Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,286,045,541.00 2,686 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 10,000 2018-05-17 2018-05-21 28610140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min Drejtesise, Mirmbajtje e sistemit dixhital te Arkives se Ministrise Drejtesise, Janar 2017, kontrate nr.6721/11 dt 7.12.2016, pv dt 24.01.17, ft seri 38256078
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 10,000 2018-05-17 2018-05-21 29210140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min Drejtesise, Mirmbajtje e sistemit dixhital te Arkives se Ministrise Drejtesise, Janar 2018, kontrate nr.6721/11 dt 7.12.2016, pv dt 26.01.18, ft seri 58287557
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 10,000 2018-05-17 2018-05-21 29310140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min Drejtesise, Mirmbajtje e sistemit dixhital te Arkives se Ministrise Drejtesise, Shkurt 2018, kontrate nr.6721/11 dt 7.12.2016, pv dt 03.05.18, ft seri 61356687
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBDESIGN PSP Tirane 93,600 2018-05-17 2018-05-21 28210140012018 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Min. Drejtesise Blerje materiale te personalizuara, up nr 3327/1 dt 26.3.18, pv. m.dorezim dt 10.4.18, fh nr 31 dt 10.4.18, ft seri 57776851
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 4,560 2018-05-17 2018-05-21 27610140012018 Posta dhe sherbimi korrier Min. Drejtesise sherbim posta sekrete, prill 2018 ft seri 44113741
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PIK CREATIVE Tirane 12,724 2018-05-17 2018-05-21 28410140012018 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Min. Drejtesise roll up me mekanizem, up nr.5181/1 dt 8.5.18, pv m.dorezim dt 8.5.18, fh nr 37 dt 8.5.2017, ft seri 62078115
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 17,820 2018-05-17 2018-05-21 27810140012018 Posta dhe sherbimi korrier Min. Drejtesise sherbim postar per zarfa mbi 2 kg. prill 2018, kontr nr 91/1 dt 5.1.18, ft seri 58061139,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 254,485 2018-05-17 2018-05-21 27210140012018 Elektricitet 1014001 Min. Drejtesise Energji Elektrike Prill 2018, ft seri 251953963
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 10,000 2018-05-17 2018-05-21 28810140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min Drejtesise, Mirmbajtje e sistemit dixhital te Arkives se Ministrise Drejtesise, Mars 2017, kontrate nr.6721/11 dt 7.12.2016, pv dt 23.03.17, ft seri 47565328
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 10,000 2018-05-17 2018-05-21 29010140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min Drejtesise, Mirmbajtje e sistemit dixhital te Arkives se Ministrise Drejtesise, Qershor 2017, kontrate nr.6721/11 dt 7.12.2016, pv dt 23.06.17, ft seri 50574043
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 10,000 2018-05-17 2018-05-21 295110140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min Drejtesise, Mirmbajtje e sistemit dixhital te Arkives se Ministrise Drejtesise, Prill 2018, kontrate nr.6721/11 dt 7.12.2016, pv dt 08.05.18, ft seri 61356672
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 11,000 2018-05-17 2018-05-21 29610140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise shpenzim celulari, E.Gjonaj, Prill 2018, ft seri 238472707
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BAR RESTAURANT PIAZZA Tirane 10,700 2018-05-17 2018-05-21 28310140012018 Shpenzime per pritje e percjellje Min. Drejtesise Pritje percjellje, um nr 4408 dt 18.4.18, Up 4408/2 dt 18.4.18, ft seri 59793962
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 25,000 2018-05-17 2018-05-21 27510140012018 Kancelari Min. Drejtesise Blerje Kartevizita, UP nr.4853/1 dt 30.4.18, PV m.dorezim dt 3.5.18, fh nr 36 dt 3.5.18, ft seri 58781453
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,500 2018-05-17 2018-05-21 27410140012018 Udhetim i brendshem Min. Drejtesise Dieta brenda vendit, F.Serjani, UM 5031 dt 3.5.18, UM nr.4409 dt 19.4.18, listpagese bankes dt 17.5.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 10,000 2018-05-17 2018-05-21 28710140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min Drejtesise, Mirmbajtje e sistemit dixhital te Arkives se Ministrise Drejtesise, Shkurt 2017, kontrate nr.6721/11 dt 7.12.2016, pv dt 24.02.17, ft seri 45961945
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 10,000 2018-05-17 2018-05-21 29110140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min Drejtesise, Mirmbajtje e sistemit dixhital te Arkives se Ministrise Drejtesise, Korrik 2017, kontrate nr.6721/11 dt 7.12.2016, pv dt 24.07.17, ft seri 51786761
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,400 2018-05-17 2018-05-21 27910140012018 Sherbime te tjera Min. Drejtesise Shperblim i KKT, T.Gogu, vkm nr 519 dt 20.09.2017, shkres nr 5294 dt 10.5.18, listprezence dt 27.4.18, list.pagese dt 17.5.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,920,500 2018-05-14 2018-05-17 27010140012018 Sherbimet bankare Min Drejtesise, paradhenie per dieta jashte vendit, Autorizim nr 3925 dt 18.4.2018, kursi 1euro = 128 lek
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KASTRATI Tirane 676,704 2018-05-09 2018-05-14 26510140012018 Karburant dhe vaj Min. Drejtesise , Karburant per automjete, kontrate nr 4700/2 dt 01.08.2017, u. ngritje grupit punes 4700/4 dt 22.2.2018, pv m.dorezim dt.22.2.2018, ft nr. 54 dt 22.2.18 serial 57175154, fh 19 dt 22.2.18 dt
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 21,978 2018-05-09 2018-05-14 26910140012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise pagese e pages se ishpunonjesit me kontrate z.sulce, listpagese dt 8.5.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 28,000 2018-05-11 2018-05-14 26810140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise, dieta brenda vendit, Sh.Pasha, N.Hoxha, Aut. nr 16/4 dt 16.4.18, aut 13/3, aut 28/3, aut 10/4, aut 23/4 listp bankes dt 8.5.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 47,000 2018-05-07 2018-05-10 26010140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise, dieta brenda vendit, A.Lamce, G.Mija, V.Jarani, Aut. nr 16/4 dt 16.4.18, Aut nr.3890 dt 5.4.18, Aut 20/4 ,Aut 19/4, aut 13/3, aut 28/3, aut 27/2, aut 22/2, aut 19/2, aut 27/12 listp bankes dt 7.5.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 64,583 2018-05-08 2018-05-10 26110140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni up nr 2630/9 dt 6.4.18, ftes ofert nr.2630/10 dt 6.4.18, njoft fituesi 6.4.2018, ft seri 58086427
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 36,049 2018-05-09 2018-05-10 26710140012018 Paga baze Min Drejtesise pagese e lejes se zakonshme M.Mece, urdher nr 4536/2 dt 30.4.2018, litspagese e bankes dt 08.05.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) S.A.S (Special Albania Security) Tirane 42,000 2018-05-08 2018-05-10 26610140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise Mirmajtje e databazes qentrore me jashte,Shtator 2017, kot vazhdim nr 712/13 dt 27.7.15, ft 224066094, pv dt 30.09.17
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) NO LIMIT S SHPK Tirane 196,000 2018-05-08 2018-05-10 26410140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni up nr 3925/2 dt 19.4.18, ftes ofert nr.3925/3 dt 19.4.18, njoft fituesi 19.4.2018, ft seri 60374606
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,000 2018-05-07 2018-05-10 25910140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise, dieta brenda vendit, E.Morava, M.Sedja, Aut. nr 16/4 dt 16.4.18, Aut nr.3890 dt 5.4.18, listp bankes dt 7.5.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ''K.A.E.XH.'' SH.P.K. Tirane 61,237,683 2018-05-08 2018-05-10 26310140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Min. Drejtesise, Rikonstr. ambj kolegjit apelit , UP 1/1 dt 01.12.17, U.Komis vlers.nr 1/6 dt 4.12.17, njoft.fit 1/9 dt 8.12.17, kontr 1/10 dt 11.12.17, situaci. nr 22/3 dt 22.3.2018, ft nr.62 dt 03.04.2018 serial 47642012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HELIUS SYSTEMS Tirane 536,675 2018-05-03 2018-05-10 25310140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise RNSH Shkurt 2017, kontr vazhdim nr 6492/7, dt 1.12.16, ft nr 2 dhe nr.3 dt 30.3.2017, pv realizimi 20.03.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HELIUS SYSTEMS Tirane 56,580 2018-05-07 2018-05-10 25610140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise RNSH Tetor 2017 Diference fature, kontr vazhdim nr 6492/7, dt 1.12.16, ft seri ( 50411653,50411654), pv realizimi 3.11.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HELIUS SYSTEMS Tirane 508,286 2018-05-03 2018-05-10 25410140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise RNSH Prill 2017, kontr vazhdim nr 6492/7, dt 1.12.16, ft nr 11 dhe nr. 12 seri (28419711, 28419711), pv realizimi 4.05.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 44,500 2018-05-07 2018-05-10 25810140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise, dieta brenda vendit,G.Laci, Sh.Pasha, S.Minarolli, H.Tola, Aut. nr 16/4 dt 16.4.18, Aut 22/4 ,, aut 13/3, aut 28/3, aut 27/2, aut 22/2, aut 26/1, aut 10/4, aut 23/4 listp bankes dt 7.5.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 199,990 2018-05-08 2018-05-10 26210140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni up nr 2630/6 dt 4.4.18, ftes ofert nr.2630/7 dt 4.4.18, njoft fituesi 4.4.2018, ft seri 54223841
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 13,000 2018-05-04 2018-05-08 25510140012018 Sherbime telefonike Min Drejtesise shpenzim celulari, t.vodo mars 2018, ft seri 00000002277863565
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 8,788 2018-05-04 2018-05-08 25710140012018 Shtese page per funksionin Min Drejtesise,paga muaji Mars 2018 ,listpagesa bankes dt 4.5.18, punonjes plan 149 / fakt 106
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,898,529 2018-05-02 2018-05-04 24710140012018 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi Min Drejtesise,paga muaji Prill 2018,listpagesa bankes dt 2.5.18, punonjes plan 149 / fakt 106
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,382,548 2018-05-02 2018-05-04 24310140012018 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Min Drejtesise,paga muaji Prill 2018,listpagesa bankes dt 2.5.18, punonjes plan 149 / fakt 106
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 537,331 2018-05-02 2018-05-04 24510140012018 Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veçanta Min Drejtesise,paga muaji Prill 2018,listpagesa bankes dt 2.5.18, punonjes plan 149 / fakt 106
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,334,287 2018-05-02 2018-05-04 24910140012018 Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise,paga muaji Prill 2018,listpagesa bankes dt 2.5.18, punonjes plan 149 / fakt 106
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave