Transaksion Thesari 2015-2017- Ministria e Integrimit (3535) (Mbi 1,141 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 454,418,058.00 1,141 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 5,800 2017-02-27 2017-02-28 5810780012017 Paga baze 1078001 Ministria e Integrimit, lik cel dhjetor 2016, serii 2077366876
Ministria e Integrimit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 245,147 2017-02-27 2017-02-28 5710780012017 Elektricitet 1078001 Ministria e Integrimit, lik energji dhjetor 2016, fat nr 649146739, dt 31.12.16, kontrate nr B110042
Ministria e Integrimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 35,394 2017-02-27 2017-02-28 5310780012017 Sherbime telefonike 1078001 Ministria e Integrimit, lik telefon janar 2017, seri 723169677
Ministria e Integrimit (3535) ALBAKONTROLL Tirane 36,000 2017-02-27 2017-02-28 5910780012017 Udhetim jashte shtetit Ministria e Integrimit, dieta jashte vendit Pv fondit limit dt 19.1.17, UP nr 2 dt 19.1.17, ft of nr 20.1.17, mkpftim fituesi dt 20.1.17, autorizim nr 85/1 dt 18.1.17, fat nr 29 dt 26.1.17, seri 43764766
Ministria e Integrimit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 287,862 2017-02-27 2017-02-28 5610780012017 Elektricitet 1078001 Ministria e Integrimit, lik energji janar 2017, fat nr 650546438, dt 31.01.17, kontrate nr B110042
Ministria e Integrimit (3535) GECI Tirane 517,720 2017-02-27 2017-02-28 5410780012017 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria e Integrimit,pritje percjellje, urdger nr 1/5 dt 17.1.17, program dt 18.1.17, fature nr 4950 dt 18.1.17, seria 42774950
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 413,515 2017-02-16 2017-02-17 4810780012017 Udhetim jashte shtetit Ministria Interimit aut.302/1 ; 290/1 dt.14.02.2017 aut.16.02.2017 2987 eur me kurs 138.3 lek
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 6,096 2017-02-16 2017-02-17 4510780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga punonjes me kont.janar 2017
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 11,020 2017-02-16 2017-02-17 4610780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga punonjes me kont.janar 2017
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,994 2017-02-16 2017-02-17 4410780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga punonjes mekont.janar 2017
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 5,510 2017-02-16 2017-02-17 4710780012017 Paga baze Ministria Interimit aut.302/1 ; 290/1 dt.14.02.2017 aut.16.02.2017 2987 eur me kurs 138.3 lek
Ministria e Integrimit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 7,664 2017-02-15 2017-02-16 4110780012017 Sherbime telefonike Ministria e Integrimit,pag tel janar 2017
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 4,400 2017-02-15 2017-02-16 4210780012017 Sherbime telefonike Ministria e Integrimit,pag tel janar 2017
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 8,309 2017-02-15 2017-02-16 4310780012017 Sherbime telefonike Ministria e Integrimit,pag tel janar 2017
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 138,638 2017-02-14 2017-02-15 4010780012017 Udhetim jashte shtetit Ministria e Integrimit, dieta aut.278/1 dt.10.02.2017 aut.14.02.2017 1000 eur me kus 138.5 lek
Ministria e Integrimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 21,920 2017-02-08 2017-02-09 3610780012017 Posta dhe sherbimi korrier Ministria e Integrimit, pag poste janar 2017 kont.16.06.2014 ft.4 serial 34514194
Ministria e Integrimit (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 157,494 2017-02-08 2017-02-09 3710780012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Ministria e Integrimit, page dhjetor 2016 urdher 139 dt.11.10.2016 aut.08.02.2017 kont.22.06.2017
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,750 2017-02-03 2017-02-06 3510780012017 Te tjera transferta tek individet Ministria e Integrimit, perfitim fianciar E.Cani ligji 169 viti 2013 aut.03.02.2017
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 12,750 2017-02-03 2017-02-06 3410780012017 Te tjera transferta tek individet Ministria e Integrimit, perfitim fianciar E.Xhixho ligji 169 viti 2013 aut.03.02.2017
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 209,309 2017-02-02 2017-02-03 3310780012017 Udhetim jashte shtetit Ministria e Integrimit, dieta jashte vendit aut.108/1 dt.26.01.2017 1500 eur me kurs 139.4 lek
Ministria e Integrimit (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 20,000 2017-02-01 2017-02-02 2210780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, shlyerje detyrimi L.Qedro janar 2016 urdher 51 dt.15.04.16 urdher 2176 dt.23.03.16 janar 2017
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,233,751 2017-02-01 2017-02-02 2910780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga janar 2017 plan 110 fakt 19
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,607,513 2017-02-01 2017-02-02 28710780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga janar 2017 plan 110 fakt 27
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,844,456 2017-02-01 2017-02-02 2710780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga janar 2017 plan 110 fakt31
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 344,662 2017-02-01 2017-02-02 3110780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga janar 2017 plan 110 fakt 7
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 457,510 2017-02-01 2017-02-02 3010780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga janar 2017 plan 110 fakt 8
Ministria e Integrimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 49,150 2017-01-24 2017-01-26 2110780012017 Posta dhe sherbimi korrier Ministria e Integrimit, pag poste dhjetor 2016 ft.236 dt.31.12.2016 serial 34514176
Ministria e Integrimit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,254 2017-01-20 2017-01-23 1810780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, telefon fat nr 208199098 date 01.01.2017
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 398,662 2016-12-30 2017-01-23 43110780012016 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT perkthim legjislacioni Isida shehu urdher 118 dt.19.09.16 kont.2061/1 dt.30.12.16 bordero 30.12.2016
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 3,915 2017-01-20 2017-01-23 2010780012017 Sherbime telefonike Ministria e Integrimit, telefon fat nr 207728746 date 01.01.2017
Ministria e Integrimit (3535) SILVANA SHAKA Tirane 49,647 2016-12-30 2017-01-23 43010780012016 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT Lik lavazh automjeteve Korrik-Tetor 2016 , UP 53,dt.15.11.2016, PV form6, dt.16.11.2016, kont fat 241,dt.30.12.2016, seri 1120536
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 45,000 2017-01-20 2017-01-23 1710780012017 Sherbime telefonike Ministria e Integrimit, telefon fat nr 207728745 date 01.01.2017
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 11,816 2017-01-20 2017-01-23 1910780012017 Sherbime telefonike Ministria e Integrimit, telefon fat nr 207721739 date 01.01.2017
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 398,662 2016-12-30 2017-01-23 43210780012016 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT perkthim legjislacion Gentian sULI URDHER 118 dt.19.09.163 kont.2060/2 dt.30.12.16 bordero 30.12.2016
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 636,796 2017-01-19 2017-01-20 1610780012017 Udhetim jashte shtetit Ministria e Integrimit, dieta jashte vendit aut.55/1 dt.18.01.17, 85/1 tdt.18.01.17 aut.11/2 dt.18.01.17 bordero 19.01.17 aut.19.01.17 kursi 1 eur=140 lek
Ministria e Integrimit (3535) SPEED SOLUTION Tirane 493,105 2016-12-30 2017-01-19 42710780012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MINISTRIA E INTEGRIMIT lik i pjesshem vendime gjyqi Elda Kalaja urdher 167 dt.30.12.2016 lajmerim ekzekutim vuloln etar 346/1 dt.21.04.16 vendim 346/3 dt.28.04.2016 vendim 2116 dt.01.04.16 vendim 2345 dt.10.06.16 bordero 30.12.2016
Ministria e Integrimit (3535) AR & LO Tirane 94,000 2016-12-30 2017-01-19 42910780012016 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E INTEGRIMIT dieta jashte vendit urdher 149 dt.18.11.16 urdher 149/1 dt.21.11.16 pcv 22.11.16 ft.7165 dt.22.11.16 serial 41604215
Ministria e Integrimit (3535) M Y R T O SECURITY Tirane 445,944 2016-12-30 2017-01-19 390110780012016 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MINISTRIA E INTEGRIMIT roje private nentor 2016 kont.2/8 dt.20.06.2016ft. 1253 dt.14.12.2016 serial 43842963
Ministria e Integrimit (3535) ERMIR GODAJ Tirane 3,073,442 2016-12-30 2017-01-18 42810780012016 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara MINISTRIA E INTEGRIMIT lik i pjesshem vendime gjyqi Telekom Albani urdher 166 dtr.30.12.2016 urdher ekzek.5481 dt.18.12.15 vendim gjyklate 8374 dt.11.11.2016 vendim 2129 dt.19.09.2012
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,750 2017-01-16 2017-01-18 810780012017 Te tjera transferta tek individet Ministria e Integrimit, perfitim finaciar E.Cani dhjetor 2014 6 ligji 169 2013 bordero 16.01.2017
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave