Transaksion Thesari 2015-2017- Ministria e Integrimit (3535) (Mbi 1,141 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 454,418,058.00 1,141 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Ministria e Integrimit (3535) ILIR LILAJ Tirane 55,000 2016-10-14 2016-10-17 29910780012016 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit MINISTRIA E INTEGRIMIT sherbim riparim kondicioneri pcv 14.09.2016 pcv emergjence 4 dt.14.09.16 ft.101 dt.14.09.2016 seriasl 0130546
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 1,500 2016-10-12 2016-10-13 29710780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT pag tel shtator 2016 S.Zotaj ft.000002076574066 dt.01.10.2016
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 5,900 2016-10-12 2016-10-13 29810780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT pag tel shtator 2016 D.Cekani ft.0000002076574041 dt.01.10.2016
Ministria e Integrimit (3535) STUDIO ARCHIMED Tirane 35,040 2016-10-12 2016-10-13 29610780012016 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MINISTRIA E INTEGRIMIT sherbim pwr kontroll teknik kont.1961/2 dt.09.09.2016 ft.49 dt.13.09.16 serial 39896459
Ministria e Integrimit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 20,310 2016-10-11 2016-10-12 28910780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT pag tel ft.02.10.2016 serial 208128066
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 6,520 2016-10-11 2016-10-12 28810780012016 Udhetim i brendshem MINISTRIA E INTEGRIMIT dieta brenda urdher 83 dt.14.06.2016 aut.07.10.2016
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 255,237 2016-10-11 2016-10-12 29210780012016 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E INTEGRIMIT dieta jashte vendit urdher 137 dt.07.10.2016 aut.11.10.2016 1 eur me kurs 140.1 lek
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,000 2016-10-11 2016-10-12 29310780012016 Udhetim i brendshem MINISTRIA E INTEGRIMIT dieta brenda vendit urdher 111 dt.14.09.16; 112 dt.14.09.2016 aut.11.10.2016
Ministria e Integrimit (3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 5,000 2016-10-10 2016-10-11 28710780012016 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT rinovim Domain memo 2213 dt.07.10.2016 ft.07.10.2016 serial 162154031
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 45,000 2016-10-07 2016-10-10 28310780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT ,Celular shtator 2016 ft.0000002076574033 dt.01.10.2016
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 153,000 2016-10-07 2016-10-10 28510780012016 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh MINISTRIA E INTEGRIMIT ,marrje ambjente me qera korrik-shtator 2016 kont.2385 dt.31.12.15 aut.06.10.2016
Ministria e Integrimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 13,760 2016-10-07 2016-10-10 28410780012016 Posta dhe sherbimi korrier MINISTRIA E INTEGRIMIT poste shtator 2016 ft.188 dt.30.09.2016 serial 34514128
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,134,693 2016-10-05 2016-10-06 28110780012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MINISTRIA E INTEGRIMIT lik vendim gjyqi Redi Popesku urdher 133 t.04.10.2016 vendim 13.03.15 bordero 05.10.16
Ministria e Integrimit (3535) ERMIR GODAJ Tirane 600,000 2016-10-05 2016-10-06 27910780012016 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara MINISTRIA E INTEGRIMIT lik i pjesshem vendime gjyqi Telekom Albani urdher 135 dt.04.10.2016 urdher ekzek.5481 dt.18.12.15 vendim gjyklate 8374 dt.11.11.2016 vendim 2129 dt.19.09.2012
Ministria e Integrimit (3535) SPEED SOLUTION Tirane 400,000 2016-10-05 2016-10-06 28010780012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MINISTRIA E INTEGRIMIT lik i pjesshem vendime gjyqi Elda Kalaja urdher 134 dt.04.10.2016 lajmerim ekzekutim vuloln etar 346/1 dt.21.04.16 vendim 346/3 dt.28.04.2016 vendim 2116 dt.01.04.16 vendim 2345 dt.10.06.16 bordero 05.10.2016
Ministria e Integrimit (3535) AEF BAILIFF SERVICE Tirane 2,294,953 2016-10-05 2016-10-06 28210780012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1078001 MINISTRIA E INTEGRIMIT Zbatim vendim gjyqesor B. Xhaci urdh132 dt.04.10.16 vendim 107 dt.12.02.2016 aut.05.10.2016
Ministria e Integrimit (3535) C L A S S I C Tirane 19,800 2016-10-04 2016-10-05 27610780012016 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit MINISTRIA E INTEGRIMIT sherbim servis aut.l UP 37 dt.28.06.2016 pcv 28.06.2016 formulari 5 dt.01.07.16 ft.430 dt.01.07.16 serial 33105355
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,750 2016-10-04 2016-10-05 27810780012016 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E INTEGRIMIT Perfitim financiar shtator 2016 E.Cani aut.03.10.2016
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 12,750 2016-10-04 2016-10-05 27710780012016 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E INTEGRIMIT Perfitim financiar shtator 2016 E.Xhixho aut.03.10.2016
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,733,263 2016-10-03 2016-10-03 27710780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga shtator 2016 plan 110 fakt 28
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 38,389 2016-10-03 2016-10-03 28210780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga shtator 2016 punonjes me kotrate
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,283,210 2016-10-03 2016-10-03 28010780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga shtator 2016 plan 110 fakt 20
Ministria e Integrimit (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 20,000 2016-10-03 2016-10-03 27610780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT shlyerje detyrimi per zyren permbarimore shtator 016 urdher 581 dt.15.04.16 urdher 2176 dt.23.03.16 vendim 8773
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 38,389 2016-10-03 2016-10-03 28310780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga shtator 2016 plan 110 fakt1
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,669,826 2016-10-03 2016-10-03 27810780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga shtator 2016 plan 110 fakt29
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 455,687 2016-10-03 2016-10-03 28110780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga shtator 2016 plan 110 fakt 8
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 378,706 2016-10-03 2016-10-03 27910780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga shtator 2016 plan 110 fakt 8
Ministria e Integrimit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 223,167 2016-09-29 2016-09-30 27210780012016 Elektricitet 1078001 MINISTRIA E INTEGRIMIT Energjia Gusht 2016 dt.31.08.2016 fat 644470691 kodi i klientit TR1B080024110042 kont B110042
Ministria e Integrimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 47,920 2016-09-30 2016-09-30 27310780012016 Posta dhe sherbimi korrier MINISTRIA E INTEGRIMIT Sherbim postar gusht 2016, fat 150 dt 31.08.2016 seri 20562239, kont dt.16.6.2014
Ministria e Integrimit (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 249,642 2016-09-30 2016-09-30 27510780012016 Udhetim jashte shtetit Min Integrimit, shpenz bilete udhetimi j. shtetit, up 3,dt 27.1.16,urdh 3/2,dt.27.1.16,njof fit 25.2.16,marrv kuad 472,dt 2.3.16,kont.472/2 dt 2.3.16,shtese kont 472/4,dt.7.3.16,urdh 106,dt.31.8.16,ft.of.dt.1.9.16,fat275,dt.1.9.16,s34163379
Ministria e Integrimit (3535) PROJEKTI "ASISTENCA TEKNIKE IPA II CBC" Tirane 265,126 2016-09-28 2016-09-30 27010780012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT ,Rimbursim TVSH per ASISTENCA TEKNIKE IPA II CBC Shqiperi Greqi, urdher 127 dt 21.09.2016 kont 2015/356-461, dt 16.04.2015, tabele permbl. dt 06.08.2015-08.04.2016
Ministria e Integrimit (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 81,200 2016-09-28 2016-09-29 27110780012016 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT , shpenz per kartevizita dhe flamuj, UP 42,dt.02.08.2016, PV form5, dt.02.08.2016, fat nr.189, dt. 02.08.2016, seri 36571665, pv md. dt.02.08.2016
Ministria e Integrimit (3535) ASISTENCA TEKNIKE IPA ADRIATIK Tirane 10,290,618 2016-09-28 2016-09-29 26810780012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIN INTEGRIMIT Lik pag. e prap.IPA Adriatic, komponenti II,urdh 128,dt.23.9.16,urdh 19,dt.30.1.14,urdh 161/1,dt.6.12.13,memo 2114,dt.23.9.16,marr.fin.dt.22.11.12,vkm 282,dt.14.5.14,tab.permbl 1,2 dt.15.9.16,kont 2347/7,1,2,3,5,4,dt.28.12.15
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 7,000 2016-09-27 2016-09-28 26610780012016 Udhetim i brendshem MINISTRIA E INTEGRIMIT dieta brenda vendit, urdh 108,dt.9.9.16, autorizim dt.26.9.16, bordero
Ministria e Integrimit (3535) Delion Xurre Tirane 24,380 2016-09-27 2016-09-28 26910780012016 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT Shpenz materiale pastrimi, up 45,dt.9.9.16, pv dt.5.9.16,ft.of.dt.14.9.16, nj.fit dt.16.9.16, fat 4,dt.19.9.16,seri 10570305,fh 13,dt.19.9.16
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,000 2016-09-27 2016-09-28 26710780012016 Udhetim i brendshem MINISTRIA E INTEGRIMIT dieta brenda vendit, urdh 108,dt.9.9.16, autorizim dt.26.9.16, bordero
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 45,000 2016-09-26 2016-09-27 26510780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT ,Lik telefon Gusht 2016 fat seri 00000002076333935, dt.01.09.2016
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 6,520 2016-09-21 2016-09-22 26210780012016 Udhetim i brendshem MINISTRIA E INTEGRIMIT lik dieta brenda vendit, urdh 83,dt.14.06.2016, autorizim dt.20.09.2016, bordero
Ministria e Integrimit (3535) AR & LO Tirane 288,120 2016-09-21 2016-09-22 25910780012016 Udhetim jashte shtetit MIN INTEGRIMIT Bilete avioni,marrvesh kuad.472,dt.2.3.16,kont vazhdim 472/1,dt.2.3.16,urdh 84,dt.15.6.16,fo.15.6.16, fat 6483, dt.30.06.2016, seri 36566133
Ministria e Integrimit (3535) AMBASADA AUSTRIAKE Tirane 3,154,501 2016-09-21 2016-09-22 26010780012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIN INTEGRIMIT Rimbursim i TVSH per PPF, urdh 110,dt.13.09.2016, kerkese per rimbursim prot 1119, dt.20.05.2016
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave