Transaksion Thesari 2015-2017- Ministria e Integrimit (3535) (Mbi 1,141 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 454,418,058.00 1,141 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,500 2017-05-04 2017-05-05 15010780012017 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria e Integrimit pritje urdher 762/4 dt. 06.04.2017 listpagesa 04.05.2017
Ministria e Integrimit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 14,640 2017-05-04 2017-05-05 14910780012017 Uje Ministria e Integrimit, lik fat uji kodi 159444-1 fat 1702 dhe 1703 159444
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 12,750 2017-05-04 2017-05-05 15410780012017 Te tjera transferta tek individet Ministria e Integrimit perfitim financiar prill 2017
Ministria e Integrimit (3535) M Y R T O SECURITY Tirane 211,232 2017-05-04 2017-05-05 15210780012017 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1078001 Ministria e Integrimit,sherbim roje vazhdim kontr. 268 dt. 08.02.2017 fat. 43842796 dt31.03.2017
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,300 2017-05-04 2017-05-05 15310780012017 Sherbime te tjera Ministria e Integrimit, kerkese padi mandat arketimi 18.04.2017 autorizim 04.05.2017
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,730,723 2017-05-03 2017-05-04 13810780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga prill 2017 plan 110 fakt 93
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 43,953 2017-05-03 2017-05-04 13910780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga me kontrate prill 2017 plan 5/1 shkrese min fin 1802 dt. 10.02.2017
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,306,868 2017-05-03 2017-05-04 14310780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga prill 2017 plan 110 fakt 93
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 491,466 2017-05-03 2017-05-04 14410780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga prill 2017 plan 110 fakt 93
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 164,168 2017-05-03 2017-05-04 14110780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga me kontrate prill 2017 plan 5/1 shkrese min fin 1802 dt. 10.02.2017
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 488,909 2017-05-03 2017-05-04 14210780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga prill 2017 plan 110 fakt 93
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,884,699 2017-05-03 2017-05-04 14010780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga prill 2017 plan 110 fakt 93
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 11,720 2017-04-27 2017-04-28 13410780012017 Sherbime telefonike 1078001 Ministria e Integrimit,CELULAR SHKURT 2017 FAT. 2077827794 DT. 01.03.2017
Ministria e Integrimit (3535) Bedri Ajdini Tirane 15,000 2017-04-27 2017-04-28 13410780012017 Sherbime te tjera 1078001 Ministria e Integrimit,MIRMB GOINE UP. 22 DT. 27.03.2017 FAT. 11090111 DT. 30.03.2017 FH. 26 DT. 30.03.2017
Ministria e Integrimit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 144,845 2017-04-26 2017-04-27 13110780012017 Elektricitet 1078001 Ministria e Integrimit, energji fat. 652533658 DT. 31.03.2017 kontr.B110042
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 218,908 2017-04-25 2017-04-26 13010780012017 Udhetim jashte shtetit Ministria e Integrimit,dieta jashte vendit autorizim 745/1 dt. 06.04.201 terhequr 1587 euro me kurs 137.8 leke
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 153,000 2017-04-25 2017-04-26 12910780012017 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Ministria e Integrimit,qera janar-mars 2017 ub 164 dt. 22.12.2017 shkrese 2800 dt. 28.12.2016 kontr. 2764/3 dt. 30.12.2016 autorizim 25.04.2017
Ministria e Integrimit (3535) FATMIRA SINANI Tirane 12,800 2017-04-24 2017-04-25 12810780012017 Shpenzime te tjera transporti Ministria e Integrimit, larje auto up 9 dt. 17.02.2017 kontr. 403 dt. 23.02.2017 fat. 10991495 dt. 24.03.2017
Ministria e Integrimit (3535) ELDI QAFMOLLA Tirane 588,755 2017-04-24 2017-04-25 12710780012017 Kancelari Ministria e Integrimit, kancelari up. 24 dt. 04.04.2017 fat.47075647 dt. 10.04.2017 fh 5 6 7 dt. 10.04.2017
Ministria e Integrimit (3535) Azbi Lamaj Tirane 228,000 2017-04-19 2017-04-20 12410780012017 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Ministria e Integrimit,MAT PASTRIMI up. 17 dt. 17.03.2017 fat.43027816&43027817 dt. 23.03.2017 fh 4&5 dt. 23.03.2017
Ministria e Integrimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 52,859 2017-04-19 2017-04-20 12310780012017 Posta dhe sherbimi korrier Ministria e Integrimit abonim shtypi fat. 212&213 dt. 10.04.2017
Ministria e Integrimit (3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 48,600 2017-04-19 2017-04-20 12510780012017 Udhetim jashte shtetit Ministria e Integrimit BILETA AVIONI UP 21 DT. 27.03.2017 FAT. 43673666 DT. 29.03.2017
Ministria e Integrimit (3535) MAK ALBANIA Tirane 162,800 2017-04-14 2017-04-18 11910780012017 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria e Integrimit, PRITJE PROGRAM 15.03.2017 FAT. 190394 DT. 21.03.2017
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 1,500 2017-04-13 2017-04-18 11710780012017 Sherbime telefonike Ministria e Integrimit, telefon fat mars
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 4,405 2017-04-13 2017-04-18 11810780012017 Sherbime telefonike Ministria e Integrimit,celular shkurt mars 207
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 46 2017-04-13 2017-04-18 11610780012017 Sherbime telefonike Ministria e Integrimit, telefon fat mars
Ministria e Integrimit (3535) CICERONI Tirane 72,000 2017-04-14 2017-04-18 12010780012017 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria e Integrimit, PRITJE PROGRAM 15.03.2017 FAT. 29623582 DT. 17.03.2017
Ministria e Integrimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 17,812 2017-04-13 2017-04-18 11410780012017 Sherbime telefonike Ministria e Integrimit, telefon fat mars
Ministria e Integrimit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 7,652 2017-04-11 2017-04-18 11510780012017 Sherbime telefonike Ministria e Integrimit, telefon fat mars
Ministria e Integrimit (3535) RABIJE GILA Tirane 60,000 2017-04-12 2017-04-13 11310780012017 Sherbime te tjera Ministria e Integrimit, SHERBIM EKSPERTIZE GJYQSORE FAT 23784790 DT. 07.04.2017
Ministria e Integrimit (3535) ELDI QAFMOLLA Tirane 756,680 2017-04-11 2017-04-12 11010780012017 Kancelari Ministria e Integrimit, blerje tonera UP 09.03.2017 nr.15 ftese oferte 13.03.2017 nj.fit.20.03.2017 ft.26 dt.21.03.2017 serial 47075565 fh 3 dt.21.03.2017
Ministria e Integrimit (3535) ERA 2000 Tirane 6,158 2017-04-11 2017-04-12 11210780012017 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria e Integrimit, pritje program pune 01.03.2017 fat. 45797413 dt. 01.03.2017
Ministria e Integrimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 18,946 2017-04-11 2017-04-12 10910780012017 Sherbime telefonike Ministria e Integrimit, pag tel shkurt 2017 ft.28.02.2017 serial 723304647
Ministria e Integrimit (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 52,000 2017-04-11 2017-04-12 11110780012017 Udhetim jashte shtetit Ministria e Integrimit, bileta avioni UP 14 dt.02.03.2017 ftese oferte 06.03.2017 nj.fit.06.03.2017 ft.18 dt.08.03.2017 serial 39300819
Ministria e Integrimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 24,080 2017-04-06 2017-04-11 10510780012017 Posta dhe sherbimi korrier 1078001 Ministria e Integrimit, posta fat 45 dt. 31.03.2017
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,750 2017-04-06 2017-04-11 10810780012017 Te tjera transferta tek individet Ministria e Integrimit, perfitim fianciar ligji 169 viti 2013 aut.03.02.2017
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 12,750 2017-04-06 2017-04-11 10710780012017 Te tjera transferta tek individet Ministria e Integrimit, perfitim fianciar ligji 169 viti 2013 aut.03.02.2017
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,000 2017-04-06 2017-04-11 10610780012017 Udhetim i brendshem 1078001 Ministria e Integrimit, dieta autorizim 06.04.2017listpages 06.04.2017
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,306,108 2017-04-03 2017-04-04 10310780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga mars 2017 plan 110 fakt 19
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 164,168 2017-04-03 2017-04-04 10110780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga me kontrate mars 2017 plan 5/4 shkrese min fin 1802 dt. 10.02.2017
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave