Transaksion Thesari 2015-2017- Ministria e Integrimit (3535) (Mbi 1,141 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 454,418,058.00 1,141 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 12,750 2017-01-16 2017-01-18 710780012017 Te tjera transferta tek individet Ministria e Integrimit, perfitim finaciar E.Xhixho dhjetor 2014 6 ligji 169 2013 bordero 16.01.2017
Ministria e Integrimit (3535) ASTRIT KOLLI Tirane 314,000 2016-12-30 2017-01-13 40910780012016 Sherbime te printimit dhe publikimit MINISTRIA E INTEGRIMIT , pagese ft blerje kartoline e kartviz nr 34 dt 23.12.16 sr 11435487, fh 20 dt 23.12.16, u pr 61 dt 20.12.16, ftesa 22.12.16, ref 21.12.16, fit 22.12.16
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 153,000 2016-12-30 2017-01-13 40310780012016 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh MINISTRIA E INTEGRIMIT ,marrje ambjente me qera tetor-dhjetor 2016 kont.2385 dt.31.12.15 aut.29.12.2016 lista bashkelidhur
Ministria e Integrimit (3535) Ibrahim Osmani(L61318032R) Tirane 41,452 2016-12-30 2017-01-13 40410780012016 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT blerje lule kont.329*/1 dt.15.02.16 ft.85,88 dt.3.10.16 , 3.11.16 seri 31710485, 31710488
Ministria e Integrimit (3535) ALBA GLOBAL GROUP Tirane 7,316,618 2016-12-30 2017-01-13 40610780012016 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT perkthim legjislacioni BE kont.1732 dt.28.07.2016 ft.1059, 1066 dt.20,28.12.2016 serial 40656109, 40656116
Ministria e Integrimit (3535) CLIMACASA Tirane 367,128 2016-12-30 2017-01-13 41110780012016 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj MINISTRIA E INTEGRIMIT pagese riparim e miremb sistem ngrohje -ftohje vendim 35 dt 21.12.16, nr 2752 dt 21.12.16, up 7.11.16, vleres 6.12.16, ft 89 dt 30.12.16 sr 34760773, kontr 2738 dt 20.12.16.p.v.m.dorezim nr 7/6 dt 30.12.2016
Ministria e Integrimit (3535) SEZON DEKOR Tirane 432,000 2016-12-30 2017-01-13 40810780012016 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT , pagese ft zbukurime festash, 27 dt 28.12.16 seri 42621577, fh 21 dt 23.12.16, u prok 60 dt 15.12.16, ftesa 16.12.16, ref 15.12.16, fit 20.12.16
Ministria e Integrimit (3535) KASTRATI Tirane 409,304 2016-12-30 2017-01-13 40510780012016 Karburant dhe vaj MINISTRIA E INTEGRIMIT karburant, aut MPB 7/7 dt 5.5.16,aneks kont. 1013/4 dt 29.12.16, ft 90 dt 29.12.16 seri 42726190, fh 22 dt 29.12.16
Ministria e Integrimit (3535) MONARC GROUP Tirane 179,730 2016-12-30 2017-01-13 42510780012016 Shpenzime per pritje e percjellje MINISTRIA E INTEGRIMIT .Pritje-percjellje ,Urdher brendshem nr 148 dt.10.11..2016 ,program dt 15.11.2016,fat nr 870 dt 15.11.2016,seri 39914520
Ministria e Integrimit (3535) ALBA GLOBAL GROUP Tirane 4,490,359 2016-12-31 2017-01-13 42410780012016 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT perkthime kont 1732 dat 28.7.2016 fat 30.12.16 nr 1067;1068
Ministria e Integrimit (3535) Ibrahim Osmani(L61318032R) Tirane 20,726 2016-12-30 2017-01-12 41010780012016 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT , pagese ft blerje lule kontr 329/1 dt 15.2.16, ft nr 8 dt 28.12.16 seri 44354508,u prok 11 dt 3.2.16, ftesa 4.2.16, ref 3.2.16 fitues 12.2.16
Ministria e Integrimit (3535) HELIOS GASTRONOMI Tirane 18,000 2016-12-30 2017-01-10 41310780012016 Shpenzime per pritje e percjellje MINISTRIA E INTEGRIMIT pagese pritje percj urdher 160 dt 2.12.16, progr 5.12.16, ft 22 dt 5.12.16 sr 28140471, pv konst 2.12.16,
Ministria e Integrimit (3535) ALBA GLOBAL GROUP Tirane 7,200 2016-12-30 2017-01-10 41710780012016 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT pagese ft perkthim simultan up 51 dt 14.11.16, pv 14.11.16, pv konst 17.11.16, ft 1061 dt 20.12.16 sr 40656111
Ministria e Integrimit (3535) GENTIAN SHKULLAKU Tirane 92,400 2016-12-31 2017-01-10 42210780012016 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT sherbim kont 16/2 dat 28.3.16 fat 29.12.2016 nr 024
Ministria e Integrimit (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 28,800 2016-12-30 2017-01-10 41810780012016 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj MINISTRIA E INTEGRIMIT riparim fotokopje, fat nr 1049 seri 44486616 dt 29.12.2016,f.hyrje nr 23 dt 29.12.2016,u-p nr 62 dt 23.12.2016,ft.oft dt 27.12.16,nj.fit dt 28.12.16,p.v.m.dorezim dt 29.12.16
Ministria e Integrimit (3535) CLIMACASA Tirane 569,760 2016-12-30 2017-01-10 41210780012016 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj MINISTRIA E INTEGRIMIT pagese riparim e miremb sistem ngrohje -ftohje vendim 35 dt 21.12.16, nr 2752 dt 21.12.16, up 7.11.16, vleres 6.12.16, ft 75 dt 23.12.16 sr 34760759, fh 43 dt 23.12.16, kontr 2738 dt 20.12.16
Ministria e Integrimit (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 18,752 2016-12-30 2017-01-10 40710780012016 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT pagese larje xhama, tapete e mokete u prok 9 dt 3.2.16, pv 3.2.16, ftesa 4.2.16, ref 2.3.16 fitues 8.2.16, kontr 330 dt 15.2.16, ft 891 dt 23.11.16 sr 40637541 pvmd 9.11.2016
Ministria e Integrimit (3535) AR & LO Tirane 128,000 2016-12-30 2017-01-10 41510780012016 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E INTEGRIMIT pagese blerje bileta jashte urdher 159 dt 2.12.16, ftesa 5.12.16, fit 5.12.16, marev kuader 2612 dt 5.12.16 kontr 5.12.16 ft 7248 dt 9.12.16 sr 41604298
Ministria e Integrimit (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 314,400 2016-12-30 2017-01-10 41410780012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT 231-Blerje komjutera.printer fat nr 1038 seri 44486605 dt 28.12.2016,f.hyrje nr 44 dt 28.12.2016,u-p nr 63 dt 23.12.2016,ft.oft dt 27.12.16,nj.fit dt 23.12.16,p.v.m.dorezim dt 28.12.16
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 517,786 2016-12-30 2017-01-10 42010780012016 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT- perkthim legjislacioni BE kont.2059/ 3;2058/3 dt.29/30.12.2016 udhezim nr 1,2 dt 14.05.2009/21.07.2015.urdher nr 115,116,117,dt 19.09.2016,liste-pagese dt 30.12.2016 (per Gentian Suli)
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 517,786 2016-12-30 2017-01-10 41910780012016 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT- perkthim legjislacioni BE kont.2058/2;2059/2 dt.29/30.12.2016 udhezim nr 1,2 dt 14.05.2009/21.07.2015.urdher nr 115,116,117,dt 19.09.2016,liste-pagese dt 30.12.2016 (per Isida Shehu)
Ministria e Integrimit (3535) GECI Tirane 85,960 2016-12-31 2017-01-10 42310780012016 Shpenzime per pritje e percjellje MINISTRIA E INTEGRIMIT pritje prog 1.12.2016 fat 23.12.2016
Ministria e Integrimit (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 18,752 2016-12-31 2017-01-10 42110780012016 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT sherbim kont 15.2.16 fat 982 dat 15.12.16
Ministria e Integrimit (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 48,400 2016-12-31 2017-01-10 41610780012016 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E INTEGRIMIT bileta kont 5.12.16 fat 16.12.16 nr 425
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,228,968 2017-01-05 2017-01-06 510780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, lik paga dhjetor 2016, nr pun 110/90, listpag dt 4.1.2017
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 336,417 2017-01-05 2017-01-06 410780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, lik paga dhjetor 2016, nr pun 110/90, listpag dt 4.1.2017
Ministria e Integrimit (3535) ALBA GLOBAL GROUP Tirane 3,610,051 2016-12-30 2017-01-06 39410780012016 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT perkthim legjislacioni BE kont.1732 dt.28.07.2016 ft.1024 dt.23.11.2016 serial 40656074
Ministria e Integrimit (3535) Oltjan Hastoçi Tirane 131,880 2016-12-30 2017-01-06 39510780012016 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj MINISTRIA E INTEGRIMIT mirembajtje rrjeti elektrik UP 52 dt.15.11.2016 ftese oferte 1611.16 nj.fit.21.11.2016 ft.42 dt.24.11.2016 serial 33757495 fh 16,17 dt.24.11.2016
Ministria e Integrimit (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 20,000 2017-01-05 2017-01-06 110780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, lik shlyerje detyrimi financiar , urdher dt 15.4.2016 L. Qendro( Hasanaj)
Ministria e Integrimit (3535) InfoSoft Office Tirane 123,600 2016-12-30 2017-01-06 40010780012016 Kancelari MINISTRIA E INTEGRIMIT kancelari UP 56 dt.05.12.2016 ftese oferte 07.12.2016 nj.fit.09.12.2016 ft.119870893 dt.12.12.2016 fh 18 dt.12.12.2016
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,594,376 2017-01-05 2017-01-06 210780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, lik paga dhjetor 2016, nr pun 110/90, listpag dt 4.1.2017
Ministria e Integrimit (3535) EUROSIG SHA Tirane 137,000 2016-12-30 2017-01-06 40110780012016 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MINISTRIA E INTEGRIMIT sig aut.UP.59 dt.09.12.2016 ftese oferte 12.12.2016 nj.fit.12.12.2016 ft.16540 dt.22.12.2016 serial 200671537
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 451,304 2017-01-05 2017-01-06 610780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, lik paga dhjetor 2016, nr pun 110/90, listpag dt 4.1.2017
Ministria e Integrimit (3535) Azbi Lamaj Tirane 38,400 2016-12-30 2017-01-06 39910780012016 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT maeriale pastreimi UP 57 dt.06.12.2016 ftese oferte 07.12.2016 nj.fit.09.12.2016 ft.12 dt.12.12.2016 fh 19 dt.12.12.2016
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,824,009 2017-01-05 2017-01-06 310780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, lik paga dhjetor 2016, nr pun 110/90, listpag dt 4.1.2017
Ministria e Integrimit (3535) C.E.C GROUP Tirane 4,000 2016-12-30 2016-12-30 39810780012016 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj MINISTRIA E INTEGRIMIT sherbim specialiteti UP 55 dt.22.11.16 pcv 5 dt.22.11.16 ft.97 dt.23.11.2016 serial 24424697
Ministria e Integrimit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 8,215 2016-12-28 2016-12-29 38810780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT pag tel nentor 2016 ft.208175464 dt.01.12.2016
Ministria e Integrimit (3535) Ibrahim Osmani(L61318032R) Tirane 20,726 2016-12-28 2016-12-29 39210780012016 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT blerje lule kont.329*/1 dt.15.02.16 ft.95 dt.02.12.2016 serial 31710495
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 5,800 2016-12-28 2016-12-29 38910780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT pag tel nentor 2016 ft.2077133441 dt.01.12.2016
Ministria e Integrimit (3535) M Y R T O SECURITY Tirane 445,944 2016-12-28 2016-12-29 39010780012016 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MINISTRIA E INTEGRIMIT roje private nentor 2016 kont.2/8 dt.20.06.2016ft. 1253 dt.14.12.2016 serial 43842963
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave