Transaksion Thesari 2015-2017- Ministria e Integrimit (3535) (Mbi 1,141 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 454,418,058.00 1,141 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 406,785 2016-04-20 2016-04-21 9910780012016 Sherbimet bankare MINISTRIA E INTEGRIMIT Dieta me jashte TERHEQUR 2876 EURO ME KURS 141.3 LEKE urdh.52 dt 19.04.2016 autorizim dt 120.04.2016 kerk per valute20.04.2016
Ministria e Integrimit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 135,254 2016-04-19 2016-04-20 9810780012016 Sherbime te tjera 1078001 MINISTRIA E INTEGRIMIT Energjia fat mars 2016 kodi tr1B080024110042 kont B110042
Ministria e Integrimit (3535) AEF BAILIFF SERVICE Tirane 500,000 2016-04-19 2016-04-20 9610780012016 Shpenzime gjyqesore 1078001 MINISTRIA E INTEGRIMIT Zbatim vendim gjyqesor B. Xhaci urdh48 dt 08.04.16 vend.107 dt 12.02.2015 bordero 18.04.2016
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 354,104 2016-04-18 2016-04-19 9710780012016 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E INTEGRIMIT Dieta me jasht urdh.28 dt 25.02.2016 urdher 39 dt 21.03.2016 urdh.50 dt 15.04.2016 bordero 18.04.2016 autorizim dt 18.04.2016 kerk per valute 18.04.2016
Ministria e Integrimit (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 216,248 2016-04-18 2016-04-18 9510780012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga mars 2016 viktoria fonde b.financimi ur.49 dt13.04.2016 autorizim 14.04.2016 bordero mars 2016 kont 23.12.2014 sht.kont.2288 dt.23.12.2015
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 200,000 2016-04-14 2016-04-15 9110780012016 Shpenzime gjyqesore MINISTRIA E INTEGRIMIT Zbatim vendim gjyqi R.Popescu urdh.47 dt 08.04.2016 vend. gjyqi 2434 dt 06.05.2015 bordero 12.04.2016 autorizim 12.04.2016
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 8,331 2016-04-14 2016-04-15 9310780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT Celular mars 2016 fat s0000001673372882 dt 01.04.2016
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 2,063 2016-04-14 2016-04-15 9210780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT Celular mars 2016 fat s0000001673289177dt 01.04.2016
Ministria e Integrimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 33,358 2016-04-14 2016-04-15 9410780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT Telefoni mars 2016 dt 31.03.2016 seria 721597684
Ministria e Integrimit (3535) AR & LO Tirane 173,000 2016-04-13 2016-04-14 8810780012016 Udhetim i brendshem MINISTRIA E INTEGRIMIT Bileta avioni urdh.4 dt 13.01.2016 up.2 dt 13.01.2016 ft.14.01.2016 fit.14.01.2016 fat 5772 dt 15.01.2016 s 30578822
Ministria e Integrimit (3535) ERJON SARAÇI (L21428028P) Tirane 332,136 2016-04-13 2016-04-14 8910780012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT Sherbim auditimi dhe tvsh projekti Shqip.Kosova urdher 40 dt 21.03.2016 fat 41 dt 23.03.2015 seria 86589397 kont grant 2014353-568 dt 18.12.2014
Ministria e Integrimit (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 37,100 2016-04-13 2016-04-14 9010780012016 Udhetim i brendshem MINISTRIA E INTEGRIMIT Bileta udhetimi urdh.2 dt 11.01.2016 up.1 dt 11.01.2016 ft.12.01.2016 fit.12.01.2016 fat 6 dt 12.01.2016 s 9458288
Ministria e Integrimit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 11,311 2016-04-13 2016-04-13 8710780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Cel Vodafone Mars 2016, Erisa Xhixho, fat seri nr.167177860, abon 24891440862, dt.01.04.2016
Ministria e Integrimit (3535) ANORIA Tirane 106,800 2016-04-13 2016-04-13 8610780012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT Bl grila per dritare, UP nr.5, dt.01.02.2016, ft.of.dt.03.02.2016, P-V dt.22.03.2016, P-V dt.11.02.2016, Nj.fit. dt.07.02.2016, fat nr.5, dt.11.02.2016, seri 23262219, FH nr.3, dt.11.02.2016
Ministria e Integrimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 27,780 2016-04-11 2016-04-11 8010780012016 Posta dhe sherbimi korrier MINISTRIA E INTEGRIMIT Posta mars 2016 fat 47 dt 31.03.2016 s 26961430 kont ne vazhdim dt 16.06.2014
Ministria e Integrimit (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 238,000 2016-04-11 2016-04-11 7910780012016 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E INTEGRIMIT Bileta avioni up.14 dt 18.02.2016 ft. of.23.02.2016 urdher 19 dt 17.02.2016 fit.22.02.2016 fat 73 dt 17.03.2016 seria 8924329
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 156,246 2016-04-08 2016-04-08 8110780012016 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E INTEGRIMIT Dieta jashte vendit urdher 46 dt 07.04.2016 bordero 08.04.2016 autoriz.08.04.2016 kerk. valute 08.04.2016 1100 euro*141.9
Ministria e Integrimit (3535) START 2000 Tirane 1,046,400 2016-04-06 2016-04-07 7010780012016 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MINISTRIA E INTEGRIMIT Sherbim roje up.1/1 dt18.01.2016 kont 21.01.16-21.05.2016 fat 1013,1920,1932,s 13611791,13611798,31642360 fit.15.02.2016
Ministria e Integrimit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 8,150 2016-04-07 2016-04-07 6810780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT Cel. vodafone e.xhixho fat shkurt 2016 dt 01.03.2016 s 167153125 abon.24891440862
Ministria e Integrimit (3535) MC NETWORKING Tirane 36,000 2016-04-07 2016-04-07 7810780012016 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT Poste pune dhe interneti up.04 dt 01.02.2016 ft.of.03.02.2016 ref.22665222016 fit.08.02.2016 fat 330 dt 21.03.2016 s 32580141
Ministria e Integrimit (3535) ELDI QAFMOLLA Tirane 416,000 2016-04-07 2016-04-07 7410780012016 Kancelari MINISTRIA E INTEGRIMIT Kancelari up.16 dt 23.02.2016 ft.of.15.03.2016 ref.281750311 fit.15.03.2016 pv.20.03.2016 fat258dt.21.03.2016 s 3280933 fh4,5,6dt.21.03.2016 dt
Ministria e Integrimit (3535) BLEDI LOÇI Tirane 89,760 2016-04-07 2016-04-07 7210780012016 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT Materiale pastrimi up.6 dt 01.02.2016 pv.23.03.2016 ft. of.03.02.2016 fit.2267702022016 fat 96 dt 10.02.2016 s 21869099 fh.1,2 dt 10.02.2016
Ministria e Integrimit (3535) MITAT LIKA Tirane 300,000 2016-04-07 2016-04-07 7110780012016 Pjese kembimi, goma dhe bateri MINISTRIA E INTEGRIMIT Pjese kembimi AA 243JB up.13 dt 17.02.2016 pv.09.02.2016 ft. of.22.02.2016 fit.23.02.2016 fat 228 dt 04.03.2016 s 29235079 fh. 3 dt 04.03.2016
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 353,864 2016-04-07 2016-04-07 6710780012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga ekspert A.Dekovi nga f.b.financimi urdh27 dt 25.02.2016 vkm1096 dt 26.12.13 kont grant 2015/365102 dt 14.08.2015 bordero 04.04.2016 autorizim 04.04.2016
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 12,750 2016-04-06 2016-04-06 7710780012016 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E INTEGRIMIT Perfitim financiar mars 2016 E. Cani ligji 169 autorizim 05.04.2016
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 12,750 2016-04-06 2016-04-06 7610780012016 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E INTEGRIMIT Perfitim financiar mars 2016 E. xhixho ligji 169 autorizim 05.04.2016
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 181,132 2016-04-01 2016-04-01 6110780012016 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E INTEGRIMIT Dieta jashte vendit urdh 42 dt 31.03.2016 bordero 31.03.2016 autorizim 31.03.2016 kerk. valute 31.03.2016 1277 euro*141.7
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,796,810 2016-04-01 2016-04-01 6210780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga bordero mars 2016 nr pun 104-30
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,310,425 2016-04-01 2016-04-01 6510780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga bordero mars 2016 nr pun 104-20
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,748,159 2016-04-01 2016-04-01 6310780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga bordero mars 2016 nr pun 104-29
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 485,589 2016-04-01 2016-04-01 6610780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga bordero mars 2016 nr pun 104-10
Ministria e Integrimit (3535) "DIPLOMAT H Y " Tirane 69,385 2016-04-01 2016-04-01 6010780012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT Shpenzime trajnimi kosto b. financimi urdh.32 dt 26.02.16 fat 454 dt 16.02.2016 s 31477454 prog.16.02.2016 kont grant 2014353568 dt 18.12.2014 pv.29.02.2016 rap.dhjetor shkurt 2016
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 413,471 2016-04-01 2016-04-01 6410780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga bordero mars 2016 nr pun 104-7
Ministria e Integrimit (3535) GECI Tirane 1,537,628 2016-03-21 2016-03-23 5910780012016 Shpenzime per pritje e percjellje MINISTRIA E INTEGRIMIT Pritje percjellje urdh.17 dt 17.02.2016 urdh 18 dt 17.02.2016 program 03.03.2016 prog.10.03.2016 fat 4676 dt 04.03.2016 s 31614676 fat 4712 dt 11.03.2016 s 31614712
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 5,949 2016-03-16 2016-03-17 5810780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT Lik telefoni fat 00000001673133680
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 25,513 2016-03-16 2016-03-17 5710780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT Lik telefoni fat 0000000167313367 K.Gjosha
Ministria e Integrimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 5,175 2016-03-16 2016-03-17 5610780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT Lik telefoni E. Elezi fat 01.03.2016 seria 000000164832694 kl 470004478506
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,500 2016-03-11 2016-03-15 5310780012016 Udhetim i brendshem MINISTRIA E INTEGRIMIT Dieta b.vendit Z.Llambro, Urdh nr.29, dt.25.02.2016, Bord.dt.10.03.2016, Autorizim dt.10.03.2016
Ministria e Integrimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 32,214 2016-03-15 2016-03-15 5210780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT telefoni shkurt 2016 fat shkurt 29.02.2016 seria 721435166
Ministria e Integrimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 16,034 2016-03-09 2016-03-10 5010780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Telefoni janar 2016 S.Zotaj janar 2016 dt.01.02.2016 kodi 47003070045
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave