Transaksion Thesari 2015-2017- Ministria e Integrimit (3535) (Mbi 1,141 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 454,418,058.00 1,141 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Ministria e Integrimit (3535) PROJEKTI "ASISTENCA TEKNIKE IPA II CBC" Tirane 51,749 2017-06-09 2017-06-12 19110780012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1078001 Ministria e integrimit ribursim tvsh ub 1240/1 dt. 06.06.2017 sit permbledhes 01.06.017 vkm 990 dt 03.11.2013 kontr. 2014/337-346 dt 27.02.2014
Ministria e Integrimit (3535) PROJEKTI "ASISTENCA TEKNIKE IPA II CBC" Tirane 94,268 2017-06-09 2017-06-12 19110780012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1078001 Ministria e integrimit ribursim tvsh ub 1261/1 dt. 08.06.2017 kontr. 2012/299-413 dt. 01.10.2012 situacion permbledhes 01.10.2012
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 12,750 2017-06-07 2017-06-08 1860780012017 Te tjera transferta tek individet Ministria e Integrimit, perfitim financiar maj 2017 ligji 169 viti 2013
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,750 2017-06-07 2017-06-08 18710780012017 Te tjera transferta tek individet Ministria e Integrimit, perfitim financiar maj 2017 ligji 169 viti 2013
Ministria e Integrimit (3535) ERA 2000 Tirane 28,226 2017-06-05 2017-06-07 18510780012017 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria e Integrimit, PRITJE PV EMERGJENCE DT 18.05.2017 FAT. 45797533 DT. 18.05.2017
Ministria e Integrimit (3535) V ADVERTISING Tirane 8,582,664 2017-06-02 2017-06-05 18410780012017 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria e Integrimit, shpenzime aktivitet 9maji up. 6/1 dt. 11.04.2017 kontr 960/1 dt. 03.05.2017 fat. 44608379 dt. 09.05.2017
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,772,928 2017-06-01 2017-06-02 17710780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga maj 2017 plan 113 fakt 28
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,259,290 2017-06-01 2017-06-02 18210780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga maj 2017 plan 113 fakt 9
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 443,716 2017-06-01 2017-06-02 18310780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga maj 2017 plan 113 fakt 8
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 485,728 2017-06-01 2017-06-02 18110780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga maj 2017 plan 113 fakt 9
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 164,320 2017-06-01 2017-06-02 18010780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga me kontrate maj 2017 plan 5/4 shkrese min fin 1802 dt. 10.02.2017
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,980,167 2017-06-01 2017-06-02 17910780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga maj 2017 plan 113 fakt 32
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 25,594 2017-06-01 2017-06-02 17810780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga me kontrate maj 2017 plan 5/1 shkrese min fin 1802 dt. 10.02.2017
Ministria e Integrimit (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 20,000 2017-06-01 2017-06-02 17610780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, shlyerje detyrimi L.Qedro urdher 51 dt.15.04.16 urdher 2176 dt.23.03.16
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 1,500 2017-05-31 2017-06-01 17410780012017 Sherbime telefonike 1078001 Ministria e Integrimit,CELULAR fat. 207821398 dt. 01.05.2017
Ministria e Integrimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 17,451 2017-05-31 2017-06-01 17510780012017 Sherbime telefonike 1078001 Ministria e Integrimit,CELULAR prill fat. 723632972 dt. 30.04.2017
Ministria e Integrimit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 124,243 2017-05-25 2017-05-26 17310780012017 Elektricitet 1078001 Ministria e Integrimit, energji fat.654207373 dt. 30.04.2017 kontr.B110042
Ministria e Integrimit (3535) FATMIRA SINANI Tirane 17,300 2017-05-23 2017-05-24 16910780012017 Shpenzime te tjera transporti 1078001 Ministria e Integrimit larje auto up 9 dt. 17.02.2017 ft. 10991431 dt. 28.04.2017
Ministria e Integrimit (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 83,940 2017-05-23 2017-05-24 17010780012017 Udhetim jashte shtetit 1078001 Ministria e Integrimit bileta avioni up 27 dt. 12.04.2017 fat. 39300920 dt. 11.05.2017
Ministria e Integrimit (3535) ALEKSANDER ASIMI Tirane 11,040 2017-05-23 2017-05-24 17110780012017 Sherbime te tjera 1078001 Ministria e Integrimit lule natyrale up 16 dt. 17.03.2017 kontr. 580/3 dt. 03.04.2017 fat. 34186596 dt. 26.04.2017 fh 9 dt.26.04.2017
Ministria e Integrimit (3535) CLEAN FAST Tirane 10,653 2017-05-23 2017-05-24 17210780012017 Sherbime te tjera 1078001 Ministria e Integrimit,LARJE XHAMA UP 19 DT. 21.03.2017 KONTR. 623/2 DT. 03.04.2017 FAT. 38573003 DT. 28.04.2017
Ministria e Integrimit (3535) ALBA GLOBAL GROUP Tirane 40,728 2017-05-22 2017-05-23 16810780012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1078001 Ministria e Integrimit,PRITJE PV EMERGJENCE 10.04.2017 FAT.40656164 DT, 10.04.2017
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 8,943 2017-05-18 2017-05-19 16310780012017 Paga baze 1078001 Ministria e Integrimit,CELULAR fat. 20781396 dt. 01.05.2017
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 10,740 2017-05-18 2017-05-19 16410780012017 Paga baze 1078001 Ministria e Integrimit,CELULAR mars 2017
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 9,828 2017-05-18 2017-05-19 16510780012017 Sherbime telefonike 1078001 Ministria e Integrimit,CELULAR prill 2017
Ministria e Integrimit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 5,520 2017-05-18 2017-05-19 16010780012017 Sherbime te tjera 1078001 Ministria e Integrimit,lik fat prill fat 1704159444 dt. 24.04.2017
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 30,800 2017-05-18 2017-05-19 16210780012017 Sherbime telefonike 1078001 Ministria e Integrimit,CELULAR prill 2017
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 45,000 2017-05-18 2017-05-19 16110780012017 Sherbime telefonike 1078001 Ministria e Integrimit,CELULAR mars 2017
Ministria e Integrimit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 7,096 2017-05-18 2017-05-19 15910780012017 Sherbime telefonike 1078001 Ministria e Integrimit,CELULAR prill 2017
Ministria e Integrimit (3535) M Y R T O SECURITY Tirane 204,418 2017-05-09 2017-05-10 15810780012017 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1078001 Ministria e Integrimit,sherbim roje vazhdim kontr. 268 dt. 08.02.2017 fat. 43842876 dt. 30.04.2017
Ministria e Integrimit (3535) AR & LO Tirane 101,000 2017-05-09 2017-05-10 15710780012017 Udhetim jashte shtetit 1078001 Ministria e Integrimit,BILETA AVIONI up. 26 dt. 11.04.2017 fat. 45235331 dt. 18.04.2017
Ministria e Integrimit (3535) MAK ALBANIA Tirane 193,000 2017-05-05 2017-05-08 15510780012017 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria e Integrimit PRITJE UP. 20 DT. 24.03.2017 FAT. 190662 DT.31.03.2017
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 48,450 2017-05-05 2017-05-08 15610780012017 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria e Integrimit PRITJE PROGRAM 30.03.2017 listpagesa dt. 05.05.2017
Ministria e Integrimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 11,800 2017-05-04 2017-05-08 14710780012017 Posta dhe sherbimi korrier Ministria e Integrimit, posta fat. 83 dt. 30.04.2017
Ministria e Integrimit (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 20,000 2017-05-04 2017-05-08 14510780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, shlyerje detyrimi L.Qedro urdher 51 dt.15.04.16 urdher 2176 dt.23.03.16
Ministria e Integrimit (3535) ALBA GLOBAL GROUP Tirane 40,728 2017-05-04 2017-05-05 15110780012017 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria e Integrimit PRITJE PROGRAM 07.04.2017 FAT. 406561565 DT. 10.04.2017
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,750 2017-05-04 2017-05-05 15510780012017 Te tjera transferta tek individet Ministria e Integrimit perfitim financiar prill 2017
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,000 2017-05-04 2017-05-05 14810780012017 Udhetim i brendshem Ministria e Integrimit dieta autorizim 04.05.2017
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 477,954 2017-05-04 2017-05-05 15410780012017 Sherbimet bankare Ministria e Integrimit,dieta jashte vendit autorizim 902/2 DT. 27.04.2017 terhequr 3465 EURO *137.8 LEKE
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 38,250 2017-05-04 2017-05-05 14610780012017 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria e Integrimit pritje program 24.01.2017 listpagese 04.05.2017
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave