Transaksion Thesari 2015-2017- Ministria e Integrimit (3535) (Mbi 1,141 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 454,418,058.00 1,141 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 436,838 2016-07-01 2016-07-01 18410780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga Qershor 2016, nr pun pl/fakt 110/8, bordero
Ministria e Integrimit (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 20,000 2016-07-01 2016-07-01 18710780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Shlyerje detyrim financiar L.Hasanaj urdher 51 dt 15.04.2016 urdher 2176, 4613 dt 23.03.2016 vendimi 8773 dt 27.07.2012 bordero Qershor 2016
Ministria e Integrimit (3535) START 2000 Tirane 420,855 2016-07-01 2016-07-01 18110780012016 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MINISTRIA E INTEGRIMIT Sherb roje private,UP 5/1,dt.19.5.16,urdh vl.of.5/2,dt.19.5.16,ft.of.5/3,5/4,5/5 dt.19.5.16,vl.of. 5/6,dt.20.5.16,PV dt.20.5.16,nj.fit.5/8,dt.20.5.16,kont.5/9,dt.20.5.16,fat1049.dt.31.5.16,fat1051,dt.23.6.16 s31642379
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 483,034 2016-07-01 2016-07-01 18610780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga Qershor 2016, nr pun pl/fakt 110/9, bordero
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,700,568 2016-07-01 2016-07-01 18310780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga Qershor 2016, nr pun pl/fakt 110/28, bordero
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 307,704 2016-06-30 2016-07-01 18010780012016 Sherbimet bankare MINISTRIA E INTEGRIMIT Dieta me jashte TERHEQUR 2191 EURO ME KURS 140.3 LEKE urdh.90 dt 28.06.2016 autorizim dt 30.06.2016 kerk per valute 30.06.2016, liste
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,748,993 2016-07-01 2016-07-01 18210780012016 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga Qershor 2016, nr pun pl/fakt 110/29, bordero
Ministria e Integrimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 50,944 2016-06-28 2016-06-29 17710780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT Lik telefon Maj 2016, fat seri 721914756, dt.31.05.2016
Ministria e Integrimit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 115,753 2016-06-28 2016-06-29 17810780012016 Elektricitet 1078001 MINISTRIA E INTEGRIMIT Energjia Maj 2016 dt.31.05.2016 fat 641004081 kodi i klientit TR1B080024110042 kont B110042
Ministria e Integrimit (3535) D&J Tirane 40,800 2016-06-27 2016-06-28 17610780012016 Shpenzime per pritje e percjellje MINISTRIA E INTEGRIMIT Sherbim automjeti per ekspertet e huaj, urdh 74,dt.01.06.2016, UP 32, dt.03.06.2016, ft.of.dt.06.06.2016, PV dt.03.06.2016, nj.fit.dt.06.06.2016, fat 18, dt.09.06.2016, seri 35112868
Ministria e Integrimit (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 122,920 2016-06-24 2016-06-27 17410780012016 Udhetim jashte shtetit Min Integrimit, shpz bl bilete udhetimi jashte shtetit, up 3 dt 27.1.16,ft of 27.5.16,njof fit 25.2.16,marrv kuader 472 dt 7.3.16,kontrat 472/4 dt 7.3.16,fat 196 dt 30.5.16 ser 34163299
Ministria e Integrimit (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 42,300 2016-06-24 2016-06-27 17510780012016 Shpenzime per pritje e percjellje Min Integrimit, shpz bl uje,up 28 dt 17.5.16,ft of 18.5.16,njof fit 20.5.16,fat 13457 dt 23.5.16,ser 33879457,fh 10 dt 23.5.16
Ministria e Integrimit (3535) GECI Tirane 515,382 2016-06-24 2016-06-27 17310780012016 Shpenzime per pritje e percjellje Min Integrimit, shpz pritje percjellje, urdher 70 dt 25.5.16, program pune dt 26.05.2016,fat 8913 dt 27.5.16 ser 34838913
Ministria e Integrimit (3535) Ibrahim Osmani(L61318032R) Tirane 82,906 2016-06-23 2016-06-24 17310780012016 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT Blerje lule, UP 11, dt.03.02.2016, ft.of.04.02.2016, nj.fit. dt.12.02.2016, kont nr.329/1, dt.15.02.2016, permbledhese fat dt.22.06.2016
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 145,942 2016-06-23 2016-06-24 17210780012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT page f.b.financimi,bordero 23.05.2016-22.06.2016, urdh 89,dt.21.06.2016, aut.22.06.2016, kont 2186,2187 dt.31.12.2014, shtojc.kont.1037/1,1037/2, dt.11.02.2016
Ministria e Integrimit (3535) ADVANCE BUSINESS SOLUTIONS - ABS Tirane 54,000 2016-06-22 2016-06-23 17010780012016 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT Karta analoge per telefon, UP 26,dt.10.05.2016, ft.of. dt.11.05.2016, nj.fit. 16.05.2016, fat 116, dt. 17.05.2016, seri 33712316, FH 9, dt.17.05.2016
Ministria e Integrimit (3535) COFFEE CLUB Tirane 105,000 2016-06-22 2016-06-23 17110780012016 Shpenzime per pritje e percjellje MINISTRIA E INTEGRIMIT Blerje kafe qumesht, UP 22, dt. 29.04.2016, ft.of. dt.02.05.2016, nj.fit. dt.04.05.2016, fat 3197, dt. 04.05.2016, seri 33996397, FH 7, dt.04.05.2016
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 253,153 2016-06-21 2016-06-21 16810780012016 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E INTEGRIMIT Dieta me jashte TERHEQUR 1800 EURO ME KURS 140.5 LEKE urdh.85 dt 20.06.2016,urdh 86,dt.20.06.2016, urdh 87,dt.20.06.2016, autorizim dt 21.06.2016 kerk per valute 21.06.2016
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 201,545 2016-06-17 2016-06-17 16710780012016 Sherbimet bankare MINISTRIA E INTEGRIMIT dieta jashte vendit (1430 euro *140.8),Denada Dervishi, urdh nr.84/1, dt.16.06.2016, aut. dt.16.06.2016,bordero
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 261,727 2016-06-16 2016-06-17 16510780012016 Sherbimet bankare MINISTRIA E INTEGRIMIT Dieta me jashte TERHEQUR 1857 EURO ME KURS .140.8, urdh 84, dt.15.06.2016, aut 16.6.16,bordero 16.06.2016
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 13,423 2016-06-15 2016-06-16 16410780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT ,Celular Maj 2016 fat 01.06.2016 seria 00000001673850408
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 12,000 2016-06-15 2016-06-16 16510780012016 Udhetim i brendshem MINISTRIA E INTEGRIMIT dieta brenda vendit, bordero 15.06.2016, aut. dt.15.06.2016, urdh 78,dt.03.06.2016
Ministria e Integrimit (3535) MERR TAXI Tirane 96,000 2016-06-14 2016-06-15 15610780012016 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E INTEGRIMIT , shpenz taksi, dieta j.vendit, Ur.58,dt.29.04.2016, Ur 58/1, dt.09.05.2016, PV form6, dt.09.05.2016, fat nr.307, dt.13.05.2016, seri 33092730
Ministria e Integrimit (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 2,000 2016-06-14 2016-06-15 15810780012016 Kancelari MINISTRIA E INTEGRIMIT , shpenz per kartvizita, UP 27,dt.10.05.2016, PV form5 , fat nr.112, dt. 10.05.2016, seri 31359638, FH 8, dt.10.05.2016
Ministria e Integrimit (3535) AR & LO Tirane 316,820 2016-06-14 2016-06-15 15710780012016 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E INTEGRIMIT Bilete avioni,UP.3.dt.27.1.16,Ur 3/2,dt.27.1.16,nj.fit dt.25.2.16,m.kuad.472,dt.2.3.16,kont 472/1,dt.2.3.16,ur 52,dt.19.4.16,ft.of 20.4.16,ur.45,dt.6.4.16,ft.of.5.4.16,permbledhese fat dt.28.04.2016
Ministria e Integrimit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 12,320 2016-06-14 2016-06-15 16010780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT ,Celular Maj 2016 fat 02.06.2016 seria 208032330 regj. abon.24891440862
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 5,407 2016-06-14 2016-06-15 16110780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT ,Cel Maj 2016 seria 00000001673850382 dt 01.06.2016
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 8,331 2016-06-14 2016-06-15 15910780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT ,Cel Maj 2016 seria 00000001673772271 dt 01.06.2016
Ministria e Integrimit (3535) AR & LO Tirane 300,382 2016-06-10 2016-06-10 14610780012016 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E INTEGRIMIT Bilete avioni,UP.3.dt.27.1.16,Ur 3/2,dt.27.1.16,nj.fit dt.25.2.16,m.kuad.472,dt.2.3.16,kont 472/1,dt.2.3.16,ur 39,dt.21.3.16,ft.of 31.3.16,ur.46,dt.7.4.16,ft.of.7.4.16,fat 6200,dt.25.4.16,s.31637850,fat6164,dt.18.4.16
Ministria e Integrimit (3535) AR & LO Tirane 107,380 2016-06-09 2016-06-10 14510780012016 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E INTEGRIMIT Bilete avioni, UP.3.27.1.16, Ur 3/2,dt.27.1.16, nj.fit dt.25.2.16, marrvesh kuad.472,dt.2.3.16,kont 472/1,dt.2.3.16,urdh 57/1,dt.6.5.16,ft.of.9.5.16,fat 6306,dt.16.5.16,seri 31637956
Ministria e Integrimit (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 395,621 2016-06-03 2016-06-10 14310780012016 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E INTEGRIMIT Bileta udhet.j.shtetit,up.3,Ur.3/2 dt 27.01.2016, ft.02.03.16,19.4.16,1.4.16,31.3.16,18.4.16, fit.25.2.2016 pembledh.fat. dt.19.04.2016, kont. 472/2,dt.2.3.16,marrev.kuad.472,dt.2.3.16
Ministria e Integrimit (3535) AR & LO Tirane 72,280 2016-06-09 2016-06-10 14410780012016 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E INTEGRIMIT Bilete avioni, UP.3.27.1.16, Ur 3/2,dt.27.1.16, nj.fit dt.25.2.16, marrvesh kuad.472,dt.2.3.16,kont 472/1,dt.2.3.16,urdh 57/1,dt.29.4.16,ft.of.4.5.16,fat 6305,dt.16.5.16,seri 31637955
Ministria e Integrimit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 45,000 2016-06-09 2016-06-09 15410780012016 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT ,Celular Maj 2016 fat 01.06.2016 seria 0000001673850374
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 159,300 2016-06-08 2016-06-09 15310780012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT Rimbursim TVSH per SMEI 3, urdh nr.80, dt.06.06.2016, kerkese liste per rimbursim dt.20.05.2016, nr.1130, prot dt.23.05.2016, fat nr.6, dt.16.02.2016, seri 20606299
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 70,771 2016-06-09 2016-06-09 15510780012016 Sherbimet bankare MINISTRIA E INTEGRIMIT Dieta urdh 42 dt 31.03.2016, urdh nr.71,dt.27.05.2016, autorizim dt.09.06.2016, bordero 09.06.2016 kerk. valute 09.06.2016 500 euro*141.4
Ministria e Integrimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 49,220 2016-06-07 2016-06-08 15210780012016 Posta dhe sherbimi korrier MINISTRIA E INTEGRIMIT Sherbim postar Maj 2016 fat 91 dt 31.05.2016 seri 34514477
Ministria e Integrimit (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 215,962 2016-06-06 2016-06-07 14810780012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT Paga Maj 2016 Viktoria fonde b. financimi urdh 49 dt 13.04.2016, bordero Maj 2016, kont 23.12.2014, sht.kont.2288 dt 23.12.2015, bordero
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 28,288 2016-06-06 2016-06-07 15110780012016 Sherbimet bankare MINISTRIA E INTEGRIMIT dieta jashte vendit (200 euro *141.3),Denada Dervishi, urdh nr.73, dt.31.05.2016, aut. dt.06.06.2016,bordero
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,750 2016-06-06 2016-06-07 15010780012016 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E INTEGRIMIT perfitim financiar Maj 2016, ligj 169, viti 2013, Autorizim Maj 2016
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 12,750 2016-06-06 2016-06-07 14910780012016 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E INTEGRIMIT perfitim financiar Maj 2016, ligj 169, viti 2013, Autorizim Maj 2016
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave