Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,286,045,541.00 2,686 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,804,949 2018-06-12 2018-06-18 33410140012018 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi, maj 2017, Urdher Ministri nr 6210 dt 30.5.18, listp.bankes dt 8.6.18, Detyrim i prapambetur Ditar nr 7245
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,562,266 2018-06-12 2018-06-18 33510140012018 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi, qershor 2017, Urdher Ministri nr 6210 dt 30.5.18, listp.bankes dt 8.6.18, Detyrim i prapambetur Ditar nr 7245
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,116 2018-06-04 2018-06-07 32910140012018 Shtese page per funksionin Min Drejtesise, paga muaji Maj 2018, Listpagese bankes Maj 2018, nr punonjesve plan 149 / fakt 106
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 21,978 2018-06-04 2018-06-07 33010140012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise, paga punonjes me kontrate, page e prapambetur, Janar 2017, vkm nr.7 dt 11.01.2017, listpagesa e bankes dt 4.6.18, proces verbal memo kredi dt 28.05.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 115,609 2018-06-01 2018-06-04 32010140012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise, paga muaji Maj 2018,Punonjes me kontrate, Listpagese bankes Maj 2018, nr punonjesve plan 17 / fakt 16, vkm nr 60 dt 31.01.18,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,024,487 2018-06-01 2018-06-04 32310140012018 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi Min Drejtesise, paga muaji Maj 2018, Listpagese bankes Maj 2018, nr punonjesve plan 149 / fakt 106
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,344,503 2018-06-01 2018-06-04 32510140012018 Paga baze Min Drejtesise, paga muaji Maj 2018, Listpagese bankes Maj 2018, nr punonjesve plan 149 / fakt 106
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,000 2018-05-29 2018-06-04 31510140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise, Dieta brenda vendit, T,Vodo,Urdher Ministri 5542/2 dt 18.5.18, listp.bankes 29.5.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 86,526 2018-06-01 2018-06-04 328110140012018 Paga baze Min Drejtesise, paga muaji Maj 2018, Listpagese bankes Maj 2018, nr punonjesve plan 149 / fakt 106,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,288,331 2018-06-01 2018-06-04 31910140012018 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Min Drejtesise, paga muaji Maj 2018, Listpagese bankes Maj 2018, nr punonjesve plan 149 / fakt 106
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 11,000 2018-05-29 2018-06-04 31710140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise, Dieta brenda vendit, E.Kukunja,Urdher Ministri 5542/2 dt 18.5.18, listp.bankes 29.5.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 240,620 2018-06-01 2018-06-04 32610140012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise, paga muaji Maj 2018,Punonjes me kontrate Listpagese bankes Maj 2018, nr punonjesve plan 17 / fakt 16, vkm nr 60 dt 31.1.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 29,748 2018-06-01 2018-06-04 32210140012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise, paga muaji Maj 2018, punonjes me kontrate Listpagese bankes Maj 2018, nr punonjesve plan 17 / fakt 16, vkm nr 60 dt 31.1.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 63,596 2018-06-01 2018-06-04 32710140012018 Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise, paga muaji Maj 2018, Listpagese bankes Maj 2018, nr punonjesve plan 1149 / fakt 106,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 363,841 2018-06-01 2018-06-04 32110140012018 Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise, paga muaji Maj 2018, Listpagese bankes Maj 2018, nr punonjesve plan 149 / fakt 106
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 11,000 2018-05-29 2018-06-04 31810140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise, dieta brenda vendit E.Ibrahimi, Urdher Ministri 5542/2 dt 18.5.18, listp.bankes dt 29.5.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 11,000 2018-05-29 2018-06-04 31610140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise, Dieta brenda vendit, F.Serjani,Urdher Ministri 5542/2 dt 18.5.18, listp.bankes 29.5.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 36,145 2018-06-01 2018-06-04 32410140012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise, paga muaji Maj 2018,Punonjes me kontrate Listpagese bankes Maj 2018, nr punonjesve plan 17 / fakt 16, vkm nr 60 dt 31.1.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) COMFORT Tirane 130,560 2018-05-28 2018-05-31 31310140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instalimi i kondicionereve Min Drejtesise, blerje kondicioneri, up nr 5077/1 dt 7.5.18, ft ofert nr 5077/2 dt 7.5.18, njf dt 9.5.18, pv.m,dorezim dt 10.5.18, fh nr.41 dt 10.05.2018 ft nr 60 seri 59515138
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 9,800 2018-05-28 2018-05-31 31010140012018 Shpenzime te tjera transporti Min Drejtesise, kolaudim automjetesh, fature nr 1007TR2 seri 61003032, AA392 PI, TR1562T, TR1561T, AA543RP, TR5466L,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SEMI Tirane 24,080 2018-05-29 2018-05-31 31410140012018 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Min. Drejtesise , larje perde zyre, up nr.3978/5 dt 9.5.18 nen 100.000 lek, pv m.dorezim dt 15.5.2018, ft nr 111 dt.15.5.18, seri 51577319
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HELIOS GASTRONOMI Tirane 12,015 2018-05-28 2018-05-31 31210140012018 Shpenzime per pritje e percjellje Min. Drejtesise pritje percjellje, um nr 5285 dt 10.05.18, up nr 5285/2 dt 10.5.18, pv m.dorezim dt 11.05.18, ft nr 277 seri 38810323
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IMER YMERI Tirane 12,100 2018-05-28 2018-05-31 31110140012018 Shpenzime te tjera transporti Min. Drejtesise sherbim larje makine,Prill 2018 up nr.2333/5 dt 2.3.18, njf dt 5.3.18, kontr nr.2333/6 dt 19.3.18, urdher nr.2333/7 dt 19.3.18, ft nr 46 seri 8692399
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INSIG SH.A Tirane 17,890 2018-05-24 2018-05-25 30510140012018 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Min. Drejtesise , Siguracion makine tpl, TR5466L, UP nr 2802/3 dt 10.05.18, ft ofert nr 2802/4 dt 10.5.18, njf dt 11.5.18, pv mdorezim dt 11.5.18, ft nr 86 seri 52245246,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 23,981 2018-05-24 2018-05-25 280110140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise shpenzim celulari, T.Vodo, A.Dragoj, E.Ibrahimi, T.Gogu, E.Kokona,Prill 2018, ft seri 2278118944 dt 1.5.18, ft seri 2278118985 dt 1.5.18, ft seri 2278118993 dt 1.5.18, ft seri 2278119009 dt 1.5.18, ft seri 227811895dt1.5.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,000 2018-05-24 2018-05-25 30910140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise , dieta brenda vendit, G.Laci, B.Laze, autorizim nr 9/5 dt 9.5.18, Aut nr 16/5 dt 16.5.18,listpagese bankes dt 23.05.18,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,000 2018-05-24 2018-05-25 30810140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise , dieta brenda vendit, E.Morava (permet), autorizim nr 9/5 dt 9.5.18, listpagese bankes dt 23.05.18,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 3,000 2018-05-24 2018-05-25 30710140012018 Shpenzime te tjera transporti Min. Drejtesise Kontroll fizik, Aut. nr 8/5 dt 08.05.2018, ft nr 256536284, ft nr 256536261,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 7,515 2018-05-23 2018-05-24 30010140012018 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise abonim shtypi i shkruar Prill 2018, kontr nr 91 dt 5.1.18, ft nr 231, seri 61412491
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,500 2018-05-23 2018-05-24 29810140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise dieta brenda vendit Fier,A.Bazaj, um nr 4409 19.4.2018, listp. dt 25.4.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,500 2018-05-23 2018-05-24 29910140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise dieta brenda vendit Sarande,E.Kokona, autorizim nr 19/4 dt 19.4.18, listp bankes dt 21.5.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HELIUS SYSTEMS Tirane 508,286 2018-05-23 2018-05-24 30110140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise RNSH Prill 2018, kontr vazhdim nr 6492/7, dt 1.12.16, ft nr 97 seri 50411699, pv realizimi 8.05.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Stargate Tirane 708,000 2018-05-23 2018-05-24 30210140012018 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Min Drejtesise Materiale Pastrimi, UP nr.4328/1 dt 27.4.18, ft ofert nr 4328/2 dt 27.4.18, nj.fitues dt 9.5.18, pv.marjes dorezim dt 8.5.18, fh dt 8.5.18, ft nr 469, seri 60443569
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 10,000 2018-05-17 2018-05-21 29410140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min Drejtesise, Mirmbajtje e sistemit dixhital te Arkives se Ministrise Drejtesise, Mars 2018, kontrate nr.6721/11 dt 7.12.2016, pv dt 03.05.18, ft seri 61356688
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 22,380 2018-05-17 2018-05-21 27110140012018 Shpenzime te tjera transporti Min. Drejtesise Taksa vjetore, Aut. nr 3455 dt 26.03.2017, ft nr 1800172200, ft nr 1800172202, ft nr 1800172192, ft nr 256506390, ft nr 180017293,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 247,175 2018-05-17 2018-05-21 27710140012018 Posta dhe sherbimi korrier Min. Drejtesise sherbim postar prill 2018, kontr nr 91/1 dt 5.1.18, ft seri 58061495
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ''K.A.E.XH.'' SH.P.K. Tirane 18,617,696 2018-05-17 2018-05-21 28510140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Min. Drejtesise, Rikonstr. ambj kolegjit apelit , UP 1/1 dt 01.12.17, U.Komis vlers.nr 1/6 dt 4.12.17, njoft.fit 1/9 dt 8.12.17, kontr 1/10 dt 11.12.17, situacion nr.3 dt30.03.18, ft nr.63 dt 04.04.2018 serial 47642013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 49,600 2018-05-17 2018-05-21 27310140012018 Uje Min. Drejtesise Pagese Uji Prill 2018,Kontrate nr 4-D-159080-1, serial fatures 262043745
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 60,503 2018-05-17 2018-05-21 28110140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise sherbim telefonik, prill 2018, ft seri 725554621, ft seri 725505670,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 10,000 2018-05-17 2018-05-21 28910140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min Drejtesise, Mirmbajtje e sistemit dixhital te Arkives se Ministrise Drejtesise, Maj 2017, kontrate nr.6721/11 dt 7.12.2016, pv dt 23.05.17, ft seri 49103238
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave