Transaksion Thesari 2015-2017- Ministria e Integrimit (3535) (Mbi 1,141 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 454,418,058.00 1,141 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 45,000 2016-08-18 2016-08-19 22110780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT ,Celular Korrik 2016 fat seri 00000002076093919, dt.01.08.2016
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 30,750 2016-08-18 2016-08-19 21910780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga korrik 2016, nr pun pl/fakt 110/1, urdh 102,dt.27.07.2016, autorizim dt.16.08.2016,bordero
Ministria e Integrimit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 172,612 2016-08-18 2016-08-19 21510780012016 Elektricitet 1078001 MINISTRIA E INTEGRIMIT Energjia Qershor 2016 dt.30.06.2016 fat 642230958 kodi i klientit TR1B080024110042 kont B110042
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 5,930 2016-08-18 2016-08-19 22010780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT ,Celular Korrik 2016 fat seri 00000002076093927, dt.01.08.2016
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 5,827 2016-08-18 2016-08-19 21710780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT ,Celular Korrik 2016 fat seri 00000002076018288, dt.01.08.2016
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 50,000 2016-08-18 2016-08-19 21810780012016 Grante per familjet per shpenzime funerale MINISTRIA E INTEGRIMIT Shperblim rast vdekje, urdh 102,dt.27.07.2016, shk.10885/1,dt.05.08.2016, autorizim dt.16.08.2016, bordero
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 12,750 2016-08-08 2016-08-09 20910780012016 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E INTEGRIMIT perfitim financiar E.Xhixho Korrik 2016, ligj 169, viti 2013, Autorizim dt.04.08.2016, bordero dt.04.08.2016
Ministria e Integrimit (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 63,600 2016-08-08 2016-08-09 21110780012016 Udhetim jashte shtetit Min Integrimit, shpz bl bilete udhetimi jashte shtetit, up 3 dt 27.1.16,ft of 21.6.16,njof fit 25.2.16,marrv kuader 472 dt 2.3.16,shtese kontrat 472/4 dt 7.3.16,urdh 87,dt.20.06.2016, fat 237 dt 01.07.2016 ser 34163341
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,750 2016-08-08 2016-08-09 21010780012016 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E INTEGRIMIT perfitim financiar E.Cani Korrik 2016, ligj 169, viti 2013, Autorizim dt.04.08.2016, bordero dt.04.08.2016
Ministria e Integrimit (3535) PROJEKTI "ASISTENCA TEKNIKE IPA II CBC" Tirane 55,084 2016-08-03 2016-08-04 20810780012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT ,Rimbursim TVSH per ASISTENCA TEKNIKE IPA II CBC Shqiperi Kosove, urdher 94 dt 15.07.2016 vkm 990 dt 08.11.2013 kont 2014/353-568, dt 18.12.2014, lista tvsh per prog.dt 01.01.2015-29.02.2016
Ministria e Integrimit (3535) Ibrahim Osmani(L61318032R) Tirane 20,726 2016-08-03 2016-08-04 20510780012016 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT Blerje lule, UP 11, dt.03.02.2016, ft.of.04.02.2016, ref 22804, dt.03.02.2016, nj.fit. dt.12.02.2016, kont nr.329/1, dt.15.02.2016, fat 64,dt.01.07.2016, seri 31710464
Ministria e Integrimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 35,829 2016-08-03 2016-08-04 20610780012016 Posta dhe sherbimi korrier MINISTRIA E INTEGRIMIT Abonim Shtypi Prill Qershor 2016, fat 322,323 dt 19.07.2016 seri 34522978, 34522979, kont 2174/2, dt.05.01.2016
Ministria e Integrimit (3535) SILVANA SHAKA Tirane 47,000 2016-08-03 2016-08-04 20710780012016 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT Lik lavazh automjeteve Mars Qershor 2016, UP 10,dt.03.02.2016, PV form6, dt.01.03.2016, kont 12/5, dt.01.03.2016, shtese kont 12/6, dt.01.03.2016, fat 240,dt.17.06.2016, seri 1120534
Ministria e Integrimit (3535) ELDA DEDJA(L21401024J) Tirane 400,000 2016-08-02 2016-08-03 21210780012016 Kancelari MINISTRIA E INTEGRIMIT Blerje tonera, up 39, dt.14.07.2016, ft.of dt.19.07.2016, pv md.dt.26.07.2016, nj.fit. dt.22.07.2016, fat 16,seri 10144316, dt.26.07.2016, fh 11, dt.26.07.2016
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,268,171 2016-08-02 2016-08-02 20310780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga Korrik 2016, nr pun pl/fakt 110/20, bordero
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,665,317 2016-08-02 2016-08-02 20110780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga Korrik 2016, nr pun pl/fakt 110/28, bordero
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 487,510 2016-08-02 2016-08-02 20410780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga Korrik 2016, nr pun pl/fakt 110/9, bordero
Ministria e Integrimit (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 20,000 2016-08-02 2016-08-02 19910780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Shlyerje detyrim financiar L.Hasanaj urdher 51 dt 15.04.2016 urdher 2176, 4613 dt 23.03.2016 vendimi 8773 dt 27.07.2012 bordero Korrik 2016
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,764,129 2016-08-02 2016-08-02 20010780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga Korrik 2016, nr pun pl/fakt 110/29, bordero
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 434,601 2016-08-02 2016-08-02 20210780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga Korrik 2016, nr pun pl/fakt 110/8, bordero
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 137,133 2016-07-22 2016-07-22 19810780012016 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E INTEGRIMIT Dieta me jashte TERHEQUR 987 EURO ME KURS 138.8 LEKE urdh.93/1 dt 20.07.2016, urdh 97 dt.21.07.2016,autorizim dt 22.07.2016 kerk per valute 22.07.2016,bordero
Ministria e Integrimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 19,970 2016-07-19 2016-07-20 19410780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT , shpenzim tel qershor 2016 ft nr 722074074
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,839 2016-07-19 2016-07-20 19510780012016 Sherbime telefonike 600,MINISTRIA E INTEGRIMIT , rimbul telefoni autor 15.07.2016 ft nr 000167335198
Ministria e Integrimit (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 45,500 2016-07-19 2016-07-20 19510780012016 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E INTEGRIMIT , shpenzim bilete udhetimi up nr 3 dt 27.01.2016 ur nr 3/2 dt 27.01.2016 komis vlers 22437 ur nr 86 dt 20.06.2016 ft nr 222/34163299
Ministria e Integrimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 30,756 2016-07-19 2016-07-20 19710780012016 Sherbime telefonike 1078001 MINISTRIA E INTEGRIMIT telefoni prill 2016 ft nr 721754208
Ministria e Integrimit (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 37,504 2016-07-19 2016-07-20 19310780012016 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT , shpenzim pastrim up nr 9 dt 03.02.2016 fo dt 04.02.2016 nj fit 08.02.2016 ft nr 437/33939137 436/33939136
Ministria e Integrimit (3535) EUROSIG SHA Tirane 330,096 2016-07-19 2016-07-20 19610780012016 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1078001 MINISTRIA E INTEGRIMIT sigurim automjeti up nr 34 dt 16.06.2016 fo dt 16.06.2016 ft nr 10601/200665600-10603/200665602-10602/200665601
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 9,215 2016-07-14 2016-07-15 19110780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT ,Cel Qershor 2016 seria 0000000207577780-1 dt 01.07.2016
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 3,406 2016-07-14 2016-07-15 19010780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT ,Cel Qershor 2016 seria 0000000207585469-1 dt 01.07.2016
Ministria e Integrimit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 8,152 2016-07-14 2016-07-15 19210780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT ,Celular Qershor 2016 fat 01.07.2016 seria 208056513 regj. abon.24891440862
Ministria e Integrimit (3535) GECI Tirane 817,712 2016-07-11 2016-07-12 18810780012016 Shpenzime per pritje e percjellje Min Integrimit, shpz pritje percjellje, urdher 82 dt 08.06.16, program dt 09.06.2016,fat 6074 dt 10.6.16 ser 37006074
Ministria e Integrimit (3535) D&J Tirane 35,880 2016-07-11 2016-07-12 18910780012016 Sherbime te tjera Min Integrimit, shpz operative,urdh 54,dt.21.04.2016, UP 18, dt.12.04.2016, ft.of. dt.13.04.2016, PV dt.25.04.2016, nj.fit. dt.18.04.2016, fat nr.8, dt.16.06.2016, seri 35112858
Ministria e Integrimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 26,430 2016-07-11 2016-07-12 18810780012016 Posta dhe sherbimi korrier MINISTRIA E INTEGRIMIT Sherbim postar Qershor 2016 fat 109 dt 30.06.2016 seri 34514496
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,750 2016-07-07 2016-07-08 18710780012016 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E INTEGRIMIT perfitim financiar E.Cani Qershor 2016, ligj 169, viti 2013, Autorizim dt.06.07.2016, bordero dt.06.07.2016
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 12,750 2016-07-07 2016-07-08 18610780012016 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E INTEGRIMIT perfitim financiar E.Xhixho Qershor 2016, ligj 169, viti 2013, Autorizim dt.06.07.2016, bordero dt.06.07.2016
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 153,000 2016-07-07 2016-07-08 18410780012016 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh MINISTRIA E INTEGRIMIT ,Pagesat qera Prill Maj Qershor 2016 kont 2385 dt 31.12.2015 bordero 06.07.2016 autorizim 06.07.2016 urdh.92/1 dt 23.12.2015 pv.30.12.2015,shk 1819,dt.23.10.2015
Ministria e Integrimit (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 158,643 2016-07-07 2016-07-08 18510780012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga Qershor 2016 Viktoria fonde b. financimi urdh 49 dt 13.04.2016, autorizim dt.06.07.2016, kont 23.12.2014, sht.kont.2288 dt 23.12.2015,bordero
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 45,000 2016-07-06 2016-07-07 18310780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT ,Celular Qershor 2016 fat seri 00000002075854683, dt.01.07.2016
Ministria e Integrimit (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 18,752 2016-07-04 2016-07-06 18210780012016 Sherbime te tjera 1078001 MINISTRIA E INTEGRIMIT Larje xhama, mokete, tapete, UP 9, dt.03.02.2016, ft.of.dt.04.02.2016, PV dt.02.03.2016, Nj.fit. dt.08.02.2016, kont 330, dt.15.02.2016, fat 418, dt.31.05.2016, seri 33939118
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,276,720 2016-07-01 2016-07-01 18510780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga Qershor 2016, nr pun pl/fakt 110/20, bordero
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave