Transaksion Thesari 2015-2017- Ministria e Integrimit (3535) (Mbi 1,141 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 454,418,058.00 1,141 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 45,000 2016-06-03 2016-06-06 14710780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT ,Celular Mars 2016 fat 01.04.2016 seria 1673372874
Ministria e Integrimit (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 20,000 2016-06-01 2016-06-01 14210780012016 Paga baze 600,MINISTRIA E INTEGRIMIT ,permb l qendro, urdher 51 d 15/4/16, urdh 2176 d 23/3/16, vend 8773 d 27/7/12
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,714,482 2016-06-01 2016-06-01 1371010780012016 Paga baze M-KMINISTRIA E INTEGRIMIT paga maj 2016, list pagese 2016, np 110/29
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 501,200 2016-06-01 2016-06-01 14010780012016 Paga baze 600,MINISTRIA E INTEGRIMIT ,paga maj 2016, list pagese 2016, np 110/10
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,743,650 2016-06-01 2016-06-01 13810780012016 Paga baze 600,MINISTRIA E INTEGRIMIT ,paga maj 2016, list pagese 2016, np 110/29
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 438,733 2016-06-01 2016-06-01 14110780012016 Paga baze 600,MINISTRIA E INTEGRIMIT ,paga maj 2016, list pagese 2016, np 110/8
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,271,113 2016-06-01 2016-06-01 13910780012016 Paga baze M-KMINISTRIA E INTEGRIMIT paga maj 2016, list pagese 2016, np 110/20
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 11,000 2016-05-31 2016-05-31 13610780012016 Udhetim i brendshem MINISTRIA E INTEGRIMIT dieta brenda vendit, bordero Maj 31.05.2016, aut. dt.31.05.2016
Ministria e Integrimit (3535) JUPITER GROUP Tirane 396,000 2016-05-26 2016-05-27 13310780012016 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri MINISTRIA E INTEGRIMITpajisje up 12.4.16 fo 27.4.16 ft 4.5.16 fh 4.5.16
Ministria e Integrimit (3535) START 2000 Tirane 304,800 2016-05-26 2016-05-27 13410780012016 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MINISTRIA E INTEGRIMIT sherbim roje kont ne vazhdim 21.01.2016 fat 1043 dt 23.05.2016 seria 31642371
Ministria e Integrimit (3535) ASLV Tirane 948,000 2016-05-24 2016-05-25 13210780012016 Shpenzime per pritje e percjellje MINISTRIA E INTEGRIMIT pritje up 5.5.16 fo 6.5.16 ft 11.5.16
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 127,117 2016-05-23 2016-05-23 13210780012016 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E INTEGRIMIT Dieta me jashte TERHEQUR 900 EURO ME KURS .141.1 sh 19.4.16 aut 23.5.16
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 45,000 2016-05-19 2016-05-19 13110780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT ,Cel prill 2016 seria 0000000167361212 dt 01.05.2016
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 12,750 2016-05-16 2016-05-17 12610780012016 Te tjera transferta tek individet 1078001 MINISTRIA E INTEGRIMIT Perfitim financiar Prill 2016 e.Xhixho muaji prill 2016
Ministria e Integrimit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 143,805 2016-05-16 2016-05-17 12810780012016 Sherbime te tjera 1078001 MINISTRIA E INTEGRIMIT Energjia fat shkurt 2016 dt.29.02.2016 fat 636618383 kodi i klientit TR1B080024110042 kont b110042
Ministria e Integrimit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 108,853 2016-05-16 2016-05-17 12510780012016 Sherbime te tjera 1078001 MINISTRIA E INTEGRIMIT Energjia Prill 2016 dt.30.04.2016 fat 639245177 kodi i klientit TR1B080024110042 kont b110042
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,750 2016-05-16 2016-05-17 12710780012016 Te tjera transferta tek individet 1078001 MINISTRIA E INTEGRIMIT Perfitim financiar Prill 2016E. Cani muaji prill 2016
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 153,000 2016-05-11 2016-05-12 12010780012016 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh MINISTRIA E INTEGRIMIT ,Pagesat qera mars 2016 kont 2385 dt 31.12.2015 bordero 06.05.2016 autorizim 06.05.2016 urdh.92/1 dt 23.12.2015 pv.30.12.2015
Ministria e Integrimit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 14,656 2016-05-11 2016-05-12 12410780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT ,Celular prill 2016 fat 01.05.2016 seria 208008133 regj. abon.24891440862
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 10,780 2016-05-11 2016-05-12 12310780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT ,Celular prill 2016 fat 01.05.2016 seria 1673530729
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 4,077 2016-05-11 2016-05-12 12210780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT ,Celular prill 2016 fat 01.05.2016 seria 1673612139
Ministria e Integrimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 49,050 2016-05-09 2016-05-10 11810780012016 Posta dhe sherbimi korrier MINISTRIA E INTEGRIMIT Sherbim postar prill 2016 fat 85 dt 30.04.2016 s 34514470
Ministria e Integrimit (3535) PROJEKTI "ASISTENCA TEKNIKE IPA II CBC" Tirane 125,118 2016-05-09 2016-05-10 11410780012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT ,PROJEKTI TVSH per ASISTENCA TEKNIKE IPA II CBC shqiperi Mali i Zi urdher 60 dt 03.05.2016 vkm1096 dt 26.12.2016 kont grant 265102 dt 24.08.2015 lista tvsh per prog.dt 01.10.2015-29.02.2016
Ministria e Integrimit (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 215,525 2016-05-09 2016-05-10 11910780012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga prill 2016 viktoria fonde b. financimi urdh 49 dt 13.04.2016 bordero prill 2016 kont 23.12.2014 sht.kont.2288 dt 23.12.2015 bordero
Ministria e Integrimit (3535) START 2000 Tirane 448,800 2016-05-09 2016-05-10 11510780012016 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MINISTRIA E INTEGRIMIT sherbim roje kont ne vazhdim 21.01.2016 fat 1040 dt 30.04.2016 seria 31642368
Ministria e Integrimit (3535) MAK ALBANIA Tirane 700,120 2016-05-09 2016-05-10 11710780012016 Shpenzime per pritje e percjellje MINISTRIA E INTEGRIMIT pritje percjellje fat 178245 dt 31.03.2016 seria 178245 urdh 37 dt 18.03.2016 prog.30.03.2016
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 458,918 2016-05-06 2016-05-09 11210780012016 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E INTEGRIMIT Dieta urdh 57 dt 29.04.2016 bordero 06.05.2016 autorizim 06.05.2016 kerk. valute 06.05.2016 3240 euro*141.5
Ministria e Integrimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 35,829 2016-05-03 2016-05-04 11110780012016 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT Posta janar mars 2016 fat 155 dt 19.04.2016 s 34523430 kont 05.01.2016 nr.2174/2
Ministria e Integrimit (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 20,000 2016-05-03 2016-05-04 11010780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Shlyerje detyrim financiar L.Hasanaj urdher 51 dt 15.04.2016 urdher 2176 dt 23.03.2016 vendimi 8773 dt 27.07.2012 bordero prill 2016
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,313,474 2016-05-03 2016-05-03 10810780012016 Shtese page per vjetersi ne pune MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga mars 2016 Bordero prill 2016 nr pun 104-20
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 483,079 2016-05-03 2016-05-03 10910780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga Prill 2016 Bordero prill 2016 nr pun 104-10
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,726,842 2016-05-03 2016-05-03 10610780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga Prill 2016 Bordero prill 2016 nr pun 104-29
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 418,981 2016-05-03 2016-05-03 10710780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga Prill 2016 Bordero prill 2016 nr pun 104-7
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,782,211 2016-05-03 2016-05-03 10510780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga Prill 2016 Bordero prill 2016 nr pun 104-29
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,750 2016-04-29 2016-04-29 10410780012016 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E INTEGRIMIT Perfitim financiar mars E.Cani 2016 autorizim 28.04.2016
Ministria e Integrimit (3535) INSTITUTI I MODELIMEVE NE BIZNES Tirane 32,250 2016-04-28 2016-04-29 10310780012016 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT Sherbim mirembajtje ALPHA kont 05.01.2016 fat 598 dt 12.04.2016 seria 33307048
Ministria e Integrimit (3535) GECI Tirane 423,920 2016-04-25 2016-04-25 10110780012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT Pagesa aktiviteti fonde e b. financim urdher 13 dt 10.02.2016 urdher 22 dt 18.02.2016 fat 4575 dt 18.02.2016 seria 31614575 fat 4649 dt 29.02.2016 seria 31614649
Ministria e Integrimit (3535) SUEN BRAÇELLARI Tirane 25,200 2016-04-25 2016-04-25 10210780012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT Pagesa aktivitet fondet te Fb.urdher 43 dt 31.03.2016 fat 21 dt 31.03.2016 s 6899710 Vkm.561 dt 03.07.2013 kont grant 2015 nr 356461
Ministria e Integrimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 1,543 2016-04-25 2016-04-25 10110780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT Telefoni fat shkurt 2016 01.03.2016 kodi 47003070045
Ministria e Integrimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 7,603 2016-04-21 2016-04-22 10010780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT Cel Eagle mars 2016 fat dt 01.04.2016 s 47003070045
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave