Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,286,045,541.00 2,686 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2018-02-27 2018-03-01 7610140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise , sherbim telefoni janar 2018, ft serial 725029107, nr klienti 110000073411
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,000 2018-02-27 2018-03-01 7410140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise, dieta brenda vendit, autoriz nr 14/2 dt 14.02.2018, Listpagese bankes dt 26.02.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 14,000 2018-02-27 2018-03-01 7810140012017 Udhetim i brendshem Min Drejtesise Paga dieta brenda vendit, listepagesa bankes 26.02.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 222,561 2018-02-27 2018-03-01 7710140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise , bilete avioni, UM nr 7662 dt 14.12.2017, PV emergjence dt 14.12.2017, FT serial 51147671
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,000 2018-02-27 2018-03-01 7310140012018 Udhetim i brendshem Min. Drejtesise dieta brenda vendit, listepagesa bankes dt 26.02.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 17,000 2018-02-21 2018-02-23 7010140012018 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Shperblim i Kom.Auditit Brendshem, VKM 418 dt 27.06.12, UM 2087 dt 16.02.2018, UM 2239/2 dt 06.04.16, Bordero 21.02.2018, List.pagese dt.21.02.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,500 2018-02-21 2018-02-23 6910140012018 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Shperblim i Kom.Auditit Brendshem, VKM 418 dt 27.06.12, UM 2087 dt 16.02.2018, UM 2239/2 dt 06.04.16, Bordero 21.02.2018, List.pagese dt.21.02.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 30,000 2018-02-20 2018-02-22 660140012018 Te tjera transferta tek individet Min. Drejtesise shperblim i menjehershem, Diana Lika, UM nr 129 dt 08.01.2018, shkrese MF 571/1 dt 15.02.2018, listpagese dt 20.02.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 460,313 2018-02-20 2018-02-22 6810140012018 Elektricitet 1014001 Min Drejtesise Energji elektrike Janar 2018,kontrate C-110816 , nr fatures 248373148
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 238,296 2018-02-16 2018-02-22 5710140012018 Posta dhe sherbimi korrier Min. Drejtesise sherbimi i postes JANAR 2018,kontrate nr 91/1 dt05.01.18, ft seri 58060906,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 57,360 2018-02-20 2018-02-22 670140012018 Uje Min. Drejtesise Pagese Uji Janar 2018,Kontrate nr 4-D-159080-1, serial fatures 235898306,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 11,200 2018-02-16 2018-02-20 6210140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise pagese telefoni T.Vodo, ft seri 00000002277368373, kodi abonentit 54433421
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 65,710 2018-02-16 2018-02-20 6410140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise Pagese telefoni muaji Janar 2018 ft seri 725050565 , nr klientit 310001696716
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 9,200 2018-02-16 2018-02-20 6110140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise Pagese telefoni muaji E.Kokona, ft serial 00000002277368383,, dt 01.02.2018, kodi abonentit 54433422
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 22,001 2018-02-16 2018-02-20 6310140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise pagese telefoni E.Gjonaj, ft seri 238395813, kodi abonentit 2388316251
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,080 2018-02-16 2018-02-20 5910140012018 Posta dhe sherbimi korrier Min. Drejtesise sherbimi i postes sekrete, ft seri 34514070
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 118,200 2018-02-13 2018-02-16 4210140012018 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Min.Drejtesise larje fasades se ministrise, Up 5262/3 dt 08.09.17, Pv f5 dt 8.9.17, Ft serial 51254969
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) COLOSSEO CONSTRUCTION Tirane 9,450 2018-02-13 2018-02-16 4410140012018 Udhetim i brendshem Min.Drejtesise shpenzim Hoteli, E.Gjonaj, UM 7464 dt 6.12.17, ft serial 49332753
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SIGAL-AD Tirane 20,500 2018-02-12 2018-02-16 5310140012018 Udhetim jashte shtetit Pagesa shpenzim hoteli, UM 7976, dt 27.12.2017, Ft bashkengjitur
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IMER YMERI Tirane 32,976 2018-02-13 2018-02-16 4710140012018 Shpenzime te tjera transporti Min.Drejtesise larje automjeti, Up 848/1 dt 1.3.17, kontrate 818/2 dt 3.3.17, ft serial 8692378
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RESULI - ER Tirane 245,042 2018-02-13 2018-02-16 5210140012018 Karburant dhe vaj Min.Drejtesise blerje Gazoil, kontrate 4201/1 dt 4.9.2017, UM 4201/2 dt 4.9.17, ft serial 36856370, pv m dorezim 13.12.17, fh nr 97 dt 13.12.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 816,000 2018-02-13 2018-02-16 4110140012018 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Min.Drejtesise larje fasades se ministrise, Up 6792/3 dt 22.11.17, Pv kryerjes sherbimit dt 30.11.17, Ft serial 46242886
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 60,845 2018-02-13 2018-02-16 5110140012018 Sherbime telefonike Min.Drejtesise sherbim telefonik, dhjetor 2017, nr klientit 310001696716, ft serial 724906208
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) COMFORT Tirane 108,000 2018-02-13 2018-02-16 4910140012018 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Min.Drejtesise mirmbajtje e sistemit te kondicionimit, UP 3759/1 dt.30.06.2017, njf 3.7.17, kotr 3759/2 dt 5.7.17, pv marjes dorezim dt 25.10.17, ft serial 52025693
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DHIMITER VASI Tirane 19,500 2018-02-13 2018-02-16 4310140012018 Kancelari Min.Drejtesise kartevizita, UP 6400/1 dt 13.12.17, pv form 5 kbv dt 13.12.17, Ft serial 55280260, fh nr 98 dt 13.12.17
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) COMFORT Tirane 72,000 2018-02-13 2018-02-16 4510140012018 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Min.Drejtesise mirmbajtje e sistemit te kondicionimit, UP 3759/1 dt 30.6.17, njf 3.7.17, kontr. 3759/2 dt 5.7.17, pv m dorezim dt 25.10.17, ft serial 52025715
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Oltjan Dautaj Tirane 34,680 2018-02-13 2018-02-16 4610140012018 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Min.Drejtesise blerje gotash dhe filxhana, Up 5366/2 dt 11.9.17, ft of dt 11.9.17, njf 13.9.17, pv dt 13.9.17, ft serial 42901135, fh nr 67 dt 19.9.17
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ELDI QAFMOLLA Tirane 28,000 2018-02-13 2018-02-16 4810140012018 Kancelari Min.Drejtesise blerje kuti arkivi kartoni, UP 7902/1 dt 23.12.17, PV 23.12.17, Ft serial 57000715, fh nr.105 dt 23.12.17, pv m dorezim dt 23.12.17
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 50,000 2018-02-07 2018-02-09 3710140012018 Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise,shperblim i menjehershem, Seri Rama, UM 7978 dt 27.12.2017, Shkr MF 6772/2 dt 26.01.18 list.bank 01.02.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 4,224 2018-02-07 2018-02-09 3510140012018 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise, sherbim postes sekrete, ft nr 8/5 dt 23.01.2018 serial 50254608
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HELIUS SYSTEMS Tirane 508,286 2018-02-07 2018-02-09 3610140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise permisimi i zhvillimit dhe mirbajtje e RNSH, Dhjetor 2017, kont.6492/7 dt 1.12.2016, ft serial 50411672, 50411671, UM 6492/8 01.12.16, pv dt 03.01.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,045 2018-02-07 2018-02-09 3810140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise kompesim shpenzim telefoni P.Bakiu, dhjetor 2017, ft serial 238377785, lis.bankes 01.02.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 810,000 2018-02-02 2018-02-05 4010140012018 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise,paradhenie dieta jashte vendit, Autorizim nr.1466 dt 02.02.2018, kursi 1euro/135 lek, 6000euro
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 671,955 2018-02-01 2018-02-02 3110140012018 Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veçanta Min Drejtesise Paga Janar 2018, Bordero Janar 2018, Lis.Pages Janar 2018, Nr.pun fakt 114/plan 149
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,140,644 2018-02-01 2018-02-02 2910140012018 Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veçanta Min Drejtesise pagat janar 2018, listpag Janar 2018, Nr puno plan 149/ fakt 114
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 63,596 2018-02-01 2018-02-02 3210140012018 Shtese page per funksionin Min Drejtesise Paga Janar 2018, Bordero Janar 2018, Lis.Pages Janar 2018, Nr.pun fakt 114/plan 149
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UNION BANK SHA Tirane 51,495 2018-02-01 2018-02-02 3410140012018 Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise, paga janar 2018, bordero janar 2018, listp bankes janar 2018, pun plan 149/ fakt 114
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,205,485 2018-02-01 2018-02-02 3310140012018 Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise, paga janar 2018, bordero janar 2018, listp bankes janar 2018, pun plan 149/ fakt 114
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,318,978 2018-02-01 2018-02-02 3010140012018 Shtese page per funksionin Min Drejtesise Paga Janar 2018, Bordero Janar 2018, Lis.Pages Janar 2018, Nr.pun fakt 114/plan 149
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 459,000 2018-01-30 2018-01-31 557110140012017 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise bilete avioni um 6042/3 dt 18.10.17, up 6109 18.10.2017 serial 54223560
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave