Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,286,045,541.00 2,686 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 29,748 2018-05-02 2018-05-04 24810140012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise,paga muaji Prill 2018 Punonjes me kontrate,listpagesa bankes dt 2.5.18, punonjes plan 17 / fakt 15, VKM nr 60 dt 31.1.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 86,526 2018-05-02 2018-05-04 25210140012018 Shtese page per funksionin Min Drejtesise,paga muaji Prill 2018 ,listpagesa bankes dt 2.5.18, punonjes plan 149 / fakt 106
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 113,067 2018-05-02 2018-05-04 24410140012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise,paga muaji Prill 2018 Punonjes me kontrate,listpagesa bankes dt 2.5.18, punonjes plan 17 / fakt 15
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 257,207 2018-05-02 2018-05-04 25010140012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise,paga muaji Prill 2018 Punonjes me kontrate,listpagesa bankes dt 2.5.18, punonjes plan 17 / fakt 15, VKM nr 60 dt 31.1.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 29,748 2018-05-02 2018-05-04 24610140012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise,paga muaji Prill 2018 Punonjes me kontrate,listpagesa bankes dt 2.5.18, punonjes plan 17 / fakt 15
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TIRANA BANK Tirane 63,596 2018-05-02 2018-05-04 25110140012018 Paga baze Min Drejtesise,paga muaji Prill 2018 ,listpagesa bankes dt 2.5.18, punonjes plan 149 / fakt 106
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 11,000 2018-04-25 2018-05-03 20210140012018 Sherbime telefonike Min Drejtesise shpenzime celulari E.Gjonaj mars 2018, ft nr 2388316251 dt.01.04.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 10,000 2018-04-25 2018-05-03 20610140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min Drejtesise, Mirmbajtje e sistemit dixhital te Arkives se Ministrise Drejtesise, Nentor 2017, kontrate nr.6721/11 dt 7.12.2016, pv dt 23.11.17, ft seri 56507528
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 10,000 2018-04-25 2018-05-03 20410140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min Drejtesise, Mirmbajtje e sistemit dixhital te Arkives se Ministrise Drejtesise, Prill 2017, kontrate nr.6721/11 dt 7.12.2016, pv dt 24.04.17, ft seri 48185549
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 10,000 2018-04-25 2018-05-03 20510140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min Drejtesise, Mirmbajtje e sistemit dixhital te Arkives se Ministrise Drejtesise, Dhjetor 2017, kontrate nr.6721/11 dt 7.12.2016, pv dt 24.04.17, ft seri 57500923
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 229,500 2018-04-27 2018-05-02 21910140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise , bilete avioni, Tirane Vien Tirane, up nr 4412 dt.10.7.17, ft ofert 11.07.2017, njoft fit dt 12.7.17, ft seri 39300849
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOMPLEKSI TURISTIK BLEART Tirane 60,337 2018-04-27 2018-05-02 23010140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Min. Drejtesise , TVSH Euralius, kontrat grant nr 2014/346-900, rimbursim tvsh-je per muajt Janar-Mars 2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HELIUS SYSTEMS Tirane 508,286 2018-04-30 2018-05-02 23510140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise RNSH Mars 2018, kontr vazhdim nr 6492/7, dt 1.12.16, ft seri ( 50411691), pv realizimi 11.4.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ''K.A.E.XH.'' SH.P.K. Tirane 133,950 2018-04-30 2018-05-02 24110140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Min. Drejtesise, Rikonstr. ambj kolegjit apelit , UP 1/1 dt 01.12.17, U.Komis vlers.nr 1/6 dt 4.12.17, njoft.fit 1/9 dt 8.12.17, kontr 1/10 dt 11.12.17, situaci. dt28.12.2017, ft nr.54 dt 29.12.2018 serial 47642004
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SKENDERI G Tirane 5,467 2018-04-27 2018-05-02 23910140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Min. Drejtesise , TVSH Euralius, kontrat grant nr 2014/346-900, rimbursim tvsh-je per muajt Janar-Mars 2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IKUBINFO Tirane 158,791 2018-04-30 2018-05-02 22010140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise ICMIS Mars 2018, UP 473 dt 20.1.17, kontr vazhdim nr 473/4 dt 24.3.17, Urdher grupit punes nr 473/5 dt 27.317, ft seri 57207262, pv m.dorezim dt 26.3.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 64,994 2018-04-27 2018-05-02 22110140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Min. Drejtesise , TVSH Euralius, kontrat grant nr 2014/346-900, rimbursim tvsh-je per muajt Janar-Mars 2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) S.A.S (Special Albania Security) Tirane 42,000 2018-04-30 2018-05-02 23310140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise Mirmbajtje e databazes qendror me jashte, Mars 2018, kont. vazhdim nr 712/13 dt 27.7.15, ft 224067887, pv dt 30.03.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 74,675 2018-04-27 2018-05-02 22210140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Min. Drejtesise , TVSH Euralius, kontrat grant nr 2014/346-900, rimbursim tvsh-je per muajt Janar-Mars 2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 22,333 2018-04-27 2018-05-02 22610140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Min. Drejtesise , TVSH Euralius, kontrat grant nr 2014/346-900, rimbursim tvsh-je per muajt Janar-Mars 2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 10,800 2018-04-27 2018-05-02 21810140012018 Udhetim i brendshem Min. Drejtesise , Dieta brenda vendit Fier, E.Gjonaj, Urdher Min nr 4409 dt 19.4 18 bank dt 26.4.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IMER YMERI Tirane 5,000 2018-04-27 2018-05-02 23410140012018 Shpenzime te tjera transporti Min. Drejtesise sherbim larje makine, up nr.2333/5 dt 2.3.18, njf dt 5.3.18, kontr nr.2333/6 dt 19.3.18, urdher nr.2333/7 dt 19.3.18, ft seri 8692396
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UNIVERS HOTEL SHPK Tirane 55,318 2018-04-26 2018-05-02 23210140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Min. Drejtesise TVSH Euralius, kontrate grant nr 2014/346-900, rimbursim tTVSH Janar-Mars 2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ROSSMANN-LALA Tirane 3,711 2018-04-27 2018-05-02 22710140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Min. Drejtesise , TVSH Euralius, kontrat grant nr 2014/346-900, rimbursim tvsh-je per muajt Janar-Mars 2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 11,000 2018-04-30 2018-05-02 23610140012018 Udhetim i brendshem Min. Drejtesise , Dieta brenda vendit Bulqize dhe Sarande, G.Laçi, Autoriz. nr 23/4 dt 23.4.18, autoriz nr 18/4 dt 18.4.2018, listp. bank dt 26.4.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 750 2018-04-27 2018-05-02 22410140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Min. Drejtesise , TVSH Euralius, kontrat grant nr 2014/346-900, rimbursim tvsh-je per muajt Janar-Mars 2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SAZAN HYSENLLARI Tirane 37,067 2018-04-27 2018-05-02 22910140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Min. Drejtesise , TVSH Euralius, kontrat grant nr 2014/346-900, rimbursim tvsh-je per muajt Janar-Mars 2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) GECI Tirane 196,000 2018-04-27 2018-05-02 22810140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Min. Drejtesise , TVSH Euralius, kontrat grant nr 2014/346-900, rimbursim tvsh-je per muajt Janar-Mars 2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) 2LWEB Tirane 36,418 2018-04-27 2018-05-02 22310140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Min. Drejtesise , TVSH Euralius, kontrat grant nr 2014/346-900, rimbursim tvsh-je per muajt Janar-Mars 2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VILA FERDINAND Tirane 42,000 2018-04-27 2018-05-02 22510140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Min. Drejtesise , TVSH Euralius, kontrat grant nr 2014/346-900, rimbursim tvsh-je per muajt Janar-Mars 2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ARIAN KETA Tirane 13,200 2018-04-27 2018-05-02 23110140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Min. Drejtesise , TVSH Euralius, kontrat grant nr 2014/346-900, rimbursim tvsh-je per muajt Janar-Mars 2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 11,000 2018-04-27 2018-05-02 23710140012018 Udhetim i brendshem Min. Drejtesise , Dieta brenda vendit Bulqize dhe Sarande, E.Morava, Autoriz. nr 23/4 dt 23.4.18, autoriz nr 18/4 dt 18.4.2018, listp. bank dt 26.4.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "ABCOM" Tirane 1,317 2018-04-27 2018-05-02 24010140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Min. Drejtesise TVSH EURALIUS , Kontrate grant nr.2014/346-900, Rimbursim TVSH Janar-Mars, Marrjeshje kunder IPA
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KADIU Tirane 64,212 2018-04-25 2018-04-27 21410140012018 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min Drejtesise mirmbajtje automjeti targa TR 0165 Z, kontr shtese nr 1839 dt 19.2.18, akt kolaudim dt 10.4.18, ft seri 226139130, fh nr 6 dt 10.4.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KADIU Tirane 46,572 2018-04-25 2018-04-27 21010140012018 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min Drejtesise mirmbajtje automjeti targa TR1562T, kontr shtese nr 1839 dt 19.2.18, akt kolaudim dt 5.4.18, ft seri 226139105, fh nr 1 dt 4.4.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,500 2018-04-25 2018-04-27 21610140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise dieta brenda vendit Fier, um nr 4409 19.4.2018, listp. dt 25.4.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RESULI - ER Tirane 371,931 2018-04-24 2018-04-27 20310140012018 Karburant dhe vaj Min. Drejtesise Blerje gazoil , kontra nr.4201/1 dt 4.9.17 vazhdim, um kmdorezim nr 4201/2 dt 4.9.17, pv mdorezim dt 8.1.18, ft seri 36856310, fh nr 1 dt 8.1.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KADIU Tirane 20,796 2018-04-25 2018-04-27 21510140012018 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min Drejtesise mirmbajtje automjeti targa AA543RP, kontr shtese nr 1839 dt 19.2.18, akt kolaudim dt 4.4.18, ft seri 226139106, fh nr 2 dt 4.4.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 61,484 2018-04-25 2018-04-27 20910140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise sherbim telefoni mars 2018, kontr dt 4.11.2016, ft nr 725405486 dt 31.3.18, nr klienti 310001696716
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KADIU Tirane 18,300 2018-04-25 2018-04-27 21210140012018 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min Drejtesise mirmbajtje automjeti targa TR 5466L, kontr shtese nr 1839 dt 19.2.18, akt kolaudim dt 5.4.18, ft seri 226139114, fh nr 4 dt 5.4.18
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave