Transaksion Thesari 2015-2017- Ministria e Integrimit (3535) (Mbi 1,141 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 454,418,058.00 1,141 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Ministria e Integrimit (3535) GENTIAN SHKULLAKU Tirane 186,000 2016-11-15 2016-11-16 34310780012016 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT sherbim fotografiew kont.16/2 dt.28.03.16 UP 16 dt.23.03.16 ftese 25.03.2016 nj.fit.25.03.2016 ft.038 dt.17.10.2016 serial 7839388
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 45,000 2016-11-15 2016-11-16 34410780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT pag tel K.Gjosha ft.tetor 2016
Ministria e Integrimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 37,061 2016-11-11 2016-11-14 33710780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT pag tel tetor 2016 ft.722701338 dt.01.11.2016
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 209,159 2016-11-11 2016-11-14 33610780012016 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E INTEGRIMIT dieta jashte vendit urdher 146 dt.10.11.2016 bordero 11.11.2016 aut.11.11.2016 1 eur me kurs 139.3 lek
Ministria e Integrimit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 17,358 2016-11-11 2016-11-14 33810780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT pag tel tetor 2016 ft.01.11.2016 serial 208154445
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 6,856 2016-11-11 2016-11-14 33910780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT pag tel tetor 2016 ft.000002076741178 dt.01.11.2016
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 6,981 2016-11-11 2016-11-14 34010780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT pag tel tetor 2016 ft.000002076813449 dt.01.11.2016
Ministria e Integrimit (3535) M Y R T O SECURITY Tirane 445,944 2016-11-10 2016-11-11 33310780012016 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MINISTRIA E INTEGRIMIT roje tetor 2016 kont.vazhdim 2/8 dt.20.06.2016 ft.1100 dt.31.10.2016 serial 39083859
Ministria e Integrimit (3535) AR & LO Tirane 70,840 2016-11-10 2016-11-11 33410780012016 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E INTEGRIMIT bileta avioni kont.472/1 dt.02.03.16 urdher 142 dt.13.10.16 ft.7014 dt.20.10.2016 serial 41604064
Ministria e Integrimit (3535) ALBA GLOBAL GROUP Tirane 2,205,504 2016-11-10 2016-11-11 33210780012016 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT perkthim legjislacioni BE UP 6 dt.09.06.16 urdher 6/1 dt.09.06.16 nj.fit.18.07.16 kont.1732 dt.28.07.2016 ft.972 dt.06.10.16 serial 40656022
Ministria e Integrimit (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 158,200 2016-11-10 2016-11-11 33510780012016 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E INTEGRIMIT bileta avioni kont.472/2 dt.02.03.16 shterse kont.472/4 dt.472/4 dt.07.03.16 urdher 129 dt.26.09.16 ftr.301 dt.27.09.2016 serial 41317156
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 73,046 2016-11-08 2016-11-09 32810780012016 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT pag rishikimi legjislacioni GentianSuli urdher 113 dt.19.09.16 pv 2 dt.10.10.16 nr.2055/4 dt.10.10.16 kont.2055/2 dt.26.09.2016 tetor 2016
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 83,280 2016-11-08 2016-11-09 33110780012016 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT pag rishikimi legjislacioni Gentian Suli urdher 120 dt.19.09.2016 pv 1 dt.17.10.16 nr.2062/4 dt.17.10.16 kont.2062/2 dt.03.10.16 tetor 2016
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 83,280 2016-11-08 2016-11-09 33010780012016 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT pag rishikimi legjislacioni Isida Shehu urdher 120 dt.19.09.16 pcv 1 dt.17.10.16 nr.2062/4 dt.17.10.16 vendim 1 dt.17.10.16 urdhe 1 dt. 14.05.2009 kont.2062/3 dt.03.10.16 tetor 2016
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 73,046 2016-11-08 2016-11-09 32910780012016 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT pag rishikimi legjislacioni urdher 113 dt.19.09.201 pcv 2 dt.10.10.16 nr.205/4 dt.10.10.16 vendim 2 dt.10.10.1 kont.2055/3 dt.26.09.16 tetor 2016
Ministria e Integrimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 48,210 2016-11-08 2016-11-08 32710780012016 Posta dhe sherbimi korrier MINISTRIA E INTEGRIMIT sherb poste tetror 2016 ft.209 dt.31.10.16 serial 34514149
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 279,279 2016-11-04 2016-11-04 32510780012016 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E INTEGRIMIT dieta jashte urdher 144 dt.02.11.16 aut,.04.11.2016 1 eur me kurs 139.5 lek
Ministria e Integrimit (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 212,995 2016-11-04 2016-11-04 325610780012016 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT pag tetor 2016 urdher 139 dt.11.10.16 aut.03.11.2016 kont.22.06.2016
Ministria e Integrimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 17,918 2016-11-02 2016-11-03 32410780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT pag tel shtator 2016 ft.722542010 dt.30.09.2016
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 12,750 2016-11-02 2016-11-03 32310780012016 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E INTEGRIMIT perfitim financiar E.Xhixho ligji 169 viti 2013 aut.01.11.2016
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,750 2016-11-02 2016-11-03 32210780012016 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E INTEGRIMIT perfitim financiar E.Cani ligji 169 viti 2013 aut.01.11.2016
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 38,389 2016-11-01 2016-11-01 31910780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga tetor 2016 nr pun 110/1
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,217,540 2016-11-01 2016-11-01 31610780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga tetor 2016 nr pun 110/20
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,738,393 2016-11-01 2016-11-01 31410780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga tetor 2016 nr pun 110/29
Ministria e Integrimit (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 20,000 2016-11-01 2016-11-01 32110780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Ndalese nga paga L.Qendro urdher nr 51 date 15.04.2016
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 454,202 2016-11-01 2016-11-01 31710780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga tetor 2016 nr pun 110/8
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 38,389 2016-11-01 2016-11-01 31810780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga tetor 2016 nr pun 110/1
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,723,154 2016-11-01 2016-11-01 32010780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga tetor 2016 nr pun 110/28
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 383,091 2016-11-01 2016-11-01 31510780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga tetor 2016 nr pun 110/7
Ministria e Integrimit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 155,425 2016-10-28 2016-10-31 31210780012016 Elektricitet 1078001 MINISTRIA E INTEGRIMIT energiji shtator 2016 kont.B11042 ft.644930693 dt.30.09.2016
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 9,322 2016-10-28 2016-10-31 31110780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT pag tel shtator 2016 ft.00000002076498217
Ministria e Integrimit (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 18,752 2016-10-28 2016-10-31 31010780012016 Sherbime te tjera 1078001 MINISTRIA E INTEGRIMIT larje xhamat kont.330 dt.15.02.16 ft.703 dt.29.09.16 serial 40664703
Ministria e Integrimit (3535) M Y R T O SECURITY Tirane 445,944 2016-10-28 2016-10-31 30910780012016 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MINISTRIA E INTEGRIMIT roje kont.2/8 dt.20.06.16 ft.930 dt.30.09.16 serial 39083689
Ministria e Integrimit (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 142,520 2016-10-25 2016-10-26 30810780012016 Udhetim jashte shtetit M-KMINISTRIA E INTEGRIMIT bileta udhetimi kont.kuader 472 dt.02.03.16; 472/2 dt.02.03.16 shtese 472/4 dt.07.03.163 ft.299dt.23.09.2016 serial 41317154
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 278,478 2016-10-24 2016-10-25 30710780012016 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E INTEGRIMIT mdieta jashte vendit urdher 137 dt.07.10.2016 bordero 24.10.2016 aut.24.10.2016 2.000 eur me kurs 139.1 lek
Ministria e Integrimit (3535) ERJON SARAÇI (L21428028P) Tirane 326,832 2016-10-24 2016-10-25 30610780012016 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT serbim auditimi dhe TVSh kont.granti 2014/351-844 dt.24.11.14 urdher 136 dt.04.10.2016 ft.15 dt.01.08.2016 serial 33989066
Ministria e Integrimit (3535) XHEKOSHPK Tirane 22,000 2016-10-21 2016-10-24 30510780012016 Shpenzime per pritje e percjellje MINISTRIA E INTEGRIMIT pritje percjellje urdher 131 t.04.10.16 program 04.10.2016 ft.519 dt.04.10.16 serial 3855622
Ministria e Integrimit (3535) PROJEKTI "ASISTENCA TEKNIKE IPA II CBC" Tirane 43,579 2016-10-20 2016-10-21 30410780012016 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT rimbursim TVSh urdher 140/1 dt.14.10.16 ft.01.04.16-06.05.16
Ministria e Integrimit (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 135,520 2016-10-18 2016-10-20 30310780012016 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E INTEGRIMIT bilete udhetimi uo nr 3 dayte 27.01.2016 njof fit 25.02.2016 urdher nr 125 date 21.09.2016 fat nr 298 date 22.09.2016 sr 41317153
Ministria e Integrimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 34,092 2016-10-17 2016-10-18 30110780012016 Posta dhe sherbimi korrier MINISTRIA E INTEGRIMIT abonim shtypi dites korrik shtator 2016 ft.428 ; 427 dt.12.10.2016
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave