Transaksion Thesari 2015-2017- Ministria e Integrimit (3535) (Mbi 1,141 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 454,418,058.00 1,141 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,316,348 2017-09-04 2017-09-05 29110780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga gusht 2017 plan 113 fakt 19 listpagese bashkelidhur
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 435,657 2017-09-04 2017-09-05 29010780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga gusht 2017 plan 113 fakt 10 listpagese bashkelidhur
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 441,419 2017-09-04 2017-09-05 29210780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga gusht 2017 plan 113 fakt 8 listpagese bashkelidhur
Ministria e Integrimit (3535) ALEKSANDER ASIMI Tirane 16,753 2017-08-29 2017-08-30 28410780012017 Sherbime te tjera 1078001 Ministria e Integrimit, furnizim me lule, u.p 16 dt 17.3.17 ft.of 20.3.17 ref 72407-3-2017 kont 580/3 3.4.17 fat 99 dt 1.8.17 p.v marje dor 3.7.17 f.hyr 17 dt 1.8.17
Ministria e Integrimit (3535) ERA 2000 Tirane 52,705 2017-08-23 2017-08-25 28210780012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1078001 Ministria e integrimit pritje-percjellje program 04.07.2017 fat. 45798645&45798947 dt. 04.07.2017 fat. 511809806 dt. 05.07.2017
Ministria e Integrimit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 6,118 2017-08-21 2017-08-25 28010780012017 Sherbime telefonike 1078001 Ministria e Integrimit,CELULAR korrik 2017
Ministria e Integrimit (3535) GENTIAN SHKULLAKU Tirane 30,700 2017-08-24 2017-08-25 28310780012017 Sherbime te tjera 1078001 Ministria e integrimit sherbim fotografie vazhdim kontr. 631/6 dt. 02.06.2017 fat. 11309485 dt. 27.07.2017
Ministria e Integrimit (3535) M Y R T O SECURITY Tirane 334,313 2017-08-21 2017-08-22 27710780012017 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1078001 Ministria e integrimit sherbim roje up 7/1 dt. 29.05.2017 kontr, 1097/6 dt. 08.06.2017 fat.49402890 dt. 19.07.2017
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 10,495 2017-08-21 2017-08-22 28110780012017 Sherbime telefonike 1078001 Ministria e Integrimit,CELULAR korrik 2017
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 6,405 2017-08-21 2017-08-22 27810780012017 Sherbime telefonike 1078001 Ministria e Integrimit,CELULAR korrik 2017
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 36,911 2017-08-21 2017-08-22 27910780012017 Sherbime telefonike 1078001 Ministria e Integrimit,CELULAR korrik 2017
Ministria e Integrimit (3535) M Y R T O SECURITY Tirane 204,419 2017-08-21 2017-08-22 27610780012017 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1078001 Ministria e integrimit sherbim roje vazhdim kontr. 268 dt. 08.02.2017 fat.49402889 dt. 19.07.2017 fat.49402891 dt 01.08.2017
Ministria e Integrimit (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 7,380 2017-08-18 2017-08-21 27510780012017 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1078001 Ministria e Integrimit, taksa auto fat. 1700311512 dt. 09.08.2017
Ministria e Integrimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 17,523 2017-08-16 2017-08-17 27410780012017 Sherbime telefonike 1078001 Ministria e Integrimit, telefon korrik 2017, ft 7240098920
Ministria e Integrimit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 11,640 2017-08-16 2017-08-17 27310780012017 Sherbime te tjera 1078001 Ministria e Integrimit, uje korrik 2017, ft seri 1594444-1 dt 26.07.2017 klienti 159444-1
Ministria e Integrimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 20,300 2017-08-08 2017-08-09 37010780012017 Posta dhe sherbimi korrier Ministria e Integrimit, posta fat 122 dt 31.07.2017 seri 02137123
Ministria e Integrimit (3535) GENTIAN SHKULLAKU Tirane 30,000 2017-08-04 2017-08-07 26810780012017 Sherbime te tjera 1078001 Ministria e Integrimit, LIK SHERBIM FOTO ,UP NR 30 DT 25.05.2017 , KONTRATE NR 631 DT 2.06.2017 FAT NR 26 DT 3.07.2017 SERI 11309476 ,NJ FIT DT 31.05.20
Ministria e Integrimit (3535) PROJEKTI "ASISTENCA TEKNIKE IPA II CBC" Tirane 34,903 2017-08-04 2017-08-07 3490310780012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1078001 Ministria e integrimit ribursim tvsh udh 44 dt 26.7.17 1608/1 dt 26.7.17 Memo n 1608 dt 26.7.17, situacion 2011/269-346, nr pare 90089250- n fundit 290 ligji 10151 dt 28.9.2009, kont grantit 2011/269-346 dt 22.8.11
Ministria e Integrimit (3535) FATMIRA SINANI Tirane 17,300 2017-08-04 2017-08-07 26710780012017 Shpenzime te tjera transporti Ministria e Integrimit, LIK LARJE AUTOMJETI , PV DT 17.02.2017 , U PROK NR 9 DT 17.02.2017 , KONTRTAE NR 403 DT 23.02.2017 FAT NR 65 DT 24.07.2017 SERI 8143265
Ministria e Integrimit (3535) CLEAN FAST Tirane 9,653 2017-08-04 2017-08-07 26610780012017 Sherbime te tjera 1078001 Ministria e Integrimit,LARJE XHAMA UP 19 DT. 21.03.2017 KONTR. 623/2 DT. 03.04.2017 ft nr 83 dt 14.7.17 seri 38573033, pv marrje dorez dt 31.7.17
Ministria e Integrimit (3535) SIGMA INTERALBANIAN VIENNA INSURANCE GROUP Tirane 149,868 2017-08-04 2017-08-07 26410780012017 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Ministria e Integrimit, LIK SIGURACION U PROK NR 34 DT 4.07.2017 , PV DT 4.07.2017 , F OFDT 7.07.2017 , FAT NR 1094,1096,1095, DT 10.07.2017 SERI 4825794,4825796,48257595, PV MARR DOR DT 10.07.2017
Ministria e Integrimit (3535) KASTRATI Tirane 1,904,405 2017-08-03 2017-08-04 26010780012017 Karburant dhe vaj 1078001 Ministria e Integrimit, karburant lik pjesr, shkrese 407/1 dt 27.2.17, njft 1236/4 dt 9.6.17, kont nr 1236/2 dt 6.6.17, ft nr 44 dt 6.7.17 fh nr 16 dt 6.7.17
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,750 2017-08-03 2017-08-04 26310780012017 Te tjera transferta tek individet 1078001 Ministria e Integrimit, perfitim financiar korrik 17 per E.Cani, ligji 169 viti 2013 autorizim dt 2.8.17 listepagese bashkelidhur
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 12,750 2017-08-03 2017-08-04 26210780012017 Te tjera transferta tek individet 1078001 Ministria e Integrimit, perfitim financiar korrik 17 per E. Xhixho, ligji 169 viti 2013 autorizim dt 2.8.17 listepagese bashkelidhur
Ministria e Integrimit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 209,032 2017-08-02 2017-08-03 25810780012017 Elektricitet 1078001 Ministria e Integrimit, energji qershor 2017, klienti TR1B080024110042 ft nr 239982799 dt 30.6.17
Ministria e Integrimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 33,579 2017-08-02 2017-08-03 25910780012017 Posta dhe sherbimi korrier 1078001 Ministria e Integrimit, abonim shtypi prill-qershor 17, ft 378 379 dt 17.7.17, seri 44118797, 44118798 kont nr 06/1 dt 4.1.17
Ministria e Integrimit (3535) ALEKSANDER ASIMI Tirane 16,753 2017-08-02 2017-08-03 25710780012017 Sherbime te tjera 1078001 Ministria e Integrimit, furznim lule natryrale UP 16 dt 17.3.17 ft oferte 203.17. kont nr 580/3 dt 3.4.17 ft 76 fh nr 3.7.17 pv dorez 5.6.17
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,728,872 2017-08-01 2017-08-02 25010780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga korrik 2017 plan 113 fakt 27 listpagese bashkelidhur
Ministria e Integrimit (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 20,000 2017-08-01 2017-08-02 24910780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, pagim detyrimi ndaj L. Qendro korrik 2017, Urdher nr 51 dt 15.4.16, Urdher nr 2176, 4613 dt 23.3.16, Vendim nr 8773 dt 27.7.12
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 161,983 2017-08-01 2017-08-02 25310780012017 Shtese page per vjetersi ne pune Ministria e Integrimit, paga korrik 2017 plan 5 fakt 4 listpagese bashkelidhur
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 441,419 2017-08-01 2017-08-02 25610780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga korrik 2017 plan 113 fakt 8 listpagese bashkelidhur
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,087,808 2017-08-01 2017-08-02 25210780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga korrik 2017 plan 113 fakt 34 listpagese bashkelidhur
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 532,401 2017-08-01 2017-08-02 25410780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga korrik 2017 plan 113 fakt 10 listpagese bashkelidhur
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,317,512 2017-08-01 2017-08-02 25510780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga korrik 2017 plan 113 fakt 19 listpagese bashkelidhur
Ministria e Integrimit (3535) ELITE BAILIFF'S OFFICE Tirane 10,200 2017-07-17 2017-07-18 24210780012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1078001 Ministria e Integrimit,shlyerje vendim gjyqesor per E.Aliko, vendim nr 24 dt 30.1.17, komunik detyr 1183 dt 31.5.17, bordero 17.7.17
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 7,400 2017-07-17 2017-07-18 24410780012017 Sherbime telefonike 1078001 Ministria e Integrimit, celular qershor D.Cekani, ft nr 2078681562, dt 1.7.17
Ministria e Integrimit (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 80,580 2017-07-17 2017-07-18 24110780012017 Udhetim jashte shtetit 1078001 Ministria e Integrimit, bileta avioni D. Cekani, autorizim nr 1432/1 dt 30.6.17, ft oferte dt 30.6.17, ft nr 815 dt 30.6.17, seri 50439015, marreveshje kuader 1021 dt 10.5.17, kont nr 1432/2 dt 30.6.17
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 30,800 2017-07-17 2017-07-18 24310780012017 Sherbime telefonike 1078001 Ministria e Integrimit, celular qershor K.Gjosha, ft nr 2078681554, dt 1.7.17
Ministria e Integrimit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 9,596 2017-07-17 2017-07-18 23610780012017 Sherbime telefonike 1078001 Ministria e Integrimit, celular qershor E.Xhixho, ft nr 216949693 dt 1.7.17, abonenti 24891440862
Ministria e Integrimit (3535) FATMIRA SINANI Tirane 12,800 2017-07-17 2017-07-18 23810780012017 Shpenzime te tjera transporti 1078001 Ministria e Integrimit, larje automjeti qershor 2017, pv dt 17.2.17, UP nr 9 dt 17.2.17, ft oferte dt 21.2.17, kont nr 403 dt 23.2.17, ft nr 57 dt 30.6.17 seri 8143257
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave