Transaksion Thesari 2015-2017- Ministria e Integrimit (3535) (Mbi 1,141 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 454,418,058.00 1,141 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Ministria e Integrimit (3535) EURO-SD Tirane 12,000 2015-12-09 2015-12-10 41310780012015 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Min Integrimit Riparim difekti pv. emergjence dt 27.08.2015 fat 36 dt 07.09.2015 seria 01303885 shkresa nr 2092 dt 02.12.2015
Ministria e Integrimit (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,998,127 2015-12-09 2015-12-10 42010780012014 Karburant dhe vaj Min Integrimit benzine dhe nafte up.13 dt 03.03.2015 fit.13/10 dt 08.05.2015 form.of.20.04.2015 dt 20.04.2015 kont 911/1 dt 23.10.2015 fat 16 dt.10.11.2015 s24192666 fh. nr 28 10.11.2015
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 351,180 2015-12-09 2015-12-09 42110780012015 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Ministria Integrimit Paga f.b.financimi nentor 2015 urdher 136 dt 03.11.2015 vkm1096 dt 26.12.2012 kont 265102 dt 24.08.2015 kont 1740,1841,1842,1843,1844 dt 27.10.2015 autorizim 08.12.2015
Ministria e Integrimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 8,186 2015-12-09 2015-12-09 42310780012015 Paga baze Ministria Integrimit Lik telefon kl 178374666 fatura nentor 2015 dt 01.11.2015 klienti 178374666
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 11,000 2015-12-09 2015-12-09 42210780012015 Udhetim i brendshem Ministria Integrimit Diete brenda vendit Z.Llambro bordero 09.12.2015 autorizim dhjetor 2015
Ministria e Integrimit (3535) AR & LO Tirane 43,186 2015-12-07 2015-12-09 41610780012015 Udhetim i brendshem MINISTRIA INTEGRIMIT Lik bileta avioni pv 4 dt 18.03.2015 urdh 35/1 dt 18.03.2015 fat 4623 seri 20683373 shkr 2092
Ministria e Integrimit (3535) ERJON SARAÇI (L21428028P) Tirane 334,224 2015-12-07 2015-12-09 41810780012015 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Integrimit Sherbim auditim TVSH projekti Shqiperi Maqedoni urdher 150dt.01.12.2015 fat25dt.03.11.15 seria 86589380 kont 348293 dt 09.09.15 VKM 381 dt 06.06.12
Ministria e Integrimit (3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 76,300 2015-12-07 2015-12-09 41510780012014 Udhetim jashte shtetit Min Integrimit Bileta avioni urdh.122 dt 08.10.2015 up.54 dt 13.10.15 fit.16.10.2015 fat 207 dt 15.10.2015 seria 8115282
Ministria e Integrimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 33,890 2015-12-07 2015-12-09 41110780012015 Posta dhe sherbimi korrier MINISTRIA INTEGRIMIT Lik posta fat 16489189 nr 216
Ministria e Integrimit (3535) GECI Tirane 494,456 2015-12-07 2015-12-09 41010780012015 Shpenzime per pritje e percjellje MINISTRIA INTEGRIMIT Lik pritje percjellje program 26.11.2015 urdh 138 fat 28597557 nr 7557
Ministria e Integrimit (3535) GECI Tirane 296,520 2015-12-07 2015-12-09 41410780012015 Shpenzime per pritje e percjellje MINISTRIA INTEGRIMIT Lik pritje program 24.11.2015 urdh 145 dt 23.11.2015 fat 7537 seri 28597537
Ministria e Integrimit (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 28,400 2015-12-04 2015-12-04 40510780012015 Udhetim i brendshem MINISTRIA INTEGRIMIT bILETA AVIONI URDHER 139 DT 06.11.15 UP.59 DT 11.11.15 FT.OF.12.11.2015 REF.1496711111DT.11.11.2015 FIT.11.11.2015 FAT 415 DT 13.11.2015 SERIA 8603782
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 112,993 2015-12-03 2015-12-03 40810780012015 Sherbimet bankare Min Integrimit Shpenzime dieta jashte vendit Elezi, Xhezo Bruksel, urdher 149 dt 26.11.2015 bordero 3.12.2015 kerkese valute 3.12.2015 autorizim 3.12.2015, 800 euro*141.1
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 86,722 2015-12-03 2015-12-03 40710780012015 Udhetim jashte shtetit Min Integrimit Shpenzime dieta jashte vendit Gjosha,Cekani Bolonja urdher 152 dt 02.12.2015 bordero 3.12.2015 kerkese valute 3.12.2015 autorizim 3.12.2015 489 euro*141.1
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 35,325 2015-12-03 2015-12-03 40610780012015 Udhetim jashte shtetit Min Integrimit Shpenzime dieta jashte vendit Hidri,Cekani Rome urdher 127 dt 15.10.2015 bordero 3.12.2015 kerkese valute 3.12.2015 autorizim 3.12.2015 489 euro*141.1
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,009,685 2015-12-02 2015-12-03 40410780012015 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Integrimit Pagesa kuota b.financimi IPA prog See urdh.129 dt 15.10.15 ligj.10335 dt 14.10.10 vkm921 dt 19.12.12 marreveshje SEE-TA/24 shkr.1160 dt 24.06.2015 kerkesa transferte 02.12.2015
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,647,572 2015-12-01 2015-12-02 39910780012015 Shtese page per vjetersi ne pune Min Integrimit Paga nentor 2015 bordero nr.pun 104-26
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 535,070 2015-12-01 2015-12-02 40310780012015 Shtese page per vjetersi ne pune Min Integrimit Paga nentor 2015 bordero nr.pun 104-11
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,409,597 2015-12-01 2015-12-02 40010780012015 Paga baze Min Integrimit Paga nentor 2015 bordero nr.pun 104-23
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 12,750 2015-12-02 2015-12-02 40410780012015 Te tjera transferta tek individet Min Integrimit Perfitim financiar nentor per G.Elezi bordero nentor autorizim nentor 2015
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 12,750 2015-12-02 2015-12-02 40510780012015 Te tjera transferta tek individet Min Integrimit Perfitim financiar nentor per E.Xhixho bordero nentor autorizim nentor 2015
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 248,813 2015-12-01 2015-12-02 40110780012015 Paga baze Min Integrimit Paga nentor 2015 bordero nr.pun 104-6
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,415,386 2015-12-01 2015-12-02 40210780012015 Paga baze Min Integrimit Paga nentor 2015 bordero nr.pun 104-11
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 438,777 2015-11-27 2015-12-01 39810780012015 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Integrimit TVSH per SMEI III periudha gusht -tetor 2013 urdher 103 dt 10.07.2014 kerkese lista per rimbursim 24.12.2013
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 122,218 2015-11-26 2015-11-27 39410780012015 Sherbime te tjera Ministria Integrimit Sairud Spahia perkthim legjislacion urdher 103dt.27.08.15 kont 01.09.2015 pv.1487/3dt.07.10.2015 udhezimi 1,2dt.dt.21.07.2015,14.05.2009 vkmnr.119 dt 07.03.2007 bord.25.11.2015 autoriz.dt.26.11.2015
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 122,218 2015-11-26 2015-11-27 39510780012015 Sherbime te tjera Ministria Integrimit Valentina Vokrri urdh.103 dt 27.08.2015 kont 01.09.2015 nr prot.1487/1 dt 01.09.2015 pv.1487/3 dt 07.10.2015 udhez.1,2 dt14.05.09,21.07.15 vkm119 dt 07.03.07 bordero25.11.15 autoriz.26.11.15
Ministria e Integrimit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 200,106 2015-11-27 2015-11-27 39910780012015 Elektricitet 1078001 Ministria Integrimit Lik energji kontr B110042 kod kl TR1B080024110042 fat 631217426
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,500 2015-11-26 2015-11-27 39610780012015 Udhetim i brendshem Ministria Integrimit Dieta brenda vendit M.Lutaj urdher 76 dt 01.06.2015 bordero 25.11.2015 autorizim 26.11.2015
Ministria e Integrimit (3535) ELDA DEDJA(L21401024J) Tirane 39,000 2015-11-25 2015-11-26 39310780012015 Sherbime te tjera Ministria Integrimit Shpenzime operative te paparashkueshme up.60dt.27.05.2013 ft.of27.05.2013pv.10.06.2013 njof.fit.dt.10.06.2013 fat 44dt.10.06.2013seria0004339fh.nr.39dt.10.06.2013
Ministria e Integrimit (3535) ELITE BAILIFF'S OFFICE Tirane 240,624 2015-11-24 2015-11-25 39010780012015 Sherbime te tjera Min Integrimit Paga zbatim vendim gjyqesor B.Fejzo dhe detyrime permbarimore urdher 54dt.27.04.15 vend.3766 dt.25.03.15 nr.5509dt.08.10.14 ekz.13.03.15 udhez.1dt 04.06.2014 autoriz.24.11.15 bordero 24.11.15
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 348,171 2015-11-24 2015-11-25 39210780012015 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Integrimit Paga nga F.b.financimit tetor 2015 urdh.136dt.03.11.15 vkm1096kont.2015/365102dt.24.08.2015 kont 1840,1841,1842,1843,1844dt.27.10.2015 bordero tetor 2015 autorizim 24.11.2015
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 130,938 2015-11-23 2015-11-24 38810780012015 Sherbimet bankare Min Integrimit Cek Dieta jashte vendit Visha,Xhaxhiu,Lutaj urdher 143 dt 18.11.2015 bordero 23.11.2015 autorizim 23.11.2015 kerk. valute 23.11.2015 935 euro*139.9
Ministria e Integrimit (3535) GECI Tirane 487,721 2015-11-20 2015-11-20 38710180012015 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria Integrimit Lik pritje percjellje urdher 116 dt 30.09.2015 fat 25176274 nr 6274
Ministria e Integrimit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 28,710 2015-11-18 2015-11-19 38210780012015 Sherbime telefonike Min Integrimit telefoni fatura 01.05.2015 seria 123751725 abonenti 24891440862
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 9,093 2015-11-19 2015-11-19 38510780012015 Sherbimet bankare Min Integrimit Dieta me jasht urdher 123 dt 12.11.2015 bordero 19.11.2015 kerkese per valut19.11.2015 autorizim 19.11.2015 64 euro*141.3
Ministria e Integrimit (3535) ALBA GLOBAL GROUP Tirane 1,753,920 2015-11-18 2015-11-19 37810780012015 Sherbime te tjera Min Integrimit perkthim legjislacioni BE urdher 8/1 dt 17.03.2015 ref.883710317 dt.17.03.2015 fit.06.05.2015 kont 8/5 dt 04.06.2015 fat 733 dt 08.10.2015 seria 21289933
Ministria e Integrimit (3535) GECI Tirane 565,757 2015-11-18 2015-11-19 38310780012015 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria Integrimit Pritje Percjellje urdher 106 dt 15.09.2015 prog.16.09.2015 fat 6257 dt 21.10.2015 seria 25176257
Ministria e Integrimit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 12,400 2015-11-18 2015-11-19 37910780012015 Paga baze Min Integrimit telefoni fatura 01.11.2015 seria 167056859 abonenti 24891440862
Ministria e Integrimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 33,895 2015-11-18 2015-11-19 38010780012015 Sherbime telefonike Ministria e Integrimit Telefoni tetor fiks 2015 dt 31.10.2015 seria 720791277
Ministria e Integrimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 6,931 2015-11-18 2015-11-19 38110180012015 Sherbime telefonike Ministria Integrimit Lik telefon kl 470004478506 dt 01.10.2015
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave