me kontrate mars 2017 plan 5/1 shkrese min fin 1802 dt. 10.02.2017
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,973,429 2017-04-03 2017-04-04 10010780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga mars 2017 plan 110 fakt 8
Ministria e Integrimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 38,390 2017-03-27 2017-03-28 9410780012017 Posta dhe sherbimi korrier 1078001 Ministria e Integrimit,posta shkurt 2017
Ministria e Integrimit (3535) COFFEE CLUB Tirane 200,000 2017-03-27 2017-03-28 9510780012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1078001 Ministria e Integrimit,kafe&qumesht up. 8 dt. 17.02.2017 fat. 45234323 dt. 01.03.2017 fh. 1 dt. 01.03.2017
Ministria e Integrimit (3535) M Y R T O SECURITY Tirane 136,279 2017-03-27 2017-03-28 9510780012017 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1078001 Ministria e Integrimit,sherbim roje up. 4/1 dt. 31.01.2017 kontr. 268 dt. 08.02.2017 fat. 43842796 dt.
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 11,973 2017-03-23 2017-03-27 8710780012017 Sherbime telefonike Ministria e Integrimit,pag tel shkurt 2017
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 5,834 2017-03-23 2017-03-27 9110780012017 Sherbime telefonike Ministria e Integrimit,pag tel janar 2017
Ministria e Integrimit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 201,831 2017-03-23 2017-03-27 9310780012017 Elektricitet 1078001 Ministria e Integrimit, energji fat. 651422088 dt. 28.02.2017 kontr.B110042
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 45,000 2017-03-23 2017-03-27 8810780012017 Sherbime telefonike Ministria e Integrimit,pag tel shkurt 2017
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 2,400 2017-03-23 2017-03-27 9210780012017 Sherbime telefonike Ministria e Integrimit,pag tel shkurt 2017
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 5,821 2017-03-23 2017-03-24 9010780012017 Sherbime telefonike Ministria e Integrimit,pag tel shkurt 2017
Ministria e Integrimit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 6,506 2017-03-23 2017-03-24 8910780012017 Sherbime telefonike Ministria e Integrimit,pag tel shkurt 2017
Ministria e Integrimit (3535) AR & LO Tirane 543,160 2017-03-20 2017-03-21 8510780012017 Udhetim jashte shtetit bileta avioni up. 1/1 dt. 20.01.2017 fat. 74(41604474) dt. 23.01.2017
Ministria e Integrimit (3535) D&J Tirane 95,520 2017-03-16 2017-03-17 8310780012017 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria e Integrimit, BL.UJE UP.10 DT. 17.02.2017 FAT.43679120 DT. 01.03.2016 FH. 2 DT. 01.03.2017
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 698,560 2017-03-16 2017-03-17 8410780012017 Udhetim jashte shtetit Ministria e Integrimit dieta me jashte autorizim 583/3 dt. 15.03.2017 terhequr 5046 euro *138.3 leke terheq Kristina Nikolla ID 032324621
Ministria e Integrimit (3535) AR & LO Tirane 84,900 2017-03-16 2017-03-17 8210780012017 Udhetim jashte shtetit Ministria e Integrimit,Bileta avioni up. 6 dt. 10.02.2017 fat.45235063 dt. 15.02.2017
Ministria e Integrimit (3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 58,480 2017-03-16 2017-03-17 8110780012017 Udhetim jashte shtetit Ministria e Integrimit,Bileta avioni up.7 dt. 15.02.2017 fat. 32718395 dt. 17.02.2017
Ministria e Integrimit (3535) GLOBAL BAILIFF'S OFFICE Tirane 405,450 2017-03-08 2017-03-10 7610780012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Ministria e Integrimit, lik vend.gjyqi ne favor te E Aliko UB 14 dt. 28.02.2017 vendim 4542 dt. 15.12.2016 listpagesa 08.03.2017
Ministria e Integrimit (3535) ERMIR GODAJ Tirane 244,885 2017-03-08 2017-03-10 7410780012017 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara Ministria e Integrimit, lik vend.gjyqi ne favor te Telekom Albania vendim 2129 dt. 19.09.2012 shkrese 2831/1 dt. 16.01.2017 listpagesa 08.03.2017
Ministria e Integrimit (3535) M Y R T O SECURITY Tirane 111,089 2017-03-08 2017-03-09 7510780012017 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Ministria e Integrimit,SHERBIM ROJE VAZHDIM KONTR. 2829/2 DT. 30.12.2016 FAT. 43842747 DT. 28.02.2017
Ministria e Integrimit (3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 20,000 2017-03-08 2017-03-09 7710780012017 Sherbime te tjera Ministria e Integrimit, pagese nr jeshil shkrese 184 dt. 17.01.2017 fat. 162154523 dt. 17.01.2017
Ministria e Integrimit (3535) ITRAVEL-ALBANIA EXPRESS Tirane 43,000 2017-03-03 2017-03-06 7110780012017 Udhetim jashte shtetit Ministria e Integrimit, up. 5 dt. 30.01.2017 fat 31.01.2017 njft 02.02.2017 fat. 45077603 dt. 02.02.2017
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,750 2017-03-03 2017-03-06 7310780012017 Te tjera transferta tek individet Ministria e Integrimit, perfitim financiar shkurt 2017 listpagese 03.03.2017
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 12,750 2017-03-03 2017-03-06 7210780012017 Te tjera transferta tek individet Ministria e Integrimit, perfitim financiar shkurt 2017 listpagese 03.03.2017
Ministria e Integrimit (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 20,000 2017-03-02 2017-03-03 6410780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, shlyerje detyrimi L.Qedro urdher 51 dt.15.04.16 urdher 2176 dt.23.03.16
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 208,325 2017-03-02 2017-03-03 7010780012017 Udhetim jashte shtetit Ministria e Integrimit, dieta jashte vendit autorizim 402/1&325/3 dt. 28.02.2017 autorizim 325/1 dt. 17.02.2017 terhequr 1507 euro *138.1 leke
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 156,588 2017-03-01 2017-03-02 6310780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga me kontrate plan 5 fakt 4 shkrese min finana 1802 dt. 10.02.2017
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,229,845 2017-03-01 2017-03-02 6810780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga shkurt 2017 plan 110 fakt 19
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 42,058 2017-03-01 2017-03-02 6210780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga me kontrate plan 5 fakt 1 shkrese min finana 1802 dt. 10.02.2017
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 460,465 2017-03-01 2017-03-02 6910780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga shkurt 2017 plan 110 fakt 8
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 463,022 2017-03-01 2017-03-02 6710780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga shkurt 2017 plan 110 fakt 8
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,552,033 2017-03-01 2017-03-02 6510780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga shkurt 2017 plan 110 fakt 26
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,881,172 2017-03-01 2017-03-02 6610780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga shkurt 2017 plan 110 fakt 32
Ministria e Integrimit (3535) M Y R T O SECURITY Tirane 453,127 2017-02-28 2017-03-01 6110780012017 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Ministria e Integrimit,roje private kont shtese nr 2829/2 date 30.12.2016 fat nr 19 date 31.01.2017 sr 43842546
Ministria e Integrimit (3535) ITRAVEL-ALBANIA EXPRESS Tirane 161,660 2017-02-28 2017-03-01 6010780012017 Udhetim jashte shtetit Ministria e Integrimit, bileta avioni autorizim nr 108/1 date 26.01.2017 up nr 4 date 30.01.2017 njof fit 31.01.2017 fat nr 9 date 01.02.2017
Ministria e Integrimit (3535) GECI Tirane 196,280 2017-02-27 2017-02-28 5810780012017 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria e Integrimit, urdher nr 106/3 dt 20.1.17, fat 2083 dt 31.1.17, seri 45392083
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave