Transaksion Thesari 2015-2017- Ministria e Integrimit (3535) (Mbi 1,141 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 454,418,058.00 1,141 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Ministria e Integrimit (3535) Elton Murrja Tirane 42,000 2015-12-30 2015-12-31 46210780012015 Shpenzime te tjera transporti Ministria Integrimit Lavazh auto njof. anull dt.19.02.15 ft.of.19.02.15 ref.8465502182015 dt 18.02.2015 pv.217 dt 25.02.15 fit.26.02.15 fat 77 dt 30.12.2015 s8110330
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 358,386 2015-12-30 2015-12-31 46910780012015 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Ministria Integrimit Paga F.b.Financim dhjetor 2015 urdh136 dt 03.11.15 vkm 1096 dt 26.12.13 kont grant 365102 dt 24.08.15 kont 1840,1841,1842,1843,1844 dt 27.10.15 bordero dhjetor 2015 autorizim 30.12.2015
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 351,601 2015-12-30 2015-12-31 47010780012015 Udhetim jashte shtetit Ministria Integrimit cek dieta jashte vendit u.149 dt 26.11.2015 u147 dt 26.11.2015 u.153 dt 02.12.15 ur.143 dt 18.11.2015 bordero dhjetor 2015 autorizim 30.12.2015 valute 30.12.2015 2500 euro *140.5
Ministria e Integrimit (3535) NAZERI - 2000 Tirane 434,272 2015-12-31 2015-12-31 46110780012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Min Integrimit Sherbim Roje dhjetor 2015 kont ne vazhdim 11/9 dt 21.09.2015 fat 3060 dt 31.12.2015 s 29962073
Ministria e Integrimit (3535) PETRAQ PECANI Tirane 17,400 2015-12-30 2015-12-31 46810780012015 Sherbime te tjera Ministria Integrimit Shpenzime per telajo UR.162 dt 03.12.2015 pv. per vlerat 100000 fat 323 dt 03.12.2015 s 19172059 fh nr 31 dt 03.12.2015
Ministria e Integrimit (3535) ALEKSANDER ASIMI Tirane 31,660 2015-12-29 2015-12-30 45910780012014 Sherbime te tjera Min Integrimit Furnizim me lule dhjetor 2015 up.31 dt 07.05.2015 ft. of.11.05.2015 seria 96383-05-08-2015 dt 08.05.2015 fit.03.06.2015fat48 dt 16.12.2015 s 27960748 fh32 dt 16.12.2015
Ministria e Integrimit (3535) ASISTENCA TEKNIKE IPA ADRIATIK Tirane 10,890,016 2015-12-29 2015-12-30 46010780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Integrimit Pagese per IPA Adriatic 2007-2013 urdher 192 dt 29.12.2015 memo situacion 15.12.2015 VKM 282 dt 14.05.2014 marreveshje IPA Adriatic CBC 2007-2013 dt.27.07.2011 preventiv bashkengjitur
Ministria e Integrimit (3535) EURO OFFICE Tirane 110,400 2015-12-29 2015-12-30 45510780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Integrimit Paisje zyre Up.69 dt 22.12.2015 pv. nr 69/1 dt 22.12.2015 fat 195934336 dt 22.12.2015 s 195934336 fh nr 36 dt 22.12.2015
Ministria e Integrimit (3535) ALBA GLOBAL GROUP Tirane 8,994,294 2015-12-29 2015-12-30 45710780012014 Sherbime te tjera Min Integrimit Perkthim Legjislacion BE urdh.8/1 dt 17.03.2015 ref.883710317 dt 17.03.2015 fit.06.05.2015 kont 8/5 dt 04.06.2015 fat 794 dt 10.12.2015 s27441544 fat808 dt 23.12.2015s 27476358
Ministria e Integrimit (3535) PROJEKTI "ASISTENCA TEKNIKE IPA II CBC" Tirane 80,092 2015-12-24 2015-12-28 45210780012015 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Integrimit TVSH per programin IPA Shqiperi-Mal i zi urdher 159 dt 03.12.2015 VKM 381 dt 06.06.2015 kont grantit 2014/348293 permbledhese e faturave nentor 2014 shtator 2015
Ministria e Integrimit (3535) B R A T I Tirane 117,000 2015-12-24 2015-12-28 45210780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Integrimit Rikonstruksion parmake shkallesh up.05 dt 29.01.15 pv.dt.29.01.2015 fat 313 dt 11.11.2015 seria 26844519 fh22 dt 11.11.2015 shk2092 dt 02.12.2015
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 78,478 2015-12-23 2015-12-24 45110780012015 Sherbimet bankare Ministria Integrimit Dieta jashte vendit urdher 132 dt 21.10.2015 urdher 143 dt 18.11.2015 bordero dhjetor 2015 autorizim 23.12.2015 kerkesa per valute 23.12.2015
Ministria e Integrimit (3535) ITRAVEL-ALBANIA EXPRESS Tirane 141,680 2015-12-24 2015-12-24 45010780012014 Udhetim i brendshem Min Integrimit Biletat avioni urdher 140 dt 12.11.2015 up.60 dt 18.11.2015 ft.of.19.11.2015 ref.1583911182015 fitudt.19.11.2015 fat 108 dt.20.11.2015 seria 125809128
Ministria e Integrimit (3535) AR & LO Tirane 66,500 2015-12-22 2015-12-23 44910780012015 Udhetim i brendshem Ministria Integrimit Bileta avioni urdh.184 dt 14.12.2015 up.67 dt 14.12.2015 ft.15.12.2015 fit.15.12.2015 fat5649 dt 16.12.2015 s26698399
Ministria e Integrimit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,795 2015-12-17 2015-12-18 43310780012015 Sherbime telefonike Min Integrimit telefoni fatura 01.12.2015 seria 24891440862 seria 167080721
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 24,645 2015-12-17 2015-12-18 44710780012015 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Ministria Integrimit Dieta jashte vendit nga kosto B.financimi Shqiperi -Mali i zi urdher 182 dt14.12.15 vkm1096 dt 26.12.2013 kont grant 2015 365-102 dt 24.08.2015 shk1462/1 prot25.08.2015 bordero 16.12.2015 autorizim 16.12.2015
Ministria e Integrimit (3535) AR & LO Tirane 98,100 2015-12-17 2015-12-18 44010780012015 Udhetim i brendshem Ministria Integrimit Bileta avioni Xh.Elezi urdher 149 dt 26.11.2015 up62 dt02.12.2015 ft.04.12.2015 ref.17903-12-03-15dt 03.12.2015 fit.07.12.2015 fat5616 dt08.12.2015 s26698366
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 14,935 2015-12-17 2015-12-18 44610780012015 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Ministria Integrimit Dieta jashte vendit nga k.b.financimit E.Zaka urdher 156 dt 02.12.2015 VKM 1096 dt 26.12.2015 kont grant265-102 2015 dt 24.08.2015 shkr8423/1 dt 09.12.2015 bordero 16.12.2015 autorizim 16.12.2015
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 4,431 2015-12-17 2015-12-18 43210780012015 Sherbime telefonike Min Integrimit cel fat nentor 2015 D.Cekani fat nentor 2015 s 00000001672368493 dt 01.12.2015
Ministria e Integrimit (3535) AMBASADA AUSTRIAKE Tirane 1,049,950 2015-12-17 2015-12-18 44410780012015 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Ministria Integrimit TVSH per PPF korrik-dhjetor 2015urdher 2225 dt 16.12.2015 kerkese liste preventiv prot.2171 dt 10.12.2015 per rimbusim
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 91,330 2015-12-17 2015-12-18 44810780012015 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Ministria Integrimit sherbim perkthimi nga F.b.financimit urdh181 dt14.12.2015 urdh134 dt23.10.2015 kont 2015-365-102 dt24.08.15 pv.1818/1 dt 25.11.2015 vkm.1096 dt26.12.13 bordero dhjetor 2015 autorizim dhjetor 2015
Ministria e Integrimit (3535) ELITE BAILIFF'S OFFICE Tirane 127,265 2015-12-17 2015-12-18 44210780012014 Karburant dhe vaj Min Integrimit paga zbatim vendim gjyqesor kesti i 2te per Besa Fejzo urdher 54 dt 27.04.2015 vendimi 3766 dt 25.03.2015 nr 5509 dt 08.10.2014 vend.ekz.519 dt 18.03.2015 autorizim bordero dhjetor
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 102,507 2015-12-17 2015-12-18 44510780012015 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Ministria Integrimit Dieta jashte vendit nga kosto B.financimi urdher 156 dt 02.12.2015 VKM1096 dt 26.12.2013 kont grant.2015 365-102 dt 24.08.2015 bordero 16.12.2015 autorizim 16.12.2015
Ministria e Integrimit (3535) NAZERI - 2000 Tirane 434,272 2015-12-17 2015-12-18 43910780012015 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Ministria Integrimit Sherbim roje kont ne vazhdim 475/1 dt.13.07.2015 vendimi KPP 475/2015 fat2889dt.30.11.2015 seria 29203871
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 13,940 2015-12-17 2015-12-18 43710780012015 Udhetim i brendshem Ministria Integrimit Dieta brenda vendit R.Lulo urdher 142 dt 18.11.2015 urdher 100 dt 21.07.2015 bordero 14.12.2015 autorizim 16.12.2015
Ministria e Integrimit (3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 70,840 2015-12-17 2015-12-18 44110780012015 Udhetim jashte shtetit Ministria Integrimit Bileta Gjosha,Cekani up.152 dt 02.12.2015 up.63 dt02.12.2015 ft.of.04.12.2015 ref.1787512032015 dt 03.12.2015 fit.04.12.2015 fat 256 dt 04.12.2015 seria 8115381
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 26,152 2015-12-17 2015-12-17 43410780012015 Sherbime telefonike Min Integrimit cel fat Nentor 2015 K.Gjosha seria 0000001672368485 dt 01.12.2015
Ministria e Integrimit (3535) AR & LO Tirane 495,250 2015-12-17 2015-12-17 44310780012015 Udhetim i brendshem Ministria Integrimit Bileta avioni up.164 dt 07.12.2015 up66dt.07.12.2015 ft.10.12.2015ref.1862612092015 dt.09.12.2015 fit.10.12.2015 fat5629 dt.11.12.2015 seria 26698379
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 294,450 2015-12-17 2015-12-17 43510780012015 Sherbime te tjera Ministria Integrimit perkthim legjislacioni per V.Vokrri,I.Shehu ,urdher 131 dt 20.10.15 kont 20.10.2015pv2dt.30.10.2015 udhezim 1dt.21.07.15 vkm119 dt07.03.2007 autorizim , bordero dhjetor 2015
Ministria e Integrimit (3535) ALEKSANDER ASIMI Tirane 31,660 2015-12-17 2015-12-17 43610780012014 Sherbime te tjera Min Integrimit Furnizim lule tetor 2015 up.31 dt 07.05.2015 ft. of.11.05.2015 ref.963830508.2015 dt 08.05.2015 fit.03.06.2015 fat 33 dt 01.12.2015 s 27960733fh30 dt 01.12.2015
Ministria e Integrimit (3535) ALBA GLOBAL GROUP Tirane 5,066,712 2015-12-15 2015-12-16 42910780012015 Sherbime te tjera Ministria Integrimit Perkthim legjislacioni BE urdher 8/1 dt 17.03.2015 kont ne vazhdim 8/5 dt 04.06.2015 fat 758 dt 04.11.2015 seria 27441508 fat 778 dt 26.11.2015 seria 27441528
Ministria e Integrimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 39,780 2015-12-15 2015-12-16 42810780012015 Posta dhe sherbimi korrier Min Integrimit sherbim posta tetor dhjetor 2015 fat599,600 dt 10.12.2015 seria 20562403,20562404
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 204,000 2015-12-15 2015-12-16 42910780012015 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Ministria Integrimit pagesa marrje qera mbajtur tatim ne burim urdher 92 dt 01.07.15 pv.20.07.15 ligji 7850 dt 29.07.94 skk.327/1 dt 09.03.15 nr 893 dt 24.02.15 VKM nr 560 dt 16.08.06 kont 1192/1 dt 30.07.15 bordero14.12.2015 aut.14.12.15
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 134,885 2015-12-11 2015-12-14 42710780012015 Udhetim jashte shtetit Min Integrimit Dieta jashte vendit Xhilaga ,Serbo,Marenglen urdher 137 dt05.11.2015 urdher 143 dt 18.11.2015 urdher 140 dt 12.11.2015 bordero11.12.2015 autorizim 11.12.2015 kerk. valute 11.12.2015
Ministria e Integrimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 12,674 2015-12-11 2015-12-14 42510780012015 Paga baze Ministria Integrimit Lik telefon nentor 2015G.Elezi fatura nentor 2015 dt 01.12.2015 seria 0000016475493 klienti 470004478506
Ministria e Integrimit (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 18,000 2015-12-11 2015-12-14 42310780012015 Sherbime te tjera Ministria Integrimit Blerje uje Lajthiza up.61 dt 24.11.2015 ft. of.27.11.2015 ref.1717511262015 dt 27.11.2015 fit.27.11.2015 fat 17936 dt 01.12.2015 seria 20876136 fh.29 dt 01.12.2015
Ministria e Integrimit (3535) AMBASADA AUSTRIAKE Tirane 1,348,074 2015-12-11 2015-12-14 42110780012015 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Ministria Integrimit TVSH per PPF dhjetor korrik 2015urdher 176 dt 07.12.2015 kerkese preventiv per rimbursim prot.1404 dt 04.08.2015 shkresa miratim rimbursim 15570/1 dt 13.11.2015
Ministria e Integrimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 32,422 2015-12-11 2015-12-14 42410780012015 Sherbime telefonike Ministria e Integrimit Telefoni nentor 2015 30.11.2015 seria 720949328
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 618,918 2015-12-11 2015-12-14 42610780012015 Udhetim jashte shtetit Min Integrimit Dieta jashte vendit Gjosha,Angjeli,Mici,Llambro urdher 164 dt 07.12.2015 bordero 11.12.2015 autorizim 11.12.2015 kerkese valute 11.12.2015 4382 euro*141.1
Ministria e Integrimit (3535) EURO-SD Tirane 30,000 2015-12-09 2015-12-10 41910780012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Min Integrimit Transport dhe zhvendosje up.48 dt 31.07.2015 formulari nr 5 dt 01.08.2015 fat38 dt 10.09.2015 seria 01303888
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave