Transaksion Thesari 2015-2017- Ministria e Integrimit (3535) (Mbi 1,141 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 454,418,058.00 1,141 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Ministria e Integrimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 59,590 2016-03-09 2016-03-10 5110780012016 Posta dhe sherbimi korrier MINISTRIA E INTEGRIMIT Sherbimi postar Shkurt 2016 fat43 dt 29.02.2016 seri 26961426 kont dt.16.06.2014
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 12,750 2016-03-02 2016-03-03 4710780012016 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E INTEGRIMIT perfitim financiar shkurt 2016 E.Xhixho ligji 169 autorizim 01.03.2016
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,000 2016-03-02 2016-03-03 4910780012016 Udhetim i brendshem MINISTRIA E INTEGRIMIT Dieta brenda vendit Z. Llambro urdh.11 dt 04.02.2016 bord.01.03.2016 autoriz.01.03.2016
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 12,750 2016-03-02 2016-03-03 4810780012016 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E INTEGRIMIT perfitim financiar shkurt 2016 G.Elezi ligji 169 autorizim 01.03.2016
Ministria e Integrimit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,492 2016-03-01 2016-03-01 4110780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT Vodafone E.Xhixho fat janar 2016 25.02.2016 s 167128437 abon.24891440862
Ministria e Integrimit (3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 20,000 2016-03-01 2016-03-01 4010780012016 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT Pagese vjetore shkr.306/81 dt 08.02.2016 fat 04.02.2016 seria 162152299
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,940,569 2016-03-01 2016-03-01 4210780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga bordero shkurt 2016 nr pun 104-30
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,800,217 2016-03-01 2016-03-01 4310780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga bordero shkurt 2016 nr pun 104-30
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 483,532 2016-03-01 2016-03-01 4610780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga bordero shkurt 2016 nr pun 104-10
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,315,894 2016-03-01 2016-03-01 4510780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga bordero shkurt 2016 nr pun 104-20
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 324,931 2016-03-01 2016-03-01 4410780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga bordero shkurt 2016 nr pun 104-7
Ministria e Integrimit (3535) NAZERI - 2000 Tirane 289,239 2016-02-19 2016-02-19 3810780012016 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MINISTRIA E INTEGRIMIT pagese roje private, shtese kontrate nr 2381 dt 31.12.2015,fat nr 137 dt 21.01.2016 seri 29962110
Ministria e Integrimit (3535) SUEN BRAÇELLARI Tirane 40,000 2016-02-19 2016-02-19 3910780012016 Shpenzime per pritje e percjellje MINISTRIA E INTEGRIMIT pagese pritje percjellje, urdher 12 dt 08.02.2016,program pune dt 03.02.2016,fat 17 dt 18.02.2016 ser 6899702
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 218,978 2016-02-17 2016-02-18 3610780012016 Sherbimet bankare MINISTRIA E INTEGRIMIT Dieta me jashte Bordero shkurt urdher 14 dt 15.02.2016 autorizim 17.02.2016 kerk.17.02.2016
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 283,283 2016-02-18 2016-02-18 3710780012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT Dieta nga f.b.financimit urdher 16 dt 17.02.2015 bordero shkurt 2016 autorizim 2000 euro*141.5
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 424,925 2016-02-18 2016-02-18 3710780012016 Sherbimet bankare MINISTRIA E INTEGRIMIT Dieta jashte vendit urdher 19 dt 17.02.2015 bordero shkurt 2016 autorizim 18.02.2016 kerkesa per valute 18.02.2016 3000 euro*141.5
Ministria e Integrimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 5,102 2016-02-17 2016-02-17 3510780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT cel. telefoni E. Elezi fat 01.02.2016 seria 000000164809822
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,500 2016-02-17 2016-02-17 3410780012016 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT Pasaporte diplomatike V.Lleshi shk.1868 dt 02.11.2015 aplikimi dt.14.10.2015 autorizimi shkurt 2016
Ministria e Integrimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 4,842 2016-02-15 2016-02-16 2710780012016 Paga baze 1078001 MINISTRIA E INTEGRIMIT telefoni dhjetor fat 01.01.2016 klienti 470004478506 s 00000164788366
Ministria e Integrimit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 145,277 2016-02-15 2016-02-16 2810780012016 Elektricitet 1078001 MINISTRIA E INTEGRIMIT Energjia Janar 2016 fat janar kodi i Klientit TRIB 080024110042 kont B110042
Ministria e Integrimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 20,000 2016-02-15 2016-02-16 2610780012016 Sherbime te tjera 1078001 MINISTRIA E INTEGRIMIT Abonim shtypi Janar 2016 fat 620 dt 10.12.2015 seria 20562486
Ministria e Integrimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 31,081 2016-02-15 2016-02-16 3110780012016 Sherbime telefonike 1078001 MINISTRIA E INTEGRIMIT Telefoni fiks janar 2016 31.01.2016 seria 721240235
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 12,750 2016-02-15 2016-02-15 2310780012016 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E INTEGRIMIT Perfitim financiar Janar 2016 G.Elezi , autorizim 31.01.2016
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 12,750 2016-02-15 2016-02-15 2410780012016 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E INTEGRIMIT perfitim financiar 2016 E.Xhixho
Ministria e Integrimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 51,200 2016-02-15 2016-02-15 2510780012016 Posta dhe sherbimi korrier MINISTRIA E INTEGRIMIT Sherbimi postar Janar 2016 fat 262 dt 31.01.2016 seria 20562486 kont.nr.2174/2 dt 05.01.2016
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 3,405 2016-02-15 2016-02-15 3010780012016 Sherbime telefonike Ministria e Integrimit cel Janar 2016 D.Cekani fat janar 2016 seria 000001672911185dt .01.02.2016
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 24,049 2016-02-15 2016-02-15 2910780012016 Sherbime telefonike Ministria e Integrimit cel Janar 2016 K.Gjosha fat janar 2016 dt 01.02.2016 seria 000001672911177
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 52,824 2016-01-27 2016-02-05 2110780012016 Sherbime te tjera 1078001 MINISTRIA E INTEGRIMIT Perkthim legjislacioni per S.Spahia urdher 161 dt 03.12.2015 nr 169 dt 07.12.2015 kont 03.12.2015 07.12.2015 pv.4,pv.16 dt 28.12.2015 vkm119 dt 07.03.2007 bordero 20.01.2016 autorizim 20.01.2016
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 396,450 2016-02-02 2016-02-02 2510780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga Janar 2016 bordoro 01.02.2016 nr pun.104-8
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,645,634 2016-02-02 2016-02-02 2410780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga Janar 2016 bordoro 01.02.2016 nr pun.104-28
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 544,667 2016-02-02 2016-02-02 2710780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga Janar 2016 bordoro 01.02.2016 nr pun.104-11
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,413,674 2016-02-02 2016-02-02 2610780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga Janar 2016 bordoro 01.02.2016 nr pun.104-21
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,930,547 2016-02-02 2016-02-02 2310780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga Janar 2016 bordoro 01.02.2016 nr pun.104-30
Ministria e Integrimit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 9,407 2016-01-27 2016-01-28 1510780012016 Sherbime telefonike 1078001 MINISTRIA E INTEGRIMIT Celular dhjetor 2015 E.Xhixho fat 02.01.2016 abon.24891440862
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 86,464 2016-01-27 2016-01-28 2010780012016 Sherbime te tjera 1078001 MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga legjislacioni urdher 161 dt 03.12.2015,169 dt 07.12.2015 kont.03.12.15,07.12.2015 pv.4,16 dt 14.12.15,28.12.15 vkm.119 dt 07.03.2007 bord.20.01.2016 autorizim 20.01.2016
Ministria e Integrimit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 5,520 2016-01-27 2016-01-28 1210780012016 Uje MINISTRIA E INTEGRIMIT Uji dhjetor 2015 fat 28.12.2015 kont.1594771
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 62,059 2016-01-27 2016-01-28 1910780012016 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga perkthim legjislacioni per S.Spahia kont.07.12.2015,pv.18 dt 05.01.2016 pv.17 dt 28.12.2015 vkm 119 dt 07.03.2007bordero 21.01.2016 autorizim 21.01.2016 urdher 171,170 dt.07.12.2015
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 285,452 2016-01-27 2016-01-28 1810780012016 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga perkthim legjislacioni per V.Vokrri, I.Shehu kont.07.12.2015,pv.18 dt 05.01.2016 pv.17 dt 28.12.2015 vkm 119 dt 07.03.2007bordero 21.01.2016 autorizim 21.01.2016
Ministria e Integrimit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 6,340 2016-01-27 2016-01-28 1010780012016 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT Uji nentor 2015 fat 23.11.2015 kont 1594771
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 7,811 2016-01-27 2016-01-28 1710780012016 Paga baze 1078001 MINISTRIA E INTEGRIMIT Celular dhjetor 2015 D.Cekani dhjetor 2015 000001672657754 st.01.01.2016
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave