Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,286,045,541.00 2,686 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KADIU Tirane 34,692 2018-04-25 2018-04-27 21310140012018 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min Drejtesise mirmbajtje automjeti targa TR 1561T, kontr shtese nr 1839 dt 19.2.18, akt kolaudim dt 10.4.18, ft seri 226139129, fh nr 5 dt 10.4.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KADIU Tirane 18,804 2018-04-25 2018-04-27 21110140012018 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min Drejtesise mirmbajtje automjeti targa AA392PI, kontr shtese nr 1839 dt 19.2.18, akt kolaudim dt 5.4.18, ft seri 226139113, fh nr 3 dt 5.4.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,500 2018-04-25 2018-04-27 21710140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise dieta brenda vendit Fier, um nr 4409 19.4.2018, listp. dt 25.4.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 207,240 2018-04-25 2018-04-27 20710140012018 Posta dhe sherbimi korrier Min. Drejtesise sherbim postar Mars 2018, kontr nr 91/1 dt 5.1.2018, ft nr 1104 seri 58062504
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 11,208 2018-04-25 2018-04-27 20810140012018 Posta dhe sherbimi korrier Min. Drejtesise sherbim postar Mars 2018, kontr nr 91/1 dt 5.1.2018, ft nr 1336 seri 58061736
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) S.A.S (Special Albania Security) Tirane 42,000 2018-04-24 2018-04-25 19110140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise Mirmbajtje e databazes qendror me jashte, Mars 2017, kont. vazhdim nr 712/13 dt 27.7.15, ft seri 44691865, pv dt 30.03.17
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) S.A.S (Special Albania Security) Tirane 42,000 2018-04-24 2018-04-25 19810140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise Mirmajtje e databazes qentrore me jashte,tetor 2017, kot vazhdim nr 712/13 dt 27.7.15, ft 224066380, pv dt 30.10.17
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) S.A.S (Special Albania Security) Tirane 42,000 2018-04-24 2018-04-25 19510140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise Mirmajtje e databazes qendror me jashte, korrik 2017, kont. vazhdim nr 712/13 dt 27.7.15, ft 224065546, pv dt 31.07.17
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SOFT & SOLUTION Tirane 43,080,000 2018-04-19 2018-04-25 182101400120181 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave Min. Drejtesise, Rikonceptim i sistemit ALBIS, kontrat ne vazhdim 7260/13 dt 9.2.17, ft seri 41208100, PV dt 8.5.17, fh 27/1 dt 10.5.17, ft seri 42624490, pv dt 26.4.17, fh 21/1 dt 11.4.17
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) S.A.S (Special Albania Security) Tirane 42,000 2018-04-24 2018-04-25 18710140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise Mirmbajtje e databazes qendror me jashte, Shkurt 2018, kont. vazhdim nr 712/13 dt 27.7.15, ft 224067276, pv dt 28.02.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) S.A.S (Special Albania Security) Tirane 42,000 2018-04-24 2018-04-25 18810140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise Mirmbajtje e databazes qendror me jashte, Janar 2018, kont. vazhdim nr 712/13 dt 27.7.15, ft 224067276, pv dt 30.01.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) S.A.S (Special Albania Security) Tirane 42,000 2018-04-24 2018-04-25 18910140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise Mirmbajtje e databazes qendror me jashte, Janar 2017, kont. vazhdim nr 712/13 dt 27.7.15, ft seri 27901499, pv dt 30.01.17
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) S.A.S (Special Albania Security) Tirane 42,000 2018-04-24 2018-04-25 19210140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise Mirmbajtje e databazes qendror me jashte, Prill 2017, kont. vazhdim nr 712/13 dt 27.7.15, ft seri 446924128, pv dt 30.04.17
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) S.A.S (Special Albania Security) Tirane 42,000 2018-04-24 2018-04-25 20010140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise Mirmajtje e databazes qentrore me jashte, kot vazhdim nr 712/13 dt 27.7.15, ft 224066956, pv dt 30.12.17
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 23,100 2018-04-24 2018-04-25 18410140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise Dieta brenda vendit,Urdher Ministri nr.2830/1 dt 10.4.2018, Aut nr 27/3 dt 27.3.18, aut nr 3817 dt.3.4.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) S.A.S (Special Albania Security) Tirane 42,000 2018-04-24 2018-04-25 19410140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise Mirmbajtje e databazes qendror me jashte, qershor 2017, kont. vazhdim nr 712/13 dt 27.7.15, ft 224065269, pv dt 30.06.17
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) S.A.S (Special Albania Security) Tirane 42,000 2018-04-24 2018-04-25 19910140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise Mirmajtje e databazes qentrore me jashte,Nentor 2017, kot vazhdim nr 712/13 dt 27.7.15, ft 224066664, pv dt 30.11.17
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 17,000 2018-04-24 2018-04-25 18510140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise Dieta brenda vendit,Urdher Ministri nr.2830/1 dt 10.4.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) S.A.S (Special Albania Security) Tirane 42,000 2018-04-24 2018-04-25 19610140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise Mirmajtje e databazes qentrore me jashte, Gusht 2017, kont. vazhdim nr 712/13 dt 27.7.15, ft 224065820, pv dt 30.08.17
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) S.A.S (Special Albania Security) Tirane 42,000 2018-04-24 2018-04-25 19010140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise Mirmbajtje e databazes qendror me jashte, Shkurt 2017, kont. vazhdim nr 712/13 dt 27.7.15, ft seri 44691598, pv dt 28.02.17
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) S.A.S (Special Albania Security) Tirane 42,000 2018-04-24 2018-04-25 19310140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise Mirmbajtje e databazes qendror me jashte, Maj 2017, kont. vazhdim nr 712/13 dt 27.7.15, ft seri 44692405, pv dt 30.05.17
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 10,000 2018-04-24 2018-04-25 18310140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise Dieta brenda vendit, aut. nr 3545 dt 27.3.18, aut 27/3 dt 27.3.18, aut nr. 3817 dt 3.4.18, listp.bank dt 18.04.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 11,200 2018-04-16 2018-04-23 17910140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise shpenzime celulari E.Gjonaj, kodi aponenti 544334, ft seri 00000002277863540
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TIRANA BANK Tirane 145,505 2018-04-18 2018-04-20 18110140012018 Sherbimet bankare Min. Drejtesise kontribut vjetor gjykates se arbitrazhit , shkrese min jashteme 3942 dt 12.3.18, shkrese per likujdim 2996/1 dt 29.3.18, kursi 131.6
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IKUBINFO Tirane 158,791 2018-04-17 2018-04-20 175101400120181 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise ICMIS Dhjetor 2017, UP 473 dt 20.1.17, kontr vazhdim nr 473/4 dt 24.3.17, Urdher grupit punes nr 473/5 dt 27.317, ft seri 45272158, pv m.dorezim dt 12.1.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RESULI - ER Tirane 194,499 2018-04-05 2018-04-20 16410140012018 Karburant dhe vaj Min. Drejtesise Blerje gazoil , kontra nr.4201/1 dt 4.9.17 vazhdim, um kmdorezim nr 4201/2 dt 4.9.17, pv mdorezim dt 5.2.18, ft seri 36856334, fh nr 14 dt 5.2.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HELIUS SYSTEMS Tirane 508,286 2018-04-18 2018-04-20 17110140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise RNSH Nentor 2017, kontr vazhdim nr 6492/7, dt 1.12.16, ft seri ( 50411659, 50411660), pv realizimi 1.12.17
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HELIUS SYSTEMS Tirane 508,286 2018-04-18 2018-04-20 17210140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise RNSH Shkurt 2018, kontrat 6492/7 dt 1.12.2016, ft seri ( 50411685, 50411686), pv realiz sherbimi dt 5.3.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IKUBINFO Tirane 158,791 2018-04-17 2018-04-20 17610140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise ICMIS Janar 2018, UP 473 dt 20.1.17, kontr vazhdim nr 473/4 dt 24.3.17, Urdher grupit punes nr 473/5 dt 27.317, ft seri 45272190, pv m.dorezim dt 9.2.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IKUBINFO Tirane 158,791 2018-04-17 2018-04-20 17710140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise ICMIS Shkurt 2018, UP 473 dt 20.1.17, kontr vazhdim nr 473/4 dt 24.3.17, Urdher grupit punes nr 473/5 dt 27.317, ft seri 45272227, pv m.dorezim dt 9.3.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 385,000 2018-04-16 2018-04-18 17410140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni autoriz nr 2262/2 dt 16.03.2018, UP 2262/3 dt 16.3.2018, ft ofert 2262/4 dt 16.3.18, njoft fit 16.3.2018, ft seri 54223820
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 9,300 2018-04-16 2018-04-18 17810140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise shpenzime celulari E.Kokona, kodi aponenti 54433422, ft seri 00000002277863573
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 419,520 2018-04-16 2018-04-18 16710140012018 Elektricitet 1014001 Min. Drejtesise, Energji Elektrike Mars 2018, kontrate c-110816, ft nr 250799716 dt 31.03.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 50,630 2018-04-16 2018-04-18 16810140012018 Uje Min. Drejtesise Pagese Uji Mars 2018,Kontrate nr 4-D-159080-1, serial fatures 261904929,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) JUPITER GROUP Tirane 4,200 2018-04-16 2018-04-18 16610140012018 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Min. Drejtesise blerje antene dhe kabell tv, up 3365/1 dt 26.3.18, ft ofert 3365/2 dt 26.3.18, njf dt 28.3.18, pv m.dorz dt 30.3.18, ft seri 56236230
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 7,902 2018-04-16 2018-04-18 17310140012018 Posta dhe sherbimi korrier Min. Drejtesise, abonim ne gazete, kotr vazhdim 91 prot 5.1.18, ft seri 58061865
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) A T L A N T I K Tirane 101,300 2018-04-10 2018-04-13 16510140012018 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Min. Drejtesise sigurim kasko dhe tpl, up 2802/1 dt 9.3.18, ft oferte 2802/2 dt 9.3.18, njf dt 12.03.2018, ft seri 55418490
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 30,848 2018-04-05 2018-04-12 16210140012018 Paga baze Min Drejtesise,diference paga muaji mars 2018, list.pag mars 18, list.bankes, nr punonjesve plan 149/ fakt 112
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 20,500 2018-04-05 2018-04-10 16110140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise, dieta brenda vendit, aut. 26/ dt 26.1.18, aut 14/2 dt.14.2.18, aut 7/3 dt 7.3.18, aut.14/3 dt.14.3.18, aut.11/1 dt.11.1.18 list.bankes dt.4.4.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,000 2018-04-05 2018-04-10 16010140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise,dieta brenda vendit, autorizim 14/3 dt 14.3.18, aut 15/2 dt 15.2.18, aut 26/1 dt 26.1.18, list.bank dt 4.4.18
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave