Transaksion Thesari 2015-2017- Ministria e Integrimit (3535) (Mbi 1,141 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 454,418,058.00 1,141 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 7,817 2017-07-17 2017-07-18 24510780012017 Sherbime telefonike 1078001 Ministria e Integrimit, celular qershor E.Cani, ft nr 207861649, dt 1.7.17
Ministria e Integrimit (3535) AR & LO Tirane 118,350 2017-07-17 2017-07-18 24010780012017 Udhetim jashte shtetit 1078001 Ministria e Integrimit, bileta avioni per D.Cekani, E. mero, Autorizim nr 1332/1 dt 28.6.17, ft nr 760 dt 30.6.17 seri 50081660, kontrate nr 1332/2 dt 30.6.17
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 3,000 2017-07-17 2017-07-18 24610780012017 Paga baze 1078001 Ministria e Integrimit, celular qershor S.Zotaj, ft nr 2078681588, dt 1.7.17
Ministria e Integrimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 17,791 2017-07-17 2017-07-18 23510780012017 Sherbime telefonike 1078001 Ministria e Integrimit, telefon qershor 2017, ft seri 723952579, dt 30.6.17
Ministria e Integrimit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 17,220 2017-07-17 2017-07-18 23710780012017 Sherbime te tjera 1078001 Ministria e Integrimit, uje qershor 2017, ft seri 3832252 dt 26.6.17, klienti 159444-1
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 12,750 2017-07-11 2017-07-13 23210780012017 Te tjera transferta tek individet Ministria e Integrimit, perfitim fianciar ligji 169 viti 2013 aut.03.02.2017
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,750 2017-07-11 2017-07-13 23310780012017 Te tjera transferta tek individet Ministria e Integrimit, perfitim fianciar ligji 169 viti 2013 aut.03.02.2017
Ministria e Integrimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 21,900 2017-07-11 2017-07-12 23110780012017 Posta dhe sherbimi korrier Ministria e Integrimit, posta fat. 02137108 dt. 30.06.2017
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,000 2017-07-11 2017-07-12 23410780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga qershor 2017 plan 113 fakt 28 listpagese bashkelidhur
Ministria e Integrimit (3535) MERR TAXI Tirane 91,228 2017-07-05 2017-07-06 22910780012017 Udhetim jashte shtetit 1078001 Ministria e Integrimit, shpenzime taxi pv emergjence 12.06.2017 fat. 48659614 dt. 12.06.2017j
Ministria e Integrimit (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 103,063 2017-07-05 2017-07-06 23010780012017 Udhetim jashte shtetit 1078001 Ministria e Integrimit, bileta avioni autorizim 1192/1 dt 06.06.2017 kontr. 192/3 dt. 12.06.2017 fat. 47340438 dt 12.06.2017
Ministria e Integrimit (3535) KASTRATI Tirane 195,398 2017-07-04 2017-07-05 22810780012017 Karburant dhe vaj 1078001 Ministria e Integrimit, lik karburantvazhdim kontr. 1236/2 dt. 06.06.2017 fat. 49048052 dt. 08.06.2017
Ministria e Integrimit (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 219,000 2017-07-04 2017-07-05 22510780012017 Udhetim jashte shtetit 1078001 Ministria e Integrimit, bileta avioni autorizimi kontr. 1294/3 dt. 15.06.2017 fat. 47340452 dt. 15.06.2017
Ministria e Integrimit (3535) CLEAN FAST Tirane 9,653 2017-07-04 2017-07-05 22610780012017 Sherbime te tjera Ministria e Integrimit,LARJE XHAMA up 19 dt. 21.03.2017 kontr. 623/2 dt.03.04.2017 fat. 38573023 dt. 22.06.2017
Ministria e Integrimit (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 20,000 2017-07-03 2017-07-04 22410780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga mars 2017 plan 113 fakt 1 listpagese bashkelidhur
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,036,302 2017-07-03 2017-07-04 21910780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga mars 2017 plan 113 fakt F32 listpagese bashkelidhur
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 162,606 2017-07-03 2017-07-04 22310780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga mars 2017 plan 5 fakt 4 listpagese bashkelidhur
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,766,432 2017-07-03 2017-07-04 21810780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga mars 2017 plan 113 fakt 28 listpagese bashkelidhur
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,243,724 2017-07-03 2017-07-04 22110780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga mars 2017 plan 113 fakt 18 listpagese bashkelidhur
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 481,834 2017-07-03 2017-07-04 22010780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga mars 2017 plan 113 fakt F9 listpagese bashkelidhur
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 440,300 2017-07-03 2017-07-04 22210780012017 Paga baze Ministria e Integrimit, paga mars 2017 plan 113 fakt 8 listpagese bashkelidhur
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 3,000 2017-06-29 2017-06-30 21410780012017 Paga baze 1078001 Ministria e integrimit lik fat.celulari maj 2017
Ministria e Integrimit (3535) MYSLIM BAQOSHI Tirane 21,000 2017-06-29 2017-06-30 21310780012017 Shpenzime te tjera transporti 1078001 Ministria e Integrimit, kontroll auto up 28 dt. 12.05.2017 fat.11331703 dt 30.05.2017
Ministria e Integrimit (3535) AR & LO Tirane 272,360 2017-06-29 2017-06-30 21110780012017 Udhetim jashte shtetit 1078001 Ministria e integrimit lik bileta avioni autorizim 1014/1 dt. 24.05.2017 kontr. 1014/2 dt 29.05.2017 fat. 50081504 dt 29.05.2017
Ministria e Integrimit (3535) AUTO MANOKU Tirane 817,200 2017-06-29 2017-06-30 21210780012017 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1078001 Ministria e integrimit pjese kembimi up 31 dt. 30.05.2017 fat. 47621259 dt. 05.06.2017 fat. 47621260 dt.12.06.2017
Ministria e Integrimit (3535) MERR TAXI Tirane 40,329 2017-06-27 2017-06-28 21010780012017 Udhetim jashte shtetit 1078001 Ministria e Integrimit, bileta taksi pv emergjence 27.05.2017 fat 48659537 dt. 27.05.2017
Ministria e Integrimit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 9,840 2017-06-27 2017-06-28 2030780012017 Sherbime te tjera 1078001 Ministria e integrimit lik fat. 1705-159444-1 dt. 29.05.2017
Ministria e Integrimit (3535) ALEKSANDER ASIMI Tirane 19,610 2017-06-27 2017-06-28 20210780012017 Sherbime te tjera 1078001 Ministria e integrimit lule artificiale UP 16 DT. 17.03.2017 kontr. 580/3 dt 03.04.2017 fat. 46203210 dt 29.05.2017 fh. 1 dt. 29.05.2017
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 6,658 2017-06-27 2017-06-28 20710780012017 Sherbime telefonike 1078001 Ministria e integrimit lik fat. celulari maj 2017
Ministria e Integrimit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 126,909 2017-06-27 2017-06-28 20910780012017 Elektricitet 1078001 Ministria e Integrimit, energji fat. 655543827 dt. 31.05.2017 kontr.B110042
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 9,817 2017-06-27 2017-06-28 20810780012017 Sherbime telefonike 1078001 Ministria e integrimit lik fat. celulari maj 2017
Ministria e Integrimit (3535) M Y R T O SECURITY Tirane 211,232 2017-06-27 2017-06-28 20410780012017 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1078001 Ministria e integrimit sherbim roje vazhdim kontr. 268 dt. 08.02.2017 fat. 49402591 dt. 31.05.2017
Ministria e Integrimit (3535) FATMIRA SINANI Tirane 12,800 2017-06-27 2017-06-28 20510780012017 Shpenzime te tjera transporti 1078001 Ministria e Integrimit larje auto up 9 dt. 17.02.2017 kontr. 403 dt. 23.02.2017 fat. 10991446 dt. 31.05.2017
Ministria e Integrimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 17,710 2017-06-13 2017-06-15 19310780012017 Sherbime telefonike 1078001 Ministria e integrimit telefon muaji maj 2017 fat muaji maj 2017
Ministria e Integrimit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 11,006 2017-06-14 2017-06-15 19510780012017 Sherbime telefonike 1078001 Ministria e Integrimit,CELULAR maj fat. 216925068 dt. 01.06.2017
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 45,000 2017-06-14 2017-06-15 19810780012017 Sherbime telefonike 1078001 Ministria e Integrimit,CELULAR maj fat. 78445307 dt. 01.06.2017
Ministria e Integrimit (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 85,500 2017-06-14 2017-06-15 20110780012017 Udhetim jashte shtetit 1078001 Ministria e Integrimit,bileta avioni kontr 935/2 dt. 22.05.2017 fat. 47340321 dt 22.05.2017
Ministria e Integrimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 32,080 2017-06-13 2017-06-14 19410780012017 Posta dhe sherbimi korrier 1078001 Ministria e integrimit posta muaji maj 2017 fat 99 dt. 31.05.2017 kontr 755 dt. 31.03.2017
Ministria e Integrimit (3535) PROJEKTI "ASISTENCA TEKNIKE IPA II CBC" Tirane 178,643 2017-06-13 2017-06-14 19210780012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1078001 Ministria e integrimit ribursim tvsh ub 1239/1 dt. 06.06.2017 sit permbledhes 01.06.017 vkm 645 dt. 19.09.2011 kontr. 2013/329-172 dt 22.10.2013
Ministria e Integrimit (3535) CLEAN FAST Tirane 19,653 2017-06-09 2017-06-12 18810780012017 Sherbime te tjera Ministria e Integrimit,LARJE XHAMA up 19 dt. 21.03.2017 kontr. 623/2 dt.03.04.2017 fat. 38573015 dt. 22.05.2017
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave