Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,286,045,541.00 2,686 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) CLIMACASA Tirane 81,132 2018-06-21 2018-06-25 37010140012018 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Min Drejtesise sherbim mirembajtje sistemi i ngrohjes dhe ventilimit. UP 3977/1 dt.18.04.18, njoftim fituesi dt.19.04.18, kontrate 4329/2 dt.04.06.18, PV dorez 06.06.2018, fat 61 dt.06.06.18 serial 58474308
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IMER YMERI Tirane 17,716 2018-06-21 2018-06-25 37510140012018 Shpenzime te tjera transporti Min. Drejtesise sherbim larje makine,Maj 2018 up nr.2333/5 dt 2.3.18, njf dt 5.3.18, kontr nr.2333/6 dt 19.3.18, urdher nr.2333/7 dt 19.3.18, ft nr 5 seri 14007705
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,168,716 2018-06-20 2018-06-25 37210140012018 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi, Gusht 2017, Urdher Ministri nr 6210 dt 30.5.18, listp.bankes dt 19.6.2018, Detyrim i prapambetur Ditar nr 7245
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 12,011 2018-06-20 2018-06-25 36110140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise shpenzime celulari E.Gjonaj,A. Lamce, Maj 2018 kodi aponenti 54433438, ft seri 0000000227837898, ft seri 000000022783789228 kod ab. 54433432
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 57,263 2018-06-20 2018-06-25 36010140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise sherbim telefonik, Maj 2018, ft seri 725645541 ft seri 725706417,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PLEJAD Tirane 67,500 2018-06-20 2018-06-25 368110140012018 Shpenzime per pritje e percjellje Min. Drejtesise , blerje librash, up nr 4913/9 dt 16.5.2018, pv.m dorezim dt 25.5.18, fh nr 46 dt 25.5.18, ft nr 7 seri 62270757
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 35,200 2018-06-21 2018-06-25 37410140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise , Bileta Avioni, autorizim nr 6160 dt 29.5.18, up nr 6160/3 dt 30.5.18, ft ofert nr 6160/4 dt 30.5.18, njf dt 30.5.18, ft nr 259 serial 59048448
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KASTRATI Tirane 531,959 2018-06-20 2018-06-25 36210140012018 Karburant dhe vaj Min. Drejtesise , Karburant per automjete, kontrate nr 4700/2 dt 01.08.2017, u. ngritje grupit punes 4700/4 dt 22.2.2018, pv m.dorezim dt.22.05.2018, ft nr. 66 dt 22.5.18 serial 57175966, fh 44 dt 22.5.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) FREDI-A Tirane 57,600 2018-06-20 2018-06-25 36910140012018 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Min. Drejtesise , sherbim mirmbajtje gjeneratori, kont vazhd. nr 4329/2 dt 4.6.18, pv.m.dorezim dt 12.06.2018, fh nr 7 dt 12.6.18, ft nr 141 dt 12.6.18, seri 59506730
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 9,000 2018-06-20 2018-06-25 36710140012018 Kancelari Min. Drejtesise , kartevizita, up nr 6286/1 dt 1.6.18, pv.m dorezim dt 1.6.18, fh nr 48 dt 1.6.18, ft nr 106 ser 58781476
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,958,791 2018-06-20 2018-06-25 37110140012018 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi, Korrik 2017, Urdher Ministri nr 6210 dt 30.5.18, listp.bankes dt 19.6.2018, Detyrim i prapambetur Ditar nr 7245
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 254,775 2018-06-20 2018-06-25 36510140012018 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise sherbim postar Maj 2018, Kontrat 91/1 dt 5.01.2018, ft dt 26.5.2018 serial 58060304
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HELIUS SYSTEMS Tirane 508,286 2018-06-21 2018-06-25 36610140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise RNSH Maj 2017, kontr vazhdim nr 6492/7, dt 1.12.16, ft nr 105 dt.01.06.2018 serial 60774008, pv realizimi 05.06.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "ATELIER 4" Tirane 384,000 2018-06-20 2018-06-25 36410140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Min Drejtesise mbikqyrje e riknostruksionit te ambjenteve te Kolegjit te Apelit te Vetingut. UP 1/33 dt.28.03.2018, kontrate nr 1/37 dt 30.3.18, raport permb dt 12.6.18, ft nr33 seri 45064496
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 437,458 2018-06-19 2018-06-21 35210140012018 Elektricitet 1014001 Min. Drejtesise Energji Elektrike MAJ 2018, ft seri 253197100
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 7,948 2018-06-18 2018-06-21 35010140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise Pagese telefoni E.Gjonaj, Janar 2018, detyr i prapambetur ditar nr 7731, kod ab. 544334, ft seri 00000002277368359 dt 1.2.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PC STORE Tirane 3,678,840 2018-06-20 2018-06-21 34910140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Min. Drejtesise blerje paisje zyre per komisionin e apelimit vettingut, up nr 3 dt 12.3.18, ft negocim nr 3/2 dt 16.3.18, kontr dt 28.3.16, pv.m dorz dt 16.4,18, ft 1643 seri 62059243, fh nr 32 dt 16.4.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "ATELIER 4" Tirane 231,000 2018-06-19 2018-06-21 35910140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Min Drejtesise mbikqyrje e riknostruksionit te ambjenteve te Kolegjit te Apelit te Vetingut. UP 2/1 dt.01.12.2017, Njoftim fituesi 2/11 dt.08.12.2017, kontrate 2/12 dt.11.12.2017 raport 02.02.2018, fat. 21 dt.20.04.2018 serial 45064484
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 12,000 2018-06-18 2018-06-21 35110140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise Pagese telefoni E.Gjonaj, Prill 2018, detyr i prapambetur ditar nr 7731, kod ab. 544334, ft seri 00000002278118928 dt 1.5.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "ATELIER 4" Tirane 693,000 2018-06-19 2018-06-21 35810140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Min Drejtesise mbikqyrje e riknostruksionit te ambjenteve te Kolegjit te Apelit te Vetingut. UP 2/1 dt.01.12.2017, Njoftim fituesi 2/11 dt.08.12.2017, kontrate 2/12 dt.11.12.2017 raport 02.02.2018, fat. 12 dt.03.04.2018 serial 45064475
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 48,180 2018-06-19 2018-06-21 35310140012018 Uje Min. Drejtesise Pagese Uji Maj 2018,Kontrate nr 4-D-159080-1, serial fatures 262440447
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IKUBINFO Tirane 158,791 2018-06-13 2018-06-21 33610140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise ICMIS Tetor 2017, UP 473 dt 20.1.17, kontr vazhdim nr 473/4 dt 24.3.17, Urdher grupit punes nr 473/5 dt 27.317, ft nr 1293 seri 45272491, pv. realizim sherbimi 4.12.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IKUBINFO Tirane 158,791 2018-06-20 2018-06-21 357101400120181 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise ICMIS Prill 2018, UP 473 dt 20.1.17, kontr vazhdim nr 473/4 dt 24.3.17, Urdher grupit punes nr 473/5 dt 27.317, ft nr 1240 seri 57207298, pv m.dorezim dt 22.05.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ''K.A.E.XH.'' SH.P.K. Tirane 134,621 2018-06-18 2018-06-19 35510140012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) kontrate ne vazhdim nr.1/10 dt 11.12.17, situacion punimesh dt 25.05.18, ft nr.65 dt 25.05.2018 serial 47642015 raport i grupit te zbat kontrates dt.05.06.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 756 2018-06-13 2018-06-19 34310140012018 Posta dhe sherbimi korrier Min. Drejtesise posta maj 2018, ft nr 2351 seri 58060051
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PC STORE Tirane 20,000 2018-06-13 2018-06-19 34710140012018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Min. Drejtesise blerje switch me 5 porta, up nen 100.000 lek nr 6123 /1 dt 30.5.18, pv. marjes dorezim dt 30.5.18, fh nr 47 dt 30.05.18, ft nr d2118 dt 30.05.2018, seri 64316168
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) COFFEE CLUB Tirane 225,500 2018-06-13 2018-06-19 34110140012018 Shpenzime per pritje e percjellje Min. Drejtesise shpenzim pritje percjellje, UP 5725/1 dt.21.05.18, FT ofert nr 5725/2 dt 21.05.2018, njf 22.02.18, pv m.dorezim dt 24.5.18 ft nr.3671 serial 62623871, FH nr 45 dt 24.05.18,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ''K.A.E.XH.'' SH.P.K. Tirane 15,858,344 2018-06-18 2018-06-19 35410140012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Urdher prok nr.1/30 dt.28.03.2018, kontrate shtese nr.1/36 dt.30.03.2018, situacion punimesh dt.25.05.2018, fature nr 65 dt.25.05.2018 serial 47642015, raport i grupit zbat kontr dt.05.06.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 8,118 2018-06-11 2018-06-19 33910140012018 Posta dhe sherbimi korrier Min. Drejtesise, abonim shtypi i shkruar, Maj 2018, kontrat nr 91 dt 5.1.2018, ft nr 276 seri 61412386
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,540,000 2018-06-18 2018-06-19 35610140012018 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise,paradhenie dieta jashte vendit, Autorizim nr.6791 dt 14.06.2018, kursi 1euro/127 lek, 20.000 euro
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 65,000 2018-06-13 2018-06-19 34610140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise bilete avioni, autorizim nr 5023/1 dt 3.5.18, up nr 5023/2 dt 8.5.18, ftes ofert nr 5023 dt 08.5.18, njf dt 8.5.18, ft nr 496 seri 54223887
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 433,324 2018-06-13 2018-06-19 34810140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise bilete avioni, autoriz nr 6200 dt 30.05.2018, urdher prokurimi 6200/2 dt 30.5.18, ft ofert 6200/3 dt 30.05.18, njf dt 30.5.18, ft nr 5702 seri 62833702
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) OMEGA PROFESSIONAL Tirane 18,598 2018-06-13 2018-06-19 34210140012018 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Min. Drejtesise bilete sherbim mirmbajtje ndertese, up 5748/1 dt 18.5.18, pv m.dorezim dt 24.5.18, ft nr.77 seri 35004877
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 11,600 2018-06-11 2018-06-19 33810140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise Pagese Shpez.celulari T.Gogu, Maj 2018, kod.abonentit nr 54433428, ft seri 00000002278378886
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 227,900 2018-06-13 2018-06-19 34510140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise bilete avioni, autorizim nr 4913/3 dt 16.5.18, up nr 4913/6 dt 16.5.18, ftes ofert nr 4913/7 dt 16.5.18, njf dt 16.5.18, ft nr 498 seri 54223889
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) 4 K TRADING Albania Tirane 15,000 2018-06-13 2018-06-19 34410140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise sherbim konstatim defekti printeri/fotokopje, UP per blerje nen 100.000 lek, pv m.dorezim dt 28.05.2018, ft nr 233993282 dt 28.5.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 6,000 2018-06-11 2018-06-18 33210140012018 Shpenzime te tjera transporti Min. Drejtesise tarife e ndryshimit te pronesise automjetit, autoizim nr 8.5 dt 8.5.18, shkrese per likujdim dt 6.6.18, ft nr.01/38TR
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 11,193 2018-06-11 2018-06-18 33710140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise Pagese Shpez.celulari T.Vodo, Maj 2018, kod.abonentit nr 54433421, ft seri 00000002278378829
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,696,668 2018-06-12 2018-06-18 33310140012018 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi, Prill 2017, Urdher Ministri nr 6210 dt 30.5.18, listp.bankes dt 8.6.18, Detyrim i prapambetur Ditar nr 7245
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,640 2018-06-11 2018-06-18 33110140012018 Posta dhe sherbimi korrier Min. Drejtesise Poste sekrete maj 2018, ft nr 11615 seri 61410018
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave